» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
51 / 72
»»

Vlady ::

Ja prevedeno je mal butasto... ampak program saj podpira slovenščino, kar je že napredek :D No drgač pa spprobajte tale programček. Kakor vidte je vredno. >:D

CaqKa ::

po dolgem času sem svoji muli poiskal novo pričesko in srček..
sedaj je iz 0.30d prešla v 0.42g
med drugim sem opazil da zna importat eD in eM part fajle..
to mi je bilo zelo priročno :)
moti pa me da so atributi pri search polju sedaj drugače urejeni kot prej.. prej je bilo nekak lažje in bolje urejeno..
kaj kdo ve kako se ročno dodaja ipje v ip filter list?

kobe ::

Ej fol jest mam eno prošnjo!

Če bi bil en tako dobr pa bi povedool kaj vse je treba nastavt in dol z neta potegnt da ti dela emule tako kot je treba?

Hvala za vse

Lp

CaqKa ::

če nimaš firewalla ali routerja potem mulo samo dol potegneš in jo inštaliraš in začneš uporabljat..
sicer pa moreš odpret porte na firewaalu in routerju (tiste kere maš v muli naštelane)

pa nekajkrat se je tudi omenlo da je fajn če default porta z mulo spremeniš.

flipflop ::

da ti dela emule tako kot je treba?


Da se ne boš čudil zakaj ti dolgo dol vleče, pa boš vsake tri ure ugasnil kišto. Pusti da vleče dol pa ne ugašaj vmes,ker padeš iz vrste.

N-E-O ::

lp,

najbrz je bilo o tem ze govora pa vseeno prosim za pomoc...
zanima me ce obstaja kaksen dodatek za emule za preview filmov, ki jih vleces dol...
to bo to, pa hvala..
Follow the white rabbit.

CaqKa ::

hmm desno klikneš na film in v plavajočem meniju poiščeč opcijo preview.

a ni to dovolj dobro zate?

BaRtMaN ::

Jap, ta preview dela dobro, le pametno je vklopiti možnost v nastavitvah, da ti poskusi najprej downloadati prvi (in zadnji) kos datoteke.

pivmik ::

Ja, downloadati more prvi kos datoteke, pa uporabno je nastaviti program za preview VideoLAN, ki prebavi vse živo formate in tudi pokvarjene in nedokončane datoteke.
LP, Gregor GRE^

Microsoft ::

Cist na kratko: Je treba odpret kake posebne porte, da dela DC++ najboljse?

Ker sm dal vlect stvari dol od enih 20 userjev, pa mi pise, da nimajo frej slotov ali pa, da se konekta... Bi lahka za to bli krivi kaki zaprti porti?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

perox ::

JimiBtn: pri DC++ si vsak uporabnik lahko nastavi koliko prenosov bo dopuščal (upload) in seveda ko ima te polne, pač moraš ti čakat da se sprazni.

Te porte pa vidiš da pri userju pogledaš "slots". Če piše npr. tak 5/5 potem so vsi prosti, če pa je npr. 0/5 potem so vsi zapolnjeni, če pa piše 2/5 pa sta še npr. 2 prosta.

Razumljivo?
AMD64 3200+ | XFX GF 6600GT AGP | Ceon 512DDR | 3Dmark03 7840

Microsoft ::

peropan, jst sm mislu tiste porte v firewallu (recimo 80 za http) in ne slote.

Pa kje nastavis, da omejis hitrost uploada (ce to gre na DCju)?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

perox ::

To se pa da nastavit v Options Menu, to je tam ko npr. tudi ime vpišeš.

Omejit pa prenosa pri DC++ ne moreš oz. še jaz nisem ugotovil....
AMD64 3200+ | XFX GF 6600GT AGP | Ceon 512DDR | 3Dmark03 7840

CaqKa ::

jimi btn: najprej rečeš da ti dc napiše da ni fraj slotov.. nato ti en tip razloži da je pri dc sistem pač z sloti in odprti porti nimajo dosti veze pri tem.

ti pa direkt nato vprašaš da tebe zanima kere porte morš odpret. halo?

ne špilat trdaka no..

Microsoft ::

CaqKa, dc uporabljam ze kak let, tak da vem, da morjo bit frej sloti. In vprasal sem, ce je treba odpret PORTE in ne slot.

Za slote vem, da morjo bit ofjen, da se lahka konektas na nekoga pa dol cufas.

Sam mene zanima, ce mogoce zaradi firewalla in posledicno zaradi zaprtih portov ne morem od koga dol vlect?


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

CaqKa ::

ko ti bo bankomat napisal da nimaš denarja (torej nebo te vun iz sistema vrgo in zavrno password) boš tudi šel preverjat če je slučajno na kartici kaka praska, al boš le doumel, da ni denara?

Microsoft ::

CaqKa, lej kle se ne razumema cist, kaj jst sprasujem.

Mene zanima, ce DC uporablja recimo vec portov, od katerih jih mogoce moj firewall spusti samo polovico? Recimo, ce dc uporablja port 1, 2, 3, moj firewall pa spusca skos samo port 2. Se prav, da ce bi kdo sheral neki preko porta 1 oz. 3, jst ne bi moral tega dol cufnat.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

flipflop ::

Če ti je napisal da nimajo frej slotov,pol nimajo frej slotov,nimajo porti tuki nč zraven. Sej ti piše za vsakega kolk portov še ma odrptih,kot ti je peropan povedu.

Gandalfar ::

kaj ce bi si ti omislil normalen firewall pa nehal po celem forumu tezit kako se ga uporablja?

Microsoft ::

WTF?!

Pa sej sm jasno povedu, da jst NE mislim odpirat SLOTOV enemu remote userju.

Mene zanimajo PORTI v firewallu. A morem odpret kak port, da bom sploh imel moznost dostpoat do vseh sharanih datotek. Ce bo on na drugi strani imel frej slote je tu sekondarnega pomena.

Gandalfar, ne gre za to, da ga ne bi znal uporabljat. Mene samo zanima, ce morem odpret kak port, katerga bi DC zahteval.

Recimo simpl primer, kaj vas jst sprasujem:
Kater port morem odpert, da lahko pridem na http://www.swgfsas.kom. In vi zdej men odgovorite, da ta stran ne obstaja...
Ja vredu, sej vem da ne obstaja, sam mene zanima PORT. V tem primeru bi bil odgovor 80.



by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

pivmik ::

http://www.google.com/search?q=dc%2B%2B+router+settings&sourceid=opera&num=0&ie=utf-8&oe=utf-8Gospod google je hitrejši pametnejši in bolj razumevajoč od Slo-Tech Foruma:
LP, Gregor GRE^

flipflop ::

Ja poglej v nastavitvah kaj za en port maš nastavljen pa ga spusti naprej.

Paramedic ::

JimiBtn: RTFM!

kobe ::

Mene pa zanima nekej pr emulu. Jest k se prjavim na server mi napiše, da imam low id. A se da to kej pomagat?

Hvala

pivmik ::

Ja, se da pomagat.
LP, Gregor GRE^

2nemesis ::

Se pridružujem PicNiK-ovem mnenju, da se pomagat!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 2nemesis ()

CaqKa ::

kobe... če hočeš več info o tem kako se pomaga...
preberi tole temo...
ali pa nam daj več podatkov o firewalu.. routerju.. dostopu.. pač vse kar je povezano z internetom.. in upaj da se bo katera dobro duša spravla pisat odgovor zate :)

Marsovec ::

imam planet router pa me zanima na keri str. piše kako se nastavi, da ne bom več imel low-id na muli.:(
Najbolše bi pa bilo če mi kar zdaj napisal kdo, kak in kje se nastavi roter:D ;) tnx.

BaRtMaN ::

RTFM. ;(

N-E-O ::

Caqka je enkrat napisal:

če nimaš firewalla ali routerja potem mulo samo dol potegneš in jo inštaliraš in začneš uporabljat..
sicer pa moreš odpret porte na firewaalu in routerju (tiste kere maš v muli naštelane)

pa nekajkrat se je tudi omenlo da je fajn če default porta z mulo spremeniš.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

a mi lahk prosim poveš kako odpreš porte na firewallu in routerju??
Hvala,
Follow the white rabbit.

BaRtMaN ::

RTFM!

N-E-O ::

zdej mi pa še povej kaj to pomeni RTFM??

Hammer ::

Read The Fucking Manual

CaqKa ::

ne ne:D
read the fine material ;)

a mi lahk prosim poveš kako odpreš porte na firewallu in routerju??
Hvala,

glede na to da nisi povedal tipe predvidevam da imaš najbolj standarden router/firewall: pri tem je postopek sledeč:
najprej greš do keymakera... mu izrečeš čarobne besede: "i need a emule key for my router", keymaker ti bo skup nabrusil kluč... nato greš do routerja in z ključem odkleneš vrata (port)
8-)



:'( :(

pivmik ::

CaqKa:
Nobenih keymakerjev in crackov na tem forumu, saj bi moral vedet, saj si moderator.
LP, Gregor GRE^

CaqKa ::

jast sem mislil keymaker iz matrixa... ti perverzneš ti...

Myth ::

I can only say LoL :D
Dajte kaj novega povedat...
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

djgregec ::

Monkey če še nisi pogruntal kak se nastavijo porti za emulo na planet routerji maš tukaj sliko.

amper ::

Mene pa zanima zakaj mi po nekem času ko mula laufa začne zasedati 100% procesorja.
Pa sem zamenjal že nekaj verzij emule pa vedno isto.

Lp
Delaj dobro in pusti vrabčkom čivkati !!!

CaqKa ::

tole je en vun blekno med novicami.. dajte sherat
NEST_2k4_by_frenk.rar

_icy_ ::

Pozdravljeni! Zanima me, če ima kdo podoben problem pri Emuli kot jaz in sicer kadar se povežem na emule mi na začetku snema datoteko cca do 80 kbs, čez nekaj minut pa ta hitrost pade na 2 - 3 kbs al pa se čisto ustavi in ne snema več. Nato ponovno zaženem emule in mi ponovno snema s hitrostjo cca 80 včasih tudi 95 kbs. Ko se povežem imam High ID. Hvala za odgovor.

Alirio ::

Hello!
Prvo kot prvo da ne bo pomote jst sem bol n00b v downloadanju in me zanima zakaj mi e-mule tolk počs vleče dol??? Kje bi se dal dobit še kakšne druge serverje razen tistih privzetih?? Sej sm vidu link v prvemu postu te teme pa se ne čist znajdem na tisti strani. Meni e-mule downloada podnevi z največ 10 kb/s hitrosti ponoči pa nevem ker večino noči prespim. LOL!:D
No vsekakor uporabljam tud druge iskalnike Shareza, Beare Share, Kaza lite k++, eDonkey 2000,... Prosil bi za vsakeršne nasvete glede eMule serverjev in hitrejšega downloadanja. Pa še to me zanima a je res da če maš firewall izključen občutno hitreje downa??
Lp.
Alirio
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

flipflop ::

Mulica,donkey in overnet pač ne vlečejo na polno. Gre včasih tudi res hitro, ampak ponavadi to ne traja. Jst morm ponavadi čakat kak teden da dobim film dol,tudi če je na več CD-jih. Tk pri meni recimo isto traja za en film na enem CD-ju, al pa Botra vse tri dele,vsak na treh CD-jih. Mula mora bit prižgana čimbold dolgo,kar se je v tej temi povedalo že prevečkrat, priority daj na High,pa ko dovolj povleče dol, še v shared files daj file na release. Ne preveč omejevat hitrosti, jst mam omejeno na ~15 kilo upload, al pa včasih še kaj več, zanekrat mam v statistiki 32 giga upload in 30 giga download,odkar sem nazadnje dal novo verzijo gor. Če maš firewall pa samo porte za mulo spusti naprej, samo ne pričakuj potem kakega drastičnega dviga hitrosti. Sicer pa preberi FAQ.

Black Dragon ::

Aha prej sen naštimal samo privzetno max hitrost na torrent (LOL):8) :D ja zdej že lepo uplouda 32kb/s...:))
Sam me pa zanima zakaj z povečavo Uplouda download tako drastično pade?

flipflop ::

Ta tema ni namenjena bittorrentu, za torrente je odprta posebna tema. Mislim da vsi vemo kakšne so prednosti in slabosti ed2k in torrent omrežja...|O

BaRtMaN ::

Black Dragon: Če boš kdaj rabil kakšno staro stvar, jo boš hitro podurhal nazaj k skromni mulici. Fora je, da uporabljaš več p2p programov in ne samo enega. Vsak ima svoje prednosti in pomankljivosti.

Black Dragon ::

BaRtMaN se strinjam npr. eMule je bila bolj stabilna... sam to še ne pomeni da grem nazaj na njo ko bo kej narobe z Azureusom...:)

flipflop ::

O kaki stabilnosti govoriš? Oba programa delujeta brez problemov. Torrent je namenjen predvsem novim stvarem, starejše stvari pa se več ne dobijo, zato se uporablja mula, jaz jo pa uporabljam še za novejše stvari. Tema namenjena bittorrentu. ;(

Keyser Soze ::

Mene pa zanima en info. Kateri od teh programov je najbolj user-friendly?

Zadevo bi moral namestiti na računalo, ki ga uporabljajo ljudje, ki niso najbolj vešči uporabe interneta in računalnika. Iščem zadevo, ki se jo da hitro obvladat in ne zahteva nekega pretiranega znanja.

P.S.: Jaz in moja makina sva še na dial-upu, tako da nimam pojma kateri program je najboljši pa tud preizkusit ne morem.

P.P.S.: Pa tisti, ki spuščajo klobase po tej temi ni nujno da se udejanjajo tudi nad tem vprašanjem. Obstajajo poljska stranišča za te stvari.:|
OM, F, G!

pivmik ::

Najbolj enostaven in najbolj hiter je BitTorrent - osnovna verzija. Samo klikneš na torrent link na določeni spletni strani in že se downloada. Žal pa nima Search v samem programu, ampak moreš najti torrente sam na internetu(suprnova, torrentbits, torrentrector...).

Potem je Shareaza tudi user friendly, ima odlično iskanje in lep vmesnik - kar primerna za neuke uporabnike.
LP, Gregor GRE^
««
51 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267108 (5534) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101920 (1702) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559474 (7944) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251756 (1122) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342501 (1775) cybermedo

Več podobnih tem