» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
32 / 168
»»

Dead_Eye ::

Ima že kdo mogoče navadno 19" neovo (tisti za 139k sit), Ima res 15ms odzvni čas, ali je samo napisan po kakšnem drugem standardu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

_marko ::

Še 1x sprašujem, kje bi lahko dobil Samsung 910T za 110.000 Sit... Torej?!
The saddest aspect of life right now is that science
gathers knowledge faster than society gathers wisdom.

svit ::

_Marko: jaz ga dobim preko ene firme, brez DDV se mi zdi. Bom povprašal, če se kaj da narediti. Je pa to bolj preko vez in poznanstev, ker me tam poznajo. Ne vem, če se bo dalo tudi tako izven. Ti bom sporočil.

_Tejc_ ::

Koliko barv prikazuje Samsung SyncMaster LCD 193P 19" 16.2 mio ali 16.7 mio [:\\]

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

wind ::

Ti podatki o številu bar očitno niso točni. Na enih straneh(proizvajalcev) piše 16.2, na drugih 16.7....

_Tejc_ ::

Ravno zato sprasujem. Ker se mi zdi ta LCD res odlicen in bi presaltu iz sedaj 17" Nec 1720NX na Samsunga 193P. Hmmm... kje bi dobil najbolj tocne podatke [:\\] ?

Hehe ::

glede na to, da ima pva panel ima pomoje 16,7. kolikor jst vem, imajo le TN paneli (ki imajo nizek odzivni čas) 16,2 .gleda na to, da je pa 193p mešanica, pa nism 100% zihr :)

_Tejc_ ::

Verjet ima kdo ki prebira ta forum doticni LCD. Prosim za pomoc lastnikov Samsunga 193P.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Tejc_ ()

boyan64 ::

Imam ga jaz, piše pa takole:

General
Model Name SyncMaster 193P
LCD Panel
Size 19.0 inch diagonal
Display area 376.32 (H) x 301.056 (V)
Pixel Pitch 0.294 (H) x 0.294 (V)
Type a-si TFT active matrix
Synchronization
Horizontal 30 ~ 81 kHz
Vertical 56 ~ 75 Hz
Display Color
16,194,277
Resolution
Optimum resolution 1280 x 1024@60Hz
Maximum resolution 1280 x 1024@75Hz
Input Signal, Terminated
RGB Analog , DVI Compliant Digital RGB.
Composite H/V Sync,SOG(option), 0.7Vp-p Positive at 75 ohms
Separate H/V sync,TTL level positive or negative
Maximum Pixel Clock
140 MHz
Power Supply
AC 90 ~ 264 VAC rms, 60/50 Hz ± 3Hz
Signal Cable
15pin-to-15pin D-Sub cable
DVI-D to DVI-D cable (option)
Power Consumption
Less than 40W
Dimensions (WxDxH) / Weight
423 x 44.2 x 351.5 mm
423 x 236.2 x 412.7mm / 7.1 kg(After installation of Stand)
423 x 103 x 351.5 mm / 7.1 kg(After folding the Stand)
VESA Mounting Interface
75mm x 75mm (for use with Specialty(Arm) Mounting hardware.)
Environmental considerations
Operating Temperature: 50°F ~ 104°F(10°C ~ 40°C)
Humidity: 10% ~ 80%, non-condensing
Storage Temperature: -4°F ~113°F (-20°C ~ 45°C)
Humidity: 5% ~ 95%, non-condensing

_Tejc_ ::

OK hvala lepa za pojasnilo... 16.2mio. hm[:\\]

boyan64 ::

Pa ne boš rekel, da se na sliki vidi razlika med 16,2 in 16,7 Mio Barv oziroma, da ti lahko opaziš razliko.

Keyser Soze ::

Ah, pikolovstvo. Pojdi v štacuno in poglej P193. Po pa reči, če slučajno nima lepih barv napram drugim LCDjem.

P.S.: Jaz sem že naročil P193, sam ga moram čakat 3 tedne, ker nikjer v tej slo nimajo črnega po normalni ceni(tam cca 162 tisoč).:|

Neon Dei ::

Povsod piše, da ima Samsung 193p 16,7 mio barv.

Kje je torej catch?

Google!
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

boyan64 ::

Ne vem. Podatke katere sem dal sem gor so copy/paste iz tehničnih podatkov na priloženem CD-ju monitorja.
Sicer pa res ne vem zakaj bi se obremenjevali s temi številkami. Monitor in barve so čist OK.

Neon Dei ::

-avoid MVA/PVA, if you want to buy a 17" 16ms panel.. only buy true 16.7 Million color ones (NOT 16.1Millions, those are these that interlace!!).

...

Ja, verjamem da je monitor super. Že naročen in ga kmalu dobim. :)
"Honest disagreement is often a good sign of progress." -Mahatma Gandhi

Climber ::

Zanima me nakup Samsunga 193P. Monitor izgleda res odlično.
Zanima me le to ali je 20ms dovolj hitro za 3D streljačine? Na forumih
sem prebral da priporočajo 16 ali 12ms za te igre, kaj pravite vi?
Prosim če lastniki napišete kako se je obnesel v teh igrah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Climber ()

boyan64 ::

Preberi moje poste malo nazaj . Ta monitor imam v službi in ne igram iger. Sem ga pa prvi dan odnesel domov, kjer je sin sprobal v Call of Duty in še nekih igrah in ni imel pripomb. Kaj več pa ti v zvezi z igrami ne morem povedati.

mazy ::

js sm ga naroču pr mimovrste in ne morn rečt nič drugega kot WOW!
prej sm mev 959NF (crt) in tale je še 2cm v diagonalo večji, bave zelo lepe pa trenutno živim na GF2 mx400 na analognem prklučku in sem že zadovoljen. ko bo v sistemu r9800pro in monitor na dvi prklučku mislim da bo še mal bolš.

drugač pa igre se da super igrat, js ne opazim ghostinga. če hočte met dobr 19" lcd monitor nabavte tega. toplo priporočam.
btw moj je rdeče barve, take sexy vinsko rdeče barve iz z modro (power) diodo. če sm že to povedu nej povem še da je tipka za on/off ekstremno občutljiva na vsak dotik poleg tega pa nima monitor nobene druge tipke za nastavitve kot tole. če je tišiš tako dolgo da 2 piskne prestavi iz analoga na digital in obratno če pa tišiš da 3× piskne je pa auto config (poravnava po robovih, kontrast, itd....)

lp

mat3 ::

Kaj pravite na tega LG-ja: LG 1915S cena je zelo ugodna ima samo 12 ms, kar je za 19" redkost....
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

morphling1 ::

Fantje kdaj se boste navadili da tehnični podatki na on-line trgovinah zelo malokrat veljajo oz. so pomankljivi. Ta monitor ima lepo 25ms skupni odzvni čas, pozabili do dodati še rise time 13ms :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

mat3 ::

Aja. Ja kej potem tudi na tujih spletnih straneh lažejo ?
AMD Ryzen 7 3700X, 32 GB DDR4-3600 MHz G.Skill TridentZ Neo
500GB Samsung Evo Plus, Crucial P2 500GB, GTX 1660 Super, 4x 3TB HDD
http://www.bozic17.blogspot.com

morphling1 ::

Ne da lažejo, samo ne dajejo popolnih podatkov. Odzivni čas je sestavljen iz rise in fall in če nekomu ni čisto jasno kako LCD deluje (kar recimo tistemu, ki skrbi za stran to ni nujno vedeti), lahko napiše nepopolne podatke, ki zavedejo stranke.

Tehnične podatke gledaš na proizvajalčevih straneh, pa še tam je treba bit včasih pazljiv če gre za bolj levo firmo. Dobre znamke si pa načeloma ne dovolijo lapsusov.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Dead_Eye ::

Hmm, kaj potem uni s 16ms je tudi podobna fora ali je to skupni?
The one and only

Climber ::

A lahko kdo napiše kako se monitor Samsung 193P obnese v novejših igrah Doom3, Far Cry...
Kolk ste kej opazil ghostinga. Ta monitor imam namen kupiti samo ne vem ali je 20ms dovolj hitro za 3D igre, ker na nekaterih forumih omenjajo da je treba imeti 16ms ali 12ms. Prosim za nasvet!

r0Kk ::

Za LG Flatron L1915S so popolni podatki, saj že obstajajo 12ms paneli. Brez skrbi, ni 25ms.

Eschelon ::

Kdorkoli si že misli kupiti LCD, bi mu toplo priporočil branje o metodologiji merjenja odzivnega časa na Tom's Hardware Guide(THG). Sicer so na ta način doslej preverili samo en monitor, vendar splošne ugotovitve iz obeh povezav mirno zadostujejo za vaš nakup. 0:)

PS: Se komu ljubi napisati povzetek članka za ST? (najbrž bi ga fantje takoj zapekli na prvo stran)...:D

PPS: Za tiste, ki bi radi samo link na bistveni dve strani celotne zgodbe: odzivni čas 20ms Hydis, odzivni čas 16ms Optronics.

PPPS: Hydis in Optronics sta dva izmed proizvajalcev LCDjev, ki jih lahko kupimo pod znanimi znamkami (sama ne prodajata končnim uporabnikom).

PPPPS: Zato Hydis pri 20ms poseka vse 16ms in je praktično enakovreden 12ms. Sam čakam na njihov novi 10ms zaslon (Hyundai Q17+ (poudarek na +))
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

morphling1 ::

Sem se trudil in trudil najti tega LG L1915S na vseh lokalnih LG straneh, pa ni nikjer nobenih podatkov o njem, samo L1910S. Če sklepam iz tega da je bil L1515S popolnoma enak L1510S sem skoraj siguren da je sta tudi ta dva monitorja enaka, po izgledu že ni prav nobenih razlik in skoraj siguren sem če bi LG imel dejansko 12ms 19'' LCD, bi ga že na veliko oglaševal. Včasih je zadnja oznaka v neki seriji zelo lokalnega pomena, tako kot recimo dlančniki HP ko imajo v nekaterih državah na koncu še petko (ipaq 1915,4105,rx4705...) so pa do zadnjega pomembnega HW detalja enaki 1910,4100,rx4700...

Saj ne rečem, da ni možnosti da se motim, samo če so podatki prepisani iz LGjevega papirčka, ki pride zraven monitorja, sem močno prepričan da niso to popolni podatki, saj sem videl že kar nekaj takih knjigic zraven LCDja kjer so bili podatki recimo samo za rise, ali fall time.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Myth ::

Na tole vprašanje o LG 1915 če je 19˝ sem že nekomu odgovoril v eni temi, očitno še bom tukaj. Kateri imate doma COMTRON oglaševalno revijo (nevem kako se naj drugače izrazim :)) ) vam lepo piše pod podatki da je ta monitor 17˝ . In to mi je čudno...

now go figure what's the problem :D
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

r0Kk ::

OK, za tale LG je res veliko različnih podatkov, ampak večinoma sem videl 12ms kot rise+fall. Je pa res možno da je kdo to napisal, potem pa vsi privzeli kot resnico. V glavnem, na LG spletni strani ni ne duha ne sluha o tem monitorju, tako da ne vem. Lahko pa bi bil ta panel enak kot pri Sony 19" 12ms LCD zaslonu.

Dead_Eye ::

Heh, tisto o 17" je zelo verjetno napaka v letaku, je pa čudno da je to na prvi strani in veselo napišejo igričarji pozor al karkoliže, 12ms v rdečem in potem zgrešijo velikost... hmmmm

Sem tudi bil v poslovalnici v kp in ni ne duha ne sluha o tem monitorju, vbistvu imajo skoraj prazno trgovino :)

Mi pa gre pošteno na živce da mi nikjer nočejo pokazat kako monitor dejansko teče v igrah, model ves pameten mi reče da "sej je isti kot uni 15" ki ga imajo za blagajno, samo večji je". Ne vem zakaj mu ne verjamem.

morphling: eno vprašanje zate: za neovo monitorje(prodajajo pri anni), piše da imajo 15ms odzivni čas in v oklepaju 10ms typical - to je kao rise/fall - potem pride na 25? Tudi v orig. pdf-ju nič ne piše o tem. Zakaj ne nardijo standarda da morajo vsi napisat dejanski odz. čas (skupni)?grrr
The one and only

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Dead_Eye ()

morphling1 ::

Če misliš za 19" Neovo monitorje, imajo trenutno vsi 25ms (10+15)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Eschelon ::

Zgoraj sem dal 2x isti link (se opravičujem). Tukaj je še manjkajoči - za Hydis. Se splača videti, da ima "20ms" Hydis max. pri 27.5ms (r+f), medtem, ko ima "16ms" Optronics max. 29ms (r+f).

A se komu že kaj svita, v čem je fora? :P
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

ZLOky ::

By The mimo:

To z LG1915S je čisti nateg oz. trgovci ciljajo na nevednost ljudi, ki se ne razumejo v detalje.

A ni malo nelogično, da se prodajajo ostali povprečni 19" LCD monitorji s 25ms odzivnim časom tam nekje od 140kSIT navzgor, en LG (nič ne rečem čez LG, slabo vlogo so odigrali (še igrajo) prodajalci) z 12ms pa za 115kSIT!?!?:|

Po mojih videnjih je to običajen, podpovprečen, nizkokvaliteten 19" LCD, z odzivnim časom 25ms. Nima ničesar dodatnega, ima samo en analogen vhod in to je to. Tudi takšnega nekateri potrebujejo, tudi prav. Samo ne zavajat ljudi.;(

Že če človek malo logično razmišlja, vidi da so celo nekateri 15" LCD dražji od LG1915S, pravtako nekateri povprečni 17" LCD. Če to ni dovolj, potem pa vam ni pomoči.

Dead_Eye ::

Potem je boljše počakat da se še malo izboljša tehnologija, pa da cene še malo padejo...
The one and only

Gandalfar ::

kdaj pa to ni drzalo? :)

Zgodovina sprememb…

Doman ::

Kater 17 lcd mi priporočate saj sem popolni n00b v tem, postov pa ne morem brati ker je moj monitor čisto v kur**u in komaj berem. Samo da bi bilo v cca 100k

Keyser Soze ::

No. Po dolgih letih ždenja na CRTjih sem prešaljtal na LCDja. 193P. In vse kar lahko rečem je.... Ahhhhh. Milina.

Nasploh zelo dober monitor. Všeč mi je dizajn. Dual hinge. Pivot(na ja, lahko bi bil avtomatski). Barve so zelo lepe. Žive. Je pa res, da ga je potrebno nastavit. KAr se tiče pa odzivnega časa... V UT2004 se pozna. Ampak.. Ni problematičen. In če ni zame. Tudi za vas ne bo kmalu. Sem namreč pretirano "picajzlast" in me skoraj vsaka stvar moti.

Ampak moram rečt, da je odzivnost mnogo nad pragom, ki sem ga pričakoval. Tudi napram 16ms monitorjem. In se da igrati popolnoma normalno. Le s to razliko, da je zelo, zelo velik. In te po uri ali dveh intenzivnega buljenja v monitor ne bolijo oči.

Aja, vidni kot je tudi zelo velik.

Tako da. Definitivno priporočam. Edini minus je pivot. Pa morda manjek knofov.

mazy ::

kayzer soze:
pod to se lahko le podpišem.
slava LCDjim in samsungu 193P

aja moj je red edition, ka pa tvoj?

Keyser Soze ::

Black. Da je v stilu z ostalo opremo. Črna tipkovnica, črni Z-3, ohišje.

Mob style.:D

_obby ::

Kaj pa kaj LG 1730P in 1930P modeli? Sploh ta 17 inch-ni, ki ima 12ms odzivni cas... Pa se dizajn je lep, kot kaki samsung.

JohnyB ::

Ja sej Samsungov sploh ni zadobit!

Sm naroču oz iskov model 710N (analogni) pa ga ni, no sej ni niti 710T(DVI) nikjer na lagerju!

Je klicov LanCom al Avtero in so rekl, da majo sam 172X in še tega ENGA v Mariboru! po mojem čakajo da padejo mal cene pol bodo pa nabavl..... nm pa seveda prodal "mal" draži ..;(

Datuma, kdaj bodo monitorji pa ne vedo .. in temu se reče UVOZNIK za Samasung k ne ve kdaj bo roba, vsaj približno ...
Apple iMac

Black Adder ::

No, tu si zadel bistvo problema: uvoznik si (lahko) tudi ti, ko nabaviš (uvoziš) monitor iz tujine.

In si v enakem položaju kot kvazi uvozniki/zastopniki/dobavitelji - pojma nimaš, kdaj boš dejansko prejel naročeno/plačano robo.

Le da ti nateguješ le samega sebe, ostali omenjeni pa kar veliko število kupcev.

Daleč je še Evropa (EU).
BlackAdder stroke again!

Dead_Eye ::

Mi lahko kdo razloži če se vidi razlika med 16ms LCD-ji in 25ms in zakaj imajo skoraj vse 17" 16ms brez problema, 19" pa ne.
The one and only

Eschelon ::

[neavtoratitivno]
Nove tehnologije najprej prodrejo na najmnožičnejši trg. Ker se proda največ 15" in 17" LCD zaslonov, se je splačalo tehnologijo najprej prenesti na ta trg. Na ta način so prve firme dobile prednost na zelo tekmovalnem trgu. To jim je omogočilo tudi najhitrejšo povrnitev vložka. V manj močne trge tehnologija stopa počasneje. Tu proizvajalci očitno še čakajo, da se jim povrne vložek ustvarjanja prejšnje linije 19" zaslonov. Drugi razlog je, da je ceneje uvajati že preizkušeno tehnologijo (ceneje je defekte najprej odpraviti na 17" liniji in nato know-how prenesti na 19"). Poleg tega so problemi z 19" zasloni že zaradi večje površine ekrana takoj večji - večja verjetnost mrtvih pikslov (in sploh vseh defektov v proizvodnji je kvadratično več (površina!) z večjo diagonalo). 0:)

n-tič: Nazivni odzivni časi ala 12,16,20,25 ms nimajo nujno direktne zveze z realno performanco. Da o "glupih" prodajalcih, ki prodajajo tudi 15ms zaslone, ki so pravzaprav 15+10=25ms in 12ms, ki so 12+4=16ms sploh ne govorimo. Kupec naj raje sam preveri točne specifikacije LCDja, preden ga kupi - trg še NI zrel! 0:)
Pa še to - precej pove tudi podatek o 16,2 in 16,7 mio barv - če je seveda točen. Prvi pomeni, da monitor uporablja barvni-interlacing, ki predvsem v filmih rad povzroči efekt utripajoče slike.
Vedeti, razumeti, znati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Eschelon ()

speacker ::

Eschelon: Zakaj bi bila verjetnost mrtvih pikslov večja pri 19''? Pikslov je enako kot pri 17'', le večji so. Tu govorim o monitorjih z enako resolucijo, kar jih je pa večina; 19'' in 17'' imajo enako resolucijo. Pomojem je lažje naredit večji pixel kvalitetetnejši kot manjšega(to na pamet govorim, vendar se mi zdi da rabiš več natančnosti za majhen kvaliteten pixel )
Lp.
''...''

NIRWANA ::

Mene pa zanima kakšni se vm zdijo neovo monitorji.Neki malega ste povedal sam nč konkretnga.Gledu sm te dva8-O :

Neovo 17" LCD F-417
1280x1024
5/15ms
16,7 Mio
250 cd/m2
430:1
0,264 mm
377 x 373 x 200mm
5 kg
3 leta garancija
89.990 sit

Neovo 17 " LCD E-17A
1280x1024
4,5ms/11,5ms
16,7 Mio
300 cd/m2
400 :1
0,264 mm
400 x 390 x 171mm
6,2 kg
3 leta garancija
119.990 sit

Če mi lahko sam kdo pove kakšna se mu zdita te dva monitorja, glede na ceno in lastnosti.8-O
..::ČE POSLUŠAŠ HOUSE POL ŠE NISI HIŠNIK::..

JohnyB ::

NIRWANA, doma sem imel F-417

moje mnenje je da so barve preveč sprane, ..uglavnem men ni bil všeč, sam je pa fora, da ga majo v Leclercu zdej za 70k, kar je pa že tak denar, da se pa že splača. No sam dizajn monitorja je pa kr vredu !

A serije pa še nism vidu! Je pa gotov bolš.....sam je pa tud več $$$
Apple iMac

Eschelon ::

Speacker
Bravo. Zadel si glede velikosti matrik - čeprav tvoje izvajanje od tam naprej je napačno. Doslej še nisem pokapiral, da imajo 19" in 17" enako resolucijo - in celo enak pixel-pitch. Ko bom kaj pametnega prebral na to temo, se javim.
Vedeti, razumeti, znati.

ZLOky ::

Dead_Eye: Razlika med 16ms in 25ms je. Jaz imam 19" LCD s 25ms (deklarirano) odzivnim časom in prijatelj 17" LCD s 16ms (deklarirano) odzvnim časom. Jaz razliko opazim. Je mi pa bilo oboje moteče, za moje oči. Se mi zdi, da spadam med tiste z bolj očutljivimi očmi. Jaz opazim razliko med 75Hz in 85Hz RR pri CRTjih, moj brat recimo tega ne opazi, pa še veliko mojih prijateljev tudi ne. Tako, da sem si v službi namesto LCDja naročil 22" CRT (NEC-Mitsubishi DP 2070SB, do 147kHz horizontalne frekvence)>:D >:D. Oči, ne boste verjeli, veliko manj trpijo (na CRTju seveda), niti očal več ne potrebujem tako pogosto (oči so veliko manj utrujene), kot prej.

Drugače pa ima vsak malar svoje oči -> če le imaš možnost pri komu videti LCD v živo, le daj, preden se odločiš za nakup, v kolikor ga še nimaš.

Dead_Eye ::

Zloky: res hvala za uporaben odgovor.
The one and only
««
32 / 168
»»