» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
12 / 39
»»

CaqKa ::

irc klient bo še vedno xchat?
si že videl bersirc?
sicer se mi zdi da je zadeva še kr v povojih ampak se mi zdi vseeno bolj uporabna kot pa xchat.. manj zmedeno deluje.
kaj pa bitchx ali epic za ircii bo?

Gandalfar ::

xchat je slovenscini, folk ga pozna in ni tako beta kakor tale besirc

od text mode pa lahko dam irssi-text ali pa bitchx..

CaqKa ::

bitchx please?

MasterMind ::

X-Chat je najbolši IRC klient. BitchX je pa najbolši konzolski IRC klient. :D Pač moje skromno mnenje... :D

root987 ::

Če je že treba konzolni klient, osebno navijam za irssi.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

Gandalfar ::

prepozno .. je ze bitchx notr

Nerdor ::

Ali bo Slo-Tech lnx 2 nastal pod tem programom make live CD ali boš vstrajal pri remasteringu knoppixa?

hruske ::

Em... tole je šele pre-alpha stage...

Gandalfar ::

Nerdor: tale stvar ni kul zaradi celga kupa razlogov .. uglavnem mi uporabljamo intellibuild, ki smo ga sami razvili :)

Iztirjenec ::

Ne vem glih, če to spada sem...

Kako je v Linuxu/Unixu ukaz, da ti izpiše vse direktorije (in njihove poddirektorije)? Tako kot je bilo v DOSu tree (izpiše vse vstope v kazalu, ki so sami kazala (seznam vseh poddirektorijev)).
Abit AN7, AMD Barton 2600+ @2300Mhz (11.5*200), 2*256 DDR 400 Infineon,
Samsung 160GB SATA 8MB, Sapphire 9600XT 128MB @549/324, Chieftec+Enermax 365W

hruske ::

$ ls -R

Neitz ::

Mene pa zanima zakaj mi ne dela internet..
Imam kabel prek Amisa in modem prikloplen na USB..aja pa mrezne na zalost nimam

hruske ::

ce imas na modemu prikljucek za mrezno, si omisli eno. se splača tudi zato, ker bo računalnik malo manj obremenjen.

kot si ugotovil že sam, je vzrok tvoje tezave modem na usbju. glede na to, da nisi povedal kater modem imas ti ne morem vec pomagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Neitz ::

modem mam coresma phazer

hruske ::

a kej pomaga, ce gres v konzolo in napises
# modprobe usbnet

Neitz ::

ne..ko dam ADSL/PPPOE configuration mi napiše:
Oprostite, preiskal sem delujoče naprave (1), a se vaš zgoščevalnik dostopa ni odzival. Prosim, preverite mrežne in modemske kable. Vzrok spodletelemu iskanju bi bil lahkotudi že zagnan proces pppoe, ki nadzoruje modem.

hruske ::

ADSL in kabelska povezava sta različna. za kabl samo prizges kisto in dela, za adsl pa moras poganjat pppoe. tko da pust tist pppoe namir, ce nimas adslja.

nisi odgovoru na vprasanje.

CaqKa ::

neitz: uporabi windows in priložene gonilnike ali pa zalaufaj windows update pa bo vse špilalo.

Neitz ::

ne nč ne pomaga če v konzolo napišm #modprobe usbnet

Neitz ::

Caqka: Windowse tko in tko uporablam sam sm hotu še mal linux pregledat....
sej tud če mi tko ne bo delal si bom umislu mrežno, sej niso drage

Neitz ::

Je ze v redu...DELA:D :D

Paramedic ::

No, kje je zdaj ta ST Linux 2? :8) :)) .
End transmission.

Gandalfar ::

Paramedic: prides zvecer ob 19h v kiberpipo in ga dobis sveze zapecenega v tvoje tacke :)

BaRtMaN ::

Kaj pa mi, geografsko oddaljeni? :(

Paramedic ::

Gandalfar, sej veš kaki smo študentje ob petkih - je treba domov ASAP, čimdlje od faksa, za 2-3 dni, tak da bom raje doma počakal na DL-varianto :D.
End transmission.

nicjasno ::

Jaz ga ze dol cukam. :)
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Sims ::

Od kje? :D

Neitz ::

Nicjasno: s kje???
jst bi tud:O :O

Gandalfar ::

berte novice ;)

rhabdo ::

Najprej ena velika pohvala za tale izdelek!
Zdaj pa k tezavi: Imam dva diska in slo-tech linux bi rad instaliral na slave disk! Ko zazenem instalacijo mi oba diska prikaze, s tem da mi samo na master disku pokaze vse particije. Na drugem disku pa mi pokaze samo velikost celega diska brez particij, ceprav imam na njem ze narejeno eno fat32, eno ext3 in eno swap particijo!
Kaj lahko naredim, da bi lahko naredil instalacijo na drugi disk. V prvi izdaji mi je normalno zaznalo vse particije.
Hvala za pomoc!

Lp in se enkrat cestitke!

Paramedic ::

Gandalfar: rad bi namestil to mojstrovino, ampak moram prvo točno vedet, koliko moram odškrnit disk s PM 8.0, da ne bom potem mel preveč in bom za ostalo robo mel potem manj. Torej rama mam 256, toliko rabim minimalno za swap. Samo še koliko mi bo vzela inštalacija?
Še to: s čim prevajam javo in C v tem linuxu? Sm poskusu gcc in gcj pa jih zgleda ni.
End transmission.

moj_nick ::

Ob inštalaciji piše 1.5 GB, vzemi si še par GB rezerve. ;)
110111001001010001010000

Paramedic ::

Bo 2.5GB zadost, če ne nameravam inštalirat kaj dosti?
Pa še za prevajalnik mi povejte.
Hvala. Bo ta teden enkrat linux letel na prenosnik, upam da se bo dobro obneslo.
End transmission.

moj_nick ::

gcc-ja ni, prostora bo dovolj.

Pri meni je STGL tudi že pripravljen za laptop. :))
110111001001010001010000

Gandalfar ::

fantje .. to je predstavitvena razlicica .. pricakujte, da se zna zgoditi, da bo kmalu kaksno polepsana razlicica, ce bomo nasli kaksne napake.. :)

Paramedic ::

Jao, zdej sem pa inštaliral, ampak moram bit brez swapa, ker mam že potem vse 4 particije primarne, še ene pa ni mogoče naredit.
End transmission.

moj_nick ::

@Gandalfar

Kam vas naj zasujemo z bug-reporti? :D
110111001001010001010000

Nerdor ::

Bi radi pod novim Slo-Tech 2 usposobili NVidin X-strežnik, brei naprej:
Na začetku v GRUB Meniju

Podmeni - Nastavitev grafike -> pritisneš Enter
z smerno tipko "dol" se "pripelji" do NVidia (3D) 1280x1024 ... in NE pritisni ničesar
(ločljivost je seveda pretirana, mi bomo to popravili)
pritisneš tipko 'e' in se ti odpre nov podmeni še enkrat 'e'
in pisalo bo: " ...vidia lang=sl"
Pritisni smerno tipko "levo" in jo pritiskaj/drži, da se zapelješ do: screen=1280x1024 in
jo popravi na toliko kolikor si želiš imeti 800x600, jeszt imam na 1024x768, pa še popravi xrefesh=85, da dobim refresh rate 85Hz, zbriši od hdd=scsi, vse tiste hdg hdf, ker dvomim, da mate toliko pogonov, ni pa to ključno, ključni sta screen in xrefresh spremenjivki, kot pri Knoppixu parametri.
Potem pritisnite Enter in ne Esc (re resetirajo popravki), in tipko 'b' za boot in to je to
BLender bo delal pod hw pospešenim OpenGL in še Quake3 sprobate lahko, če ga imate na trdem disku kje (ni priložen)..

Gandalfar ::

Nerdor: a ce pa pustis 'default' vrednost v katero te vrze ce 5s nic ne prtisnes ti pa nvidia ne dela?

Gandalfar ::

rhabdo: lahko nardis fdisk -l na vseh tvojih diskih? :)

Vlady ::

Men tud nvidia FX ne dela... :\ Mislem strojno pospeševanje. Kolegu pa GF 4 normalno laufa.

nicjasno ::

Na mojem fx 5200 sploh noce prit v sistem, ceprav knoppixu 3.3 pa to normalno uspe. Bom probal z Nerdorjevimi navodili.
www.nicjasno.com | www.vsejasno.com

Paramedic ::

nicjasno: men je to uspelo, vendar le z 'nvidia pospešeno' tko nekako.
End transmission.

Nerdor ::

Ti Gandalfar, sej delajo binarni od NVidie, samo je osnovna ločljivost previsoko nastavljena za večino nas, namreč na kar 1280x1024 na 75Hz, kar je preveč za
marsikateri 17/19 colar. S mojimi navodili sem zmanjšal in prilagodil ločljivost/freq.,
da se mi lahko Nvidi-in server normalo boota (pokaže se tisti logotip od Nvidie na začetku) :\

Gandalfar ::

Nerdor: imas kaksen predlog kako narediti bolj efektivne menije ne da bi imel glomazno stvar z vsemimi moznimi permutacijami :)

Tero ::

Jao vsi samo z nvidia gonnilniki. Kaj pa kdaj boste vgradili za ATI ?
Ker 60 Hz je popolnoma neuporabno, me ze tako glava boli.:\
Pa to sem ze tolkokrat reko.. Kaj noben ne pozna resitve? Recimo lahko povem da mi je v Mandrake 10 lepo delalo samo nstavo sem graficno na radeon 8500 (ceprav imam radeon 9200)
Upam da boste kaj naredli glede tega.(Sam bi pomagal samo kaj niam pojma o linux):\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

Tero: ko pri ATI-ju vec ne bodo taksni prasci pa dejansko dovolili svoje ze tko bedne gonilnike naokoli delit..

frcasek ::

Ja a ni blo rečeno, da se bo možen zagon z diska. Se opravičujem, če sem kaj spregledal, oziroma ker nimam preveč pojma o linuxu, sem mislil da bo na začetku kakšna opcija za zagon z diska.
Drgač je pa enostavno in uporabno.

Lp

Paramedic ::

Js mam nekaj vprašanj in bi bil vesel, če bi se komu ljubilo kej pomagat..
Zbrisal sem ostale userje, imam samo 'svoje ime'. (Z root sem dal adduser 'svoje ime')
1.Hočem inštalirat ndiswrapper iz .deb paketa, pa se odpre ark in pravi, da neka pot ni prava, ali ne obstaja. Rabim gonilnik za wlan.
2.Včasih zašteka ob odjavi userja.
3.Nadzorno sredisce z user accountom v root dela. Pa pri slotech accountu je tudi.
4.Kaj je 'noalsa' argument v boot meniju
5.Kako naj dobim/inštaliram gcc
6.Pri apt-get install nekaj časa dela neke procente, potem pa napiše nekaj in se konča.
7.Kako naj nastavim resolucijo 1400x1050, ker mam lcd in vesa gonilnik za r9000m. Max v nastavitvah je 1024x768.
8.Drugače je pa čist v redu tale distro, tak da ne me skritizirat, ker tole sprašujem :\

Če bo kaj pomagalo, bom ene napake naslednjič bolj podrobno opisal.
Hvala vsem zaenkrat.
End transmission.

Gandalfar ::

frcasek: seveda je mozno.. preberi si help, ki je zraven :)

Paramedic:

1) dpkg -i tvoj.deb
2) ups? ;-)
3) dodaj svojega userja med suoderje z 'visudo' kot root
4) no alsa .. nic alse potem uporablja OSS
5) apt-get install build-essential
(lahko das tudi samo apt-get install gcc, samo potem bos imel samo gcc ti pa verjetno hoces se kaksne libe..)
6) bolj podrobno prosim :)
7) sperhodi se po /etc/X11/XFree86-4 oz. kaksno graficno orodje za ta namen :)
8) Tud kul ;)
««
12 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351937 (1427) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131748 (1516) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533281 (2662) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795291 (4517) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395538 (4133) TICKO

Več podobnih tem