» »

IrDA vmesnik

IrDA vmesnik

klemena ::

Pozdravljeni!

A se je morda že kdo ukvarjal z doma narejenim IrDA vmesnikom, ki ga priključiš na za to že pripravljeno matično ploščo. V mislih imam infrardeči oddajno sprejemni modul TFDS 4500. A je stabilizacija napetosti potrebna (glej link)!
http://rcswww.urz.tu-dresden.de/~sb831436/irda/irda.htm#myIrDA

Tavher ::

Sem ga naredil pred kratkim in dela super ampak samo s stabilizacijo. Sicer pa tisti upor in dva kondenzatorja staneta nekje 60SIT, tako da ne vem kje je problem.

Dusan_HD ::

Hoy!

Kje si pa našel TFDS 4500 v Sloveniji? Cena?

raY_

klemena ::

Ja v conradu je 2.290 sit. Če pa ga majo še kje je pa gotovo cenejši!
A rabiš kakšen programček, da to dela ali zadostujejo nastavitve v BIOSU?

LP

Tavher ::

Kupil sem ga v Conradu, čeprav imajo nenormalno nabite cene.
Omogočiš v BIOSu, XPji naložijo gonilnike. Nekaj zadev je že v XPjih, za kaj zahtevnejšega bo pa potreben program. Odvisno za kaj IRDA sploh rabiš.

tigrr ::

Klemena, ce je stabilizacija potrebna je odvisno od maticne plosce. Meni je pri abitovi it5h in epox 8rda delal brez stabilizacije, pri epox kta3 pa je bila stablizacija potrebna, napako je javljal samo pod win98, pa se to kao motnje v sprejemu. Kr dej notr se tista 2 kondenzatorcka in upor.

TDFS-e se kupi pr IC-ju (stegne-Lj), konrad ma vas rad.

lp

klemena ::

A mi lahko kdo napiše potrebne nastavitve v biosu za ploščo 8rda+. Rad bi naredil povezavo z SE T310.

Pudding ::

edino kar ti lohka recem je daj na SIR

Dusan_HD ::

glede cene/nakupa te komponente: no, jaz sem govoril s elektro-kolegom. Našel mi je ta trasceiver v enem nemškem katalogu in je rekel 5€. Ampak še 1,5meseca nebo nič naročal pri tisti firmi.

A če jaz zrihtam te stvarce po 5€ za vas , bo kateri od vas dober in bi naredil še meni to vse skupaj? On kolega je malo "vip", da bi mi to naredil.

raY_

klemena ::

TDFS 4500 stane v IC-ju nekaj manj kot 1300 sit!

prehlajeni ::

www.infraredport.de/ir-modul_en.HTML

Ojla, sem kupu TFDS4500, uporček, tistga konektorja za madrbrd pa niso mel ...bi kdo vedu kje v KR ali LJ se to ziher dobi in kako se mu rece...

...HVALA za info, lp :)

Zgodovina sprememb…

e-marko ::

Jaz pa v MB ali v okolici ne dobim nikjer modula, sem moral naročiti pri Conradu.;(
Za tisti konektor najbolje da uporabiš kar konektorja od kabla za cd-rom (tisti ozek, črn). Sem tudi sam iskal, pa nikjer nimajo...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

prehlajeni ::

...sam od cdroma je 4pinski, za ir rabs pa 5 pinskega

e-marko ::

Ja, rabiš dva. Daš ju enaga poleg drugega. Vsaj na NF7-S v. 2.0 so konektorji v dveh vrstah (3+2). Lahko ju tudi zalepiš skupaj in dobiš tako "enega". :)

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

meacho ::

Za konektor je zelo uporaben kabel za Com porte priklopit na matično v kakšni stari mašini.

prehlajeni ::

...konektor sem nekak spacal iz dveh... ...no zadeva narejena in po nekaj minutah studiranja madrbord manuala dela 8-O :) ...pa smo pršparal ene par jurjov :8)

Cuoresportivo ::

meni pa pri bootu napiše :"UNABLE TO OPEN COM PORT"! Kaj bi lahko bilo narobe, sem mogoče kaj narobe zlotal skupaj. prosim za pomoč. imam pa plato asus a7n8x deluxe. hvala.
lep pozdrav(best regards)

Cuoresportivo ::

evo še slika, kak sem jaz to zvezal, možno čist , da sem se kaj zmotil.

lep pozdrav(best regards)

smile- ::

jaz sem uporabil link ki je objavljen v prvem postu...

vse komponente kupil v IC elektroniki v Lj (cip je malce vec kot 1200), za R1 uporabil 2x6.8 mislm da

za povezavo sem uporabil star com2 kabel s priključki - za na plato sem pa vzel com2 port z starega kontrolerja - pravilno povezal (poglej navodila od plate), zadevo zapakiral v home made ohisje + malce obtezil - da mi ne skace samo od sebe po mizi...

v biosu nastimal Hi, Lo (Lo, Hi kot pise na page-u meni ne dela)

dela mi do razdalje 1. metra - vec kot dovolj...

lp, m.

M-man ::

Ali se izplača, da to kot popolni amater naredim sam, ali je bolje da kar kupim?:\

LP
M
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

prehlajeni ::

probaj sam, boš pršparu slaba dva jurja pa še nekaj novega se boš nauču.;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IR sprejemnik za COM port?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
51077 (828) nightbodom
»

Kje najceneje IRDA transciever TFDS4500?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
221639 (1259) maticm
»

Zakaj 7+7 ni 14 ?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
121868 (1488) jest10
»

IrDA vmesnik

Oddelek: Mobilne tehnologije
131537 (1252) Mr.
»

IR - vmesnik za povezavo PC ---- GSM

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202374 (1967) T0RN4D0

Več podobnih tem