» »

Idiot dneva...

Idiot dneva...

«
1
2

zvitorepec ::

Sem danes jaz!!! :8)

Naj razložim: pred dnevi mi je crknil ventilator na procesorskem hladilniku. Ker pa so to poletje temperature katastrofalne, je pac potrebno mojega palomina nekako hladiti, da ne zgori. Torej sem kupil nov ventilator - TT smart fan 2. Stvarca je pravi hudic, saj se vrti z vec kot 5000 rpm, premakne 75 cfm 8-O zraka in tuli z 48 dB (ima pa tudi nastavljive vrtljaje, za bolj znosno bivanje). Do tu vse lepo, ce mi moja skepticna zilica ne bi rekla, naj stvar najprej preizkusim "na suho"...
Tako sem ga postavil na vrh kiste, ga prikljucil na napajanje (brez nastavitve vrtljajev...) in racunalnik pognal... O, TI CEPEC ZARUKANI!!! Ventilator je tako mocan, da je poletel vodoravno kot letalo naravnost proti moji (debilni) glavi in samo dobrim refleksom (igram badminton) se lahko zahvalim, da imam nos se na svojem mestu.

Rezultat: ob udarcu lopatic ob moj prst sta se dve, ena za drugo, zarili v meso, se nato tudi odlomili in odleteli preko sobe! Seveda sem tulil kot neumen:'( pa se kri je scala s prsta. Ventilator pa je bingljal s kabla in nadaljeval s svojim divjanjem in sem ga komaj obvladal...groza!!!

Kaj naj recem? Mogoce bo jutri na vrsti kdo drug - pazite nase!
HOWGH!

KrizaniX ::

Stari... shit happens. 8-)

km- ::

smeh ;> tko sm jst v sobi prizgal model letala ;> (na benzin motor) pa mi je sam prst podrsal na nogi pa ceu krvav je biu pod kozo ;> k je sou kr naprej ;>

bf4ed ::

LOL, nisi mel sreče.:))

pingo76 ::

Se zgodi. Murphyev zakon.... Sicer pa upam, da se ti ni scvrl amd med tuljenjem in skakanjem po sobi saj je bil brez aktivnega hlajenja ne?
Za tolažbo. Dobil sem na servis tipa ki je z (dleto) izvijačem menjval cooler na GF ti 4600 in mu je zdrsnil "malo" izvijač in potrgal iz vezja kar zajetno število uporčkov in podobne šare. A lahko uveljavljam garancijo? je bilo njegovo vprašanje.:\

TribesMan ::

No sej se tud jest včasih malo pobožam s kakim ventilatorjem, najbolj kritičen do sedaj je bil od V7+ hvala bogu da ni bil na full speed, ker bi mi pofrezal vse prste do komolcev.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OmegaBlue ::

Joj kolk sm se ob temu nasmejau :D

Do zdej sm meu samo primere opeklin na rebrih AMD kulerja :|
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

tx-z ::

zvitorepec: tok močn pa spet ni tale smartfan; jst k sm ga kupu sm tut najprej preveru če dela(normalno je na polni moči) sm ga uklopu in je mal se premaknu tok da bi poletel pa spet ne. No bil je na tleh, k sm ga pržgal pa se je premaknu 5cm pol pa prevrnu.

tribesman: kaj maš to na ventilatorju motor od avta al kaj?? :)
tx-z

tx-z ::

aja, sorry, je tok močn :) -sm se šele zdj spomnu :)
tx-z

CCfly ::

TT Killer Fan II vs TT Finger Cutter 2004 Ultra. See who takes the crown.

Tukaj sem se pa res nasmejal. Se oproščam vem da ni smešno če se tebi zgodi ampak takole je pa res komično.

Dr_M ::

tut jest sm jih ze dubu po prstih veckrat od ksnih hudih ventilatorjev....in tudi lopatice so stran letele :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

CCfly ::

Pa kako vam lahko lopatice od ventilatorja stran letijo. Sem mislil da sem samo jaz tako slep, da bi se mi kaj takega lahko pripetilo.

Dr_M ::

hehe...jest sm 1x malenkost premocno brcnu v kisto, pa je prletela vn ena lopatica od 80x80 ventilatorja...
pojma nimam kako :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Brilko ::

O, TI CEPEC ZARUKANI!!!


Sej ni tak hudo, bo že bolje. Na napakah se učimo. Jst vem da nebom nikol več z železnimi palčkami pri prižganem compu vente podlagu, ker sem na tak način uniču plato. :D

CCfly ::

Tukaj verjetno še nihče ni poskušal na lastno pest popravljati hlajenja za prenosnik ? Še kdo ve kaj se zgodi če priklopiš prehud ventilator na ploščo ?

zvitorepec ::

Ja, skoraj leto je ze od tega :8) - zdaj sem starejsi, mogoce pametnejsi (ni dokazano) in tudi prst se mi je ze zacelil (dusevne rane so seveda ostale)...

Lahko pa napisete se kaksno lastno neumnost pri delu z racunalnikom, da mi bo lazje pri srcu in da se bom(o) lahko zabavali na vas racun
HOWGH!

Boki_ ::

Mene pa je danes oplazil Volcano 12 pri polnih obratih. Ventilator cel, prst pa,.... no comment. Ah, se že da preživet, če ne bo hujšega, še umret ne bo treba.
I'm back

Bobb ::

V življenju se nam dogajajo raznorazne pizdarije in nezgode. Ene bolijo bolj, druge manj. Da sami sebe malo potolažimo, jim rečemo izkušnje :)) .

Lp Bob
P.S. Moja dva priljubljena citata:

Če česa ne moreš razstaviti, vzemi večje kladivo.
Ko ti vse znanje odpove, preberi navodila.

Sergio ::

Skoraj bi te doletel Darwin ;-)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

jype ::

Meni so se najbolj smejali na urgenci, ko sem prisel s cist razcefranim podplatom.

"Kaj si pa pocel?"

Hehe, potem so se smejali, niso si mogli pomagat.

Zvecer sem sraufal po enem starem mitsumi fx-400 cdromu in ga seveda pustil razstavljenega na tleh sredi sobe (takrat sem vse najrajsi delal na tleh, ker mi tako nikoli ni nic padlo z mize :), potem sem sel pa spat. Enkrat sredi noci me je prijelo scat in sem vstal, naredil dva koraka in potem je bil tak mal cuden zvok, in naslednji korak je bil tak lep krvav odtis podplata na preprogi. V podplatu mi je ostalo tudi nekaj kosckov tiste zelene plastike, na kateri je elektronika, ker sem jo seveda zlomil ko sem stopil nanjo.

Malo tezje sem hodil nekaj dni, zato sem bil se vec za racunalnikom :)

Tic ::

Jaz moram kar pazit kaj delam. (Smo tudi na NESTu poizkušali, kako močen dejansko je)

Število vrtljajev: 4.100 vrt/min
Moč: 10,2W
Glasnost: < 46,5 dB(A)

Dont use it :)
persona civitas ;>

profii ::

Tic a si biu na nestu ti un k je mel ventilator na monitorju?:D

frenk ::

sej če potegnete moje slikce od nesta dol je tud en al dva filmčka kjer je dokumentirano igranje s tem ventom>:D...moj leži lepo v omari in čaka na naslednji nest...drgač pa moj tornado pokur 12W pri 1A>:D

Tic ::

profii: Da.

Frenk, pridi na MSN.
persona civitas ;>

Pyr0Beast ::

men je zdej odprt sobni vent(80W) padu v eno staro kišto, sm mislu da bo lopatice potrgal pa je samo elektronika frčala:D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

DjTonic ::

S tem se je že večinoma vsak soočil >:D. No večjih poškodb od udarca veternice pa še nisem imel.

iskra ::

Jst sm se ene trikrat porezal na ISTEM kosu pločevine (grda luknja od navoja) na istem mestu na roki - v isto rano v enem starem računalniku ko sem ga šraufal ... ;(( Nekako v razmaku enega tedna sem dobil tri diske v formatiranje. Ko sem menjal prvega, sem se fajn, globoko porezal. Naslednji teden, sem dobil drugega, in si pri montaži spet porezal komaj dobro zaceljeno rano. Za tretjega velja isto ... :\

Vsakič sem šel z roko v škatlo: "Kaj sem že pozabu?? .... AUUUUUU !#$%&/*!" :D
Ajow! 5 metru drow ...
Če bi imel Ronaldinho izvenzakonskega sina, bi se klical Bastardinho.

kihc ::

Pred skoraj enim letom, ko sem sestavlav računalnik;

- kos pločevine od ohišja, kamor gredo priključki za miško, tipkovnico itd... sem položu na tla zraven mene (sem delal na tleh ker je največ prostora), in pač dam noter plato in naprej sestavlam in pozabim na tisto... pol pa se enkrat hočem nevem kak naslont na tla (neki sem se sklanjal nad kišto), in sem "nagazil" ravni tist kos pleha, ter se nanj uprl z vso silo. Na dlani sem mel priblizno 3cm dolgo rano, kri je kapljala po tleh in po računalniku (osnovni plošči).
Takrat je malo manjkal da nisem padu u nezavest (pa ne tolk zarad rane, ampak ker sem vidu kri na moji novi Abitki :))
x

CCfly ::

A ni Abitka rdeča ?

Ja una maska zadaj je pa namerno narejena tako da ti ostruži prste.

SkIDiver ::

Za enkrat nisem doživel nič hujšega. Enkrat me je kreslna vetrnica od vulcanota 2 po prstih. Po tistem dolgo nič dokler nisem delal milo radostno destrukcijo cd-roma in mi je odletel feder naravnost v oko. Na srečo je bil refleks hitrejši od fedra in mi je prletu v veko namesto v oko. Od takrat naprej spoštujem cd-rome:D

kihc ::

CCfly, ja je rdeča sam se je vseglih prav lepo vidlo. K sreči je padlo bolj na čisto, zanima me kaj bi bilo če bi kapnilo čez kakšen pci slot, al pa kaj podobnega. :O
x

CCfly ::

Ko bi prižgal mašimo bi mel namesto Power logota eno drakulo narisano :P. NF7-S Dracula mod.

smilyxx ::

Ja mene je tut enkrat en 80mm silent ventilator k je biu pomoje na 12V kresnu po prstih. Poleg črnega nohta ni bilo hujših posledic. Enkrat sem mal šaral po napajalniku, pa me je nekaj fino ruknl, sam sem bil dost hitr pa sem spustu. Blo je pa tut en večer, ko sem se sklonil čez plato (mam komp po komponentah na mizi), da sem pogledal če je en kondenzator napihnjen , pa sem punesreč dal glavo preblizu cpu kulerja (bil na 5v), pa mi je lase začel not vlečt, sem hiter napajalnik ugasnu pa na srečo ni blo nič narobe.
Save water.
drink beer.

Sycroft ::

hehe fantje jest sem se nasmejal do solz:) da pa ne bom koga uzalu oz da ne bo prislo do kaksne zamere, pa lahko recem da sem jaz enkrat pr prizagnem racunalniku izklapljal in vklapljal strom za cdrom, ker ni hotu ven plunt cdja.. no ko sem ga izklopu je blo kul, ko pa sem priklopu nazaj pa je samo blisknilo in rac se je ugasnil. posledica: disk je su k vragu, ampak sem meu vec srece kot pameti in uveljalval garancijo, niso nic pogruntali in mi dali novega:)
cisto na zacetku ko sem se pa zacel ukvarajt z racunalniki pa mi je tut en titanov vent prst porezal kar mocno... sem hotem sam pogledat ce se fino vrti in na slepo roko not tlacu...:)
zvitorepec:(mal offtopic) kje igras badminton?

moj_nick ::

Hm, jst sm pa preizkušu, kateri ventilator mi dela hrup. Kako? Vsakega posebej sem s prstom ustavil. Mi ni bilo nič, tudi ko sem na hitro ustavil 92mm Zalmana.
110111001001010001010000

BaRtMaN ::

Mene je dozdaj najbolj bolelo, ko mi je za noht ušel pin. Au.

speed machine ::

Jz pa sem do zdej pogruntu, da ni fajn pržigat venta samo po žičkah na pržgan komp(skuru napajalc), pa da maš lepe mravljince (poleg majhnih mehurčkov), če prtisneš roko na zadnjo stran matične.
//

Pyr0Beast ::

Sam jst še vedno ne vem zakaj matka tako trese.
Sm enkrat matko držal v rok pa videorekorder prjev, skratka hudo
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

overlord_tm ::

mene pa se noben ventilator ni porezu:\
jih je pa nekaj ze ostal brez lopatic (zaradi preverjanja obratov s prsti)

uspel mi je tud kabl od disketnika stlačit v disk (nenamerno)...potem sem se čudil zakaj ne dela:O

vec nesrece imam pa z opeklinami;(( :'( . Preverju koliko je vroč pregret amd athlon, kaj pomeni če tranzistor oda 30w toplote in je samo pasivno hlajen z hladilnikom od celerona itd...

... tega pa raj ne bom povedu da mi je ratal baterije zlotat v kratek stik:\ :'( ;( ...

zvitorepec ::

@Sycroft: zacel sem v BIT, dokler je bil v BTC-ju, potem nekaj casa v Konexu, zdaj pa imamo v nasem kraju novo sportno dvorano in se nas je kaksnih 15 organiziralo in se prikljucilo obstojecemu sportnemu drustvu. Sicer imamo samo 3 igrisca na parketu (za prave podlage pac ni denarja in prostora). Nekaj nas je malo boljsih rekreativcev, so pa zraven tudi popolni zacetniki.
Sicer pa se vedno hodim s kolegi obcasno v BIT ali Konex na malo bolj kakovostne bitke
HOWGH!

T0RN4D0 ::

heeh, ureznine ze ventom poznam ja. :D

Na kratke stike je moj napajalc navajen, jih je dal že okol 100 skos BP. :\ 8-)

tresl... mej e od 220 direkt, pa do stavrik mi še zdej ni jasn (disk k ptrli ven iz kište na kablih, mikrofon (doma narjen, k je sam kapsula pa predojačeavlc >:D )

pa še kej.. ampak ni panike.. sem že pozabu najbrž po večini... :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

jest10 ::

računalo:
Slabo ozemljiteu imaš. To ni prav nič matična kriva

sverde21 ::

Hmm jest sm zadnič enkrat modem iz računalnika vzeu k sma mogla s frendom neki dol z neta potegnat pa on nima modema in jest sevede obrnem mal modem okol pol pa zagledam nalepko na spodni strani, ki ni čist zaleplena in jest pametna buča sevede to s prstom dol pritisnem pol se mi je pa nogica od čipa k je na ono plato prlotana pa gleda spodi vn zarila v prst v bistvu so ble dve tak d je zgledal k bi me kača piknala pi*** je to bolel k hudič>:D :D

Viro ::

ja jz sm tut mel bliznje srecanje s stromom...
ko sm bil str okol 6 let sm full gledu po tv-ju reklame za nove pralne stroje...in jz pametn grem ga sam narest :D in tko uzamem legice in en 1,5V motorcek kable in neki podobno stikalu...in to vse skup sestavm in ustekam v uticnco in zajebu sm in zalil in motorcek in zici z vodo :8) pol pa sm uno przgal...:O sm letu cez celo sobo in mel sm cist ampak res cist rdece oci in lase pokonc...fak blo je k da bi me en sliku s flesom...tko se je vidl...vsaj sestra tko prav...pa se rama me je pol neki bolela...tko zdj sm pa ze vecji in naj bi bil bolj pametn...:D in tega ne pocnem vec...:D

LP Viro

leinad ::

S stromom al pa opeklinami se nimam jaz izkusenj mi pa je ze enkrat uspelo ko sem delal na nei firmi v poletnih pocitnicah, da sem moral s industrijskim spenjacem(tisti s katerim se klamfa les pri zabojnikih) in mi je uspelo, da ko sem vstran gledal ga s tal pobrati narobe obrnjenega in ironicno je bil klamfac na obeh straneh isti, na pravi je le bla ena zlo ozka zareza in jaz ko sem probal sklamfat les vkupaj mi nikakor seveda ni slo in sem sel bedak mocno pritisno z roko ravno na tisti del kjer skozi ono zarezo se ven strelajo klamfe in sem si eno pognal v prst, pol sem se jaz in kirurg v bolnici smejala ko sma gledala rentgenski posnetek:D , operacija pa je trajala neverjetnih 30 sec saj je klamfo bilo potrebno samo ven potegnit saj se krilca k sreci niso zaprla.

C_maniak ::

jez sm 1x po temi fan mate iskal, ampak sm prej naletel na vent (zalman 92mm ~2000rpm). ni blo hujšega, par minut je bolelo, to je pa tud vse. :) bo treba kako neonko nabavit. ;)

SkIDiver ::

Viro in CARNIVORE sta pa bla majstra. Sem se pošteno nasmejal.

moondogy ::

mam dost izkušenj z opeklinam, sicer ni glih v povezavi z računali ampak useen:
sosed je šu prvič nekam sam petarde kupt, in seveda pride damu me že kliče ajd gremo sprobat! pokal okol bajte, pol se pa spomnemo ajd gremo eno tle not vržt. V GREZNCO! no in fuknemo not petardo...mal je bum nardil. no in čez kakih 15 minut smo bli že na poti u celje, sm meu 25%kože opečene :'( pa 3 tedne bolnce pa je blo, podalšane počitnce (to se je nrdil na 1.september >:D )

no nrdil se je pa tole: ko smo fuknal not petardo se je not amonjak užgau, in je butnu ven čez pokrov greznce (okol 500kg kr je betonski/železn) in tega je dvignal pou metra v zrak plus to da sma še s sosedom na njem stala! na srečo je pol pokrov padu nazaj tko k je biu! dans se mi neč več ne pozna tko da nabo kdo mislu...

SodVina ::

Ja Racunalniske ureznine so vsakdanje. Zaenkrat se ni bilo hujsih poskodb/zlomov pri uporabi racunalnika. Sem imel pa ze kar nekaj bliznjih srecanj z elektriko. Enkrat sem "popravljal" salamoreznico, pa jo lepo razstavim, pa priklopim. Pa ni delala. Potem pa vidim, da je motor mogoce previsoko, da bi ga bilo treba not porinit. In sem to naredil kar z rokami. Seveda me je stresnilo, da sem ene par minut kar poskakoval.
Naslednjic sem plezal cez lovsko pregrado. z rokami sem se cvrsto prijel zicnate ograje, da bi lo preplezal, s kolenom sem se pa po nesreci dotaknil pastirja. Zadeva me je tako usekala, da sem odskocil kot feder. Spet sem potreboval nekaj minut da sem prisel k sebi.
Enkrat, ko sem bil pa se precej mlajsi, sem pa vzel 220v nocno lucko, odvil zarnico, dal namesto zarnice prst not in pritisnil stikalo. Seveda me je zacelo tresti, nakar sem zadevo ugasnil. Se zdaj ne vem, kaj sem hotel s tistim doseci8-O Clovek-zarnica?

Dr_M ::

1x sm neki saril po napajalniku, k je crknu...seveda je biu prikloplen na 230V :)
dost podobna situacija je bla z UPSom...stvar nekak ni hotla polnik akumulatorjev, zato sm si jest to mal ogledu od znotri...prklopu zadevo na strom, pa su potipat ce se ksn element kej greje...sicer nevem kako se je med njimi znajdu kondenzator, ampak pol sm si zapomnu kje je :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali je že koga stresla elektrika? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13417817 (4892) energetik
»

ko te strese elektrika

Oddelek: Loža
3316799 (15736) gruntfürmich
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712345 (10513) Azrael
»

Dvakrat preživel pod 220V (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
526874 (5470) tiborrr
»

tišanje napajalnika

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
292210 (1530) WinsuckeR

Več podobnih tem