» »

ADSL TV @ SiOL

ADSL TV @ SiOL

««
«
1 / 14
»»

Tr0n ::

Uradna Siol tv stran: http://www.siol.net/tv/

Nekaj infota o IP TVju skopirano s SiOL foruma.

--------------------------
Spostovani,

Trenutno je prava IP televizija ze v fazi testiranja.

Kako to zgleda?
Uporabnik na dom dobi "set-top box" in stikalo. Na njem so 4 prikljucki: Ethernet in 3-way composite out (video, left sound, right sound).

Trenutni predpogoji za priklop ADSL TV?
Za priklop ADSL TV mora uporabnik imeti moznost sinhronizacije modema pri hitrosti 8 mbit/s.

Zakaj 8 mbit/s?
Hitrost 8 mbit/s je potrebna zaradi same kakovosti signala, ki se direktno predvaja naprej v uporabnikov "set-top box"

Vsi kanali so digitalni. Izjema sta POP TV in Kanal A, ki se naknadno kodirata na SiOLovi glavni postaji.

Bo torej uporabnik imel 8 mbit/s internet?
Ne. Ker ima SiOL ADSL nacin dostopa PPPOE, to pomeni, da se za ADSL TV ustvari nov PPPOE dostop, ki je omejen na hitrost 8 mbit/s.

Na voljo bo od 120 - 150 televizijskih kanalov. Vkljuceni bodo vsi televizijski kanali, ki jih lahko trenutno najdete pri slovenskih kabelskih operaterjih + dodatni programi, ki so pri kabelskih operaterjih placljivi.

Cena mesecne narocnine bo po prvih modelih primerljiva kabelski narocnini oz. celo nekoliko nizja.

Ponujena bo boljsa kvaliteta slike in zvoka, vecja izbira programov, ugodnejse ponudba.

Vec informacij o ponudbi in ceniki bodo znani v mesecu september 2003.
--------------------------
  • spremenil: CaqKa ()

OldSkul ::

Me prav zanima kolikšna bo cena "set-top boxa!?
Še nekej ne razumem, a potem se moreš naročit na 8 Mbit internet al kako to.Mislim če je tako, potem bo to predrago vseskupi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OldSkul ()

Tr0n ::

Bo torej uporabnik imel 8 mbit/s internet?
Ne. Ker ima SiOL ADSL nacin dostopa PPPOE, to pomeni, da se za ADSL TV ustvari nov PPPOE dostop, ki je omejen na hitrost 8 mbit/s.

Po tem sklepam, da ne. Placal bos box (+prikljucnina or something) pa mesecno narocnino. Bos pa moral bit dovolj blizu centrale, da bo pac mozna sinhronizacija za 8 mbit.

roCkY ::

Hja poćakmo še par tednov. Pol pa, če bo kvaliteta signalov in izbira kanalov dobra ter cena za 2 lokaciji v bajti primerljiva takoj rečem adijo obupenmu lokalnmu kabelskmu operaterju in se selmo na digitalno dobavo signalov.

OldSkul ::

Rocky, se podpišem pod tvoj odgovor.

Matri[X] ::

Med še 1M ne dela čist dobr, zdej bodo pa s tem težil. Da ne omenjam da ne bo TVja ko bo ozračje bolj elektrostatično nabito (nevihte, ipd...), če imaš telefon po zraku napeljan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matri[X] ()

Tr0n ::

S tem nimam tezav. Je pa res da sem od centrale oddaljen 200m :).

V glavnem, kabelski ponudnik, ki ga imamo sedaj je najvecji uzas, kar obstaja. Za qurac slika, bedni programi in draga narocnina. Od ponudbe SiOLa bo odvisno, ali bom se naprej gledal to zalost.

danielka84 ::

najvecni problem bodo hise z vec televizorji, tak kot naprimer pri nas doma. Imamo 5 TVjev, kar ni bil problem priklopit na CATV. Pri Siolu bos pa moral imeti za vsak TV svoj "set-top box", kar bo zelo vplivalo na ceno, oziroma, ce bo sploh mozno imeti vec kot en ta "set-top box".

bomo videli

Tody ::

setop naj bi stal okoli 30 k sit samo močno dvomim da bodo na prodaj in bodo na istem sistemu kot so zdaj modemi.Slika bo zadovoljiva. Z prenosom bo pa tako da bo vrjetno samo settop imel dostop do 8 mb linka . Zakaj bi bil problem z večimi tv ?? A maš zdej tud za vsak rač svoj modem ?? Tudi za video signal obstajajo delilniki in ojačevalci signala! Če bo to Siol dopustil je druga zgodba.

CaqKa ::

verjetno ne ker nebo dovolj bandwidtha... razn če boš na vseh gledal isti program... >:D
aja.. sicer pa tole nekak ni zanimivo... za ta denar si kupiš digitalno satelitsko...
na netu pa imaš strani kjer najdeš kode za programe... kupiš kartico in programataor zanjo ter siol in kablskega pošlješ rakom žvižgat... slovenije pa poptvja pa itak ne gledam.

/edit
težko bo priklopit več televizij z različnima programoma... ker potem se tistih 8mb BWja deli.. torej za vsak program 4mb... kar pomeni da bi za take freake moral siol kodirat v več različnih podatkovnih tokih.. da ne omenjam da bi 4mb podatkovni tok še bil sprejemljiv.. kaj manj pa več ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Tody ::

hmm vrjetno res. Koliko ljudjem pa misliš da se da iskat ključe po netu preprogramirat zadeve vsakič ko crknejo itd. Folk še resetirat ne zna zadeve ali pa si porgram zložit kaj šele da bi si kartice preprogramiral >:D

flipflop ::

Zanimivo je tole. Me zanima kateri kanali bodo in v kakšni kvaliteti,ker če bo dobro,se bom pa mogoče prestavil na ADSL.

Sergio ::

Direkten MPEG2 stream 8 mbit/s in 4 mbit/s, razen KanalA in POPTV, ki bosta 2 mbit/s. Programov bo precej ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

CaqKa ::

zanimivo.. limonade za stare mame na samo 2 mb :) sergio odkod ti informacije?
tody: ravno tolikim kot se jim ljubi zajebavat z cracki... v bistvu pa programiranje kartice vzame vsega skup 5 minut če odštejem vklapljanje računalnika(seveda če imaš ustrezen rožnat kanal/link/forum:\ ).

Tody ::

ok pa povem drugač. Mularija ne bo šla tega kupovat ker je mesečni strošek prevelik ti pa iz izkušen povem da vsak teden vsaj 10 kartic preprogramiram strankam, ki tega ne znajo in nočejo znat. Da mi 5k sit in to je to (:

/edit aja sergio ma pa informacije ker je "pri koritu"
ata Pibi daje pa pomije (:

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tody ()

jc ::

Sergio: a bo kak filmski kanal?
oz. kok bo angleških kanalov?
zakaj dobiš tipkovnico zraven?

CaqKa ::

5ksit? na kakšno časovno obdobje? vsak mesec.. ali nemara vsakič ko jim kartico reprogramiraš 8-O ?
kje kupit prazne kartice?

Tody ::

vsakič ko kartico reprogramiram! Kartice se kupujejo v nemčiji ali nizozemski.

Tr0n ::

jc: Kako tipkovnico? :)

CaqKa ::

tody kaj pa pri nas? kolko bi pa mi ti računal za funcard kartico? kere kartice folk največ uporablja?
btw fajn kšeft

kako tipkovnico?

jc ::

Tron: v oni reviji od telekoma, škrjanček al neki tazga, je pisalo da dobiš set-top box zraven pa brezžično tipkovnico za
lažje surfanje pa še slika je bla zraven.
mal čudno se mi zdi, da bi šel na internet na televizijo, se ma ja prenizko ločljivost, ne?:))

Sergio ::

Zadeva ima vgrajen browser -- surfaš dejansko lahko ;)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

roCkY ::

A ima kdo kakšno shemo kako to vseskupaj deluje. predvsem na strani uporabnika. Link? Google mi ni dal kakšenga pametnga odgovora:'(.
Zanima me namreč, ali je možno en kanal pretvoriti v analogni in ga posredovati TV aparatu, drug kanal (torej v tem primeru 4Mbit) pa direktno v računalnik in gledati IP TV brez vmesne TV kartice, ki kodira nazaj v digitalno obliko?

flipflop ::

A bo kak športni kanal tudi? Drgač pa če ima škatla browser: a pol surfaš pri 8 mbit/s?>:D

jc ::

pomoje boš mel eurosport, dsf al pa kej podobnga,
kako bomo pa zdej videorekorderje uporabljal?
najbrž zadeva nima dveh videoizhodov

Tody ::

Mi jih prodajamo za 7k sit polne. Sam je dost jeba z temi karticami prazne pa nevem kolk stanjo.

pivmik ::

MWHahaha Telemach kiss my little shiny metal ass!

Že vidim kako bom ripal TV programe z računalnikom v full digitalni kvaliteti.
LP, Gregor GRE^

[BISI] ::

No ja, v tujini so kabelske televizije znane po taksnih paketih (microsoft TV), tako da mogoce se tudi pri Telemachu kaj premakne. V Mariboru pa KKS ze ponuja digitalno televizijo...

jc ::

Ja sej ma tud Lj-kabel digitalno telvizijo, sam ko ni nbenga zanimivga programa,
so neki govoril, da bi HBO mel, ampak ni blo nč iz tega. zej so pa ful ponosni, ko ponujajo
državni zbor v živo, v polni kvaliteti s surround soundom

shock ::

Še vedn mi ni jasno kako je s tem prenosom. Kaj v bistvu boš moral imet4 mbit ADSL in od tega bo vsa 4mbit porabla IP TV al boš imel še dodatnih 4mbit linije in pol pride vsega skup 8?

Sergio ::

picnik: kako pa to mislis narediti, ako smem prasat? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tr0n ::

Capture, encode, share :).

Sergio ::

Kako bos digitalno captural? :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

krneki ::

Ali se samo meni zdi ali ni malo bedno da ma ta setup box samo Composite out? Vsaka kolkertolk normalna komponenta ma vsaj S-video ali celo "bognedaj" RGB Scart. Tako da se meni zdi malo lame da na eni strani pride not 8Mbit Mpeg2 stream, na drugi pa composite out...bljak.

Zheegec ::

Shock; Mislim da bo ta TV povezava neodvisna od tvojega ADSL, ki ga imaš na PCju, tako da tam ne bo razlike. Me pa res zanima kaj več o tem...predvsem če bodo kakšni pametni programi.
Aja, kakšna kvaliteta slike/zvoka pa je 2Mb/s ?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Tr0n ::

Za digitalno ne vem, analogni capture zna pa bit vseeno kvaliteten, ce je source digitalen :).

shock ::

ALIEN3001: to pomeni, da ne bo zavzel bondwidtha od tvojga domačega ADSL-ja?

Zheegec ::

Shock: Saj to bi bilo zelo čudno. Imaš 1024/256 paket, pa ti IP-TV zavzame 8Mb? Mogoče bo pa pripomoglo k dodatnemu lagu? Kaj pa vem...
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

jc ::

krneki: men se zdi da ma scart tale box

a za dve televiziji bo pa dražje al kako?

roCkY ::

Vsem se nekej zdi. A res noben ne ve za tip te "škatle", ki jo trenutno testirajo in proizvajalca. Verjetno ima svojih par kb prostora nekje na nekem serverju.

Tr0n ::

Slisal sem, da bi naj bli Amino set top boxi.

Uporabnik ::

hmm ...

.. pa točno bodo vedl katere programe gledaš
(ne verjamem da streemajo vse naenkrat, ampak jim pošlje signal kaj naj ti pošiljajo)

mrTwelveTrees ::



PDF - info

------------------------------
menim, da se bo to preveč zabasal link siolu... če bo to mel folk...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Predator ()

Tr0n ::

---------------
Dodatne informacije o IP TV:

Uporabniki bodo ob podpisu Aneksa za dodatno storitev IP televizije BREZPLACNO prejeli vso ustrezno opremo za spremljanje vseh televizijskih kanalov.

Lep pozdrav, Klemen Ramoves
---------------

CaqKa ::

MTT pomojem se motiš ker bo link letel samo po sloveniji.. kjer pa ima siol/telekom dovolj bwja...

ostali ki gnjavite dalje o bwju...
adsl itak ne laufa več kot 8m/s iz česar sledi, da če boš gledal tv na 8m/s, ti ne ostane več bwja.
lahko pa da bo to laufalo na 7 ali pa 6 m/s odvisno od tega keri paket interneta boš mel.

upam da vam je vsem jasno da pipa ki ima tolko in tolko premera lahko pretoči tolko in tolko litrov v sekundi - niti litra več.

kakorkoli... včeraj sem dobil standalone dvd recorder... pa še iz digitalne satelitske gre snemat... kaj rabiš več? povezavo do i-neta, da si lahko odkodiraš kanale (narediš kartico)>:D

OldSkul ::

Tron, ali to pomeni da bomo plačevali samo mesečno naročnino in nič drugega!!?

ahac ::

CaqKa: če jaz prav razumem 8M od TV nima veze z internetnim bwjem..
še vedno lahko DLaš stvari normalno in gledaš TV.

upam da vam je vsem jasno da pipa ki ima tolko in tolko premera lahko pretoči tolko in tolko litrov v sekundi - niti litra več.

glede na japonski 26M adsl in korejski 50M vdsl lahko telefonski kabel očitno pretoči še veliko več od 8M...(in tudi od 2x 8M)
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

Tito ::

Res je da je omejitev 8mbit/s vendar če se ne motim bo to šlo po drugi valovni dolžini, tako da nebo motilo navadnega adslja (nesem pa prepričan). Drugaće pa se ni za bati, saj prihaja druga generacija DSLjev, ki bodo šibali vse do 70 mbit/s, kar bo za vse zadoščalo...:D

shock ::

To je vse odvisno kakšna vrste modulacije je. Saj ADSL 2 gre vse tam do 22Mbit/s, ker je tukaj različna metoda modulacije.

Tr0n ::

sadarj79: Kaj bi pa ti se rad placeval? ;)
««
«
1 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Siol TV <-> client za PC, etc... (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
380105130 (21497) jurre
»

Siol tv in kakovost slike

Oddelek: Omrežja in internet
496365 (4829) Tilen
»

kabelski internetnet VS. ADSL (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
876716 (5037) Soprano
»

IP-televizija na Slovenskem

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
484625 (4625) boom-bar
»

IP-TV

Oddelek: Omrežja in internet
251940 (1349) Tody

Več podobnih tem