» »

kako odlotat konektor

kako odlotat konektor

sash ::

zanima me na kak način je najlažje odlotat ATX napajalni konektor iz plate, problem je v tem da je treba konektod dobit dol v enem kosu ker ga mislim prlotat na drugo plato na kateri ga je zakurlo ;(

problem je namreč v tem ker sem zadevo odspajkal na spodnji strani pa se ne mrdne nikamor, tako da zgleda da je zadeva prispajkana tud na zgornji strani, kjer pa je preko plastika ;((

orodje ki je na voljo pa je navaden spajkalnik z regulacijo temperature in ročna sesalka za "cin" ter ostali garažni pripomočki
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Pudding ::

Sash predlagam ti, da namesto da lotas, plato kar zlomis.

sash ::

plate nekak nebi zlomo ker še dela nomralno, pač konektor ji je treba zamenjat pa še relatovno nova je (via KT400)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Highlag ::

Če ne poznaš tehnologije tiskanih vezij samo tole: matična plošča je sestavljena iz več plasti. (ponavadi 4) posamezne plasti so povezane med sabo z VIAS-i: če jo pogledaš od blizu boš videl na njej polno drobnih luknjic. To so v bistvu metalizirane luknjice, ki povezijejo plasti med seboj (električno) Viasi povezujejo med sabo tudi plasti pri ATX konektorju. Ko zalotaš eno svar preko vias-a cin potegne tudi na drugo stran luknje.

Tako si ponavadi z navadno pumpico za cin ne moreš kaj dosti pomagati. Rabiš profi odspajkovalno postajo ali pa odspajkalno pletenico.

Ta pletenica je v bistvu bakrena žica, ki izgleda kot oplet kakega koaksialnega kabla, ponavadi pa je prepojena še z kakšno pasto. To pletenico potem položiš preko mesta, ki ga želiš odspajkati in nanj pritisneš spajkalnik. Bakrena pletenica izredno dobro "vpija" cin in ob malo vaje boš lahko odspajkal vsako stvar tudi ATX konektor. Moraš pa vedeti, da zaradi načina delovanja lahko kakšno stvar tudi termično uničiš.

Pletenico dobiš v skoraj vsaki trgovini z elektronskim materialom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Highlag ()

sash ::

vem da so zadeve narejene večplastno in ne sam 4 ampak tud več in tudi tehnologija mi je znana, nisem pa vedel kako se zadeve doma lotit, bom pa vsekakor poskusil z to bakreno pletenico, ker uničit itak ni več kaj ker plata trenutno ne dela in če nebom menjal konektorja še tud neke časa nebo
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Brane2 ::

Mislim, da rabis mocan spajkalnik in solidno pumpico. Ker so ti pini konektorja povezani s kar velikimi povrsinami bakra, solidno odvajajo toploto in jih je zato tezko segreti toliko, da pumpica posrka spajko. Definitivno izvedljivo a zna se zgoditi, da bos rabil nekaj vaje...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Pudding ::

Kaj je pravzaprav narobe z ATX konektorjem? Je stopljena plastika? Manjkajo pini?

Vzames eno staro pokvarjeno plato in jo zlomis okoli ATX konektorja. Ga ocistis.

Na skurjeni ATX konektor plati najprej odstranis plastiko, recimo z cvikarcami. Potem odlotas vsak pin posebej. Ocistis luknje. Vstavis ATX konektor z zlomlene plate. Zlotas. Voila!

Se slike z morphlingove strani:


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Blisk ::

Ja boš moral res mal dlje časa gret vsak pin in potem z cinpumpo potegnit dol cin.
Pa še pol mal zdrmat zadevo, da se tist kar se še čist mal drži, da odstopi in da dobiš to ven.

sash ::

@ Pudding
skor ko bi gledal razvalino na moji mizi, sam druge barve je plošča >:D

sicer pa sem stvarco že porihtal in že melje :D
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Blisk ::

mene pa res zanima, kaj si delal da si tkole skuru konektor, pa da ti zdej kljub vsemu plata še vedno dela.
8-O

sash ::

zgleda kak slab stik, in ko je steko prevelik tok se je zadeva pregrela pa je zažgalo vseskupaj ;( , pol pa sem klical po parih servish - pravzaprav po vseh na štajerskem pa so sam v enem bli prpravljani menjat konektor in ko se je kolega čigar plata tudi v resnici je, oglaso tam in ko so videli zadevo so si v trenutku premislili in mu zatrdili, da je še zagotovo kaj drugega crknilo. Ker mi pa ni dalo miru in sem reko da pokvarit itak ni več kaj sem konektor zamenjal in na zadeva zopet dela, tako da še en nauk, ki sem ga potegno NIKOLI ne zaupaj servisu >:D pa četudi ni Mlacom-ov ali Megahit-ov >:D

ps
saj napajalnik je tud preminil ob tej priložnosti, ker je očitno podlegel prevelikemu bremenu
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Red_Mamba ::

Jaz bi tudi potreboval tak konektor za na plato, mi ga kdo šenka iz kake odslužene ATX matične?
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

sash ::

Vse sproti porabimo ;)
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Dr_M ::

sej pr men je tut ze precej zakurjen konektor od napajalnika, pa mal crn na plati :\ :\ se lohk segreje k hudic.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Pudding ::

Jest mam.

Tomay ::

Mam skurejnih plat kot smetja, lahko pa greš do kake trgovine s pc opremo pa vprašaš če majo kako skurjeno plato. Ponavadi se kaka najde.
Voodoo 4Ever

ali3n ::

jaz sem v soboto eno stran vrgu... :|
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

CCfly ::

Laično vprašanje, ampak a ne bi bilo lažje od napajlnika kable gor prlotat.

Red_Mamba ::

A je pol en tko dober da odlomi/odžaga konektor dol pa mi ga pošlje? Naj mi mail pošlje pa mu sporočim naslov.
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

stromar ::

Konektor daš dol, tako, da z izvijačem dvigniš tisto plastiko in jo vzameš dol, nato pa vsak pin vlečeš s kleščami, medtem, ko ga z druge strani greješ. Z odspajkovalnikom ne boš nič dosegel, ker so luknje od matične plošče metalizirane. Šlo bi edino, če bi uporabil odspajkovalnik s kompresorjem-spajkalnik, ki ima na sredini konice luknjo, skozi katero stalno vleče kompresor zrak ven

Binji ::

CCfly: stvar ni lih najbolj prakticna se ti ne zdi
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

CCfly ::

Misli sem nekako v stilu, da bi vzel ATX connector iz pokvarjene plate in nalotal žičke od le-tega do plošče s skurjenim konektorjem.

stromar ::

Če ti ni ravno pinov požrlo, lahko odstraniš samo plastiko in direktno na pine priklopiš napajalec. Na matično seveda označi, kako je prav obrnjen konektor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Set za spajkanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
569882 (7606) He-Man
»

Kako lotati ekstremno male površine?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
81937 (1505) Brane2
»

Epox 8RDA+ prenizek VDD

Oddelek: Strojna oprema
302596 (2323) Pyr0Beast
»

ISA konektor

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
191663 (1476) totimato
»

Kondenzatorji

Oddelek: Kaj kupiti
191360 (1141) stromar

Več podobnih tem