» »

Wake On Lan

Wake On Lan

Microsoft ::

V PCju mam LAN PCI kartico, povezano pa mam preko cross over kabla do prenosnika. Zdej me pa zanima, kak naj iz prenosnika vžgem namizni PC?

Slišal sem za nek Magic Packet al neki tazga da je treba poslat drugim računalniku.

V glavnem, nimam pojma, kak nej "zbudim" namizni PC.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

BigWhale ::

Takole priblizno gre tale zadeva:

Na mrezo moras spustit paket, ki vsebuje magic number... Magic number je 6xFF za sinhronizacijo in potem se 16x ponovljena hardware addressa kartice, ki jo zelis zbudit.
Paket je pa lahko karkoli, kar bo znala kartica prebrat, tako da je to lahko ethernet frame, ali pa UDP paket recimo.

Ta sekvenca se lahko pojavi kjerkoli v paketu.

Grem stavit, da je nekdo ze kak tak program napisal. No, ce ga pa se ni, je pa to precej trivialno.

Gandalfar ::

CaqKa ::

tega pa skoraj ne morem verjet da za tolko krat omenjeno WOL funkcijo ni win progsa ki bi to omogočal.. ja kak so si te toti inženirji to zamislili?

Gandalfar ::

CaqKa: zagotovo obstaja.. samo za winse si lahko sam poisce :) Jaz imam ta program ze prilozen mojemu OSu :>

Sicer pa ce je dober si lahko source dol sname pa zrihta, da mu bo delal pod winsi :>

norvalk ::

vec o omenjeni tehnologiji si lahko preberes na amdjevih teh. straneh - da, res gre za nj. "pogruntavscino":

http://www.amd.com/us-en/ConnectivitySo...

ustrezno win-orodje pa si snemi s spodaj navedene strani - isci "PCnet Magic Packet Utility":

http://www.amd.com/us-en/ConnectivitySo...

sam sem sicer uporabnik gnu/linux os-a, tako, da ti tezko povem kako se doticno orodje obnese - vseeno pa upam, da je to to, kar si iskal in da ti bo dobro sluzilo!

lp

urosh ::

Jaz mam en tak programček, v katerega moraš vpisat MAC adreso kartice in to je to (koliko se spomnim). pošlješ in voila, rač. se ti zbudi!
Če ga želiš, mi pošlji zasebno, pa ti pošljem po mailu. Moraš pa poznati MAC adreso kartice, ki jo želiš zbuditi.

lp

urosh ::

probaj tu, če ti ga bo potegnilo dol, če ne pa ti pošljem po mailu...

lp

rachek ::

Hi!

urosh, ga lahko pošlješ še meni, prosim ? Na rachek { at} amis {pika} net .

Ehm, pa bi vedel kdo, a se pol to kr boota ali mora biti računalnik v stand-by načinu ? V temle dokumentu trdijo, da mora biti v stand-byu.

Hvala & LP, rachek.

bastadu ::

Da ne odpiram nove teme...
Imam namen prižigati oddaljeni računalnik z WOL funkcijo. Ta oddaljeni računalnik je za routerjem, na katerem je tudi požarni zid. Zanima me, na katerem portu prisluškuje moja mrežna oz. kater port moram preusmerit na ciljni računalnik, da se bo zadeva prižgala?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WOL vklop izven localhost

Oddelek: Pomoč in nasveti
5974 (858) petzup
»

Wake on LAN (WOL)?

Oddelek: Strojna oprema
131916 (1407) maticm
»

Cool and Quiet

Oddelek: Strojna oprema
7935 (826) Baxxxter
»

Kako naredit Wake On LAN

Oddelek: Pomoč in nasveti
91825 (1507) bastadu
»

Kako vkopit računalnik v mreži?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81050 (946) Lith

Več podobnih tem