» »

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

K8: Athlon64, AthlonFX, Opteron

««
9 / 16
»»

TribesMan ::

Dr_M ne tupi. Raje mi povej zakaj bos rabil PCI-X? Ker jest se vedno nimam ideje kaj bi z vsem prenosom, ki ga ponuja navaden PCI, kej sele PCI-X. Sej SATA je pa cist kul. Nimam nic prot SATA... vendar zaenkrat razen tanjsih kablov in hot pluginga ne ponuja nobenih bistvenih bonbonckov. SATA II bo malo boljsi, predvsem podpora za opticne pogone. Tistih 300MB/s je pa totalni overkill.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

PCI-X ali PCI-E?

PCI-E je good stuff. Sploh za grafiko, TV, hdd kontrolerje.

In grafika oz. vsak procent, ki ga pridobi na SLIju je še kako dobrodošla za nekoga, ki mu minute pomenijo denar. Sploh v kakšnem modeliranju zahtevnejših stvari.

Da ne rečemo za multimedijo. Današnji PCI tunerji so izguba časa. Pa za kakšno video obdelavo je tud bolj kot ne podn. Kakšne bodo pa grafične zahteve iger čez eno leto ob današnjem tempu je pa ...?

Caligula ::

Ma ce hoces dober tuner mors met itak kako graficno z njim, da gre prek AGPja pa je. Ala Radeon AIW.

xenon74 ::

Nov test za prebiranje!

P4 540 in P4 560 proti A64 3500+ in A64 3800+

AMD edges ahead of Intel

Zanimiva je poraba; P4 560 na 925x čipsetu porabi do 89% moči več kot 3800+ na kt800 pro

Pozabili so omeniti, da je lažje poleteti v orbito, kot dobiti P4 560 procesor :))

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

bond007 ::

popolnoma nekoristen in nekonstruktivn komentar bom dal... AMD raketaaaaaaaaaaa :D :D :D :D 8-O >:D

MEDENA ::

ODLIČNA STRAN !!!!

http://fab51.com/cpu/guide/opn-64-e.html

vse lepo razloženo...

DjTonic ::

Na AnandTechu so malce podrobneje pogledali kaj nam prinaša nforce 4. Brez dvoma bo to najboljše čipovje za K8 procesorje.

NVIDIA's CK8-04; The Best K8 MCP (On Paper)

TribesMan ::

A se ZDnetovci zajebavajo al kaj?

Overall though, the results tended to favour AMD for mainstream applications; a potential blow to Intel considering that the AMD parts are cheaper and cooler, consuming 91Watts at idle for the 3800+ chip, rising to 172Watts under a full load, compared to 155Watts at idle for the Pentium 4 560, and 258Watts under a full load. The lower power consumption of the AMD parts is caused by their lower clock frequency, as well as AMD's use of Silicon-on-Insulator (SOI) technology.


Ker tole je pa čist 3 mač.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

Ce bi prebral zadevo bi nekje videl da so power podatki za cel sistem, ne sam za cpu...

Dr_M ::

TribesMan: sej zarad mene bi lohk se zmeri uporabljal ISA vodila...nikakrsen problem.
mam 10mbit mrezo in eno zvocno kartico... bi bla dost ISA...

TribesMan pa dokler ne preberes kej o delovanju PCI-Expressa, ti ne tupi, cist tko med brati :) sploh ce misls da je to isti smorn kot PCI z visjmi prenosom.....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Boki_ ::

No, v bistvu so rami, sam ne tako da ne grejo višje, rami ovirajo, da proc ne gre višje, ker naj bi mal A64 težave z veliko količino rama. Ko sm dal 512MB ven je šel višje skor BP. Sam še vedno bi rabu nov ram. Sam vedno bolj me matra S939, pa me zanima, če ma tut probleme z ramom kot S754, da ne bom brezveze zdej menjaval rama, ker je ta Corsair, k ga mam zdej kar vredu.
I'm back

Zheegec ::

@Tom: Ne, socket939 naj ne bi imel več nobenih takšnih problemov.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Caligula ::

Ja pac se tvoj ram ne mara z to plato. Kaj dramatizirate. Sej je mel Nforce 2 najprej tud ful tezave z RAMi pa je bil zbircen k hudic.
Prve plate so itak kilave. Pac. ker si hiter mas opravka z porodnimi tezavami. Novejse plate bojo dost boljse glede tega. Mogoce te bo ze kak BIOS update resu.

kuglvinkl ::

Ne mi smetiti teme.
Your focus determines your reallity

xenon74 ::

Da zaplujemo nazaj v prave vode! Malo branja pred spancem namesto risanke.:))
NVIDIA, SiS and VIA Bring on Chipsets for AMD Socket 939

Primerjava je med nForce3, 755FX and K8T800 Pro čipsetom na tritisočosemstotki+.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Boomer ::

Ja jst mam 2x 512 Corsair rame pa me čist skos j*****.Zdele mam sam enga not, pa dela še lepš k z dvema.Kr neki.Drgač sm mel pa probleme z to plato pr večih stvareh že..tko da sumim plato.K sm prvič dal 2x 512 Rama not je v bootu vedno zmrznu.Pol so mi pa zvišal voltažu za DDR pa je neki cajta delval.Zdj pa še to ne več.Sploh ne vem več...Ok eno čist začetniško vprašanje.Moj proc ne bi šu v plato z socket 939 pa da bi podpiru dual chanel?
PS: Thomas Mathew DeLonge Jr. Poslušaš blinke a?:D

xenon74 ::

Dual core Opteron - prve fotografije!
Dual core Opteron

X74

TribesMan ::

Zanimivo... že je kazalo da bo Intel prehitel AMD pri DualCore... pol pa AMD pokaže izdelan DualCore Opteron... to bo še veselo.

Sam me pa tud mal skrbi kok bo tole žgalo, ker če jih mislijo furat pri 2.5GHz garantiram da bodo porobili 150W.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Boki_ ::

Boomer, jap poslušam in js sm mel podoben problem, sam se mi je sesuvalo pri loadanju winsev.
I'm back

ricola78 ::

Baje je AMD že začel razpošiljati 90nm procesorje. Najprej le določenim prodajalcem, potem pa še vsem ostalim. Bo zanimivo videt kakšen test, kako se bo obnesel glede navijanja>:D . Link

DjTonic ::

Zanimivo, morda se kaj takšnega znajde v moji kišti drugo leto, še prej pa bom malo mučil tega P4 >:D.

xenon74 ::

jap, pol leta za Chipzillo je Chimpzilli uspel širši prehod na SOI 90nm. Držimo pesti, da ne bodo imeli tako hudih težav nenazadnje gre za drugačen prehod. Intel je hkrati izdelal nov procesor in prešel na 90nm. AMD praktično z nespremenjeno procesorsko zasnovo prehaja na 90nm. Če bodo prvi primerki tiktakali na 2.4GHz bo to zelo zelo lep uspeh. Desktop dual jedra AMD predvideva šele konec 2005 oz. bolj verjetno Q1 2006 - Torej očitno še imajo nekaj sape čeprav prdvsem v izjemni skalabilnosti 130nm tehnologije.

Kmalu naj bi po napovedih izpred pol leta, kot tudi trenutnih šušljanjih izšla Athlon64 4000+ in FX-55.
Uradne napovedi še ni, poleg tega ni znano ali bo Athlon64 4000+ temeljil na Clawhammer ali Newcastle jedru.
Po zadnjih podatkih bo verjetno Clawhammer CG jedro z 1MB L2 s frekvenco 2.4GHz izdelan v SOI 130nm tehnologiji, opremljen z dual memory kontrolerjem in HyperTransport linkom pri 1GHz. Če bo Athlon64 4000+ temeljil na Newcastle jedru bo frekvenca 2.6GHz z 512kB L2, SOI130, dual memory kontroler in HTT@1GHz. Vsekakor bo socket 939.

Obetamo si lahko nova znižanja pri obeh konkurentih :D

FX-55 bo raketa, ki tiktaka pri 2.6GHz ima 1MB L2 -ja, dual memory kontroler, 1GHz HTT in standardno gor odklenjen množilnik >:D.

Napovedi za leto 2005 so zaenkrat nespremenjene. Po neuradnih kanalih je zaenkrat pricurljalo, da bo FX-57 procesor izdelan v SOI 90nm procesu deloval pri frekvenci 2.8Ghz izšel v drugem četrtletju 2005.
Pred FX-57 (Q2 2005) bo v začetku leta 2005 izšel Athlon 64 4200+ in v drugem četrtletju Athlon 64 4400+. Zaenkrat ni znano ali bo slednji SOI 90 ali 130nm.

Kako pa je s čipseti. Nvidia za zadnje četrtletje napoveduje CK8-04= "nforce4" čipset, ki bo socket754/939 in 940 kompatibilen, torej tudi za Opteron procesorje. Zaenkrat je znano da bodo tri različice plošč: regular, Ultra and SLI
Oprema plošč bo omogočala do dva PCI express x16 slota ( SLI), SoundStorm 2 (7.1), SATA II, hardwerski firewall in verjetno še kaj.
VIA za isto obdobje načrtuje K8T890 in K8M890. Zankrat mi je znano, da bo K8T890 podpiral PCI express x16, medtem ko bo K8M890 opremljen še z integrirano grafiko.

Nasveti za nakup: za racionalneže je priporočen Athlon 64 3200+ ali 3400+ na socketu 754, trendovsko usmerjeni posezite po socketu 939 z A 64 3500+, vsi vam ga bomo zavidali.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Poldi112 ::

FX serija je bolj kot ne nateg (ful vec denarja za odtenek hitrejsi procesor).
Glede nasvetov za nakup je po mojem xp se vedno najbolj racionalen nakup.

xenon74 ::

FX serija je prestiž oz. top class in predstavlja maksimum določenega obdobja. Če si opazil AMD diskretno umakne stari FX pred prihodom novega. Proizvodnja verjetno ni velika, pa vendarle - na svetu je tisoč podjetij ali posameznikov, ki želijo imeti najboljši procesor serije. Za tisti ščepec razlike je potrebno plačati skoraj dvojno ceno vendar če hočeš top class potem na ceno ne gledaš. Podobno serijo ima Intel s svojim Emergency Edition procesorjem - konkurenca torej še vedno obstaja, prav tako kupci - kaj več je še potrebno. Mene nič ne boli če je nekdo pripravljen odšteti tako količino denarja.

Hja glede nasvetov: Sto ljudi sto čudi!
IMO -Če kupuješ gaming računalo je boljša odločitev Athlon 64
- Če kupuješ delovni računalnik je boljša odločitev Athlon 64
- Če rabiš moderen računalnik za nizko ceno vzemi Athlon 64 2800+
- Če rabiš računalo za tajnico ali brskanje po internetu kupi Sempron ali Athlon XP serijo.

X74
http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Dr_M ::

FX serija je bolj kot ne nateg (ful vec denarja za odtenek hitrejsi procesor).

kaj je pol sele P4EE....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

TribesMan ::

FX je smetana, podobno kot P4 EE. Pri FXu gre za CPU ki ga kupujejo ekstremisti... overclockerji in tisti ki imajo preveč denarja. Zadeva je popolnoma odklenjena, in ima 1MB cache, za razliko od ostalih A64 s939 CPUjev ki imajo 512kB cachea. Ko se tale zmeda okoli Athlonov in socketov malo poleže bomo imeli naslednje konfiguracije:

S754 in Sempron (Single Chanell in 256kB, brez x86-64)
S754 in A64 (Single Chanell in 512kB)
S939 in A64 (Dual Chanel in 512kB)
S939 in FX (Dual Chanel in 1MB)
S940 in Opteron (Dual Chanel, SMP in 1MB)

Tako dobimo čist lep line up... sam še cene spustijo za semprona na 20k, za A64 3200+ na ene 35k pa smo zmagal...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Dr_M ::

ne smemo se pozabit ksne 1.8-2.0GHz S939 procesorje za precej nizjo ceno, kot sta 3500+ in 3800+... ko bodo, ce bodo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Poldi112 ::

P4EE seveda spada v isto kategorijo. Me pa preseneca da so cene konstantno tako visoke za 64 serijo. Jaz cakam da pride na 20k. Nekako racunam na intela da bo prisilil AMD v to.

Morph3us ::

Boomer:

kot pravs da te j***** rama v dual channalu....sicer nevem kaj je lahko napaka...ampak kolkr ti lahko pomogamje, da prenesem izjavo nodes-a iz ene druge debate: "tle (AMD 64 754) je sam en kanal, ki ima rajši čim manj modulov ". Sklepam da amd ni ravno ljubitelj dual channala in ima raje cim manj modulov.

lp

Zheegec ::

Socket754 je samo single-channel in ne-CG revizija (C0) je imela velike težave z več moduli, CG naj teh težav ne bi več imel.
Socket939/940 sta pa dual channel.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zheegec ::

Tyan plata z dvema CK8-04 čipoma -> to prinaša kar precej novih možnosti, spljoh dual PCIe 16x, poleg tega pa preko vsakega čipa samo polovica naprav - pol PCIe 1x slotov na enem in pol na drugem, prav tako to lahko pomeni dual-native Gigabit LAN :D
Klik!
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dr_M ::

cudno da folk dela tako paniko okol pci-express 16x, kaj bo sele z 32x :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

90nm Winchester ima povprečno 5C več kot 130nm NewCastle
Torej se AMD 90nm procesorji dejansko manj grejejo, samo očitno ne za veliko manj.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

xenon74 ::

GUFY ::

Včeraj sem videl A64 3200+ proc s CB stepingom, pa me zanima ali ta steping kaj dober pri navijanju in če ima že kdo kaj izkušnje s tem stepingom.

MEDENA ::

http://www.theinquirer.net/?article=188...

obeta se nam poceni AMD 64 3000+ 939 :D

Part Clock Speed Cache Price
A64 2800+ 754 1.6GHz 512 $144
A64 3000+ 754 2GHz 512 $163
A64 3200+ 754 2.2GHz 512 $208
A64 3400+ 754 2.4GHz 512 $238
A64 3700+ 754 2.4GHz 1MB $470
A64 3000+ 939 1.8GHz 512 $163
A64 3200+ 939 2GHz 512 $208
A64 3500+ 939 2.2GHz 512 $288
A64 3800+ 939 2.4GHz 512 $643
A64 4000+ 939 2.4GHz 1MB $729
A64 FX53 940 2.4GHz 1MB $827
A64 FX55 939 2.6GHz 1MB $827

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MEDENA ()

xenon74 ::

Novo branje!

Naprej zanimive novice iz The Tech Reporta. power consumption 3500+ 90nm je nižji od 3500+ 130nm (tudi do pol manjši od P4 3,4GHz!!!!)
AMD 90nm power cons.........

AMD je izdal naslednji set podatkov o dualkorčkih:
AMD spells out dual cores features

Nova znižanja :D
AMD readies A64 price drop


X74

http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xenon74 ()

MEDENA ::

Pins Model No. Clock Cache HT
754 2800+ 1800MHz 512K 800MHz
754 3000+ 2000MHz 512K 800MHz
754 3200+ 2000MHz 1MB 800MHz
754 3200+ 2200MHz 512K 800MHz
754 3300+ 2400MHz 256K 800MHz
754 3400+ 2200MHz 1MB 800MHz
754 3400+ 2400MHz 512K 800MHz
754 3700+ 2400MHz 1MB 800MHz
939 3000+ 1800MHz 512K 1GHz
939 3200+ 2000MHz 512K 1GHz
939 3400+ 2200MHz 512K 800MHz
939 3500+ 2200MHz 512K 1GHz
939 3800+ 2400MHz 512K 1GHz
939 4000+ 2400MHz 1MB 1GHz

morphling1 ::

Totalna zmešnjava, AMD se mora resno vprašat kaj sploh hoče prodajat v kakem segmentu in kako naj bo ta zadeva označena. To kar počnejo je pa kanabiliziranje lastnih artiklov.
Zanimivo je to, da ne glede na to kako hudo ga Intel lomi zadnje čase, da se AMDjev tržni delež praktično nič ne spreminja in še vedno ne dosega zlatih časov Thunderbirda 1200.
Res žalostno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Tilen ::

AMD ima fuuuuuul nekih procesorjev zdaj... jao. Sem mnenja da bo v prihodnje prihajalo se vec do strasnih nategov strank. Saj npr. zdaj moj foter nima pojma kako je na "novi" sceni in ga lahko totalno obrnejo. Tudi sam, ki kr sledim t.i "trendom" me ze malo bega. Cist too much je vsega pri AMD-ju naekrat. Zakaj tako hitijo? Se jim izplaca to ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Dr_M ::

za enga telebana je povsem vseeno al kupi 2.0GHz 1mb L2 al pa 2.2GHz 512kB. tak niti mal ne bo zmesan.
zmeden bo samo tist, k se mu neki sanja, ampak ne zadost :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zheegec ::

Problem je, če imaš verzije 3200+ -->
socket939 2GHz, 512KB L2, 90nm
socket754 2GHz,1MB L2, 130nm
socket754 2.2GHz, 512KB L2, 130nm (zaenkrat)

Če pogledaš iz performance vidika, potem je zadnji procesor pač najhitrejši, samo neki average Joe itaq ne bo videl/poznal razlike.

Se mi pa zdi enako žalostno, to da AMD ni pridobil na tržnem deležu, čeprav dejansko je čedalje več AMD reklam prisotnih povsod (net&TV), pa je AMD opazno pridobil samo na serverskem trgu -- tistih skoraj 10% trga tudi ni nič posebnega, če gledaš iz čistega tehničnega vidika. Glede na performance Opteronov bi bil 50% serverski tržni delež čisto realen.

Če bi bil AMD seveda sposoben zalagati 50% serverskega trga, kaj šele desktop :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

Nisem prebral cele teme, zato me plis ne flame-at, če ste o tem že govorili, ampak nekaj zanimivega o A64 se pogovarjajo na Anandtech-ovemu forumu. Kot svežepečeni lastnik A64 3200+ sem sprobal zadevo in ugotovil naslednje (copy/paste mojega post-a iz AT):

I have an A64 3200+ (754) currently running at 1,8 GHz (2800+) and a Radeon 9800Pro on an ABIT AV8 (VIA K8T800 Pro) and Win XP SP2 fresh install. I tried to replicate your results with RthDribl.

I am runnig two instancies of it, with Folding@home in the background and they both show relatively constant and equal 20-25 FPS on the first test and 25-30 fps on the second. These are not the min max values, just the most common FPSs I see. It does go higher and lower at times, but is not erratic. In this situation it taker cca 8 secs to open a new Internet Explorer window - Google Homepage.

Mind you I am running 13 applications at this time, among others 5 IEs and 3 Window explorers, 2 RthDribl, 1 Folding@Home, 1 notepad and ABIT uGURU EQ system monitoring software. Opening Windows task manager took some time the first itme but loads in about 2 secs now.

EDIT: With just one RthDribl runnig and everything else the same it takes cca. 3 secs for a new IE window to open. But I noticed something else is also find interesting. With only Folding@home runnig the PCU temp is stuck at 61C, but with RthDribl (1 or 2) runnig as well the temp drops to 57C. That indicates that the CPU is not being used as efficiently with two highly demanding apps running. Within 2 secs after I closed RthDribl, temps were back at 61C. Now that is interesting! Opening an new IE window only takes 1 sec now.

I'd realy like to see someone with a cca. 3,0 GHz P4 HT ON and OFF and a 3200+ AXP Barton, to try the same scenario and report back. We may acctually be on to something here.

p.s. I know my temp are insanely high and I am still trying to figure that out. I have a BOX cooler and it is quite warm to the touch at 1,8 GHz and HOT at the default 2,2 GHz. Any ideas why? Anybody knows how to disable No Execute?


Kaj pravite na to???

p.s. če še nimate RthDribl (gre za en grafičen progi, ki laufa HDRv oknu, a la ATi-jevi demoti za Radeona 9800 Pro -- rabiš DX9 grafično), ga lahko dobite tukaj.

Zgodovina sprememb…

xenon74 ::

Čestitke ob nakupu!

NX-bit izklopiš v Control Panel/ System / Advanced / Performance -> Settings / Data Execution Prevention / izbereš željeno opcijo. Lahko izklopiš za vse oziroma samo za določene programe.

Zakaj laufaš na 1.8GHz?

X74

AtaStrumf ::

Zaradi mal psiho visokih temperatur in ker je bil celo hladilnik na dotik zelo vroč (torej ne gre za kako napako senzorja). Vsi so govorili, da se A64 ful ne greje in da so hladilniki kvečjemu mlačni na dotik, moj je pa VROČ. V primerjavi z AXP 3200+, ki ga je hladil thermalright SLK 900 U je bil tist kuler hladen. To mi ne gre v račun, poleg tega mi pa še Folding zeza (dela napake) in še Bittornado client-i mi nekaj serjejo, za višek se mi je pa včeraj še spontano (ko sem kliknil na x za zaprt IE okno) resetiral med brskanjem po netu. Tudi temperature na senzorju so zaskrbljujoče, 61-63C na 1,8 GHz in 65 - 66C na 2,2 GHz. Preden sem reinštaliral Winse so samo BT clienti zezal (sem posumil no execute), potem ko sem ga laufal na 1,8 GHz nisem imel nobenih od omenjenih problemov, ravno sedaj pa spet testiram 2,2 GHz in folding in BT skupaj, pa da vidim kaj se bo izcimilo. Čaka ga če Doom 3 in HL2 beta testiranje pol bom pa videl. Da bi bil kuler slabo gor ni verjetno, ker pol tudi rebra ne bi bila vroča.

Drugače pa hvala za čestitke. Sem zelo zadovoljen z hitrostjo. 3D Mark 2001 SE sem inštaliral ko ništa, prej z AXP 3200+ je pa vedno ful trajal (ko tist nekaj razpakirava), pa tudi sam rezultat je močno poskočil :D. Thanx za odgovor o NX. Na AT forumu so totalno neuporabni in so že od nekdaj bili.

AtaStrumf ::

Khm, jaz imam samo opcije ali DEP VKLOPIM (ne izklopim) za vse (in ročno dodajam izjeme) ali samo za nujne programe. Za zdaj imam izbrano samo za nujne programe, ni pa variante da ga čist izklopim, vsaj tu ne. Nekaj sem slišal, da se da to izklopit že v enem fajlu a la boot.ini, samo sem iskal po googlu pa nisem nič uporabnega najdel.

xenon74 ::

Zanimivo!
Sam imam tri opcije:
-Turn ON DEP for all programs (recommended)
-Turn OFF DEP (not recommended) hehe[:D
-Help protect all programs except ( dodaš po želji)

Je pa res da furam SP2 v2096 torej ne uradne izdaje SP2!

v boot.ini: /noexecute=AlwaysOff
ostale možnosti so še: OptIn (default), OptOut, AlwaysOn

Temperaturo imaš res zelo visoko. Preveri če sta backplate in cooler pravilno pritrjena!

X74

AtaStrumf ::

Zgleda da bo za razliko kriv pol tvoj neuradni SP2. Sem spremenil boot.ini in upam, da bo OK. Glede temperature pa me zanima kakšen se je vam zdel BOX kuler na otip?Jaz sem ga zdaj še enkrat pošlatal in je vroč, čeprav se mi ne zdi tako zelo kot zadnjič, samo to je zelo relativno, definitivno pa ni samo mlačen kot sem slišal govoriti. Kakšne so kaj vaše izkušnje s tem?

xenon74 ::

Moj procesor je bil v primerjavi s tvojim "hladen". Idle temperatura je bila standardno 35degC oz. 41degC v najbolj vročih poletnih dneh. Full load S@H ni presegel 52degC. Maksimalna zabeležena je bila full load 56degC pri OC-ju na 2200MHz. Več ni šlo verjetno zaradi manjkajočega AGP/PCI locka. Box cooler je bil na otip "topel" čeprav je ta ocena relativna. Edini štos je bil z XP x64 - tam je bila zabeležena temperatura vedno okrog 8degC višja (60degC). Verjetno zaradi dodatno aktivnih registrov možno tudi zaradi OS-a samega! Poskusno sem fural 64-bitne AutoCAD 2005, Max in SisoftSandro. V Mandrake 10 je bila temperatura na nivju tiste v XP 32bit. V pretekliku govorim, ker mašina ni več v moji lasti - čakam PCI-E in kaj več o 90nm 3500+:D.

X74

http://setiweb.ssl.berkeley.edu/team_display.php?teamid=30319

AtaStrumf ::

Včeraj sta mi po cca 3,5 h spet crknila oba BT clienta, ki sem ju laufal, FAH pa ni javil napake, zato sem BT pač reštartal in potem je bilo čez noč (7h) vse OK. Imam sicer resda novo verzijo Bittornada glede na prejšnjo inštalacijo winsow, ampak mi je itak tudi pred reinštalacijo naredilo isto.

Imam ABIT AV8 VIA K8T800 Pro čipset in za eno stvar ne najdem gonilnikov (klicaj v upravljalniku devic :D). A kdo ve kaj je TERMINAL SERVER DEVICE REDIRECTOR, pa tudi gigabitna mrežna na plati se mi nikakor noče povezat z 10/100 mrežno na plati od bratovega računalnika.
««
9 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje do Opterona 939 (Dual core) ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
926402 (4564) Pyr0Beast
»

90 nm Athlon 64 je tu

Oddelek: Navijanje
282176 (1597) AtaStrumf
»

opteron vs p4

Oddelek: Strojna oprema
241967 (1675) TribesMan
»

Athlon 64 DA ali NE? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1317007 (4530) Jeronimo

Amd opustil prvo generacijo Athlona 64 ! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19210595 (7384) Zheegec

Več podobnih tem