» »

S čim zvočno izolirat ohišje?

S čim zvočno izolirat ohišje?

«
1
2

Jakka ::

Kaj mi predlagate, s čim bi bilo najboljše zvočno izolirat ohišje?
Rabm ker morm en comp utišat, da bom lahko spal. Glede vročega zraka v ohišju pa ni problem, ker se p1 ne greje kej preveč.

Stiroporja ne maram, pa kakih debelih stvari tut ne. Izolacija naj bo čim tanjša in čim boljša. Kaj mi predlagate?

Wad@ ::

Kaj pa to, je pa pretirano drago(v mlacomu), drugače pa namesto tega uporabiš tiste tadebele podloge za miške(zalepiš na stranico).
No če je p1 pa res ni panike. Daš en tih vent v napajalc in enga na proc 60-80mm(na 7V, al pa 5), ker če se ne motim(imam tud jaz en p1) je na procu en 50mm vent na malih rebrih. Mislim da več ne rabš.

TESKAn ::

Kot je že v prejšnjem postu omenjeno, ventilatorje utišaj, najbolje na 5V dat. Potem moreš poskrbet le še za disk, ki zna kar lepo razgrajat, ko je enkrat vse drugo utišano...moj predlog je škatla, znotraj obložena z izolacijsko peno, hkrati daš pa en/dva ventilatorja, da hladita disk.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Jakka ::

Sej za vse sm že poštimu, samo še disk je glavno problem.
Na proc sem dal rebra od box hladilnika za p3, prej so bla gor taka 7mm visoka rebrca pa en vent k sploh pihu ni nč, tko da bojo samo rebra gotovo dost.
V napajalniku sm pa tko al tko mislu zamenjat ventilator in ga daz na ene 5V, lih tok da bo vn mal pihal, sej napajalnik se ne greje preveč.

Torej ostane problem še disk. Kakšno škatlo si to mislu in kakšno peno. Si ne predstavljam kako bi to zgledal. :\

TESKAn ::

Taka škatlca, kot jo uporabljajo za dat notr kake elektronske komponente, al pa kaka druga plastična zadeva. Kot peno je pa IMO dobra katerakoli.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

xabre ::

Kupi si FILC. To je taka izolacijska pena namenjena izolaciji tal, sten... Debela je okrog centimeter in nadomesti 3 cm stiropora, pocen je pa če fajn se jo da obdelovat(čvrsta se ne lomi, trga) dobiš jo pa v vsaki trgovini z gradbenim materialom.

Jakka ::

xabre: točno nekaj takega sem potreboval.

Hvala. :))

DSmidgy ::

Za hladlnik poglej tole = 2200SIT, samo moreš merkat če maš kondenzatoje okol. Še Zalman F1 ventilator = 1000SIT (ali YS-Tech Silent = 2000SIT ali Papst 8412N/2GL = 3600SIT - odvisno kolk misliš zmetat za to) in Zalman ZM-MC1 multiconnector = 552SIT - te stvari majo pri Mlakomu. Daš lepo oba ventilatorja na 5V in je čisto tiho (kabel od tistega ventilatorja v napajalcu samo ven potegneš po isti poti, kjer grejo iz napajalnika kabli). To se sestavi skupaj kot legokocke. Samo mal moreš merkat k cooler na procesor daješ.

Lahko pa samo odmontiraš Titana dol z hladilnika in ga daš na 5V - priciniš v napajalnik - tako ne rabiš dodatnega ventilatorja. Je potrebno malo cinjenja. Bo cooler brez ventilatorja čist dost hladil.

Pol se bo edino še disk oglašal.

Dr_M ::

uf...5V je ze skor mal za fan...sploh za vecje.
doma mam ene 10 80x80 in 2 92x92 fana pa sm jih mal sprobavu. usi so po defultu za 12V.
na 7V je delal 8 80x80 fanov, 92x92 noben. na 5v samo se trije 80, pa se edn ce si ga na roke mal pognal.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

UWO (un.walking obj.) ::

Jst mam 2 x 12cm, 1 x 9,2cm 3 x 8cm in 1 x 6cm. Vsi mi delajo na 5v.

Spajky ::

Če fan (normal za 12V neče delat (zalaufat na 7V) je že precej zdelan in fuč; da sigurno zalaufa tudi na 5V imaš na moji strani pod elektroniko, kako to rešiti ...8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

Spajky: ne teli 92 so neki cudni. cist novi so, ampak ne delajo na +12V in +5V. ce ga priklopim gor samo mal trzne in se ustavi.
pa za use ventilatorje lepo skrbim. tko pribljizno na pol leta jih razdrem, spucam in namazem z mastjo, tko da so kot novi :) :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Spajky ::

al so res ćudni al pa so za 24V v bistvu ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Dr_M ::

12V 0.17mA sta oba. sam zanimivo da en 60x60 lepo dela na 7V, pa je za 24V.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Jakka ::

DSmidgy: sm jest že vse lepo porihtu.
V napajalnik titanov 80mm vent na 5V, kr dobr dela.
Na procesor pa box hladilnik od p3 pa vent enako na 5V.

Sm žrtvoval en molex priključek za disketnik pa lepo oba venta priklopu vzporedno na črno in rdečo žičko. Zakaj bi kupoval fan kontroler če pa lohk kupm klemo za 100 tolarjev in je težava rešena. ;)

mlakar ::

Pozdravljeni!

Sam kolk tale filc kj zvočno izolira? Kolk bi pa kj temperatura narastla, če bo ohišje obloženo?

LP

OmaDesala ::

Je slucajno kdo poskusil s temle. Gre za Izolacijska folijo, PLAMAFLEX, cena je ugodna pa me zanima kaj menite o tem?

Tic ::

Tole bom jaz uporabu :) Resno.
persona civitas ;>

Dr_M ::

ksne take zvocne izolacije ponavad zadrzijo ksn mocan hrup, ampak ksnih normalno glasnih zvokov pa ne.
npr tako kot uni cepki za usesa.udarnega kladiva skor ne slisis, pogovor pa slisis brez problema.
sicer pa..za probat je. zadeva ni draga.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Škodit nemore ;)
persona civitas ;>

Tic ::

Čez vikend bom dokončal eno lepo mofifikacijo za utišanje diska. Mam poslikano :)
persona civitas ;>

Dr_M ::

sam glej da ga ne bos prevec utisu, permanentno.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Sem poskrbel tudi za to. Ne skrbi :)
persona civitas ;>

Keyser Soze ::

Najbolj simpl varijanta. Če ne prenašaš računala na dnevni bazi.

Disk obesiš pod disketnik na par gumastih trakov. Pritrdiš ob strani na disketnik dva trakova iz gume. Položiš v to zibelko disk ter ga fiksiraš z vijaki skozi trakove.

Preverjeno deluje in to zelo dobro. Pa še hlajenje ni ogroženo.
OM, F, G!

mlakar ::

A je kdo že mrbit brobu uno izolacijsko peno ki jo prodajajo v Anniju? Stane okol 5k za midi ohišje in 6k za big ohišja.



LP

Tic ::

Keyser Soze: Da, se znebiš treslajev, vendar hrup vrtenja ležajev ostane :)
persona civitas ;>

Keyser Soze ::

Kakšne ležaje pa imaš? Traktorske?:D

Hrup diska oz. vrtenja ploščkov dobro zaduši že ohišje. Sploh če imaš ohišje izolirano(kakšen NoiseKiller pa te zadeve).

Največji problem so tresljaji zaradi glav, ki se prenašajo preko ohišja v prostor. Te pa odpravi ravno ta sistem. Povem iz lastnih izkušenj. Ko sem imel še celerona 500 pa pasivno hlajenje razen napajalnik z enim 80*80 na 5V. Pa nisem imel nič izoliranega ohišja.
OM, F, G!

ali3n ::

Grem jutri po peno, ki jo je našel OmaDesala; bom poročal... je smešno pocen...:D
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tic ::

ali3n: To mamo mi doma, ze dolg. Sam še nimam cajta za delat... :)
persona civitas ;>

OZZY ::

ali3n: Ta pena je mislim, da skor isti ku*** kot armaflex. Samo da je on debel od 5-10mm. Meni se ne zdi, da bo ta pena kaj dobr dušila zvok. Razen če boš dal 3-4 plasti, pol pa mogoče malo.

zakj-ker pene za dušenje zgledajo so kot gobice da se zvok razbije in zaduši. tle pa ni tak sistem.
Go with the flow.

DSmidgy ::

Kaj pa kakšna samolepilna pena. Samo ne tista iz mlacoma .. k je 5 jurjou pa jo je čist mal. Taka da jo tud na metre prodajajo.

mlakar ::

Jst bom šov u petek probt kj najdt u Chemo Astro, pomoje da majo tm kakšno ugodno varjanto:8)

dexter_II ::

ne vem kok ti pomaga katerakoli rec/pena:)

ce mas navit sistem pa da mas vhodni vent+izhodni pa recimo se napajalni pa ce mas vse to na 12v pa izoliras skor nic ne pridobis:\

jest sem naprimer vse vente dal na 7v,pa znizal voltazo cpu-ja pa je dost bolj tiho kot izolacija+12v
pa upam trdit da skoraj nic temp ne zgubim (mogoce kako c na procesorju)
*pri extra navitem pa ne vem kako bi se to obneslo, mogoce edino cez zimo*

glede diska pa kupite baracudo (ko enkrat pride v sistem ga ne slisim vec) ga preglasi 7v na napajalniku:D

QuickShot ::

Najbol duši zvok pena za zvočnike, debela okol 1 cm, pa še pocen je

lp

Zgodovina sprememb…

Trubar ::

Jaz sem kupil FILC ga zatlacil med med sprednjo masko in kovinsko steno na ohisju kolikor se je le dalo(po domače za spredno stranico ali kako bi se izrazil). Rezultat je zelo dober. Disk sem pa dal v predel za 5,2" zadeve (al kolk je ze inčev) s pomočjo gume na katero sem ga obesil. Ce koga zanima bolj podrobno se bom potrudil in slikal. Ni ravno lepo vendar funkcjonira. Disk v tem stanju dela ze 1mesec (prejsnji je delal pa okoli 6mesecev - ni crknil; prodal sem ga:D , da ne bo nesporazumov:)) ) Aja pa not mam 6 ventilatorjev vsi povezani na fanbus tko da delajo priblizno na 2000obratov (vsaj za CPU drugi verjetno pocasneje) V kisti je 30C CPU 45 (mal velik toda imam vulkanota 9) To je mislim vse :8)
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Dr_M ::

tisti k dajete diske na gumice - ne pozabit ozemljit diska, da ne bo kdo joku da mu ne dela vec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Trubar ::

To sem pa pozabil. Hvala. Ze odpiram kisto...:D
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

Keyser Soze ::

Se mi zdi, da sem nekje zasledil, da se ni za bati glede ozemljitve - napajanje. So na tem forumu že delali škatle iz lesa in ni bilo nič ozemljeno pa ni bilo nič narobe. Pri meni tudi ne.
OM, F, G!

pingo76 ::

Kar lepo ga dej ozemljit. Nič nimaš za zgubit prišparaš pa lahko cvenk za nov disk. Ne vprašaj kolikokrat se je to zgodilo v nekih levih češkik all in plasic ohišjih za p1.

Keyser Soze ::

No ja, če se zaradi tega bolje počutiš...:D
OM, F, G!

Dr_M ::

Keyser Soze: sicer mozno je da je preko napajanja ozemljen, ampak nism vidu da bi se kje kak bakren del plate dotiku ohisja diska. razn ce je 0 povezana preko ksnega vijaka na ohisje.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Keyser Soze ::

Klik, klik.:\ Mene so tako učili.:)
OM, F, G!

mlakar ::

Jst bom verjetno kr z pluto obleku vseskupi, pomoje bo kr kul, kva pravte?

LP

Dr_M ::

no sej ce je tako ozemljeno kot sm reku pol je uredu. ampak to bom preveru, takoj ko bo mogoce.

drugac pa se poglej hdd hladilnik od zalmana
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Danes bom naredu tole dokonca upam. Peno imam, imenuje se isto, le da imam tanjšo verzijo, ki je bela, Pač bom naredil 2, 3 plasti. Bomo videli, v usakem primeru poročam :)
persona civitas ;>

mlakar ::

Men se zdi da je ta bena veliko pretenka in preretka, tut če bi jo dal več skubi?

Zakj se noben ne odloči za pluto? Jst sm do sedaj obleku eno stranico in podn ohišja, ko bom dokončal poročam o razultatih.

mlakar ::

Tic: Kaj pa tvoja modifikacija glede diska, kako napreduje, a bo kakšna slica na vidiku?

LP

Doman ::

Lahko kdo pove kje prodajajo ta FILC ter po kakšni ceni. Lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Doman ()

ali3n ::

Prodaja ga npr. Filc mengeš, tovarniška prodajalna... glede cene - najboljš da pokličeš oz. greš tja...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Doman ::

Sem kupil tisto peno kot jo imajo v raznih studijih. Tista pena ki ima trikotničke:8)
malo manj kot 1.50m me je pršlo 1500sit.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pena za utisanje kiste

Oddelek: Kaj kupiti
222518 (1763) Max X
»

Zvočno izolacijska pena ne deluje, kako naprej?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
165870 (5587) rkb2
»

Kako utišati disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
111846 (1652) Spajky
»

Kateri material najbolj zaduši zvok iz računalnika?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
171998 (1650) Keyser Soze
»

zvocna izolacija ohisja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161877 (1577) overman

Več podobnih tem