» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
35 / 45
»»

JanezH ::

Frame:

Katera generacija chipseta pa je yamada 6600 (sem glih vceraj nabavil)?
A je yamada boljsa (slabsa) od mercury-ja?

Frame ::

@smukec

Ja seveda!Yamada,ELTA 8883,YAKUMO,Amstrad... ima mediatek chipset(3.generacija-zadnja ta trenutek)
Toraj boljša od MERCURY!
Sicer pa si oglej tabelo na prvi strani tega topica maš vse razloženo v tabeli!

Frame

tolo ::

Tole glede quarter pixelov je mal problem ja. Sicer pa a kdo mogoce ve kasn easy way da xvid kodiran s qpel flagom predleas v takega brez. Seveda tako da je cim hitrejsa...doslej sem zasledil edino to da gres z virtualdubom delat re-encoding in vse ohranis lle quarter pixel skenslas...a ma kdo ksne druge resitve...ker zgleda res teli 2nd genration mpeg4 chipseti ne rolajo qpela...ker baje da noben player ne dela...niti philipsi niti kissi itd..

JanezH ::

OK sem zdaj pregledal teh 35 strani...

Nekaj vas je zastavilo vprasanje, ce se da priklopit zvočnike, ki se dobijo poleg yamade 6600 na racunalnik, odgovora pa nisem zasledil. Je že kdo sprobal?

danielka84 ::

Jst imam priklopljene in delajo brez problema.
Rabis samo druge kable in sicer 3 x (na eni strani 2 cinch(beli in rdec) na drugi strani pa 3.5 bananica(kot za slusalke) da ti gre v zvocno kartico.. torej rabis 3 take kable, povezes skup pa dela..

lp

majstor ::

Torej trenutno najboljsi cipi so sedaj 3 generacije za divx plyaerje? 8-O

e-marko ::

Da!

LP
...somebody, somewhere...

bosta03 ::

Kaj pa čip zoran vadis 7 ?

tintorel ::

imam MERCURY DVD3783 in ne bere RW Vebratim ploščka.
Ali ima kdo tudi tak problem oz. katere RW-CD MERCURY bere?

CaqKa ::

probaj pač z drugim medijem...


jaz sem pa bil včeraj zelo presenečen ko sem vtaknil cd divx z dvema audio streamoma... namreč pri mojem playerju lahko preklapljaš med zvokovoma... podobno kot to dela morgan stream switcher na pcjih...

skratka legenda.. kot na dvdju ko menjaš zvok iz angleškega recimo na nemškega :)

sicer je pa takih divxov zelo malo...

krneki ::

Meni tudi na Pioneerju 575 dela z dvema audio streamoma in pomoje ni to nekakšna redka vrlina pri teh playerjih.

Stepni Volk ::

Link za Testni CD za Divx zmožnosti ploščkosukov. Sam ga še dolpotegujem in še ne morem poreč ali je kaj vreden ali ne. Testiral naj bi le XviD pred verzijo 1.0 in poleg tega še: gmc, bframes, qpel, different audio codecs, dual audio, different resolutions, high bitrate. Ne testira zmožnsti podnapisov.


Se o detajlih MT1389 Info Site. BTW se kdo ukvarja s programiranjem le tega?

Stepni Volk ::

@tai

Glede 4tune MP151, ploščkosuka bazirajočega na 1389 čipu, ki zmore pokazati ID3 Tags, ter centrira podnapise na sredini in to z obrobljenimi črkami s je tu še (web) prevedena stran: v angleščino.

Link s firmware-om vam je tai pustil na 31 str. tega Foruma.

Stepni Volk ::

Še ginekološke fotoke in detajlni podatki o ploščkosuku Philips DVP-720SA.
Vse najboljše vam in družini. :D
Big Bang vam ga "podari" za 45K SIT.>:D

Stepni Volk ::

Morda je ta link že kdo poslal, pa vendar; neuradni FIRMWARE s podporo za naše znake za ploščkosuke:
ELTA 8883A, 8883 & Amstrad DX3016.

Zraven je še firmware za nadgradnjo na CP1250 - naši znaki, ki naj bi delovala na vseh ostalih 1389 bazirajočih ploščkosukih.
Še Microsoft-ove reference Windows Codepage 1250 (Central Europe)

Če vam je dovolj ogabnega loga, ki vam ga ponuja ploščkosuk, si snamite tale Mtk Firmware ReMaker v0.1Final.
Za bolj napredne. še MtkViever 1.0e za ogled FW.

Čim bolj uspečno MOD-anje vam želim... Sam grem progamčke kuj v pogon zagnati... se oglasim... naslednjo polno luno ali še prej. >:D

Zgodovina sprememb…

r0Kk ::

Tole upam da še ni bilo napisano; našel sem neko francosko stran ki je testirala razne formate na veliko DivX predvajalnikih in tule so rezultati

http://forum.surdvd.com/viewtopic.php?t...

Upam, da tole kaj pomaga.

uni ::

Zanima me,če kumu delajo podnapisi na SILVA SCHNEIDER DVD-404Divx?

Na forumu je govora samo o MT1389DE,v mojem predvajalniku pa je MT1389GE chip.Zanima me v čem je razlika in če se da predelati firmware od YAMADE za ta chip?

LP

bosta03 ::

Prihaja Firmware za Philips DVP720SA!

We stumbled upon a forum where employees from Philips tracked down
the software developer for the Philips DVP-720 SA firmware. As it turned
out,this guy was really helpfull in providing some "unofficial" info which
then got released on the forums af Gathering Tweakers (dutch).

More info about the new Firmware coming up!
http://www.mpeg-playcenter.com/modules....

LP

CaqKa ::

uni jaz mam 504.. samo se niti ne trudim iskat kter čip mam in kter fw... podnapisov nimam.. oziroma se niti trudil nisem da bi jih imel... oziroma pretestiral.

gorano ::

Pozdravljeni!

Kateri DVD/DivX/MP3 playerji imajo chipe nove generacije? Kateri so te čipi?

Kakšen čip imajo Elta 8882, Elta 8883 in Philips DVP630?

Ali katerega od teh treh playerjev odsvetujete?
Katerega od teh treh svetujete in zakaj? Svetujete mogoče kakšnega, ki ni na spisku?

Pomembna je tudi nizka cena in seveda tekoče premikanje slike.
Obvezne funkcije so RANDOM za MP3, podnapisi, možnost raztegovanja slike na cel zaslon,
podpora za format DivX, ker imam ogromno filmov posnetih s kamero in zakodiranih v različne verzije DivX.

Hvala.
LP
Goran

gorano ::

Hi!

...aja ... pa pomemben je tud kakšen ima Video in Audio pretvornik.

ELTA 8883 ime le 27 MHz video pretvornik in tudi bogi audio pretvornik!
Philips 630 ima 54 MHz, Philips 720SA pa še boljšega.

Ali imata Philips 630 in 720 SA enak procesor?

Bye :)

slokii ::

torej ali je ze kaj novega za ELTA 8883? centrirani (mao vecji?)podnapisi, obrobe.

hvala, lp

blazko1 ::

Doma imam DVD Kiss dp-1000.Pa mi vsaj tretjina filmov ne dela(probal sem ze vse mozne
firmwarje).In Mislim da ni Divx Playerja na katerem bi delali vsi filmi....

Imam tudi Računalnik kjer vse O.K. dela.(Nerodno je gledat film iz racunalnika)
A je ze kdo poskusal sam doma naredit Divx player(kot komponento) iz starega računalnika?
Mene zanima kateri OS naj uporabim da bo uporaba cim bolj enostavna in da se najhitreje nalozi player in namen samo za filme divx,dvd,vcd...predvajat

Doma imam še komponente od starega racunalnika s procesorjem 800mhz
Kako bi to izvedel?A ima kdo kaksno idejo...?


Blaz

cd ::

Letak uletu trgovina Hardi :\

Bellagio AD-2020
-Podprti mediji: AudioCD, CDR, CD-RW, DVD ( DVD-R(W), DVD+R(W)
-Podprti formati: MPEG4: DivX3.11, Divx4.12, Divx 5.x Pro-Features kot GMC, Q-Pel, B-Frames XVID(brez GMC )
MPEG 1/2: VCD, SVCD, DVCD, DSVCD, S/XVCD, XSVCD, MVCD, XCD
-Format slik JPEG in KODAK PICTURE CD
-Audio format: MP3, MP3 -Pro, WMA
-SCART, S-Video, cinch
-Podnapisi, ID-tacks
-Daljinski upravljalnik ( isti kot pri Yamadi )

cena 19.990,00 sit

kaj je s to zadevo kako bere podnapise?
A je boljša kot yamada?

lp CD

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cd ()

CaqKa ::

blazko... poišči movix linux distribucijo.. že maš vse not kar rabiš.. samo cd not zadegaš in špilčka :)

picyl ::

> Bellagio AD-2020
> -Podprti mediji: AudioCD, CDR, CD-RW, DVD ( DVD-R(W), DVD+R(W)
> -Podprti formati: MPEG4: DivX3.11, Divx4.12, Divx 5.x Pro-Features kot GMC, Q-Pel, B-
>
> kaj je s to zadevo kako bere podnapise?
> A je boljša kot yamada?

Player imam že 3 mesece. Stvarca bere skoraj vse (XVID, DIVX, WMA, ...), tudi cenejše CDRje. Do sedaj nobenih težav, a žal (še) ne podpira podnapise za DIVX filme.

alesk_ ::

Imam predvajalnik kiss dp 1000, s katerim imam same probleme. Ne vem če je finta samo v mojem predvajalniku, ali se je tudi kdo drug srečal s tem.
Torej, player non-stop zmrzuje, sicer ne med predvajanjem ampak ko pritisnem stop, včasih pause, včasih pri vrtenju naprej, nazaj... Ko enkrat zmrzne, ne pomaga več nič, nobena tipka na remot-u ne dela več, lahko samo izklopim iz elektrike in ponovno vklopim. Včasih ne zmrzne povsem, ampak preklopi kar na 16:9 format (drugače imam 4:3 letterbox). Probal sem že s firmware-om 2.8.3, 2.8.5, 2.8.7 (beta), ter z raznoraznimi izpeljankami z slovenskimi fonti - vedno enako. Še to player mi je zmrznil že med gledanjem div-x, dvd, mp3. karkoli, samo pri audio cd še ne.

Prosim, na mi nekdo pove, da je to slučajno, da je samo moj player tak, ker če so vsi taski ga danes vrnem in nabavim philipsa al pa yamado :)

lp, Aleš

tintorel ::

Imam mercury 3783, pa neznam firmware update-at.
Z techtrade-jeve strani sem dolpotegnu firmware za slovenske podnapise DVD3873_2.NRG.
Plošček ima ime dvd3783, na njemu je samo fajl bank30.rom_sst39vf080_sw1200s_4613_cp1250.
Mercury ne prebere fajla - samo sporoči NO DISK. V ploščkih ni problem, ker mi predvaja filme, ki so zapečeni na njih.
Ima kdo kakšne izkušnje?

CaqKa ::

tintorel... pomojem je v poimenovanju fajla problem.. daj tak da bo fajl samo bank30.rom
pa ime cdja spet naštelaj na dvd3783

blazko1 ::

CaqKa najlepša hvala !!
Bom poizkusil

blazko1 ::

Tudi meni večkrat zašteka Kiss dp-1000 (reset pa je izklop iz omrežja ker nobena tipka ne prime).
Ponavadi zamrzne ko pritsnem tipko stop ali ko mp3 muzike v mapi vse odšpilajo skoraj vedno zamrzne.
Med predvajanjem pa mi še nikoli ni zamrznil...

Tilen ::

v cem je point da si odklenes recimo z 2. regije na 1.? oz 0 ?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

majstor ::

To da je regija 2 pomeni da so DVD-ji narejeni za evropo, tako da ce ga imas zaklenjenega na regijo 2 ne mores gledati filmov ki so narejeni za regijo 1 (USA). Tako da ce ga odklenes lahko gledas vse regije...nekatere videoteke imajo tudi filme z regijo 1, ceprav po zakonu naj jih ne bi smele imeti.
8-)

tai ::

Philips 720SA firmware

* VERSION : 05.00.01.08
* SUB-VERSION : 00.00.00.01
* 8032 : 05.00.01.08
* SERVO : 03.13.05.00
* RISC : 05.00.01.08
* DSP : 03.09.00.58
* REGION : 2

ovdje

yocker1 ::

Pozdravljeni.
Kupil sem rimaxov DivX multiplayer, pa me zanima, kje lahko snamem FW s podporo za šumnike.
Drugače pa sem zelo zadovoljen z njim. podpira vse medije in nič ne zmrzuje.
hvala za odgovor

jano ::

pozdravljen.
šifra je pozabil geslo za vstop pa ti odgovarjava preko mojega nicka. link za nizozemski firmware glede yakumota je http://gathering.tweakers.net/forum/lis.... videl boš, nahaja se pod opisom karakteristik za player po tv sliko. odgovoriš lahko na ta nick. če imaš že firmware za naše podnapise mi ga lahko pošlješ
hvala...

Tilen ::

tai, tocno ta firmware imam jaz na mojem LX3900SA, a je kaj novega za ta predvajalnik?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Stepni Volk ::

@jano & šifra
O Yakumo DVD Master DX4 je odprta posebna tema 8-). Šumnike je dodal PharaoH (2 verziji).Za FW klikni na link zgoraj in poišči PharaoH-nove prispevke in email.

Zgodovina sprememb…

tai ::

@Tilen

koliko ja znam ništa nije novo, bar za sad, već sam to stavio ovdje pošto nitko dosad nije uspio
nabaviti ikakav firmware za taj philips, čisto ako netko želi kopati po njemu ili je svog philipsa flahnuo krivim
fw-om da se spasi.

cmurek ::

tai, kake so izboljšave tega firmware za philips dvp720sa?

Tilen ::

okey tai, obvesti nas ce bo kaj novega na tem pri Philipsu ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

tai ::

to sam našao na http://perso.wanadoo.fr/ablon/dvp720/
samo nije na engleskom ali bablefish bi trebao moci pomoci pa se tamo mozda nesto pojavi prije ili kasnije

karma ::

Hmmm..strange -> če posnamem več divxov na dvd(vsak v svoji mapi z .srt podnapisi zraven), mi Amstrad 3016 player noče naložit podnapisov...pri pritisku na tipko subtitle vrže vn ikonco like "not available"..se še komu to dogaja na playerju z MTK 1389 DE chipom?

cya
k.

podtalje ::

Pri Yamadi dekla OK.

karma ::

@Podtalje: a snemaš filme in .srt podnapise po mapah ali pa flikneš vse skupaj v root dvd-ja...al jst kej narobe delam, ko izberem v Nerotu "Ustvari podatkovni disk"...če dam dvd v pc-jev dvd so podnapisi bp

cya
k.

e-marko ::

Možno, da nimaš pravih srt podnapisov, ampak kakšne preimenovane (iz sub ali txt).
Daj odpri podnapis s kakšnim subtitle workshopom ali subresync-om n ponovno shrani kot srt format. Se mi je že zgodilo podobno.
Drugače pa je čisto vseeno, če daš v root ali pa v svoje direktorije. Če je ime filma in podnapisa enako mora špilat. Na elti 8883 dela.

LP

e-marko
...somebody, somewhere...

CaqKa ::

karma probaj dat filme kr v root.. sej maš rwje?

loop ::

alesk_ WROTE:Imam predvajalnik kiss dp 1000, s katerim imam same probleme. Ne vem če je finta samo v mojem predvajalniku, ali se je tudi kdo drug srečal s tem. ....


A SI PROBAL S TEM FIRMWERJEM
http://home.planet.nl/~mgboom/blokjes/indexuk.htm

MEN DELA ČIST OK

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: loop ()

alesk_ ::

@loop: hvala za odgovor. Medtem sem nesel player nazaj in dali so mi drugega. Sem stestiral v trgovini, pa ni niti enkrat zablokiral (originalni firmware 2.8.5). Pol pa ga primesem domov, pa v prvih 5. minutah zablokira :'( . Sem pa sedaj ugotovil, da ta novi zmrzne zaenkrat samo ko nekaj časa predvajam xvid, (tudi vrtim naprej, nazaj), pol pa pritisnem STOP na remotu. Pa še to ne vedno. Skratka nisem našel nekega pravila.

Ta firmware sem na starem poskusil naložit, pa je javilo "Error code 14" !?, na novem pa sem pustil gor kar originalnega. Malo me muči tisto, da ne smeš nalagat gor starejše verzije (moral bi dati 2.8.3, pol pa šele 2.8.5). Priznam da me je malo strah, kak je s tem nalaganjem starejšega in potem novejšega FW, ker si ga ne bi rad čisto zezno.

LP, Aleš

boko34 ::

Ta firmware sem na starem poskusil naložit, pa je javilo "Error code 14" !?

Ce ti javi taksen error (ga je tudi meni) enostavno sem dal gor se enkrat starejsi firmware in nato 2.8.5 in je sli skozi.Najbrz zajebe kaj pri branju CD-ja (ga ne prebere pravilno)

Malo me muči tisto, da ne smeš nalagat gor starejše verzije (moral bi dati 2.8.3, pol pa šele 2.8.5)

Ce bos hotel dati gor firmware S TEGA NASLOVA moras obvezno nalozit prej starejsi firmware,ker drugace ne gre.
Jaz imam en ceski firmware 2.8.3,preko katerega pol nalozim novejsega z zgornje povezave.Ne rabi te biti STRAH.

Na mojo prosnjo je fant napravil firmware z nasimi fonti in moram ti povedati,da nisem z njim imel se nobenih problemov.


Rekel je,da prireja verzijo 2.8.7 z njegivimi fonti in nasimi (kako je dobra dusa),vendar ga nisem se nic slisal - namrec rekel sem mu,da je se poln bugov (20-30 min predvajanja freezne player),tako,da si je najbrz premislil in caka na Final verzijo.Ce izvem kaj novega vam tukaj sporocim.

lep pozdrav!
««
35 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856820 (12921) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922121 (9930) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531224 (14477) Stepni Volk

Več podobnih tem