» »

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

[DivXviD] komponente - splošna vprašanja in primerjave

««
20 / 45
»»

sergejp ::

Philipis 737 - novi Firmware

Je že kdo sprobal?

Naj pripopa nekdo sliko, kjer se vidijo posnapisi, da vidimo napredek.


lp

sergej

Hux ::

ma ne ki rect da so ga rez izdali? Da vidim no to cudo ker drugace tega philipsa govno skozi okno zabrisem!

CaqKa ::

dodal.. za philipsa pa tudi poročajte če bodo šumniki začeli delat :)

Hux ::



Latin1, Latin 2 in Cyrilic je na izbiro. Barvo podnapisov so spremenili vendar ne velikosti.
Latin 1 je na sliki. Latin 2 je bol skupaj crke (neuporabno).
Cyrilic je dosti bol narazen crke kot zgoraj in sumnili so neki heroglifi.
Tak da nasih sumnikov se vedno ni.

ps. Se vedno bi ga najreje skoz okno zabrisal!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

sergejp ::

res se za v k.rac vidijo podnapisi. se mi skoraj dozdeva, da so se rumeni boljše videli na svetli podlagi. o šumnikih nema ni duha, zgleda da majo srbi pa rusi prednost, da so dali cirilico gor :P

primer latin 1:



latin 2 je še slabše, ker so črke še bolj skupaj.

priporočam cirilico (še najbolj berljivo):




lp

sergej

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Hux ::

Pa ja ne mislim kaj so toti cisti debili al zakaj ne naredijo pravih podnapisov? Mislim kaki vlki debil moras bit da taki rezultat sploh si upajo objavit. Pizda nej naredijo vsej tak kot pise pause zgoraj. Tisto se vsej vidi!


Btw. Kaj se mogoce neda s podbno finto ko se pri webpagu s siframi sumniki vklopijo? Tisto ko moras neko crko in neko stevilko napisat da ti recimo č pokaze webstran.

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: CaqKa ()

dizel ::

Hux, sergejp: kva pa ostale lastnosti 4.1.35 firmwara??? A vse ostalo laufa tko kot je treba, AC3 zvok (za kerga sem slisal, da je pri 4.1.26 neki mutil), pa kvaliteta slike, a je kej boljsa??
A sta opazla se kake spremembe??
Najboljši so že padli mi pa se pogumno spotikamo naprej!

CaqKa ::

hux.. daj no obnašaj se.. malo pazi na izgovorjavo itd.

sergejp ::

toliko nisem testiral, ker sem samo kolegu naložil novi firmware. sem ga klical da je le-ta zunaj in da naj pride do mene, ker so baje podnapisi večji (Enhancement made for display of DivX subtitles) in pa rekel sem mu tudi, da so šumniki tudi (kar sem sklepal iz Latin1, Latin2 or Cyrillic). ;(

največji as pa je itak oni poljak tomb (admin na http://sigma-players.nd.e-wro.pl/), ki je podporo za podnapise za elto 8882 sam naredil, ker na uradni strani še sedaj ne nudijo te podpore.

naj mu nekdo piše v angleščini na czarnaziemia@nd.e-wro.pl in ga prosi če bi lahko kaj naredil še za elto 8883 :)) , ker edino tako bo mogoče kaj od subtitles ON!

lp


sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

Jago ::

Poljak je med drugim naredil s pomocjo enga nasega modela tudi slovenske menije (namesto francoskih), tak da je elta 8882 prvi player s slovenskimi meniji.

Lahko Caqua to doda v tabelo, da ima elta 8882 slo menije:))

MEDENA ::

evo sem mu že pisal

Hux ::

Nevem cuj sej dozaj so mi vsi filmi, zvoki ki me je jebal letel tocno v kos.
Samo sem mel oni pred .26 verzijo tak da te nisem vbistvu nikoli sprobal. Slika pa je prej ze bla odlicna. Mislm ce mas odlicni Divx je slika tudi odlicna ce pa ne pa pac ne. Mislim sej ves kaj mislim :D.

Nekaj se philipsu rad zvok skace in se sinhronizacija zgubi, dolocene Divxe/Xvide se neda previjat. Podnapisi so se vedno zanic. No sej vseeno.

To da vcasih zvok vrze ven in da film ne pusti se previt je vlki pain in the ass :\. Aja enga sem ze bek vrgo ker je nonstop zvok metalo vun.
Mam se pa en film kje so podnapisi v obliki .sub in film in podnapisi imajo isto ime. Philips jim .mpg ikono kot pred film da in ce jih slucajno probas vklopit freezne kompletno vse. Samo iz stekdoze se se da potegnit. Nevem v cem je fora.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

MEDENA ::

Hello,

As far as I know there is no MediaTek 1389 based player with right subtitle
support. Yamada published recently firmware for 6600 player with subtitles,
but it is far from perfect (aligned left instead of centered, long lines
croped, no national characters).
Elta promises new firmware since January, but most people already lost the
hope. The problem is that firmware for MediaTek based players is written
only by MediaTek itself in Taiwan. In fact Elta and rest of distributors can
do nothing. Even worse: the newest firmware for Yamada 6600 is 1299 kB big.
Elta sells at least three 8883 models: old 8883, newer 8883A and the newest
8883 "with sticker" units. Only old 8883 series have 4 MB of flash ROM,
newer versions are equipped only with 1 MB of flash. I guess not every 8883
user will get subtitles...

Regards,
Thomas

Z eno besedo : FUCK

sergejp ::

MEDENA:

kaj pa si mu postavil zaeno vprašanje?

--
glede na to kar je odgovoril, že odpiram svojo okno za polet moje elte ;( !

za yamado že majo drugi firmware, elta pa nič, torej happy landing!

lp

sergej

Hux ::

Kaj philips ma tudi 1Mb spomina te? ker ta rom ma tocno 1024kB?
Zgleda kot da so si ze pri designu dali sus v glavo! Ves da ce bi to prej vedo da so tak nesposobni ga nikol nebi kupo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

MEDENA ::

Vprašal sem ga če misli, če bomo sploh kdaj dobili podnapise za ELTO8883

Hux ::

Zgleda da ma hitrost zapisa CDRa nekaj v zvezi z nedelovanjem previjanja na philipsu. Niscem pa ziher.

Isi film sem z tega broken CDja na disk in na novi CD posnel pa se da previjat zdaj normalno. Prej pa je se celo freezno na doloceni tocki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

CaqKa ::

Kaj philips ma tudi 1Mb spomina te? ker ta rom ma tocno 1024kB?
Zgleda kot da so si ze pri designu dali sus v glavo! Ves da ce bi to prej vedo da so tak nesposobni ga nikol nebi kupo!

a nisi reko da ga je ata kupo brez tvojega nasveta?

Hux ::

ne on ga je htel met. Jaz sem racunalnik predlagal :D. Neki shit v omari not. Samo to bi res drazje prislo ah ja ko jebe. Vsi Divxplayer suxajo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

sergejp ::

zakaj bi se Mediatek sekiral za neko podporo podnapisov, če pa se jim gre samo za finance: http://www.mtk.com.tw/pr.htm :))

medena, piši še sem service@mtk.com.tw in vprašaj na kateri strani je krivda (pri proizvajalcu MT ali pri distributerju ELTA), da še vedno ni podpore divx subtitles za elto 8883 (chip MT 1389).

naj še tajvanci malo povejo, kako pa kaj ;(

lp

sergej

Gogo ::

Kaj pa KISS? Dobim lahko njihov model, po lastni izbiri, za majhne pare, a ne vem katerega naj izberem? Se ga sploh splača kupiti?
Thx za nasvete.
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

zile ::

Po moje je še najboljši player prav od KISSa. Se ve kdo je ata med divx playerji.

CaqKa ::

onega z diskom pa z ethjem vzami če ga dobiš tolk poceni.

jos69 ::

Kaj pa tole Neuston.Nisem še nič zasledil o njem.A ga ima kdo ?

http://www.divx-player.info/
http://www.neuston.com/en/1201download....

e-marko ::

Sedaj pa imam te Elte že poln kufer!
Sem jim pisal in jih malo skur... (kot, da bo kaj pomagalo!).

Malo sem jih pobaral kako je sedaj z novim popravkom, glede na to, da ga Yamada že ima (ki je prišla na trg kasneje in ima enak čip). Torej niso več krivi Tajvanci! Pa da mi ne bi odgovorili, da je podpora podnapisom nova funkcija in ne pomanjkljivost!

Tako mimogrede sem jim namignil, da pač bomo lastniki primorani prešaltati na drug player, ki podpira podnapise... (ja, ful se bodo sedaj sekirali:D )

Me zanima, če bom sploh prejel odgovor...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

LexLuthor ::

Philips 720

V Bofu imajo poleg modela 737 tudi 720, ki je nekoliko dražji ima pa izhode za 5.1 zvok. Prodajalec ni imel pojma, kakšen čip je vgrajen (sumim, da isti kot v 737). Če kdor koli kaj ve o tem modelu, naj sporoči.

Mogoče pa je to tisto, kar vsi že dolgo iščemo.

Gogo ::

Hja, na tej poljski strani imam na izbiro firmware s ISO-8859-2 ali pa s WIN-1250 podporo za naše šumnike. Kaj izbrati? Kaj je bolj podprto? Oz. je kakšna razlika?
Gigabyte Aorus B550 Elite|Ryzen 3 3100|GeForce GT 1030|
TG Delta RGB 16GB CL 16|ADATA XPG SX8200 PRO 512GB NVMe SSD M.2|
Chieftec Photon Series 650W RGB ATX| Antec PerformanceOne P7 Silent Black|

sergejp ::

NOVI FIRMWARE ELTA 8883

http://www.elta.de/english/download.asp...

Nemreš verjet!

Grem probat in poročam!


lp

sergej

sergejp ::

Update from 07.05.04:

- DivX subtitle support (srt, smi), only English language
- OSD languages had to be changed to German, Enlish and Italian due to lack of memory.
- (S)VCD on CD-RW is now playing smoothly without artefacts
- Timecode is no longer displayed when playing AVI
- Zoom factor disappears automatically when Zoom button is pressed

Gre za isti update kot od Yamade:
- leva poravnava
- beli podnapisi brez obrobe oz. sivega ozadja (težko berljivi na svetlem ozadju)
- brez šumnikov (manjka tudi črka za šumnikom)
- podnapisi ostanejo tudi če previjamo
- morajo imeti isto ime kot datoteka na cd-ju, se avtomatsko naložijo, izklopimo jih s tipku SUBTITLES

Slike:




Bolje nekaj kot nič, je vsaj premik iz mrtve točke! :)


lp

Sergej

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sergejp ()

e-marko ::

Hja, ustrašili so se mojega maila!

Jaz bom poskusil zvečer in poročam...

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Cosmo ::

Novi firmware deluje ok, sicer še ni šumnikov, podnapisi so poravnani levo in so brez sence oz. ozadja, ampak za silo bo. Bodo v naslednjem updatu to porihtali.

[Šele sedaj sem videl, da je sergejp že pojasnil. No, bolje 2x kot nobenkrat :D ]
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Cosmo ()

MEDENA ::

8883 MP4
8883A MP4

8883A ?

KAKO ŽE UPDATAŠ FIRMWARE ?

KAKO ISTO IME ?

explain me :)

Venturer ::

A kdo ve zakaj mi pri yamadi 6600 ko gledam čez scart nenadoma cel zaslon skrči , če pa gledam prek običajnega cinch kabla pa tega problema ni.
Pa še to pri Yamadi dvx 6000 mi je avtomatsko ko sem prižgal player se prikazal začetni meni zdaj moram pa s tipko na daljincu od tv za izbiro vhoda na tv izbrati pravi vhod?

sergejp ::

MEDENA: dol si potegni firmware in maš notri v zip fajlu zraven firmwareja še navodila kako pa kaj. nič lažjega, je res lepo razložen cel postopek.

lp

sergej

Jago ::

No, smo upgrejdali elto 8883 in res podnapisi so se pojavili:) Dobro, da imam zadnji nekaj sto filmov ze elta8883 compatible (.srt podnapisi z istim imenom brez naših znakov).

Za zacetek so nekaj malega naredili, ampak bo treba spet gnjavit.

Potrebno bo popraviti pozicijo podnapisov, mislim da to ja ne bo tezko, ce so zdaj rabli 5 mesecev, pomeni da bomo do poletja ugledali soliden firmware.

Model 8883A bi naj bil podobno kot pri elti8882 tip playera, ki ima manja spomina za flash rom, zato tudi opozorilo v navodilih za upgrejd, da se predhodno pogleda, ali je na zadnji strani nalepka s dolocenimi stevilkami....

MEDENA ::

men ne dela !!!!

zapečem po navodilih

dam cd v player
loading
bios detected
play
počakam da ven vrže pladenj
vzamem cd ven
se zapre
napiše no cd

tema

nič ne naredi....ne update-a

sergejp ::

medena: saj je meni tudi tako naredilo kot si napisal.

da zveš, če se ti je firmware naložilo, preveriš tako:
1. vžgeš elto
2. stisneš setup
3. vtipkaš 49540
4. če ti izpiše v prvi vrsti Version: 05.00.03.05 imaš naložen novi softwer

zaj pa moraš še sprobat zadevo: daš not film z podnapisom ki ma isto ime kot film in da je podnapis končice .srt (primer: kekec.avi in kekec.srt), stisneš play in zadeva bi mogla laufat.

lp

sergej

karma ::

No...mislim da ni vse tako črno in kritike vredno pri zadnjem Eltinemfirmwareu..Zeljejedi so se potrudili in naredili verjetno največ, kar se je dalo v danem trenutku.Tu mislim predvsem na 2 funkciji, ki jih ostali playerji z MTK 1389 DE chipom nimajo in sicer :
- Timecode is no longer displayed when playing AVI
- Zoom factor disappears automatically when Zoom button is pressed
predvsem zadnja se mi zdi pomembna, ker je tista ikonca pri zoomu res "annoying".

Pa še nekaj me zanima: a je kdo sprobal kake "daljše" podnapise (v dveh ali treh vrsticah) ker pri drugih playerjih iste generacije (Yamada, Amstrad) ponavadi na koncu vrstice proti desni kar zmanjkajo...

Poročajte....:\

cya
k.

MEDENA ::

ziher mi ni uspel update-at ker je še vedno zoom

ja kako hudiča naj updata-am potem ?

pivmik ::

mislim da ni vse tako črno in kritike vredno pri zadnjem Eltinemfirmwareu..Zeljejedi so se potrudili in naredili verjetno največ, kar se je dalo v danem trenutku
Se zajebavaš kajne?
V pol leta je to absollutni minimum, kar so lahko naredili.
Ta update je lih da ne moramo več reč, da niso nič naredili.
LP, Gregor GRE^

karma ::

@Picnic
Se zajebavaš kajne?
V pol leta je to absollutni minimum, kar so lahko naredili.
Ta update je lih da ne moramo več reč, da niso nič naredili.

...se mi je kar zdelo kdo se bo prvi oglasil ....8-O :D :)

Jep, resno mislim, da je to največ kar so lahko pri ELTI naredili po tem kar so dobili od MTK preko GuanDong COSMIC Digital Technology Co. Ltd (faktičnem izdelovalcu playerja)...vseeno predstavlja to trenutno najboljši fware za playerje z MTK chipom ta trenutek (v primerjavi vsaj z Amstradom, Yamado, Ascomtecom, Irradiem in kar je še te šare....)

Če bi bral malo po starih forumih Kissovih lastnikov, bi videl koliko časa je bilo potrebno, da so tam uštimali zadeve...in so dejansko jih...
Sicer pa pričakujem kakšno mnenje od koga, ki je uspešno apdejtal Eltin player ne pa od dežurnih nergačev..pa brez zamere:) |O

cya
k.

Jago ::

Mnenje o novem firmware-u, glede podnapisov.

- podnapisi poravnavi v levo,
- ni nasih znakov,
- rahlo premajhni in brez podlage,
- vcasih med hitrim previjanjem izginejo in se ne pojavijo vec:) (se nisem ugovotil v navezi s katerim codecom, ker pri enih filmih je ok).

- obljubljene vog orbis podpore ni sploh.

Glede ostalega pa elta 8883 b.p.. V bistvu prav hecno vse skupaj, da rabijo toliko casa. Npr. elta 8882 je zdaj po vec kot enem letu postala solidna zadeva ob pomoci poljskega znanja celo z nasimi meniji.

Tak da bo treba glede podnapisov se prece dela pri elti8883 oziroma Mediateku, ki je krivec za zamudo.

MEDENA ::

Pizda meni noče UPDATE-AT !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

e-marko ::

Update sem napravil in vse dela tako kot so že napisali zgoraj.

Opazil sem edino, da so podnapisi enkrat enostavno zmrznili med filmom. Moral sem jih izklopiti in ponovno vklopiti.

Če bi vsaj bile črke malo večje in z obrobo!!!!

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

gibson ::

S katerim programom se že spreminja podnapise npr.iz sub v srt. Se mi ne da gledat nazaj po forumu (pri peti strani sem obupal)

SuperStipe ::

Time adjuster

Turboslav ::

Glede Philips DVP720 predvajalnika:

Je višji model kot DVD737, razlike so pa v predvajanju SACDjev, progressive scanu (razlika je očitna, testirano na plazmi), v boljšem D/A odkodirniku in pa v 5.1 kanalnem izhodu (samo za SACDje!!!)

Podnapisi prav tako delujejo, testiral sem z *.sub formatom in je delovalo normalno, še vedno pa morata biti ista imena datotek.

Glede čipov pa ne bi razglabljal, ker ne vem, pa tudi na www.p4c.philips.com ni nobenih specifikacij.

e-marko ::

ABC: SubResync. Majhen, preprost in učinkovit.

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

Venturer ::

@Medena , cd moraš posnet kot image in ne kot običajen data cd, če slučajno nisi.
l.p.

MEDENA ::

kot image ? siguren ??????????????? v navodilih piše drugače ?????????? :\
««
20 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[divXvid] Elta predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
54856817 (12918) darexx
»

Kateri DVD + Divx predvajalnik do 15K SIT? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
14724283 (8897) bizi72
»

[DivXviD] Firmware za predvajalnik (peka in uporaba)

Oddelek: Zvok in slika
1524563 (5061) JanezC
»

[divXvid] Amstrad predvajalniki (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15922119 (9928) timzl

[DivXviD] Kateri Divx predvajalnik?

Oddelek: Zvok in slika
1531223 (14476) Stepni Volk

Več podobnih tem