» »

Kateri firewall?

Kateri firewall?

««
«
1 / 9
»»

_keks ::

Zanima me, kateri firewall najbolj priporočate za windows.
  • preklical razglas: Gandalfar ()

ginekolog ::

Po tesiranju 10 najbolj popularnih sem ugotovil najboljšega:

http://www.kerio.com/kpf_home.html
Divers do it deeper.

jurre ::

meni je zelo dober sygate firewall pro

sash ::

ZA pro
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bili_39 ::

Še en glas za Sygate (tudi personal 5.5 je OK)

BigHugo ::

Še en glas za Sygate firewall pro, čeprav sedaj uporabljam tega v Routerju v kombinaciji z Ad-Muncherjem in Nod32 antivirusem.
LP BigHugo

bili_39 ::

Kakšna je pravzaprav bistvena razlika med Sygate pro in presonal?

BigHugo ::

LP BigHugo

bili_39 ::

No ja, kaj pomeni to v praksi? Ali je ne pro varianta lahko vsaj približno tako uspešna kot pro?

BigHugo ::

bili_39: Mislim, da je za večino uporabnikov dovolj personalna verzija. Ljudje pa pač zaradi raznih predsodkov hočejo oh in ah verzije, ki pa jih žal ne izkoristijo do konca (ali pa jih ne znajo izkoristiti).
LP BigHugo

sash ::

kaj ima ta personal rzličica kak Update - v stilu antivirusov, da se pokrpajo kakšne luknje ki so se odkrile
--------------------
Think different...
TOROiD Group

bili_39 ::

Luknje si delaš samo sam - ko dovoliš dostop od aplikacije ali dostop v računalnik
Ja Ima en ukaz, ki na netu poišče novo verzijo, če obstaja. Ampak to ni v smislu ad-aware ali kaj podobnega...

BigHugo ::

Ima update, ki pa dela bolj čudno.
LP BigHugo

Daedalus ::

Še en glas za zone alarm, čisto osnovna verzija, ki pa dela čisto v redu, sam ga uporabljam kako leto.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Sims ::

Sem za Outpost Firewall.

Agnitum

raufnk ::

kerio mi je bil najboljši od vseh ... ko še nisem uporabljal Internet Connection Sharing - s tem firewallom zadeva nekako ne deluje
trenutno uporabljam sygate (nimam pritožb - mi je bolj všeč kot ZA)

lp
raufnk

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: raufnk ()

largie ::

kerio čisto vredu deluje z ICS, samo možnost "is running on internet gateway" moreš obkljukat. še en glas za kerio torej, predvsem zaradi nizke porabe sistemskih sredstev.

@ljash ::

Kerio PF razturi!

Sm probou ene 8 firewallov pa mi je zarad dost možnosti in predvsem majhne sistemske porabe najbolj všeč Kerio. Pa še zastonj je!

DMouse ::

Tiny Personal Firewall 2.0 (kot današnji Kerio)

windhunter ::

jest bi pa prasu, ce je ta od winXP kej slabsi. Al ne zapre vseh portov, al je samo problem v temu da ne mores celotnega range-a portov odpret ampak mors vsacga posebi?????????

Al je kej slabsi glede varnosti, al ne???????

LP
m

Matri[X] ::

Ne filtrira odhodnih povezav.

windhunter ::

ok, sam to ni tak problem? sej so ODhodne?
a mi lahko pojasnis kaksna nevarnost mi naceloma preti

al je to to, da ce dobim trojana ki se hoce na ven povezat?

DMouse ::

Ja, nekateri trojanci se povežejo na irc in od tam sprejemajo ukaze, ampak če ne štejemo trojancev, si z firewallom ki preprečuje dohodne klice ubistvu varen.

DMouse ::

Ubistvu moraš pazit da trojanca sploh ne dobiš, če ga, le-ta zna tudi izklopiti firewall tako da ti tudi blokiranje odhodnih ne pomaga.

windhunter ::

z drugimi besedami, ce mas winXP firewall vklopljen in zaprte porte, in ce imas NAV k ti lepo skos vse skenera in se updatea z interneta, pol si naceloma varen?

Matri[X] ::

Da. In če si dokaj računalniško osveščen in ne klikaš kakšnih čudnih povezav po IRCu :D

Hair_Y ::

Katero različico KPF pa uporabljate, no tisti, ki ga?
Končne verzije ali beta, ki je zdej že pri cifri 4.0.6...

Azrael ::

Kot Bmw F1 sem tudi jaz preizkusil množico požrnih zidov od free do rožica variant in se mi je najbolj obnesel Kerio, ki je BTW., free za domačo rabo.

Uporabljam PF 2.14, ker se mi je verzija 2.15 čudno vedla, firewall je pozabljal nastavitve. Mogoče je bila to moja krivda, ker prejšnje verzije nisem odstranil, ampak sem novo potegnil čez staro. Beta verzije, pa zaenkrat še nisem preizkusil nobene, upam da bo še kdo kaj napisal, kakšne so.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

largie ::

kerio 4.0.6 ne priporočam, zajebali so, če dam primerjavo, je še hujše kot winamp 3 proti winamp 2.
zasede najmanj 6x več sistemskih sredstev, nastavitve so zakomplicirali v več nivojev, ni več samo firewall ampak hoče bit neko all in one sranje a la ZA ali norton, se pravi tudi za blokiranje cookiejev pa kaj jaz vem česa še, nonstop tečnari pa čeprav pravilo že obstaja, skratka, ostajam na 2.1.5

@ljash ::

jst prav tako uporabljam verzijo 2.1.5 - 4XX je bedna! (tko kt vsi ostali antivirusi)

MOJNET.net ::

BlackICE, razred zase.
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

Tilen ::

jaz sm za ZoneAlarm

ginekolog ::

Jaz uporabljam KPF 2.1.4 že ~2 leti, dela brez problemov in zelo dobro. Imam ga tudi na server mašini (w2k), ki je vključena 24/7, pravtako brez blema. Zone se mi zdi preveč otročji in tudi pravil ne moreš postavlati tako natančno kot Keiro.
Divers do it deeper.

Tilen ::

nism preizkusil ne morm grajat pa hvalit tudi ne :)

@ljash ::

KERIO PF 2.1.5 ne dela v WINDOWS 2003 SERVER. Kva zdej?

Tilen ::

hja kaj ti naj recem? LOL! :D :D :D

root987 ::

Sysgate personal firewall - Windows 2000 in dela brez kakršnih koli problemov.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

@ljash ::

v 2000 in XP mi dela kerio brez problema

_keks ::

js sm zagnal kerio-ta pa mi je cel net šel! tk da sm mogu pol dat system restore;( .
ostajam pri Zone Alarm Pro

Tilen ::

tako se govori =)

Jst ::

Po vaših priporočilih sem si instaliral Kerio in dam glas zanj... NIS mi ne diši, ker nočem vsega fancy shit-a, ki ga ima zraven. Ta Kerio je pa majhen, na začetku malo tečen, vendar to je to.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

JanezekNovak ::

Zaenkrat navijam za ZoneAlarm! Enostaven, deluje, zastonj...

bradek ::

Ce hoces kul fw z morjem moznosti uporabi kerio, ker je imho najboljsi.
Ce "noces tega sranja" in nisi najbolj vesc pri konfiguriranju uporabi fw od winXP (ICF) ali pa kako zadevo v stilu Zone Alarma (zelo načičkana zadeva)

lp

Hair_Y ::

Kot sem že prej omenil tudi jaz uporabljam KPF,
samo da beta verzijo cifre 3.0.6.
Tega mam gor že ene 4 mesece in sem full zadovoljen, enostaven za uporabo,...
Prej sem dal za foro gor ZA, pa mi je vse samo
neki štekalo....

Tilen ::

da te nebo kdo zaštekal ja

Azrael ::

@ Hair_Y

Kakšen je Kerio PF 3.0.6, ali je še tako enostaven kot 2.xx verzija ali je postal bolj zahteven s težkimi nastavitvami kot je 4.xx verzija? Mogoče kdo ve kako se obnese na routerju ?

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

Ashrack ::

Jaz se zaenkrat mucim z vprašanjem ali naj inšaliram Zone Alarm PRO in YADA YADA dobljen preko rožice ali pa KERIOta? Nisem pa še nobenega sprobal,ker MORA ta mašina delati 24/7 in nočem kej uiber zjebat.
Namreč men je zlo pomenbno da porabi čim manj sistemski resoursev ker sem na serverski mašini že tako omejen z njimi!
....

Dr_M ::

skoda ker so conseal ukinl. to je biu najboljsi FW za windowse....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MOJNET.net ::

Big Daddy: zakaj ne začneš uporabljati BlackICE server protection? Zame edini firewall za winse, ki je zmožen aktivno zaščititi mašino. Verjemi mi, da je vreden vsakega dolarčka!
WEBhosting / WEBdesign / WEBdomain / Security Solutions /

ginekolog ::

Sedaj sem presedlal na Sygate pro 5.5. Keiro je še vedno zakon, le da ima SPF par zadevic malo boljših:

1. Advanced rules - pravila, ki overridajo vsa druga pravila. Koristno, ko hočeš nek port odpret, a imaš zanj že neka druga pravila

2. Boljši logfili

3. Več opcij za stealth mod.

Slabosti SPF pro 5.5:
-požre več cpu (5% P3 1400(in overnet v ozadju)), 8rama
- ni free
Divers do it deeper.
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Symantec bo ukinil brezplačni Sygate požarni zid

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
333948 (2968) Urus
»

kateri firewall v sožitju z P2P??

Oddelek: Programska oprema
292076 (1544) Jst
»

kateri firewall?

Oddelek: Programska oprema
231590 (1307) freserovski
»

Najboljši firewall

Oddelek: Omrežja in internet
111986 (1849) romario
»

Kateri Firewall priporocate in zakaj?

Oddelek: Pomoč in nasveti
272454 (1925) ferjan

Več podobnih tem