» »

VGA to SCART direct TV-out

VGA to SCART direct TV-out

asskicker ::

Zanima me, če je že kdo probal tole zadevo:
TV je očitno monosync monitor in jo kot tako moramo jemati. So pa zgleda na srečo VGA RGB signali enakih potencialov kot RGB na SCART-u. Potrebno je narediti le ustrezen kabel, ter TV-ju dopovedat v kateri aspect ratio naj se spravi (4/3 ali 16/9) in pa s katerega SCART vhoda naj pobira signal. To dosežemo, da dodamo na scart ustrazna signala. Potem pa potrebujemo le še ustrezen program za polkna, ki bo na fino vozil grafično kartico (frekvence, resolucije ...).
Več o tem sem našel na tem linku:
klik
Če gre pa kaj narobe pa uporabiš PcAnywhere, VNC alikaj podobnega, da maš mašino pod kontrolo.
Ko enkrat nastaviš, potem itak ne spreminjaš več. Kvaliteta slike bi morala veliko boljša kot kompozitni ali S-video. Pa še skoraj zastonj je (porabiš kabel od kakega skurjenega starega monitorja in prispajkaš le SCART).
Ravnokar packam skupaj mašino, da to probam. Tip vozi s tem svojega WEGA 100Hz Sonija.
Mnenja, izkušnje?
Ciao!8-O
Heaven is on the next door!

ssokec ::

samo zakaj pa nebi to delalo tudi na ostalih Grafičnih karticah?
na internetu sem najdu neki podobnega samo pride zraven še nakakšno vezje, poročaj kako ti je uspelo

asskicker ::

Sej glih u tem je fora. Ta PowerStrip baje podpira malo morje grafičnih čipov. Probal sem ga poganjat samo na Intel 810 integrirani grafiki in del odlično. Dobiti Moraš le kako novejšo verzijo. SW še živi in prihajajo nove verzije!
Vezje rabiš le v primeru da poštima sinhronizacije. Kot jaz razumem, najprej spraviš grafo na 50Hz in ustrezno resolucio (lahko tudi poljubno) in šele nato priklopiš. Seceda zato rabiš remote control.

Ko bo kaj novega se oglasim!;)
Heaven is on the next door!

Azrael ::

Mogoče kdo ve ali ta povezava dela tudi s 50 Hz televizorji ? Na žalost nimam nobenega Scart konektorja pri roki, da bi poskusil.:|

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

CaqKa ::

pomojem tole dela z vsako televizijo ki ima na scartu tudi rgb vhode...

sam sem to že dolgo hotel realizirat. potreba po tvoutu potem zbledi... poleg tega da more bit slika MNOGO boljša kot pa z tvout...
morem sprobat to.
upam da bomo stvar dodali v sticky temo na vrhu.

BigWhale ::

In ce nimas Dual Head graficne kartice? Potem moras venomer preklapljat med kabli?

Bleeh, jaz bom kar pri TV Out ostal. :)

asskicker ::

Ma jaz sem imel bolj v mislih kvazi DVD (DivX) player, skratka mašino, ki bi bila zraven TV in samo za to namenjena. Micro ATX z integrirano grafiko in 5+1 zvokom (priklop na surroundreceiver), en celeronček ali duronček tolko da prebavi DivX-e, 128 (256) Mb RAM, kišta, DVD enota in en star disk. Mislim, da vse skupaj, če se potrudimo, ne pride več kot 50kSIT. Nobenih problemov s podnapisi ... skratka neomejena igralna konzola ... PLP
Heaven is on the next door!

maša30 ::

Pozdravljeni

Imam tv znamke gorenje ki ima zadaj 2 scart priklopa in pc hp z 1moškim vga in 3 ženske vga, ter kabel scart vga in ko to priklopim in nastavim na tv rgb ni slike, kaj rabim še kakšne priklope ali je treba na pc monitorju kaj spremenit.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

PC na TV - splošni nasveti (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Zvok in slika
1963563611 (2940) anjica
»

Povezava VGA na HDTV preko HDMI (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
5219620 (9133) kozorog
»

LCD monitor povezava - ALi je možno?

Oddelek: Zvok in slika
71768 (1768) Ales22LJ
»

prenagljen nakup notebooka

Oddelek: Kaj kupiti
81652 (1110) imagodei
»

Vga v S-video

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
134103 (3967) Azrael

Več podobnih tem