» »

Novosti na področju zračnega hlajenja

Novosti na področju zračnega hlajenja

««
«
1 / 9
»»

kuglvinkl ::

Tu limajte linke in slikce do novih produktov na področju zračnega hlajenja, da so tudi forumaši, ki ne spremljajo tujih strani, vedno na tekočem.

Sam prispevam za začetek Gigabyte PCU31-VG za vse sockete!









PS.: prav zanimivo bo ob letu obsorej pogledati katere rešitve so se obnesle. :)
Your focus determines your reallity
  • spremenil: Tomi ()

para-site ::

lepo zgleda...
Gigabyte coolerji??? zgleda da res...

BaRtMaN ::

Hja, sej zgleda zanimiva zasnova, samo ne vem zakaj rinejo heatpipe v vsak nov kuler, ker, kot je AFAIK že tESKAN poedal, v navpično postavljenem ohišju stvar ne dela optimalno, ker se stvar tukajle greje samo v dveh koncih, v dveh je pa ravno pri procu najtopleje. :|

Pa še nekaj: heatpipi so zgleda dober obet za prihodnost, ker 'navadni' hladilniki so že prišli do svojih mej teže, ki je še varna (SLK-900...). Samo pravilno jih je treba implementirat, tako kot zalman v svojih pasivnih VGA hladilnikih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaRtMaN ()

Vesoljc ::

potem bi najbolje deloval heatpipe v obliki rahlo zaokrožene črke "L". če maš pa desktop ohišje, ga pa pač obrneš na bok :D
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

TESKAn ::

Samo zgleda pa zelo dobro tale zadevca...če imaš desktop ohišje, po moje idealna in IMO tudi tiha, radialni ventilatorji, kolikor vem, ne povzročajo takega hrupa, kot navadni...no, počakajmo na kak test, da vidimo, kako se bo obneslo.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

HardwareMaster ::

Zanimiv izgled hladilnika, ko nekakšen filter za avto:)) drgač pa mi je full všeč rešitev, da je mal dvignen od socket ležišča, tko da ni problemov z maneščanjem haldilnika ( znebiš se problemov z vsemi ob socket postavljeni kondenzatorji in drugo navlako) :D

burkiburke ::

Najnovejsi in verjetno najzmogljivejsi hladilnik na svetu za AMD proce: Thermalright SP97! 585g čistega bakra in 3 heat pipce>:D .
Tukaj lahko preberete več: thermalright.com.
Slikica:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Phoebus ::

Ja pa še 55 dB fan dobiš zraven...AUVA!

Dajte pokazat še kakšne silent rešitve ;)

Marjan ::

Phoebus, če ima hladilnik odlično odvedljivost toplote s CPU potem lahko nanj mentiraš ventilator, ki se neslišno pačasi vrti (ali pa se sploh ne vrti >:D).

Še ena večja slikica tega zmagovalca:

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

morphling1 ::

Jep točno tako nevem zakaj nekateri avtomatsko določen cooler povezujete z neko glasnostjo, nekako tako Zalman OK, TT bad, ko pa je v končni fazi vse povezano samo s kvaliteto in številom vrtljajev ventilatorja. Zame je najboljši kombo tale SP94/97 ter 92 mm vantec Tornado priklopljen na kak fan kontroler, nimaš lepšega super hlajenje ob skoraj neslišnem delovanju. Tornado pa zato ker ustvarja največji pritisk pri danih obratih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Pejmo naprej. Še en izdelovalec HW (tudi več kot izvrstnih ohišij, damo malo so zaspali), AOpen.







Verjetno najvišji s462 HSF doslej 94mm! (Še 60mm tube in direkt vezava na luknjo v ohišju, tako kot imajo nekatera Cooler Masterjeva ohišja).
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

burkiburke ::

Kuglvinkl evo odgovora:) oz. Ultimate Air Cooling Solution>:D. Zadeva je visoka skromnih 110mm in široka 120x120mm. Na Thermalright SP97 je s pomočjo Revoltec adapterja 120-80mm vgrajena pošast od YS Techa. Če napajalnik ni na poti mislim da je kr luštna kombinacija:D , kaj pa vi mislite?




Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

kuglvinkl ::

In to z zverinskim YS Techom >:D . Ja, kul zadeva. Sej pravim, rabiš direkt dovod do svežega zraka s stranice kište.
Your focus determines your reallity

morphling1 ::

Pošastno ja >:D Čeprav Vantec Tornado na ful vprašanje, če ni bolj zmogljiv od te kombinacije, ker pritisk tam je prav neverjeten, ko govorimo o ventih.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

DjTonic ::

Ja Tornado je res iber zmogljiv vendar tudi zelo glasen. Npr če imaš tega SP94 oz 97 moraš imeti 2 venta: enega tihega za domačo uporabo in drugega za OC. Ker ta tornado požre tudi do 1A 8-O>:D toka in še bolj je glasen kot Delta>:D.

morphling1 ::

Ne rabiš dveh ventov, tornado je že na Antecovem Fan only priključku pohlevno tih.
Sicer pa oba ta venta imam doma in tudi YS tech ni ravno tiha dušica >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Skratka, kam se splača gledat, da filamo to temo. Definitivno najprej na frostytech.com, verjetno (IMO 100%) najboljša stran, ki se ukvarja z zračnim hlajenjem.

Overclockers.com, pokrivajo vse komaj izdane HSFje.

Systemcooling enako kot oc, imo malo slabšo metodologijo.

Dansdata.com. Tle komentar ni potreben.
Your focus determines your reallity

DjTonic ::

Aha kul strani občasno jih tudi obiskujem. Zdaj sem končno našel Review med mojim Zalmanom 7000 Cu, SP-94 ter SLK900 Klik in sem nadvse navdušen nad Zalmanom:). Čudi me le to, da se je AlCu bolje odrezal od CU različice :\

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

profii ::

@ DjTonic
I reiterate my earlier comment: The 7000ALCU sample probably has a slightly more efficient fan than the one on the 7000CU sample. No other explanation really makes sense. Sure, they could have the same cooling performance if the heat source does not cause thermal overload on either, but to have the hybrid outperform the all-copper? The difference must be in the fan; in the materials, the copper one has the clear theoretical superiority

_spirit_ ::

Jaz sem si pred par dnevi kupil ta Thermaltakov hladilnik (SP-94). Sicer sem gor dal 80mm vent, ne večji... pa mi sistem v povprečju ohladi za 8-10 stopinj manj kot z originalnim Intelovim ventom. ;)

QuickShot ::

To sploh ni Thermaltakov ampak Thermalrightov hladilnik:)
sicer bi pa bolje hladilo z adapterjem in kakim 12 cm ventom, ker ne bi bilo mrtve točke nad najbolj vročim delom

mihec87 ::

Ok stvarce sam neki jest ne stekam kako delujejo tile heatpipi.A potuje zrk po njih al kako.

BaRtMaN ::

Ne, notri je tekočina, ki se pod vplivom toplote segreje in spremeni agregatno stanje v paro, ki se dviga, ker je lažja od kapljevičaste oblike tekočine. Ker veš, da so hladilniki po ATX standardu navpično postavljeni, ta način deluje v našem primeru le v dveh heatpipih in se tam ohladi, v spodnjih dveh pa je učinek ravno nasproten od željenega.

Lep primer pravilne uporabe je recimo Zalmanov pasivni VGA kuler:

Na spodnji strani je GPU, ki se precej greje in iz spodnje strani se toplota preko heatpipa prenese na zgornjo stran, kar pomeni, da je površina hladilnega telesa teoretično podvojena. :))

Upam, d anisem kakšnih prevelikih neumnosti napisal tukajle, fiziki. :\

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

steev ::

Kva bi bla pa lahk za ena kapljevina notr?:\
:|

Trubadur ::

zakaj se mora dandanes vsi ventilatorji svetit?
Berite Thomasa!

BaRtMaN ::

steev: What the heck is a heatpipe anyhow?
Tabelca 'vparevanja' različnih elementov/spojin.
Pogooglaj še malo o tekočini za hladilnike R134A (refrigerant po angleško).

Trubadur: Ker je vedno bolj važen izgled notranjosti računalnika + odsevajoče dno pomeni relativno ravno dno in torej veliko boljši stik med čipom in hladilnim telesom, posledično boljši prenos toplote in boljše hlajenje.

mihec87 ::

Kok dober pa to kj hladi a ma kdo to ze doma.

Trubadur ::

bartman nene,jst sm mislu tiste usrane ledice:D
Berite Thomasa!

_spirit_ ::

QuickShot sem se zmotil :8) :8)

BaRtMaN ::

Trubadur: No, sej potem sem ti vseeno odgovoril. :P Vedno več ljudi ima pleksi okna in da se kaj vidi notri, je potrebna razsvetljava.

kuglvinkl ::

Alpha is back (remebmer 8045 >:D ?) in sicer za K8:



Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

tiborrr ::

To pa je z vodno plazmo narejeno. Slin!
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kuglvinkl ::

Prvi testi 3D HSF:

test1





test2
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

BaRtMaN ::

Odlično!

kuglvinkl ::

TTov HSF za NB:



Link

verjetno inferioren v primerjavi z Switechom in Northpoolom, ampak TT, mainstream skratka.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

DjTonic ::

Ja vendar je sodeč po karakteristikah (41.6 dBA at 9000RPM) neprijetno glasen bzzzz >:D

Trubadur ::

wow fensi tole.tt dela dobre stvari sam glasne:'(
Berite Thomasa!

boštjan ::

pa saj mam regulator poleg,pa ga naštimaš na 5000 obratov ,pa je samo 23dB

Trubadur ::

to je tut pr volcanu 7+ pa je še zmer glasn-->dokaj
Berite Thomasa!

T0RN4D0 ::

kaj naj rečem? fancy coolerji... bi jih kr mel... vse po vrsti:D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

DjTonic ::

Thermaltake je izdal tudi nov ekstremen hladilnik za grafične kartice. Imenuje se TT Giant III KLIK.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

boštjan ::

kolko opažam je univrzalni,le PCB mora lukne met

DjTonic ::

Ja paše na nVidio in ATI :P. Gre pa za zelo fino zadevo na področju zračnega hlajenja. 2 Heatpipa, 2 venta, bakreni ramsinki,...:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DjTonic ()

LittleDevil ::

Ali se da to že kje v sloveniji kupit?
Kakšna je pa cena če kdo ve?

LP

BaRtMaN ::

Ja, Giant je pretty cool, ampak v primerjavi z Zalmanom je glasnejši, a tudi boljši!

lali12 ::

Kaj menite o Arctic cooling - Cooper silent 2.2 .Ni najnovejša zadeva, deluje pa skoraj neslišno.:D

kuglvinkl ::

V tej temi o starih zadevah ne menimo nič. Odpri temo v ustreznem oddelku. ;)
Your focus determines your reallity

Tic ::

Kar se tiče Gianta:

Blower Fan : Turbo mode to turn on, for overclocking

Zakaj me to spominja na tist 386-tke z turbo gumbom? :D
persona civitas ;>

smilyxx ::

Mislim da je tole občutno preglasno za kakšno dolgotrajno uporabo (brez blowerja je še sprejemljivo). Kar sem gledu blower deluje na 40 dBA, un ventilatorcek pa na 30 dBA. Glede na razmerje hrup/zmogljivost, mislim da se vsaj zarad ventilatorjev ne splača.

Lp
Save water.
drink beer.

Myth ::

Ena lepa novost : http://www.tweaktown.com/document.php?d... . Rece pa se ji Gigabyte 3D cooler. Kaj menite o tem?
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤
««
«
1 / 9
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nasvet za hlajenje in utišanje PCja... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10028475 (26520) kuglvinkl
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za s939/754? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
10622657 (18554) svetetko
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za LGA 755?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
427509 (6220) kmetek
»

[Zračno hlajenje] Kateri hladilnik za Socket A (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
9417695 (14818) Wofk

Več podobnih tem