» »

Konektanje laptop LCD-ja???

Konektanje laptop LCD-ja???

PriVid ::

Pred kratkim sem dobil laptop LCD ekran (le in samo ekran) pa me zanima kaksne so moznosti priklopa zadeve na kaksno divx, DVD komponento ali svcd player??? :\ :( :D

Azrael ::

Brez servisne tehnične dokumentacije o zaslonu in znanja elektronike, praktično nič.
Nekoč je bil Slo-tech.

Lio ::

tud jst mam možnost dobit en stari laptop, pa me zanima, za kakšno ceno bi mi kdo od znalce to naredil(Azrel, Brane.....)?

Ker jst sem bolj nekak na stopnji kake diode in uporčkov-tko da nebi glih experementiru

Azrael ::

Jest se tega nebi polotil iz razlogov, ki sem jih napisal zgoraj, še posebej ne v primeru, da laptop še dela. Akumulator ni tak problem, ker se da dobiti nove akumulatorske celice (Delko, HTE) ali pa ga poganjaš na omrežje.
Laptopi so navadno precej dobro uravnoteženi kompleti in sposobni poganjati marsikaj, pod pogojem, da SW ni prenov. Na mojem 486SX 25 MHz laptopu lepo teče Win95 (prva izdaja) in veliko iger za DOS, čeprav mnoge zahtevajo močnejšo konfiguracio.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Lio ::

kakšna je možnost priklopa na laptop navadnega diska, kajti mojem bratrancu je šel k vragu disk v laptopu, pa nebi glih bogastvo namanil za novega

Azrael ::

Težko, imaš 2 problema: 1. navdno ni prostora za disk 3.5", 2. za adapter za priklop IDE diska na 2.5" disk za laptope pa ne vem, če sploh obstaja (obratna možnost je: laptopov disk lahko priklopiš na navadni IDE priključek - razni racki za diske).

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Lio ::

mel sem fake hope, če obstajajo racki za 2,5 v 3,5(sem jih gledu po cenikih) zakaj sebi obstaju ttud obratn

P.S. kaj pa če bi bil disk zuni?

CCfly ::

- moznosti priklopa LCD: pozabi na to, lahko kupis posebni kontroler ki v tujini stane nekje okoli 200-300$.
Problem je da so zasloni v prenosiku brez logike in jih krmili integrirana graficna. Edini nacin da bi ta zaslon priklopil direktno kam drugam je graficna z ustreznim LDVS modulom (seveda drago).
- moznosti priklopa 3,5" diska na prenosnik
No ja mozno je ampak bos moral zagotoviti zunanje napajanje za disk in izolirati ustrezen pin, ki napaja 2,5" disk. Nabavi nov disk ali pa nalozi osnovni Linux sistem na disketo in prenosnik uporabljaj kot thin client prek mreze. Ce je kaksen star prenosnik je pa zelo uporaben kot ruter (ce dobis WLAN kartico s Prism 2-3 cipom pa tudi kot access point).

Brane2 ::

Kar se priklopa LCDja tice- pozabi. To sploh ni tko simpl.

KAr se diska tice: Gole na bolsjaku je poln te robe in zadnjic sem na njegovi mizi videl tudi 2.5" diske. Samo s tem tipom bodi previden. Mej kondom v riti se preden prides na bolsjak, cepi se proti tetanusu in imej tri 100 kg price s sabo. Saj tip daje "garancijo", pa ravno zaradi tega. Nc, kar sem dobu pri njemu ni delalo.

Vendar so tile diski bli videt so kokrtok solidno. Da mu slucajno ne bi dal solidnih denarjev za disk, ker se bos pojavu na dnevniku kot "asshole of the week" :D

sharp ::

:D
Kdaj se pa odpre boljšak ob nedeljah?

Brane2 ::

Mislim, da ob 8:00, ceprav je to malo zgodnja ura za obiskovalce. Ce bos ob 9h tam, bo kar prav. Gole je tisti tip, ki ima mizo pred blagajno, torej ti karte, ce bos kupoval pri njem, ni treba placat (150SIT).

Drugace pa, ce bos placal parking (220 SIT), ti velja baje parkirni listek kot vstopnica. Baje. Tako pise na blagajni na tistem listu s pravili in cenami s full drobnimi crkami. :\

Ves ta cajt sem kupoval obe karti. Ehh. Moram it mal k sorodnikom v Srbijo na nategovalne vaje, da bom spet na tekocem.... :D

Brane2 ::

Aja, kar se Goleta tice:

Tip je mel vcasih "servis Gole", pa mu je inspekcija izvedla bombardiranje in cez teden dni je nastala popolnoma nova firma (na istem naslovu, jasno) pod imenom " Gole & Co", ki s prejsnjo ni imela nic skupnega, jasno. Razen dejavnosti (nedolocene), lastnika in lokacije... :D

V glavnem, inspektorji so izvedli se par bombardiranj a so vedno doziveli vietnamski sindrom. Njihova ekipa se se ni posteno vrnila v stab, ko je na napadeni coni zrasla nova firma, ki je vedno v imenu vsebovala "Go". Sedaj (po mislim da treh letih bombardiranj) je "GonaMax". Ce ze na naslednjem bolsjaku na kombiju ne bo pisalo kaj drugega... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Lio ::

kje pa je ta bolšjak, kajti jst sam za unga pr starinah vem:8)


P.S. Nisem iz Lj, da me ne boste križal



Glede laptopa-mrbit bom kupu disk, kr tak z garancijo-taprvo ga pa morm dubit

Azrael ::

Boljšji sejem je na Cesti 2 cesarjev, takoj zraven avto sejma, tako da si lahko ogledaš premično in nepremično kramo na enem mestu.

Brane, hvala za info, jaz sem vedno kupoval obe karti, pa pravijo, da smo na Gorenjskem šparovni, jest pa takole razmetavam :D

Za tistega tipa pred vhodom na bolšjak, pa me je minilo sploh kaj vprašati, ko sem videl "strokovno" montiran hladilnik v eni odprti kišti z AMD procesorjem, če tisti AMD še ni bil hin, je crknil v zelo kmalu, ker je bil gor hladilnik vidno postrani.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

sharp ::

Ne,ne Azrael tisti hladilnik je bil pomojem zmontiran s tehnologijo cool@quiet,spodaj je bil luft zato, da ga je hladila primorska burja:D

Azrael ::

Ko smo že pri notesnikih na bolšjaku, nazadnje, ko sem bil tam je en tip ponujal notesnik 486 DX Toshiba (kolega ima istega), ki garantirano dela za samo 5k SIT...
Rečem mu, če je možen preizkus in tip z veseljem: seveda ni problema, vzame še kabel za štrom (akumulator hin) in gremo to čudo tehnike preizkuiti na vtičnico pri vhodu. Zadevo se priklopi in na zaslonu (baje barvnem) šteje RAM in... zmrz, po resetu tema, po ponovnem vklopu na štrom spet šteje RAM in spet zmrz. Ker ni bilo mraza, najbrž fuč disk. Tip kot bi bil navit, kako dober računalnik je to, za tako malo denarja... (verjetno bi v TopShopu takega genija po hitrem postopku vzeli v službo). Ja že, ampak je malo prešvoh zame, hvala lepa ne bom ga vzel.
Pa revež se je tako trudil...

V glavnem zelo previdno pri kupovanju.
Nekoč je bil Slo-tech.

Brane2 ::

Ahh, to ni še nič. Uglavnem, ne plačuj raobe pred preizkusom in ne preizkušaj če ne znaš.

Aja, pozabil sem prva tri pravila: PAZI NA DENARNICO !!!! Vedno jo imejte nekje, kjer se je ne da kar tako potegniti iz žepa. Npr notranji žep jakne, ki je zapeta/zadrgnjena itd...

Po nekaj obiskih boste že videli, katere "face" so na bolšjaku nove in katere se ponavljajo. Stalnim obiskovalcem (nekaterim) se že da kaj verjet in recimo sprobat robo doma, nato pa jo reklamirat na naslednjem bolšjaku. Ne glede na vse, bodite pozorni na vsak tolar in ne dovolite folku da vas nateguje in da še plačujete za to.

Še nekaj- prodajalci so med seboj povezani. če boste malo bolj grobo spraševali sumljivega tipa o računu in rekli kaj v stilu, da so podobno robo ukradli sosedu iz kleti, vas bo v roku 30 sekund imela za inšpektorja poslednja branjevka na nasprotnem koncu bolšjaka. Določeni inovatorji prodajajo tudi novo robo, kar seveda pridno popisuje inšpekcija, pa še kak kriminalist se najde med obiskovalci.

Mnogi prodajalci puščajo dogovorno svojo robo na mizi drugih prodajalcev. To počnejo zato, da bi obiskovalci mislili, da jih lahko jebejo v glavo s konkurenco. Ko pa vidijo, da tudi "konkurenca" drži ceno, se pač sprijaznijo (kao "videt je, da je stvar res tolk vredna") in plačajo. :D

Mnogi (npr. ravno Gole & co) tudi kupujejo robo, ki jo potem prodajajo na svoji mizi. V glavnem, previdno in 3x premislit, preden kaj vzamete. Vsekakor pa računajte na možnost da stvar ne dela in preglejte pazljivo vsako stvar. Ne gre samo za kakovost. Lahko je iz kakega vzroka ilegalna, ukradena, s proizvodnim defektom itd.

Gole ma vedno POLN kombi robe. Mam občutek, da se tu meša prešvercana roba s pobrano na odpadu in industrijskimi odpadki ter odpadki s servisov. Zato, zelo previdno. Tip se je specializiral v prodaji mašin, ki navidez delajo (full enih RAM errorjev, napak na plati itd), tiskalnikov s polomljenimi iglicami in sploh robo s kupom skritih, čudnih napak. Zato se gre na bolšjaka previdno in pripravljen, sploh pa se tam ne zapravi za robo veliko. Če je možno, imejte pri roki kakovostna testna orodja (CheckIt itd)...

Bolšjak je nedeljsko opravilo, ne pa posel. Aja, za konec- ne pozabit, kje ste parkirali avto. Parking je precej velik, da ne bo potem jokanja in prijave kraje, ki je ni... :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Azrael ::

Še to bi dodal tem napotkom. S seboj imejte drobiž, prodajalci ga navadno nimajo. Za telefon pa velja isto kot denarnico, baje profi žeparjev ne manjka.
Za parking pa vsi se grebejo, da parkirajo čim bliže vhodu, malo bolj stran je velikokrat vsaj še malo prostora. Treba pa imeti oči na pecljih, ker je enim v neizmerno veselje ta plac uporabljati za dirkališče.
Vsaj po moje, ni nič narobe če je v kdo počaka v zaklenjenem avtu ali pa vsaj kakšen kuža, sicer pa ponudb: Za kolk prodaš avto ne manjka, če imaš tako znamko s katero ta trenutek švercajo.
Nekoč je bil Slo-tech.

Dr_M ::

Lord Lio: ce lohk kej pametnega ponudis, mam jest enga 2.5" 5gb IBMa. skor nerabljen :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lio ::

Dr_M: laptop je že tko šel v prodajo, tko da mi disk na žalost ničveč ne koristi-razen če bom dubu sedaj neko staro 486-tko, pol se pa še slišva


Bom šu zdele v kratkem z dnarjam v notranjem žepu(brez denarnce, telefon bom pa dal za gate(in nastavu na vibra:D )


P.S. Kolk spodobno bi lahko na 486-ti s 16Mb rama poganjal winamp?

nicky ::

Pred letom dni sem dobu en LCD ekran od laptopa ... sharp, pa sem oznako spisal pa probu najt tehnične podatke o njem ... he he ... to ti je umetnost ... potem pa vsi tisti kablčki cca 60 komadov ... he he ... rad bi vidu nekoga, ki to skupi zveže .... rajš špari za novga, boš ga prej mel :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanima me če bi ta pc zadostoval za server.

Oddelek: Pomoč in nasveti
7990 (743) e8200
»

Bolšji sejem

Oddelek: Loža
3610154 (9411) Brane2
»

Prenosnik 486 33Mhz, kaj naj naložim?

Oddelek: Operacijski sistemi
352448 (1564) civic_
»

Katero maticno?

Oddelek: Kaj kupiti
171210 (959) Alec999
»

Mene pa čist tko neki zanima glede 486tk

Oddelek: Loža
191338 (1106) Thrivial

Več podobnih tem