» »

Kako in s čim začet programirat?

Kako in s čim začet programirat?

Origa ::

Sem se odloču, da se bom lotu programiranja in zdej me zanima, s katerim programom naj začnem....seveda sem še en vlek mali n00b v tem ampk bi rad se kaj nauču...torej, če veste, kateri je ravi zame, kar povejte:D .

Mr.G. ::

Kakšne vrste programiranja pa?

Jebiveter ::

priporocam, da zacnes z kaksim script (interpreted) jezikom ala "PHP+html(+mysql)" kjer se bos naucu res osnov (sintaksa, loopi, if-else, SQL jezik,...).
Priporocam, da si najdes (rozica) kaksno literaturo ter zacnes uporabljati UltraEdit (win) ali Kate/emacs (linux).
Pa da bos imel motivacijo se ucit in raziskovat si zastavi neko lazjo nalogo. Recimo, da si postavis BLOG (web-log).

Potem ko imas ze nekaj zanja v PHPju pa presaltaj na kaksen "compiled" jezik, ki ima podobno sintakso kot PHP (C/C++)...

Tolk za zacetek. Drugace pa si poglej ostale teme s podobnim naslovom.
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Vikking ::

CEEBot (Learning C++) tale program, no v bistvu igrca ki te uči osnov programiranja...

salesky ::

Jst sm se igral Colobota in se da veliko naučit! :D :D

Drugače za PHP se da dobit ogromno tutorialov.

BigWhale ::

Saj vseeno v cem zacnes. ZX Specrum basic recimo... Je bil zame taprava stvar. :P

Ko ti je enkrat jasno kaj je programiranje, kaj so osnovni gradniki programa, stavki, zanke, pogoji. Potem je vse skupaj samo se zlaganje kock in pa prehod na objekte, ce se ti to zdi smiselno in upraviceno. :)

Phyton je recimo zanimiv :) Tam se lepo naucis delat presledke... ;>


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programiranje (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
9721806 (17383) def0r
»

Programer (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
538018 (6822) hunter01
»

Kje začeti z programiranjem? (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
947585 (5189) BigWhale
»

učenje c++, ali pascala, ali pa delphija (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
935881 (4870) Brilko
»

PHP ?

Oddelek: Programiranje
251321 (1063) poldi

Več podobnih tem