» »

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

a se res nf7-s ne razume s sata maxtor diski???

pingec ::

tukaj sem se ze odpru topic in ugotovu da je moj disk crknu nato sem ga nesu nazaj v eno trgovino v italiji in so ga testirali in rekli da bojo disk dali nazaj in u roku 20 dobim novga ce ne mi bodo oni enga dali (20dni???8-O SOB!) no in se mi je lastnik trgovine reku: da mu je en znanec reku da se mu maxtorji sata in nf7-s plata nikakor niso razumel in da sta na koncu bla diska tista ki sta nasrkala ampak mislim prodajalec mi bi lahko to povedau (ce je res) ze ko sm kupvau comp pr njemu pred 1 mescom pa bi drug disk uzeu.

sedaj me pa tanima ce je to res in ce bm mogu disk menjat alpa plato???;((
oz. ima kdo izkusnje s podobnimi primeri?

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

VASkO ::

mam Maxtor SATA in abit nf7-s pa ni nobenih tezav. edine tezave so (pa to je pri vseh SATA diskih na nforce2 cipovju), da prihaja do interference na sliki, ko gledam TV preko TV kartice in disk kaj dela v tem casu. resitve za to SE ni pa mislim, da je tudi ne bo. ima pa vsak z nforce2+SATA disk+TV kartica ta enak problem.

drugace pa se je tvoj znanec malo zmotil.

pingec ::

NI moj znanec ampak prodajalcev pa sploh ne vem kaj prodajalec muti ko kupim komp je tiho cez mesec pa mi take strela pa da naj kupim novo plato LOL raj kupim nov disk
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

komar ::

Isto se je dogajalo meni; problemi, 2x ata (serillel adapter) maxtor daimond maxplus8 40gb 2mb v raid0 na nfs-7 v2.0. Pojavljale so se napake na disku, kot si napisal- boot screen od xp mi kr naenkrat restarta comp. Enkrat se mi je celo disk blokiral. Za pop..dit. Zdaj sem si nabavil 2x WD in dela brez problemov. Maxtor-ja sem dal v drugi rač.-druga plata, kjer delata OK. Nekaj je pa res.

pingec ::

kaj pol to z maxtorji drzi kako to a ne bi mogla bit ta plata zdruzljiva z vsemi sata diski?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ok se nekaj sem probal priklopit WD caviar disk 30gb kot ide tko kot cd-rom in ne kot sata pa mi je delalo tko kot s prejsnjim -restartavalo mi je u nedogled a je to mogoce krivo ker je tam win xo z druzga kompa ker ko sem pa dau se disk 800mb z starimi win 98 je pa prsu not WTF?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

iration ::

Moja NF-S se dobro razume tako z SATA Maxtor kot tudi (itak) z Maxtor in WD IDE diski.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

boštjan ::

king,meni kombo maxtor 120GB SATA + nf7-s deluje odlično,celo na 225X10,go figure:)

KoReNJe ::

jz mam 2x 80gb maxtor diska pa abit nf7 osnovno plosco in tv kartico. vse dela normalno. tisti ka mate 2 maxtor diska skupaj vpeta jih razpnite pa dejte narazn ker ce so skupaj vpeti majo temp nad 55°C, narazen pa 44°C pr normalnem ohisju. Tko da je mozno da prihaja do napak zaradi temperature. slika na tv pa ne vem zakaj bi bla slaba...

pingec ::

ok pol je bil ta ki sem ga imel samo pokvarjen
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

VASkO ::

korenje, mas SATA ali IDE diska?

pa problem ni fiksiran na maxtor. imajo ga vsi z SATA disk+nforce2+kerakoli TV kartica. eno par jih je na abit forumu, eno par na tv-cards forumu pa se nekje drugje sem videl pritozbe.

pingec ::

nisem te najbol razumel mam pa sata disk ki se je pokvaru
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Yohan del Sud ::

Imam to kombinacijo in dela bp.

Urajmal ::

Ja ne vem zakaj ti ne bi maxtor špilal z abitko. Mam sam maxtorja 120GB s-ata naabitki in se mi zdi da je hitrejši od WDja 120GB ide (priključenega na s-ata z adapterjem) v drugem računalniku.

AndrejS ::

120GB SATA Maxtor + nf7-s ... dela BP - meni tudi.

|{wan ::

dejte mal gledat bios posodobitve folk...fix za sata na nf7-s je vključen že vse od posodobitve BIOS ID:14 (BIOS Compile Date: 5/14/2003).

"Fixed SATA data corruption issue by adding a new option
"EXT-P2P's Discard Time" in "integrated Peripherals". The default
setting is "30 us" ; which is recommended by NVidia. In case the problem is still there, try "1 ms" please."

mimgrede, tuki je mega FlashMenu za easy flashanje.

VASkO ::

jaz nimam data corruptiona, jaz dobim interferenco na sliki ob gledanju TVja na PCju preko TV kartice, ce disk kaj zmes dela. mam pa se en disk na IDE in ne povzroca nobenih motenj.

tak da ce mislis gledat TV na PCju in imas kaksno NForce2 plato, pozabi na SATA disk. motnje se pojavijo tudi z dodatnimi PCI SATA kontrolerji od highpointa, promisa in silicon image - tak da ni za to kriv integriran kontroler na plati pa tudi od cipa in gonilnikov na TV kartici ni odvisno.

pingec ::

|{wan a to pomeni da bom mogu nov bios dat gor kako to nardim link?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

|{wan ::

jasno, da to ni prob pr teb vasko, odgovarju sm na prvotn problem, drgač pa sm dal link za flashmenu (orodje za flashanje biosa kr iz winsov). navodila niso potrebna.

pingec ::

ja so mi rekl da nej flasham bios v trgovini sam kako pa kerga dam gor da bo serial ata delau?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

boštjan ::

potegni si dol bios d18 al pa d19 in v flashmeniju idi pod UPDATE FROM FILE.
preden greš flešat,ne imej navitega računalnika

pingec ::

zal mi napise the bios on xour mitherboard does not support flashmenu kaj zdej?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

boštjan ::

pingec ::

lol kaka budala sem logicno da mi napise not supported ko pa delam na starem kompu :D :D :D :D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

VASkO ::

lol kaka budala sem logicno da mi napise not supported ko pa delam na starem kompu


me spominja na fuknjene americane - pa brez zamere ;)
se zgodi

pingec ::

:D
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Yohan del Sud ::

A ima kdo kako idejo kaj bi to lahko bilo (sumim bug na plati ali pa v gonilnikih)...

Po nekem težkem bloo skreenu mi xp-ji niso več hoteli prepoznati sata raid strip particij (na kateri so tudi xp) in posledično ni hotel zagnati več xp-jev (no os on disk).

Zanimivo je, da rezervni OS na tretjem disku (win98 :\ ) prepoznal vse sata particije bp (no ja tisto ki je bila fat). Še bolj čudno je, da sploh nisem nikoli inštaliral sata driverjev za win98. Twilight zone? Ja, pomagal je le reinštal winxp skupaj z sata gonilniki na disketi seveda. Izgubljeno nič... :D

VASkO ::

to je verjetno ta data corruption na SATA kontrolerjih na nforce2 platah

pingec ::

ok zadnje porocanje
svetovali so mi da flasham bios in sem ga in tud disk so mi iz trgovine vrnli in rekli da seagate ne nahde napak ker progi je to a se ne testira to z progijimi od maxtorja8-O pa je stvar z novim biosom ista k prej kaj naj nardim a niso disk dolzni menjat ce mi se powermax javi errorje za zamenjavo diska???

plis dejte mi odgovorit sem ze obupan

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Phoebus ::

Mislim sam da ne morjo poštimat tega čipseta....2kanalni ram sploh ni dvo ampak 1,2 kanalni, problemi s TV tunerji, problemi z določenimi diski, pa še kakšna stvar...

Caligula ::

Probaj menjat se plato, ce jo lahko. Dostikrat napake o disku sistem javlja zaradi defektne plate in konektorjev. Pri Nforce2 platah zgodnejsih serij se je to kar pogosto pojavljalo.

pingec ::

jah upam da je kej tazga da sew da menjat pa rekl so mi da je lahko zarad proca da more bit vse dano po defaultu pa da dela pa mam default v biosu nastvvitve pa je isto pa tud so mi rekli da je lahk dolocen ram mam pa twinmos 512 2 ploscici in se mi zdi cudno da dela vse pol pa kr naenkrat crkne in uzni iz trgovine so mi rekli da so ta mesec menjali 4 maxtorje iz abitk8-O
naj menjajo se mojga !!!
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

cakte a maste tisti ki mate abitko pa maxtroja sata tud xpje??
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

bosstjann ::

ja

boštjan ::

cakte a maste tisti ki mate abitko pa maxtroja sata tud xpje??

podpis
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

pingec ::

ja sam ne pise ce mas xpje
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

boštjan ::

ma ok,sem mislo da boš skapiral,ker drugače se sploh ne bi oglašal.
Da imam XP pro SP1

pingec ::

sory ker nisem takoj skapirau

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pingec ()

pingec ::

ok zzdej pa vse dela sem dau not cd od win 2003 ki naj bi ze podpirali sami sata al neki tazga in stvar RES dela 8-O se vedno pa mi xpji ne delajo ampak sej je vsen sam da neki dela

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

pingec ::

ja pa se neki a ve kdo kaj morm nastavit pri win 2003 da bojo cist normalno delovali ke rzdaj mi srfanje omejujejo zarad nevekaksenga security... pa tud smejkoti se mi v IE ne animirajo alpa pod povezave priporocamo: se mi slikce ne pokazejo???

LP
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raid0

Oddelek: Strojna oprema
181299 (862) Veron
»

Izvenserijski BIOSi za Abit NF7-S v2.0!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1498705 (5048) Alexius Heristalski
»

Problem z diskom na plošči nf7-sl

Oddelek: Strojna oprema
181087 (956) JIM22
»

Abit KX7raid procesor

Oddelek: Strojna oprema
9752 (671) SuperStipe
»

Serial ATA in navijanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
553463 (2560) _Dejan_

Več podobnih tem