» »

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

ThermalRight SLK 900A in kateri vent priporocate?

delfinus ::

Kupil bom omenjeni hladilnik za hlajenje mojega navitega Bartona. Zanima me kateri vent priporocate za omenjen kos bakra ? Nanj se lahko pritrdi tako 92 kot tudi 80mm. No v glavnem, s katerim dosegate najboljse rezultate? Predvsem pa si ne zelim kaksnega hudo hitrega, ki brni kot luftwafe. V glavnem slisna znosnost in optimalno hlajenje!

Se to, kater hladilnik ste imeli pred nakupom tega in koliko stopinj ste pridobili pri ucinkovitosti odvajanju toplote?

lp D.

boštjan ::

no jaz sem iz SK7 prešalto na SP97 IN mam tale vent Vantec Tornado. T. so se mi spustle za 10stopinj,overclock pa povečal za skoraj 100MHz(nekaj čez 2,4GHz). Vedi pa da mam vent na fan kontrolerja priključen in se vrti pri 2500 obratih.

delfinus ::

Hej!

Jap ta tornado mi je znan, vsekakor pa kazen za usesa, ce se ga uporablja brez fan kontrolerja. vecina testov tega hladilnika, ki ga imam namen kupiti je tudi narejena s tem ventom. Kar pa je nesmisel, ce se ta vent vrti na full obratih. Potem bi lahko dal kateri kol drug slabsi hladilnik namontiral ta vent in meril temp. Potem bi nekako tudi dobil realne rezultate ucinkovitosti hladilnika. Kteri fan kontroler uporabljas?

Se to ali se mi mogoce glede na vase izkusnje bolj splaca kupiti Volcano 12, ki je znatno cenejsi in vkljucuje tako fan kontroler kot tudi vent.

Tnx, D.

frenk ::

jest mam tud tako kot boštjan, samo da mam vent na 5V in ne vem kakšni so obrati...hladi pa...jah 1466MHz@2448MHz na 1.78V na 52°C, pri notranji temperaturi 24°C:)

p.s.: pri 5V je totalno silent...Volcano 12+ se bolj izplača iz vidika price/performance...če pa hočeš best of the best heatsink pa pač vzameš sp97...jest sm zlo zadovoljen in mi ni škoda dnarja:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

boštjan ::

tega
zakaj pa nena raje s silent boost probaš,tiho in učinkovito + fancontroler tudi.

delfinus ::

Trenutno imam Zalman-a 6000Cu in se mi za cpu, ki je navit na 10 x 200Mhz pri 1.75V zdi prevec 53C na full load. S Silent Boostom mislim, da ne bi dosegel kaj boljsih rezultatov kot z Zalmanom. Volcano pa je vsekakor alternativa, ampak bi potreboval mogoce kaksen neposredno izkusnje od nekoga, ki je presedlal iz Zalmana 6000ALCu ali pa Zalman 6000Cu na enega od teh HSFov.

V prihodnjih dneh bom tudi presedlal na boljsi napajalnik, saj mi obstojeci Chieftec 360W ne ustreza vec. Kateri PSU pa je se tudi debatabilno, sigurno pa ne Chieftec, ki nima najbolj ciste linije. Graficna kartica FX 5900 mi pac popije prevec soka in mi ne omogoca vec stabilnega overclocka do npr. 2200MHz. Ko bom kupil napajac, bom seveda moral tudi povecati napetosti, saj moj barton 2500+ pri 2200MHz potrebuje pac 1.8V. Torej je boljse hlajenje seveda nujno, pa tudi poletni dnevi bodo prisli in CPU se bo se hudo potil.

Seveda kaj vzeti je pa se odprto...tako HSF kot napajalnik...

lp, D.

delfinus ::

Ravnokar sem prebral TALE REVIEW in sem se malenkost nagnil k Volcanu 12, in to zaradi cene.

djgregec ::

Jaz sem prej imel Zalmana 6000AlCu, sedaj si pa lastim Thermalrightov alx800(odličen hladilnik za malo denarja)!

Procesor: Amd 2600XP
Temperature:
Zalman 6000AlCu
Idle: 45C
Full load: 53C

Alx800 z Zalmanovim F1 (80mm) ventilatorjem na full obratih (skoraj neslišen)
Idle: 38C
Full load: 42C
LP

delfinus ::

Uha tole pa je vredno svojega denarja in poskusa! Sam imam trenutno iste temperature z Zalmanom 6000Cu

namrec 45 idle in 53 full load pri 10 x 200 in 1.75V

Skoraj ne morem verjeti, da si pridobil kar 11C z ALX800. Katero termalno pasto si uporabil? Si med tem zamenjal tudi ohisje ali si oba HSFa uporabil isti masini in ob enaki razporeditvi kablovja in kartic?

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

djgregec ::

Uporabil sem priloženo termalno pasto, ohišje pa je ostalo popolnoma nespremenjeno.
Spredaj mam 120mm Titan ventilator na 7v, odzadaj pa še enega zalmana F1 na 7v!

gamer ::

verjemi, alx800 je zlo ql zadevca jo mam doma, pa enga enermaxa čez (tišji od zalmana)

delfinus ::

Hoj!

Ste me prepricali, sem ga kupil danes v BOFu, majo celo kolekcijo Thermalrigtov, cena je pa mislim da cisto taka kot na Cool-PC. Zraven sem pa vzel se enega YS-Tech vent 80mm 3000 obratov pa bom to vse jutri lepo namontiral v masinco. Bom porocal.

EDIT: djgregec na kolk furas CPU in kaksni voltazi, da bom malo mel za referenco, pa ti gamer?

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

djgregec ::

Te temperature, ki sem jih prej napisal so izmerjene na default!

delfinus ::

No pa sem cez vikend namontiral ThermalRightov ALX800 hladilnik v svoj PC. No da ponovim prej sem imel Zalman-a 6000Cu z dvema 92mm Zalman ZM-F2.

IDLE: 45C
LOAD: 52C

Sedaj imam ThermalRight ALX800... 6.990 SIT z YS-Tech FD 1281257B-2A... 2.090 SIT

IDLE: 40C
LOAD: 45C

Zadevo sem kupil v BOFu, poleg pa sem vzel se YS-Techov 80mm vent, ki se vrti na 3000 obratih. Zadeva je nekoliko tisja od zalmana, ki se vrti na 2600 obratih. Hladilnik sem namazal sem ga s pasto, ki je vkljucena poleg in res na tanko, kot se priporoca. V glavnem dober nakup in pridobil sem nekaj stopinj. Vsekakor je Thermalright prava stvar na podrocju hlajenja.


lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vas nasvet hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412068 (1445) delfinus
»

Procesorski hladilnik do nekje 8k?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211865 (1461) s5cougar
»

Hladilnik za mobilnega bartona 2500+

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71123 (990) MTB
»

Tt Volcano 12 vs. Silent Boost

Oddelek: Kaj kupiti
402098 (1415) G@MER
»

Kateri hladilnik?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
351813 (1254) Grimlord

Več podobnih tem