» »

Vprašanje WIRELESS ROUTER

Vprašanje WIRELESS ROUTER

hooger ::

oj

zanima me kakšna je razlika med

D-link 624
in
d-link 614

ali je mogoče ASUS 500g boljši?

hvala za odgovor

LP

Hooger

bosstjann ::

D-link 624, ASUS 500g sta bolša ker podpirata g standard

uporablam ASUS 500g in mi deluje vse zadovoljivo
(ubesu se je šele enkrat v dveh mescih)

lp

boštjan

waters ::

Prvo imel Asusa in ga zamenjal za D-linka. Boljša navodila sigurno delovanje nima pa za povezat USB kamero, printer ali disk. Vzemi d-link čeprav je malo dražji.
LP

pujsek_ ::

D-Link je boljša zadeva, vendar je cenovno kar precej dražji, asus ima boljše funkcije in je bolj rubustna zadeva!! Razlika v ceni je 10ksit prisegam na d-link, vendar 10ksit z d-linkom ne profitiras!!!

TribesMan ::

Premisliti velja še o Belkinu... pri enaa sem ga videl za 20kSIT (54Mbps model), dočim je počasnejši (11Mbps) samo 14kSIT... Pa Belkin je zelo kvalitetna roba... Jest si ga bom najbrž omislil... samo nekaj me zanima, če slučajno kodo ve, kakšen bi bil wireless sprejem, če bi wireless router postavil na podstrešje (drugo nadstropje), računalnik (laptop z PCMCIA kartico) pa bi večinoma uporabljal v pritličju in v prvem nadstropju. To je v hiši... pač vmes so dve plate armiranega betona, "zračna" razdalja pa je v najslabšem primeru manj kot 15m ... zna bit to velik problem???

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

bosstjann ::

za navpičen prenos skozi plate naj jebi bilo problema

problem nastane če bi bile stene prečno in se s tem zelo poveča debelina skozi katero pa signal gotovo ne bo več pišel

recimo da bi bil ravno pod steno in bi s tem dobil 4m čistega opečnatega zidu

hooger ::

oj!

ali je mogoče kdo ki lahko pove malo več o tem belkinu.

Belkin

če ga kdo uporablja (ali pa ga je) naj prosim pove njegove prednosti, slabosti.

@WATERS zakaj si zamenja asusa?

LP

Hooger

bili_39 ::

Mislim, da je enak in dela bp. Edina slabost je mogoče to, da ko pade povezava ADSL tudi promet preko brezžične zveze ne dela (bi znalo za koga bit moteče, za mene niti ni) - mogoče se da kje nastavit.
Drugače nimam pripomb.
Za ta denar kot ga ponujajo sedaj - super (mogoče si bom privoščil še en AP)

hooger ::

mene pa zanima kakšne maste kej doma razmere pri wlanu pa kakšna je potem hitrost (metri, stene, hitrost)? da vidm, če se to splača naštimat k jest bi mel s sosedom (20m + 2 steni) in z notebookom (6m + 2 steni).

Hvala za odgovore

LP

hooger

bili_39 ::

20m + 2 steni: 90% signal 36 Mbs - vendar je te hitrosti težko izmeriti! Tako kaže software kartice.
Eno nadstroje nižje - drugače isto kot zgoraj - skoraj ni signala!
So takšni podatki lahko zelo zavajajoči!
Najbolje si je sposodit zadevo in preskusit.

noraguta ::

Imam asusa kakšen teden precej zanimiva zadeva.Precej stabilna. ampak dokumentacija je pa res bolj tako tako.

zadeva ima praktično vse kar se pričakuje od spodobnega routerja razen mogoče qos. Se pa dela baje sedaj tudi na tem.

povezava do foruma o tem routerju.
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

vise ::

Ali kdo ve ali ima firma Dlink kaksen brezžičen router z lpt za printer.

hruske ::

Armiran beton ne spusti skoz niti sevanja monitorja, da ne bo pomot o "navpični prepustnosti".

M-man ::

Ali lahko kdo da kakšno mnenje ZA ali PROTI Belkinu, ker se mi ponudba pri enaa zdi res precej ugodna.:D

LP
M


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Wireless N Gigabit Router

Oddelek: Omrežja in internet
3510725 (9527) Dr_M
»

Kateri router

Oddelek: Kaj kupiti
101064 (874) Han
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556631 (5387) gameby
»

VoIP gateway

Oddelek: Omrežja in internet
122209 (1879) iNN
»

printer router brezžična povezava?!?

Oddelek: Strojna oprema
62292 (2262) ricola78

Več podobnih tem