» »

AMD vs. Intel

AMD vs. Intel

RostFrei ::

Zanima me, kateri sistem (procesor, plosca) se bolj splaca kupiti, AMD (1800+) ali Intel (P4 1600)?

Intel je sicer res drazji, vendar naj bi se AMD-ji bolj greli in na dolocenih aplikacijah ne delujejo najbolje. Katero osnovno plosco priporocate za en ali drug procesor? V obeh primerih pa bi se odlocil za DDR RAM, ki se je v zadnjem casu mocno pocenil.

Racunalnik uporabljam deloma za delo z aplikacijami (obdelava zvoka, slike,..), deloma pa tudi za igre.

Hvala za pomoc!

Thanatos ::

če ne misliš resno navijat P4 se ga ne splača kupovati (tam do 2,4Ghz) Pa cenovno sta 1,6Ghz P4 in XP1900 v istem ranku.

DJroky ::

jaz ti svetujem AMDja. AMD se res mogoče malo bolj greje, vendar razlika spet ni ogromna. Pa še AMD je cenejši. Sploh v navezi z DDR ramom se bolje odreže AMD. Kar se pa tiče osnovne plošče. Če misliš navijati Abit (kg7-raid, kr7-raid) ali Epox, če pa ne misliš navijati pa ti proporočam ELITE (mislim da je K7S5A ali K7S6A).
Pač osebno mnenje, vendar boš dobil veliko odgovorov, ki se bodo med seboj razlikovali.

Dusko ::

ja meni so tudi eni priporočali amd athlon xp1.8ghz,
drugi pa spet intel 1.8ghz sicer cena v konfiguraciji je bila 20 ,30 jurjev če se prav spomnim ker je pač blo reba zamenjat še plato.
Intel pa je boljši zaradi segrevanja baje.Mislim pač zdja mam P4 1.8 Ghz plata pa je intelbilings. Pač odločit se boš mogo itak sam.Pač razlike pa so in baje da rezultati govorijo v prit amd ampak jaz mam pa še vedno rajši intel

tha_man ::

Athlon je hitrejši in cenejši kot P4, deluje pa čist normalno z vsemi aplikacijami. Res je da se malo bolj greje, ampak sploh ni prehudo (stari Thunderbirdi so bli kruti, XP-ji so pa kul).


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

kateri procesor kupiti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
23014033 (9783) xnnx
»

Dualcore DA ali NE? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
575061 (4239) ricola78

Intel Vs. AMD (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
615208 (4261) whatson
»

Katero grafično?, Kaj bi vi vzel.neki izbire.......

Oddelek: Kaj kupiti
291608 (1119) Klemenn
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734927 (3855) Mr.B

Več podobnih tem