» »

Ghost Image na 2 CD-ja?

Ghost Image na 2 CD-ja?

RudeBw ::

Ali je možno z Ghostom ali z katerim drugim programom narediti image particije na večkot le na en CD. Če je, katero verzijo programa rabim?

zile ::

Uporabi verzijo 7. V dosu napiši gost /?. Drugače pa je ukaz -split=695. Ta ukaz ti naredi "image" na dele, velike 695Mb.

RudeBw ::

Hvala Zile za informacijo, ampak ker sem pred časom instaliral Ghost-a 7.5, ki je bil trial, mi sedaj pri instalaciji verzije 7 javlja da ne morem instalirati dveh trialware verzij. Kljub temu, da sem verzijo 7.5 predhodno ostranil. Ali mogoče kdo ve, kaj bi moral spremeniti oz. odstraniti, da bi lahko instaliral verzijo 7?

teac ::

zile:
kje napišeš -split=695 ? A v dosu, ko zaženeš ghost (ghostpe.exe -split=695 ??), al kje?

Lp

l-note ::

Mene tud zanima kam se to napiše. No ja, pa sej je to najbrž tud v helpu napisan, tko da: veselo branje....:D

RudeBw ::

Ja, malo sem pobrskal po user guide-ih in ugotovil, da se da naredit razdeljen image tudi s prejšnjimi verzijami, le da te ne podpirajo direktnega pisanja na CD. Sicer pa se v DOS-u napiše ukaz (seveda je treba biti v DIR, kjer se nahaja ghost.exe):
ghost.exe -split=695 - auto
če delamo z 650 MB CD-jem napišemo -split=645 (5 je manj za ziher, lahko pa je namesto ghost tudi kakšno drugo podobno ime in sicer napišemo takšno kot je tisto za zagon ghosta.
Če delamo z verzijo starejšo od 6.5 pa je namesto -AUTO potrebno napisati -AUTONAME

Mene pa še vedno zanima, kako bi lakho odstranil sledi prejšne instalacije ghosta...damn.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RudeBw ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121682 (1435) alex32
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101578 (1446) cryptozaver
»

Norton Ghost

Oddelek: Programska oprema
373463 (2693) smirnof
»

Kateri program za ghost-anje?

Oddelek: Programska oprema
101201 (1048) Predator
»

Norton Ghost?

Oddelek: Programska oprema
10973 (808) MadMax

Več podobnih tem