» »

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

[P2P]eMule , eDonkey, Overnet, DC++ & co.

««
17 / 72
»»

bodom ::

hmm...zanimiva zgleda tale tnova emula v0.26a...sam kaj k mi noce potegnt vec kot 10kb/s:(

aja...a kdo ce, kolk lohk imas najvec fajlov v emuli za loudat...a kej strajka loudanje, ce jih je veliko?

LP

globoko grlo ::

več k jih maš počasnej ti bo delala

ker pa mula z vsako reinkarnacijo manj obremenjuje cpu in požre manj rama to ni več tak zlo velk problem

bodom ::

hmm...no ja...
zdej sm vidu, da mi je celo noc nardila okol 3GB...se pravi da je to okol 95kb/s povprecno. niti ni tako slabo to...sam je pa trajalo eni 2h predno je zalaufala. to mi ni vsec.
drgac pa mi je vsec ta tnova...zdi se mi manj pozresna in bolj stabilna.
LP

iration ::

meni laufa zelo "uspešno" skoraj 24 ur. zalaufala mi je pa po 5 minutah na 70kbs, potem pa tudi do 220kbs. mam pa velik kredit ;)
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

mahi ::

ma kaj pa je ta kredit? kje ga vidis? kako ga dobis cim vec? hvala lepa

bodom ::

infectiphibian: hmm...kredit v emuli al si mislu kredit v zepu oz. v modemu...2Mbit?:D

LP

Polde ::

a imaš hardemule verzijo dej povej mi link če imaš?

hvala
Ni da ni!!!

iration ::

kredit v emuli, kaj pa :D
E-mule FAQ, klikni na Features, potem Credit system. Upload limit imam na 40kbs, vleče mi gor pa v resnici okoli 35, tako da mi ostane dovolj bandwidtha za download.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

iration ::



imam pa verzijo 26a.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

bodom ::

infectiphibian: aja, hehe:D sam to kaj nastavis al kaj?
sej drgac gre meni tud brez vednosti tega kr dobro...


Jebediah: hahaha...pa tud pr meni ni pr0n>:D...btw, nice ohisje...kje si dobu stranico? al si sam naredu? imam jst tocno tako ohisje, originalno.
LP

BlackHole ::

Povejte malo, koliko Gb (ali Mb) d/l na 24 ur povprečno, če seveda kdaj pustite tako dolgo prižagan računalnik in če imate polno d/l listo.

M&M ::

Jaz sem imel enkrat čez noč DL skoraj 9 GB in UL okoli 1 GB (to je bilo še v časih, ko ki je Mula delala kot je treba) sedaj pa sem že nekaj časa srečen, če mi potegne 1 GB čez noč,... tako da se mi večinoma sploh ne splača več računalnika matrat 24 UR na dan ;(
M&M

||_^_|| ::

jst mam pržgan na dan cca. 14-16h. Povprečno downloada je pa >3GB, tud do 6 če mam 24h.
Rekord do zdej je bil pa 18GB. Sicer je pa čist odvisno kaj downloadaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ||_^_|| ()

shock ::

13-14GB če se le potrudim z DC :D.

iration ::

računalnik se nič ne matra če je prižgan 24 ur na dan vsak dan. moj je prižgan od maja 2001 vsak dan cel dan, rebootam pa povprečno na en teden.
M&M, si se pa razvadil, ane? Jaz imam razmerje dl:ul 1:1, zato nimam nobenih problemov z downloadom. edonkey omrežje je pač tako narejeno, da leechi nekaj malega sicer lahko dobijo, kaj dosti pa pač ne (še posebej pa ne hitro).
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

M&M ::

Tudi sam sem imel računalnik skozi prižgan, samo malo cvikam zaradi diska. Ostale komponente res niso problematične. Diak je pa le disk in dokler se bo v računalniku nekaj vrtelo ....

Kje pa lahko vidim svoje razmerje DL : UL ??? Saj bi spustil več UL, samo ga premorem "LE 256" potem ga pač spustim tam okoli 20 - 30 odvisno kaj pač delam samo hec je pa v tem, ker mi zadnje čase niti UL ne dela ves čas na max dovoljeno kar me še posebej jezi. Vrsta je pa ves čas polna.

Z internetno povezavo nimam nič narobe, ker če jo testiram (tudi v trenutku ko mula štrajka) mi test naredi kar pač mora.

LP
M&M

M&M ::

Moje razmerja prenosa GOR - DOL

Zdaj pa mi naj še nekdo razloži zakaj mi ne dela!



UL imam več kot pa DL ;(
M&M

||_^_|| ::

jst mam pa 1:1,43.

mahi ::

jest pa imam trenutno 2,5:1 :( ej, ma zakaj mi noce uploadat vec kot trem userjam hkrati? mi pokurjo samo 5k, ceprav imam za upload 25k :(
a lahko kje banam userje k so slow? al pa kako omejim? sm gledal pa nic najdu. :(

M&M ::

Natanko to bi tudi jaz rad zvedel.

Vse kaže, da je tale mula vedno bolj neumna. Ko smo imeli še vsi verzijo 0.22, je vse delalo kot je treba.
M&M

lapedaros ::

Lep pozdrav!

Imam kabelski net, linijo 1024/128 pa mi eMule tako štrajka da bom vsak čas obupal.... Kljub temu da sem prebral že praktično vse poste v tej temi in nastavil vse tako kot ste priporočali, mi čez dan ne vleče več kot 10k.Drugač nimam nobenga firewall-a, tudi oni od Xp-jev je izklopljen....

nastavljeno mam tako:
- zmožnost prenosa: 115k (dol) , - omejtev prenosa (dol): 0
- zmožnost prenosa: 10k (gor), - omejitev prenosa (gor): 10
http://www.thedonkeynetwork.com/connect...
- na tej strani sem stestiral porte, in 4662 deluje
-max virov na datoteko: 1000; limita povezav: 2000
- max. novih povezav /5s: 500

drugače z serverji nimam nobenih težav, pridem brez problema tudi na tiste z 50k userji... nisem opazil da bi mi kdaj napisalo lowid, ampak highid pa tudi ne...

upam da mi lahko pomagate, čimbolj jasno odgovorite... drugače se opravičujem glede vprašanja, ampak tema je tako zabasana da lahko kdo dobi epileptični napad polek.... verjetno pa ne boste pomagali samo meni ampak še komu drugemu.
hvala že vnaprej :)

nintakiu ::

max.novih povezav/5s pusti 20 ali 25,omejitev prenosa gor daj 7

lapedaros ::

lej če spremenim omejitev gor na 7 potem mi kr avtomatsko spremeni omejitev dol na 28

drugače pa hvala za odgovor! :)

pivmik ::

VEDNO je odvisno kaj downloadaš!!!!! (al najnovejšo igro ali redek star program)

Lahko se na trepalnice postavljate ampak če pobirate staro/nepopularno robo ne boste nikoli dosegli maximalnega downloada
s tem ko rečem staro mislim starješe od 1 meseca :)
LP, Gregor GRE^

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pivmik ()

M&M ::

Če ti gre tako počasi dol,... potem pa roba res "zastara" ;(

M&M

lapedaros ::

da ne bo še kake pomote, trenutno availability 3016, ravno zato me skrbi zadeva ker vlečem (no bolj jalovo zanekrat) dol stvari ki majo res veliko število virov.... pa kljub temu nikamor ;(

btw, mam visokid ! ;((

Zgodovina sprememb…

M&M ::

Ali obstaja mogoče kakšna zadeva, ki bi omejila UL. Ker takšen programček je nekoč obstajal za eDonkeya (priznam tudi sam sem ga uporabljal nekaj časa), vsaj dokler nisem spoznal, da če bi to imeli vsi, potem nihče ne bi nič dobil.
Potem sem dovolil UL toliko koliko mi je pač dano. Sprva je bilo to le 12 k, sedaj si lahko privoščim več :)

Po mojem so nekaj takega sedaj "spesnili" tudi pri muli, ker mi vleče nek fajl recimo od 7-8 uporabnikov naenkrat s skupno hitrostjo komaj tam okoli 3 k. Ponavadi mi je od vsakega šlo vsaj 10 k.

Najverjetneje imajo nekateri dodatne omejitve, mula se pač obnaša temu primerno. ;(
M&M

iration ::

lej M&M, višje zgoraj si omenil, da si imel enkrat čez noč 9gb dl in 1gb ul, sedaj pa iščeš proggy za omejevat ul?
:\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

M&M ::

infectiphibian daj če že nekaj bereš beri tako da boš razumel kaj si prebral!;( besedo za besedo,... potem pa to skušaj povezati v celoto. ponavadi pomaga !

Nočem jaz imeti programa za omejevanje UL. Sumim da to nekateri imajo in ne spustijo niti tistih minimalnih 10k ki so "predpisani". Pri eDoneyu je že obstajal tak program in kmalu za tem je tudi "umrl" .. če ne dokončno pa vsaj delno.
Tisti DL in UL je iz časov ko je mula delala še delala in dosegala dejanske hitrosti internetne povezave UL/DL!

Tale mula mi že pošteno preseda. Če že misli "crknit" naj se to zgodi hitro ne pa da se matramo pa nekaj brezzveze prerekamo zaradi tega. ;((

Če sem spet napisal kaj, kar bi si kdo razlagal kako drugače, pa naj se oglasi pa mu bom posla SSKJ >:D
M&M

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: M&M ()

iration ::

dobr je, zgleda da sem te res narobe razumel. si pač tako dvoumno napisal pa še, kot sem že omenil, te imam v spominu po tistih 9gb:1gb. in se mi je nekako zdelo logično, da bi ti to freeloaderstvo še naprej rad prakticiral.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Gandalfar ::

nekdo je nekaj omenjal, da je to mogoce zaradi novega edonkya.. kaksno je kaj mnenje na drugih - tujih straneh gleda tega? Obstaja tudi moznost, da se je povecalo stevilo tujih ponudnikov, ki motijo promet z eMule in to se posledicno pozna tudi na hitrosti

Terraner ::

Zanima me če obstaja kje statistika popularnosti programov za 'darknet'. Heh, luškan izraz za peer to peer networking (kaza, donkey, mula, overnet, ftp and the rest).
O.k. Drugo vprašanje pa direkt za mulo. Kako se najbolj učinkovito znebiš napisa "To many connections" na sourcih v posameznem dl (film, program, karkoli). Tud če je blo že napisan, kaj so optimalne nastavitve za komfort ADSL (max connections pa to). Saj vem da najbrž že kje piše, sam se mi ne da iskat! :D :8)

Tr0n ::

P2P programi niso za cisti leech in ne vem kaksne prenose.

In prenosi tudi niso odvisni od novih ali starih verzij, ker se jedro programa ne spreminja v toliksni meri, da bi obcutno vplivalo pa hitrost prenosa. Pa lahko uporabljate eDonkey, eMule ali pa eLolek.

Doh!

Zakaj so se prenosi globalno poslabsali? Enostavno. Zaradi povecanja stevila leecherjev, ki po prenosu datoteko takoj odmaknejo iz share direktorija ali pa uporabljajo mode (Tarod) ki trenutne download datoteke sploh ne ponudijo v sharing.

matej97 ::

Ah tudi meni je kriza z dolvleko...

Sem pa opazil, da mi boljše downloada, ko rač. ni aktiven, naprimer čez noč ali pa kdaj popoldne, skratka ko nič ne delam.

Problem pa sigurno ni v mašini, ker je zadost dobra...

Klemenn ::

http://www.slo-comp.net/news/?newsID=19...

to bo malo pomagalo tistim z kazaa

San ::

Mislim da mora biti nekje drugje problem. Meni dela mula enkratno:
- v0.25b
- Telemach 512/128
- sheram 60Gb - ID 1,6miljarde
- UL 10/ DL 0
- max novih povezav na 5s/20
-max število virov 800/limita virov 1600
-server ponavadi Donkey Server No.2 ali Sci-Fi

Kolega na ADSL ima v0.26a, podobne nastavitve in je enaka stvar - non stop MAX.

matter ::

Tron: Mislm da Tarod pusti dl trenutne dljane datoteke. Vsaj pri meni folk snema kar imam narejeno recimo 20% pa še manj in več seveda. Mogoče je tle kaka funkcija za vklopit, sem pa mel taroda takrat.

matej97 ::

Sej sem to v enem postu omenjal... naj bo.
Moje izkušnje: vleče kar vredu 70-80kb, včasih tudi 150kb. Dodajajo pa se tudi novosti...

No en dan pa sem na Kazi pač dobil message od enega userja, ki mi zelo hvali kao novo kazo - Shareazo.

Zadevo sem preizkusil, vendar se vidi, da je še stvar v povojih in da ima malo userjev. Ima pa zelo lep vmesnik, mogoče lepši od Mule.

BTW: A uporablja kdo Soul Seek?

lp

p.s.: post se nanaša na Jebediahov post

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matej97 ()

iration ::

ja, jaz uporabljam Soulseek. super zadeva, trenutno je down, ampak naj bi bil kmalu spet up, v kakšni bolj levi državi.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

CaqKa ::

lapedaros: daj še nekaj fajlov sheraj... če neboš nič dal tudi neboš nič dobil :)

Terraner: "Saj vem da najbrž že kje piše, sam se mi ne da iskat"
>:D
ctrl+f kaj misliš da ti bomo mi iskali kar smo že povedali... idi vsako stran skozi pa ctrl+f uporabi!;(

da vam boljše downloada ko računalnik ni aktiven... pri meni je ravno obratno.. ko malo kurzor po muli zasučem speedi hitro narastejo.. če pa grem statistiko za nazaj gledat pa je vse bolj bogo... spomnim se enga dobrega citata iz irca: 'emulo je treba vsake tolko cajta malo nahranit da lepo dela!' :D

Tr0n ::

matter: ja no, nekaj podobnega. vem, da na zacetku skoraj noben uporabnik ne ul od tebe datoteko, ki jo trenutno dljas s tarodom. z navadno emule je to drugace. takoj se najdejo userji in to ti dviguje status in poslednicno tudi download.

Tr0n ::

infectiphibian: p2p programov je ogromno, ampak ce za njim ne stoji velika skupnost ljudi z veliko datotek, ti sama kvaliteta programa cisto nic ne koristi :)

CaqKa ::

sem že mislo da so na stju čisto onemogočli editiranje postov

iration ::

p2p programov je ogromno, ampak ce za njim ne stoji velika skupnost ljudi z veliko datotek, ti sama kvaliteta programa cisto nic ne koristi :)
seveda. saj to ne leti na kakšno mojo izjavo, ane?
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

bjelakrez ::

zakaj mi je prej emule lepo delu in je vleku kr dost hitr tut 120 pol pa so vsi fajli prsli do ene tocke in so se ustavl. zdej sicer najde pr usakmu ene 500 virov, sam uporabnih ni pa 0. pa pr vecini pise "prevec povezav". kaj mi je storiti?

lapedaros ::

shaream cirka 10G, a bi mogo še več ?

Terraner ::

Hja, saj kaj dost drugega tudi nisem pričakoval kot kak tak odgovor. Ampak pravijo da poskusit pač ni greh! :D

Tr0n ::

infectiphibian: ko si omenil, da uporabljas Soulseek :)

||_^_|| ::

don_ziggy: a so sploh cele datoteke v omrežju?

iration ::

na Soulseek-u sem redno najdeval albume, ki jih prej v petih letih nisem najdel na Napsterju, WinMX-u, Audiognomu, Audiogalaxy-ju, Morpheusu, in podobnih, tudi manj znanih p2p programih. na Soulseeku se zbirajo ljudje, ki jih zanima bolj ne-mainstreamovska muska. največ je pa elektronske muske, od a do ž. na (mojo) srečo je tudi ogromno dub-a, pa reggae-ja na splošno. ko prvič zagledaš kakšno plato online, nenadoma hitrost downloada ni več tako pomembna. pa še ena važna stvar: na takih p2p se znajde bolj malo leechev, v 4 mesecih so se samo trije znašli na ban listi.
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()
««
17 / 72
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

eMule FAQ

Oddelek: Omrežja in internet
267100 (5526) Spc
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101911 (1693) Goldee
»

eDonkey kralj P2P omrežij (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
559422 (7892) Eru
»

ADSL visoka hitrost??

Oddelek: Omrežja in internet
251750 (1116) BaRtMaN
»

Kateri je poleg Kazaa 2.0 najboljsi?

Oddelek: Programska oprema
342486 (1760) cybermedo

Več podobnih tem