» »

Voltmodi na grafičnih karticah.

Voltmodi na grafičnih karticah.

morphling1 ::

Evo ko je kar nekaj zanimanja zadnje čase bom tu napisal nekaj linkov do informacij.

Ati 8500 voltmod: klik!
GF4 4200 voltmod: klik!
Ati 9700 voltmod: klik!
Potem pa po vrsti super članki o voltmodih na X-bit Labsih:
Radeon 9000 pro voltmod
Gf4 4400 voltmod
Še en malo bolj kompliciran način 8500 voltmoda
Gf3 Ti200/Ti500 reference design voltmod
Gf3 original voltmod
Gf2 gts in Gf2 MX voltmod

Zaenkrat dovolj, če določena zadeva ne bo jasna pa vprašajte se bom potrudil razložiti.
Kuglvinkl to temo lahko po svoje oblikuješ ali jo kam drugam uvrstiš.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Super super! Jo bom uvrstil med FAQ. Tnx.

Sicer pa, naj debata teče dalje.
Your focus determines your reallity

Alexius Heristalski ::

A se da dobit voltmod za Radeon 7500? Zakaj bi voltmod sploh naredu, mislim kaj je prednost njega?
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

morphling1 ::

Bi moral malo pobrskat , drugače pa z voltmodi dvigneš napetost na spominu in procesorju in s tem lahko vse skupaj bolj naviješ, pri tem je seveda fino poskrbeti za boljše hlajenje. Pa zadeva nekako zahteva nekaj lotanja po kartici, te še zanima :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Alexius Heristalski ::

Jaz sem dal na rame Sapphire R7500 hladilna rebra, rami pa so 5,5ns (mislim da, ker to ni built by Ati, ki ma 4ns) in je pri 245mhz že čudna slika . Sem jo pa flashal z Ati retail biosom, tko da dela na 290/230. Se mi zdi, da je za 5,5ns rame 230mhz kar v redu. A bi tuki voltmod sploh pomagu? Ne mislm dat vodnega hlajenja.
lp
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

OwcA ::

morphling1: Odlično! Sem že dodal v FAQ.

Ob enem bi še ostale pozval, da nam posredujete kakšne zanimive poveze.

Boško ::

Tole je res pohvalno!!! Svaka čast! Ker vidim, da podpiraš lenobobo marsikaterem lenuhu, me zanima, če si slučajno kdaj na netu našel voltmode za MSI 8816 ali 8818 kartico (GeForce 2MX). Ker jaz to iščem od kar imam kartico, pa brez uspeha! Hvala

L.p.

Clemento ::

Boško: Kolikor jst vem ima asus pcb
dizajn tak kot nvidijene referencne karte zato si poglej faq za gf2mx in primerjaj ce tvoja karta zgleda kot tista v faquju!
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Boško ::

Sem že takjoj pogledu, pa žal ni takšna!
Žal!

skalca_man ::

V čem pa je sploh finta teh volt-modov.(nekaj kot večja napetost=večja stabilnost).Ali mi lahko kdo to malce bolj razloži kako to sploh deluje ter ali se splača.(Najbrs nebi mogel preslepiti prodajalca de je šlo za tovarniško napako:D :D )
lp,skalca_man

Vulcano_7+ ::


Evo tukaj je še en VOLT MOD za RADEONA 8500 :

...Pencil Trick For The ATI Radeon 8500...
Je veliko majn zakomplicirano od drugih(zgleda zlo lahko), nevem pa če deluje in vse, tudi sam zbiram jaj** za voltmod na Radeonu 8500 ret. in me je kar malo strah da bi jst to kej skuru!!!Bi pa to zelo rad, da bi mi delal tam nekje 320/320 ali 330/330 ufff....
mi je pa ful sumljiva zadeva, usi imajo ene žice in use, na tej strani pa samo svinčnik in je!!

no, pa še link do te strani!!
http://www.pcstats.com/articleview.cfm?...

Lp
<<>>

Jebiveter ::

morph: mene bi vseeno zanimal voltmod za R7500. Imam tudi jest Sapphire in zaenkrat dela na ATI-default (za ati biosom). Bi pa rad navil do konca, ker bom najbrz naredu vodni blok sam za GPU, za rame hladit pa imam eno drugo idejo. Sam se kako pritrdit blok na proc morm zmislit (mi je tvoj wb za r8500 dal mislit...).
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Preberi me!

Oddelek: Navijanje
1853970 (18962) galu
»

Zbirka Voltmodov za Grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
4512979 (7774) r0b3rt
»

R8500 3DM'03 world record

Oddelek: Navijanje
352025 (1055) mare87
»

Radeon 9000

Oddelek: Navijanje
391330 (1069) The B
»

Kako hladiti radeona

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
241503 (1060) bobby

Več podobnih tem