» »

Moje vodno hlajenje

Moje vodno hlajenje

SuperHik ::

lp

to je moj projekt vodnega hlajenja.
Opozorilo, slike so malo slabše kvalitete, saj je moja digitalna kamera ena izmed prvih modelov in ji umetna svetloba ni najbolj všeč.


Začetno stanje


Pritrdilni mehanizem (moj izum in izdelava)


pritrditev izgleda takole



Celoten sistem zgleda takole



Po končanju vseh del pa moj računalnik zgleda takole.


Vgraditi moram še en rele ki mi bo prižigal vodno pumpo , ob vklopu računalnika.

Naslednja stvar ki jo mislim narediti , pa je še plexi okno.

Komentariji zaželjeni.

Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

SuperHik ::

Pozabil sem dopisati:

Procesor je C800 , ki se sedaj poti na 1200 MHz (FSB = 150), temperatura procesora gledano v BIOSu je 35 °C

Vodni Blok je od Morphling1-a
Radiator od yugota (predelane cevi)
Pumpa, MaxiJet 1000
Cevi, Gumijaste

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

SuperHik ::

Pa še to:

Ventilatorja , ki pihata zrak v radiator 2x12cm sta vezana preko FanMate-a , tako da laufata na najmanjših obratih. S tem je sistem postal praktično neslušen.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

rap3r ::

Ni slabo sam mislm da je 35 stopin še zmerm kr velik za celerona na kolk maš pa voltažo? Ti dam za primer sam mam atlona 1800+ @ 2100+ (192*9) in voltažo na 1,85 pa mam 35 stopin pa dobr usi vejo da so atloni med procesorji ki oddajajo navjeveč toplote.Pa še jz mam samo en 12cm vent na hladilniku blok je od morfa en starejši model pumpa pa ista drgač pa sploh ni slabo.Pohvala.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

Cool, cool tole zgleda, overclock je tudi zelo konkreten za tega celerona in če je vse skupaj neslišno še toliko bolj. Dobro si ta sistem pogruntal, za na socket obesit blok. Ti dobro gor stoji da se nič ne premika? Oz. ti kaka cev kej blok odriva?
Jaz mam v glavi malo drugačen sistem za direkt na socket, tako da štiri vijake , ki so privijačeni na blok odviješ, vmes se prednapeta vzmet raztegne in odrine blok od pritrjevala za na socket ter ga s tem pritisne na procesor. Čeprav moram reč , da mi je tvoja rešitev tudi zelo všeč.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SuperHik ::

Morph:
Sej ta rešitev za pritrdilo bloka je skoraj taka kot si jo opisal. Ko zategujem (matico vrtim proti zgornji strani (proti pritrdilnem mehanizmu)) mi feder (vzmet za slaviste) poriva vijak na vodni blok in s tem na procesor. Sicer sem bil na začetku malo skeptičen, če bojo fedri lahko držali blok z vodo, ampak ko sem malo pretestiral trdnost bloka na procesorju sem bil presenečen kako trdno stoji. Že najmanjši premiki bloka so krivili matično ploščo.

Glede Overclocka, mislim da je procesor sosoben iz sebe iztisniti tudi kak MHz več, saj so mi Winsi zbujali že tudi na FSB > 150 , ampak ker so winsi v bolj slabem stanju (že od prej) nisem testiral stabilnosti. Ta vikend imam v planu na novo postaviti sistem in pretestirat stabilnost pri frekvencah > 150 MHz. Plata ima intlov 815 chipset, ki je sedaj še čisto hladen, ampak mi dovoljuje hitrosti samo do 166 MHz.

Cya all
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

Sergio ::

impresivno, res. bravo :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Tarzan ::

Točno tazga mam v mislih!
8-O upam, da mi ga bo ratal narest.

the_unborn ::

lepo, dobra postavitev radiatorja, samo kam bos pa okno dal? ali bo miniaturno?:)

pro2c ::

res je dobro, pa ql je tudi da je vse v racunalniku - prakticno za lan-partije. Ql se mi zdi tudi hladilnik od jugeca - to je 1337 - do it yourself, ne pa kupit...
--- www.DrinkProg.com ---

Fury ::

hik lepo si tole naredu pa lepo si se pohvalu :)

kok si dal kesa vsega skup? (me ze mika.. neslisnost pa to ;))

SuperHik ::

@Fury :

Radiator sem vzel ven iz enega Yugota, ki je bil na poti na odpad torej 0 SIT.
Za vse ostalo pa nekaj čez 20k SIT + ene 20 ur mojega časa (razmišljanje, lotanje, sestavljanje).

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

blazp88 ::

To je pa zakon!

sidney ::

pohvalno...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

SuperHik ::

Zadnji update: Procesor dela stabilno na FSB = 155 (1240 MHz)

Računalnik se zbudi in tudi pride v winse pri FSB = 160 , ampak takrat pa RAM odpove poslušnost in se sistem sam ugasne.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

TribesMan ::

Ejga SuperHik na kakšni napetosti laufaš ti to zadevo. Ker jest mam Celerona 700 pa ga na 2.05V ganjam pri 1302 (10.5*124) sej gre tud na 1400 (10.5*133) sam mam en gnil cooler, brez bakra pa z 60*60*10mm ventom.
Doma mam že pripravljen vodni blok, ki mi ga je frend naredu iz bakra. Problem je ker ne najdem coolerja, ki bi mi odgovarjal, Iščem okoli 10*35*x cm kjer je x debelina in je manjša od 5cm. Če kdo ve kje bi dobil cooler takih mer naj napiše. Hvala
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Upgrade vodnega - zgleda da je presvoh :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482157 (1414) frenk
»

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
19110890 (7599) Fury
»

Vodno hlajenje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
61139 (954) Yacksy
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517111 (12193) the_unborn
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252237 (1664) VASkO

Več podobnih tem