» »

kako prepoznat thoroughbread-a ??

kako prepoznat thoroughbread-a ??

the_unborn ::

Odlocu sm se da kupim XPja 2100+
Sedaj pa vprasanje, da me ne bojo nategnli, kako vem da imam thoroughbread jedro?
Mislim da so ta jedra bolj pravokotne oblike, manjsa in da je zraven ena ploscica z oznakami o procu. Na kaj naj bom pozoren pri oznakah, se da dobit ta cpu revision B in ne samo A? Malo vec mi se povejte ce se da.
Hvala.

Zoidberg ::

nevem ce se b dobi v sloveniji

Zheegec ::

Še ThroughbredA jedra ne boš dobil, ker XP2100+ je samo Palomino, edino XP1800+ mislim da lahko dobiš ThroughbredA, ThroughbredB pa so zaenkrat samo XP2400+ in naprej.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zoidberg ::

am jest mam 1700 t-bred A

the_unborn ::

sicer ni nijno da kupim 2100+, to je max kar bi kupil
kater pa je best buy trenutno (cena/hitrost)? 1700+ ali kater drug?

Zoidberg ::

jap saj meni se tko zdi za 20.000 sit dobis dober procesor z viskoko zmoznostjo navijanja

krucymucy ::

Jap, novi 1700+ 0,13, so kar vredu kar se tiče navijanja, vsaj če sodim po temu da kolegu deluje stabilno na 1838 (166x11) mal pride do razlike, ker je zunanja skoraj 167 ... kar pa nekako usteza med 2200+ in 2400+ ... in to z zanič hlajenjem (volcano II) :\

frudi ::

kolko vidim po tujih forumih že obstajajo Tbreadi B že od 1700+ naprej. vprašanje le, kako je z dobavljivostjo pri nas, verjetno ne najboljše. in kar je še lepega pri teh procesorjih, poleg navijaškega potenciala, je da jim znajo nforce2 plate lepo odklenit množilnik, brez posegov na procesorju.
priporočam ti torej, da poskusiš najti Tbread B, pa čeprav zato še nekoliko počakaš z nakupom, da pridejo do nas.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

the_unborn ::

revizije b ne rabim tako nujno, proc pa rabim zelo nujno, bom verjetno kar 1700+ kupu:D

morphling1 ::

frudi maš link do debat, ker tele tbredi B 1700 in 1800+ so bolj redki kot 2800+ :D beri praktično nemogoče ga je najti, ker če jih nimajo pri neweggu jih nimajo verjetno nikjer drugje, razen kakih vzorcev. Newegg je eden prvih, ki dobi nove amd proce v retail.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frudi ::

sem zasledil folk na rage3d in amdforums (al je bla viaarena?) omenjat, da imajo te procesroje. kolko je to zanesljivo ne vem, upam da so ga znali prav prepoznat :).

edit: ne da se mi še dalje iskat, ampak recimo v tem topicu ima en celo v podpisu napisano 1700+ Tbred B.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: frudi ()

morphling1 ::

Pomoje je bol to drugo, da ga ne znajo spoznat :) Tip ma tbred B na 1919 MHz kar je ravno nekaj takega kot zmorejo 1700+ A na zrak tako da... Mislim sugurno ga je kdo že staknil, apmak da bi bili v večjih količinah, pa sigurno še ne, prognoza overclockers.com je taka da če je Amd začel razpošiljat procesorje 11 Dec. se jih lahko pričakuje enkrat kmalu po novem letu v trgovinah, vprašanje še vedno ostaja v kakšnih količinah se sploh govori.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

kaj pa odgovor na vprašanje?
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

Na katero ?
A ni bilo že vse odgovorjeno.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

azeed ::

prideš v trgovino, ti pokažejo cpu. po čem najprej spoznaš da gre za tisto, kar ti iščeš?
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

Amd Athlon XP (tbred je kodno ime za 0.13 mikronsko tehn. opazno je manjše pravkotno jedro)
Starejši Amd Athlon XP (kodno ime palomino za 0.18 mikronsko tehnologijo opazen po večjem kvadrtanem jedru)
Zgledata pa tako:

Desni je tbred, levi pa palomino.
Razliko med tbredom A in B je pa težje opaziti v velikosti je B 4mm2 večji kar seveda ne boš opazil na oko. Torej razliko najdeš samo po stepping kodi na nalepki.
Je pa tako nejnovejši tbred A so dosti boljši kot prvi modeli, to vidiš po tednu izdelave če je po 40 tednu bo tudi A že kar dober.
Drugače pa nad 2400+ so vsi B, nižje pa A in B. Najti tbred B nižjih ratingov je pa zaenkrat še bolj sreča, ker bo še nekaj časa trajalo da bodo vsi procesorji narejeni v novem B revision steppingu.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

mene tudi ta novi Tbredi B,al kako se že napiše,full zanimajo in sicer 2000+,pa bi te prosil če bi tokrat link podal in ne slikice,ker toma nima rad da njegove slikice lepiš kam drugam:D

azeed ::

No in mogoče mi lahko kdo konkretno pojasni, kakšna je stepping koda pri vseh cpujih v "igri" ?
You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::


Evo še enkrat slike, ta ne bo zginila, ker je pri meni, saj una tud dela sam refresh moraš kliknit :)
tbred B 2000+ verjetno še nekaj časa ne bo, ker naj bi bili iz nižjih serij zaenkrat 1700+ ter 1800+, samo saj sem že rekel, najti takega bo težko, sicer pa nevem kaj je tako narobe z tbred A-jem novejše serije se da brez težav spraviti na 2 GHz zračno, kar je 2400+ , kaj češ lepšega za 18000 sit
Sicer sem se pa o steppingih razpisal že tu :
Katero od teh dveh EPOX plat? bolj spodaj nekje, ma preber vse saj ti ne bo škodilo :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

To je pa kr razlika,saj se da ločiti sem mislu da sta čist ista.

azeed ::

super!
You gotta say YES to another excess!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: azeed ()

boštjan ::

ker sem v zadnjem času vido,da nekateri odg.na že prežvečene teme,sem se še jaz odločo da začnem še eno ponovno žvečit.
Torej ker se zanimam za 2000+ na Tbred B ali poznem Tbred A jedru sem najdo 2 strani,kako Tbreda ločit med sabo in od palominota.1.link in 2.link.
Naj povem da hočem iz USA "uvozit" 2000+ Tbred B ali A,pa ga tudi nimajo.Gledam toto 2000+ , pa moram rečt da je to po mojem laičnem mnenju Palomino.
Se motim?

morphling1 ::

Tbred B 2000+ lahko pomoje pozabiš, ker ga še nekaj časa ne bo, 1700 in 1800+ Tbred B ki naj bi prišli ven pa so zaenkrat še zelo skriti, saj nisem opazil nikjer da bi ga kdo že imel.
Tisti 2000+ je pa palomino, ker s bili na tbred jedru narejeni zelo redki. Pa še nekaj newegg ne pošilja v Evropo :O
Jaz sem opazil po forumih nekaj 1800+ verzij, ki se tudi z zračnim navijejo do 2200 MHz in te mi zelo, zelo dišijo po B jedru, moram še enkrat preverit kak stepping imajo, teden je pa 42.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

ne bi kupo jaz,ampak bi mi nekdo poslal na njegove stroške.a mogoče veš kdaj bi vsaj 2000+ Tbred A prišli v našo kokoško.

morphling1 ::

Nope pojma nimam, nevem pa zakaj hočeš ravno tega, pri Amd-jih je tako, da so nižji ratingi vsaj tako (velikokrat celo bolj) overclockabilni kot višji. Glede B-jev sem pa sam še vedno zelo skeptičen da bodo kmalu na nižjih frekvencah, mislim Amd končno služi vsaj nek denar, ker ti 2400+ se kar dobro prodajajo, kar je za njihovo slabo finančno stanje naročeno kot dež v sahari in s prodajo 60$ procesorjev ne zaslužiš ravno veliko, če pa lahko prodajaš nekaj kar te produkcijsko stane enako za 3x ceno. Seveda bo čez čas vsa proizvodnja na osnovi B jedra. Ne smeš pa pozabit da je Amd non-stop od predstavitve prevega tbreda izdeloval procesorje na tem jedru ne glede na to da je bila prodaja slaba in so imeli slabe yielde tako da s tisto tehnologijo niso mogli doseči višjih frekvenc, točno ti procesorji se zdaj prodajajo kot nižje rangirani in verjetno jim zaloge še ne bo kmalu zmanjkalo, tako da če mene vprašaš če hočeš super procesor ki se bo tudi kaj navil daš denar za 2400+ in s tem lepo podpiraš prihodnjost AMD-ja :D :D
/me thinking the same
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

ker iz USA dobim 1700+ Tbreda zastonj:D retail in sem mislo da bi tega in durona 1,3GHz prodal in doplačo za 2000+ Tbred B.za 2400+ pa ni keša.to se je kar tak po sreči ponudila možnost.
torej bi ti obdržo tega ,ki ga dobim?kupljen pa je bil tukaj

morphling1 ::

Jaz ti pa pravim da vzam kar 1700+ ker se bo verjetno vseeno bolje navijal kot 2000+ ki je skoraj 100% še palomino jedro, čeprav stepping tu ni napisan, je pa box verzija ki zna bit tud OK. Tako da vzemi 1700+ pa obdrži durona za težke čase, kak proc vedno prav pride, če ne drugega lahko iz odpadnih delov počasi sestaviš še en računalnik :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

glede navijanja,mislim da iz te moke ne bo kruha,ker mam k7s5a plato,ki ji je o/c malo bolj tuje.vem da lahko naložim bios za o/c,samo nisem jaz expert za o/c in nimam niti želje.sem pač tak da hočem kar se da najaveč iztisnit iz original hitrosti.
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

morphling1 ::

Odločitev je v vsakem primeru tvoja
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jani ::

morphling1: do katere voltaze lahko navijem xp1700 tbred a, hlajen z Vulcanotom+? Priblizno.
Hvala
skokic je car!

morphling1 ::

Jaz ga ne bi imel prek 2V na vodnem, zračno pa odvisno kako maš poštimano ampak na dolgi rok ne več ko 1.9 V max
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

jani ::

Trenutno imam 9.5*185Mhz na 1.625V pri "ta-pravi" temperaturi proca 44C. Ga bom do max 1.75V navil.
Hvala morphling1.;)
skokic je car!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri Athlon?

Oddelek: Kaj kupiti
421772 (1121) Dr_M
»

Hitrosti Tbred B procesorjev

Oddelek: Kaj kupiti
151220 (1005) Zheegec
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658658 (6383) Zoidberg
»

Vedno več Tbred-ov B

Oddelek: Novice / Procesorji
202072 (2072) lambda
»

večna drama, kateri AMD XP kupit za max izkoristek cpu hitrost/OC/cena ???

Oddelek: Navijanje
212093 (1397) Cako

Več podobnih tem