» »

Autocad, grafika: LCD - da ali ne?

Autocad, grafika: LCD - da ali ne?

Cokolesnik ::

Ali kdo uporablja - rise z Autocadom in se lahko opredeli, kaksen ekran - ce ima taksne izkusnje, je boljsi za risanje - ali je to LCD ali je to klasicni ekran. Jaz lahko povem le to, da sem slisal za podjetje, kjer delajo nacrte in pred kratkim so vrnili vse ze kupljene LCDje ter jih zamenjali za klasicne monitorje.

Poleg Autocada imam v mislih tudi se kaksno drugo risanje, pa graficno oblikovanje ipd.

Kaj pa mislite vi oz. kaksne izkusnje, priporocila imate?

Mercier ::

Za CAD je edini problem, da ne moreš dobit dovolj velikega (OK, če maš toliko šuške, si rajše privoščiš nekoga, da to dela namesto tebe). Predragi so.

Cokolesnik ::

To mi je jasno, da je pri grafiki in autocadu primeren veliki ekran. Ampak oddaljili smo se od vprasanja, kjer ni problem velikost ekrana, temvec me zanima bolj dejstvo, ali glede na izkusnje oci bolj trpijo pri navadnem ali bolj pri LCD ekranu - upostevajoc da na racunalniku risete.

tintorel ::

Za Photoshop LCD NI fajn, ker je slika sestavljena iz tako ostrih "pikc", da so težave pri ocenjevanju kvalitete antialiasinga (glajenje stopničastih robov, najbolj opaznih na skoraj ravnih in skoraj navpičnih linijah).
Mogoče pri zelo dragih LCD-jih tega problema ni, je pa problem cena....
Tako, da jaz osebno imam raje CRT.

MI_KO ::

Priporočam CRT zaradi lepše in boljše slike, ter TFT zaradi tvojih oči. Recimo na Laptopih je problem, da imajo prevelike pike in črte izgledajo kot zaporedne pike. Prav tako so TFT manj odzivni, vendar to ne moti bistveno.
Odločitev o tem kaj ti je bolj važno prepuščam tebi.

Maximus ::

Zivjo!

Doloceni LCD-ji naj nebi meli tezav pri linijskem risanju (crte), za graficno oblikovanje (barve) pa se niso cist ok. Sicer pa ce rises v CAD-u, nared en sample, pa ga prnes s sabo v trgovino, pa fukn gor sample pa poglej ce je vse vredu prikazan.

LP!

Road Runner ::

lcd all the way

apple ma glavno publiko oblikovalce pa zakaj misls da sam se lcdje prodajajo :D

novi ::

Nekja časa sem delal na 17" Lition-u, pa sem šel hitro nazaj na 21" Iiyamo. Razlog: Ko slika postaja zapletena, beri veliko elementov je preprosto nepregledna. Glavni problem je da poševne črte niso glatke. Pa tudi pisava ali številke na kotah veliko prej postanejo neberljive kot pri CTR monitorju med minus Zoom-eranjem.

To je moja izkušnja dražjega LCD-ja še nisem imel priliko sprobat.

PS: za oči je bolje 'baje' samo je probelm ker moraš bol bult v lcd da vidiš kaj pa kako, ker je ponavadi manjši :(!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: novi ()

Mr.B ::

Sicer res da apple ponuja LCD-je ampak se začnejo 17" za 999$ naprej, Zato pa Mitsubisija kot klasiko prodajajo ceneje. Kot je bilo rečeno , če hočeš imeti dober LCd monitor , ga definitivno neboš dobil v akciji za 100.000 sit.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Maximus ::

Ziu!

Ce hoces met LCD za CAD je dobr da mas eno grafikuljo k ma DVI izhod in en dobr LCD, k ma DVI vhod.

LP!

Mr.B ::

To je pa v bistvu pogoj. Vse ostale konbinacije z LCD so nesmiselne.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Pujcek ::

cokolesnik,

ti svetujem, da gres in vprasas kaksne studente arhitekture (majo en portal in forum nekje na netu). Kokr jest vem, so z 15 col lcd na laptopih bolj zadovoljni kot z 21 colskimi katodnimi. Predvsem zaradi dejstva, da pred monitorjem prezivijo veliko casa. Kot si zvedel je kvaliteta slike na lcd-ju zadovoljiva, kar se barv tice verjetno ne dosega popolnoma katodnih (za cad je to sicer vseeno), o vplivu na tvoje oci pa verjetno ni treba izgubljati besed.


lp, pujcek


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kupuijem računalnik, ki bo primeren za grafično oblikovanje

Oddelek: Kaj kupiti
324638 (3784) opeter
»

zakaj je LCD bolj zdrav (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
557112 (5796) trs
»

Dober CRT (Trini/Diamond -tron) ali LCD? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
565337 (4396) iso2000
»

LCD ali CRT pri ločjivosti 1600x1200

Oddelek: Kaj kupiti
282397 (1958) Brane2
»

Kakšen rač. za 3D-cad, grafiko, javo ?

Oddelek: Kaj kupiti
51043 (947) pavl

Več podobnih tem