» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
8 / 18
»»

boštjan ::

malecky,na žalost spadaš med tistih 30%:( ,
thanatos zakaj pa 9500pro od herkula,sapphire je cenejši pa ziher ne počasnejši

Malecky ::

Heh zaenkrat v Sloveniji sploh en moremo o procentih govorit..italjani majo tud probleme0:)

A je kdo mogoče koga spravil da bi na R9700 premaknil upor oz ga spremenil v 9500...:) Broken pipe teorija obstaja by me:8) :D

Noben štrom (brane) ipd tega ne bo spremenil.

boštjan ::

mislo sem 30% vseh na svetu ki jim je spodletelo oz.karta ne dela kot treba

Malecky ::

Js nevem kako so dobli ta procent oz vem po pisanju xbit labsk kar ni procent na svetu ampak ena njihova teorija...kar berem trenutno mislim da je bolj 70:30 razmerje artefaktov proti uspešnim modom.

Thanatos ::

zato ker ima Saphire tist adapter glih čez rame in ne bom mogel gor dat nobenih hladilnih rebr. Od heruclesa pričakujem da jih bojo gor dal serijsko. Sicer pa gledam da je Herc zelo drag tudi v tujini tako da res ne vem katerega bom kupil.

boštjan ::

od HIS-a,malo dražji od sapphire.v nemčiji 220€,sapphire pa 205€

Brane2 ::


Noben štrom (brane) ipd tega ne bo spremenil.


Ti zgleda raje govoriš o tem, kot da bi stvar probal. :\

Vsi navedeni simptomi govorijo v prid moji teoriji, oziroma vsaj njeni verjetnosti.

Če bi mel kartico na mizi, bi to že zdavnaj probu sam...

To, da določenemu folku dela, vendar na nižji frekvenci pomeni samo to, da ima čip slabše napajanje. Mogoče so celo določeni napajalni pini puščeni "v luftu" namenoma.

Ker gre za BGA čip je najverjetneje, da tam kroglice cina enostavno ni. Tu je težko pomagat, ker je treba met posebno opremo za prelotavanje BGA čipov, pa vendar bi kazalo povprašat.

Lahko pa izboljšaš blokado na obstoječih pinih in majčkeno povišaš napetost ter upaš, da bo stvaršla skozi. Sicer se bo slabše navijala a že z 2x pipelinei si zmagal. Vse kar je več, je čisti loto.


Malecky ::

Daj no brane... te kartice so identične R9700 pro...misliš da bojo šli delat 20 rezličnih PCB designov in različnih kombinacij kondenzatorjev gor dajat sam zato ker bodo privarčevali zarad parih pF? Itak tu ceno prirejajo sam količine..in količine trenutno so, ATI samo testira GPU-je ki so primerni za R9700 (8 popolnoma delujočih cevovodov in kvaliteta ki pride zraven 9700pro), tiste ki imajo pa 4 delujoče pipeline za sigurno pa pač dajo ugradit na R9500 PCB...če se kak delujoči 8 pipeline slabo navija...pa še ta pristane na R9500 plošči..oz so % dobrih GPU-jev že tako visoki da je večina čipov 100% funkcionalnih kar pomeni R9700 tudi za R9500 proizvajalce.

Brane2 ::


Daj no brane... te kartice so identične R9700 pro...misliš da bojo šli delat 20 rezličnih PCB designov in različnih kombinacij kondenzatorjev gor dajat sam zato ker bodo privarčevali zarad parih pF?


Pa saj ravno to ti razlagam. Z vdelavo slabših kondijev LAHKO namenoma skriplajo kartico. Ne vdelajo jih, da bi prišparali na kondijih.

Za to ni treba NOBENEGA pcb redesigna in drugih glavobolov.
Tako iz ene serije naredijo več serij kartic praktično brez dodatnih stroškov.

To ni nobena ATIjeva pogruntacija, to je standardni potek stvari v industriji.

Zato ti pravim. Probaj dolotat extra blok kondije na tiste ob GPUju. Ker so kondiji pri strani metalizirani, ti starih sploh ni treba odlotat dol, le nove nalotaš čez.

Če te je strah to počet, to je druga stvar, ki jo razumem. Vendar bi se jaz poukvarjal s stvarmi predvsem v tej smeri. Če to ne bišlo, bi na stvar pozabil, ker ni vredna večjega truda.

sharp ::

YEEEEEESSS i`ts alive.Probal sem Wizzardov patch in dela 3dmark brez problemov in artefaktov.Fill rate se je povečal iz 917/1103 na 1538/2171. In iz 10800 3dMarkov na 13000.Kartica je Sapphire 9500 128mb Oem.Sicer sem vesel in pa mal razočaran zaradi nizkega 3dMarka,ker sem dobu 13k z GF4 4200 128mb navito le na 280/580.No tle je 3dMark:D

||_^_|| ::

zdej mi pa nč več ni jasn>:D
sharp je mel artefatke in jih je softwersko odpravil.
Ampak njegov 3dmark je pa glede na ti4200 obupn. ?!

Thanatos ::

ta še mal začinim zmedo:

guys, i think the problems might just be driver issues. i had the 7193c drivers orginally and everythign worked fine. i tried 7192c just for the hell of it and the checkerboards showed up. went back to 7193c and everything was fine again. so maybe the mod is still buggy and just needs to be ironed out

tole je vzeto iz hardforum treada mislim da 10ta stran.

sharp ::

sharp je mel artefatke in jih je softwersko odpravil. Ne,ne moja grafa ni bla hw modana,prejle sem se igral in sem probal shekan patch in mi dela.Gonilniki so Catalyst 3.00.

Thanatos ::

stran s popravki je sedaj javna tako da => link sharp kje so kupil svojo grafo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

sharp ::

Kupljena v Jae-tu je pa oem varianta

Thanatos ::

Riva tuner 12.1 je že vzunaj, skupaj seveda s soft9700.

Tito ::

A mislte, dase mi splača kupt? Al naj še mal počakam... Ali morda kdo pozna kakšno osebo ki dela v trgovini in bi lepo prej stestiral pa bi blo kull in bi cel zaboj kupl...

Thanatos ::

Tito, isto vprašanje si postvljam tudi jaz. Počak vsaj do jutr da vidmo kaj reče Soft9700 pol bomo pa vidl.

asPeteR ::

Morda kdo ve, kako spremeniti radeon 9500 v radeon 9500 pro? Samo flash bios za pro verzijo al kako?
Katero BIOS verzijo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: asPeteR ()

Tito ::

Kje vse pa jih prodajajo v slo?

Fury ::

Grem kupt v jae! :)

Tito ::

Če ga hočem dobit, ga morm kupt, kje?

planetparty ::

Kaj pa z modifikacijo 9500pro=> 9700pro???
gre to sploh?

Thanatos ::

Robibrk: Ne sploh, gre pa 9500nepro => 9700pro če ga še potem naviješ

prodajajo ga v Jae, AGT, Mlacom, PC.Hand,...

Tito ::

Ne

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

bosstjann ::

9500pro ima samo 128bitno vodilo za ram

Tito ::

Točno ja 128 vodilo za ram ter že tko al tko 8 cevovodov!

bosstjann ::

sam če 9500 dela kot 9500pro pol ni problem v v nedelujočih cevovodih

jest izhajam samo iz teorije zato prosim za obrazložitev moje zmote

SuperHik ::

Lp,

a mi lahko kdo pošlje na mail originalen BIOS s sapphire-ove R9500 (ne-pro) kartice.

Cya
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

SuperHik ::

pozabu dodat 128 MB
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

asPeteR ::

No, potem nisem sel flashat biosa, sem se jo pa spravu navit! In kako se radeon 9500 navija!! Normalno mi dela 391/317 MHz!
Default: 11200 Markov
Overclocked 13200 Markov

Torej, se to kartico zelo splaca navit, tako, da niti ne pogresam tistih 4ih cevovodov ...

A ima res radeon 9500 256bitno vodilo? Ker nekje govorijo tako, drugje pa drugace? Kje bi se dalo pogledat, koliko bitno vodilo imam?

Thanatos ::

aspeter: WTF bi ti flashal bios? Naloš si rivatuner pa ga sprobi v 9700 spremenit pa boš videl kje si.

asPeteR ::

Ja tkole je. Najprej sem probal z unimi haced driverji ... Valda, je blo ful artefaktov v sliki ... Ok, potem si pa nalozim, riva tuner, ga lepo navijem na 391/317, pa zdej leti k namazan ...:)

Da, pa bi bios flashal? Torej, ce ze imam 256 bitno vodilo, bi recimo z biosom vkopil se dodatte 4 cevovode, toda saj sem ze z hackanimi driverji spobal, pa ne dela ...

Kaj si mislil?

Thanatos ::

poskusi z rivatunerjevo scripto prepričat kartico da ti bo delala kot 9700. Mogoče ti bo delal. Za bios pa kr pozab ker 9500pro biosa na svojo karto ne moreš dat ker sta popolnoma drugače sestavljeni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

asPeteR ::

Aha ... Sam sem zdele mal gledu po RivaTunerju, toda nisem nasel te nastavitve/opcije ...? Mam verzijo 2.0, 12.1 RC. Kje se skriva ta nastavitev? Ali imam napacno verzijo?
Sem pa zvedel, da imam res 256 bitno vodilo!:D
Dela na efektivnih 634, torej imam velik vecji brandwidth, kot prihajajoca geforceFX!8-O

asPeteR ::

No, sem sel malo pobrskat no netu pa sem zvedel, da je tale SoftMod9700 od wizzarda! Jah, glede tega, sem pa ze povedal, da mi ne dela, oz. slika je BEDNA.
Zal ...

Mogoce bo pa delal SoftMod 1.2 ... :D

Thanatos ::

ja to si prav ugotovil (glede FXa). Verzija tunerja je ta prava tukaj imas pa navodila. Glede scripte v tunerju pa nism zihr da je wizardova ampak je od unwinderja. Mogoče je slednja bolj obdelana.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thanatos ()

asPeteR ::

Ja, je kar wizzardova ... Tko praujo na RivaTunerju ...
Kakorkoli ze, probal sem tole wizzardovo mojtrovino, toda ne dela pa konc!;((

Je pa tako, da zdej imam 4 cevovode "izklopljene", in se cip bolj navija, gor bom dal se cystal orba pa bo se kaksen MHz vec ...:D
Skratka hotel sem povedat, da zaradi izklopljenih stirih cevovodov se da kartico bolje naviti, analogija temu je celerpn/P4, celeron ima izklopljenih 384KB cachea, in se zato bolje navija ... Tukaj pa je podobno.

Kakor koli ze, pomoje je delovanje na 391/317, kar zadovoljivo! Se posebej zato ker ima Radeon 9700Pro ram na 310Mhz, torej imam se vecjo prepustnost pomnilnika od te kartice, okoli 20GB/s!!8-O

VASkO ::

ne nimas 20GB/s, ker 256bitno vodilo je fizicno res prisotno, samo ni enablano, ce laufas na 9500NP

asPeteR ::

VASkO: Ja, sej se mi je zdelo ... Hja, kako pa potem to vodilo enablad? Zato, sem mislil, ce bi kaksen bios pomagal ... Ker tale wizzardow mod se nanasa na se vklop dodatnih 4 cevovodov ... Torej, kako potem vklopiti 256 vodilo?

Malecky ::

Naj mi en napiše koliko se je navila kartica preden ste patchali v R9700, ker moja še vedno ne dela nad 320/310 brez patcha pa na 390/310.

asPeteR ::

Malecky: Men tud dela podobno ... na 391/317. Brez kaksnih dodatnih hladilnikov, tako, da je se rezerva ...:D

slon ::

malecky sem dobu drugo grafo in mi zadeva dela
prej sem pred soft modom mel 10194
pol pa 11704 pa nobenih artifektov bom probu še mal navit pa se slišmo.
rivo mi ne dela ker ga serjejo xp češ da se program nemore pregledat baz ker trenutni uporabnik niam admin dostopa , ko pa hočem zamenjat uporabnika mi pokaže sam mojga in nobenga admina
lp zaenkrat
aja filrate je sedaj 1522/2171
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malecky ::

Kere driverje podpira softmod? Men rivatuner še skozi javlja nobenih potprtih driverjev...

slon ::

Gonilnike 3,0 sem inštalira pri softmod od wizarda, kateri so na uni strani z končnico 3.
sem probu mal fill rate
pa gre tko:
gpu/ram , rezultata
1. 275/540, 1522/2171
2.360/620, 1854/2808
3.360/640, 1889/2809
4.360/650 , 1890/2812

pri visokih nastavitvah se mi pojavijo majhni kvadratki, pa pri zmaju mi začne trgat sliko
tko da 3d marka nisem probu.
lp
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Malecky ::

mam C3.0 še vedno mi piše 256Bit R300 with 128MB of memory pa driverjev ne detektira...WTF?

Fury ::

sem probu softmod od wizzarda in mam ibr hude kvadratke ze kr v winsih :) Malecky dej posl bios superhiku plis :)

OCja se pa cist u ibr velik.. na 380/320 cist na izi dela :)

Thanatos ::

OK kaj mi pol prosim svetujete. Da kupm Radeona 9500 pro in sem srečen al tvegam z radeonom 9500 128MB => 9700? Navijal bi itq obe, pa tudi za kej boljšo zračno hlajenje od stocka bi poskrbel. Hvala za odgovore.

slon ::

Malecky jaz sem ponovno inštaliral uradne gonilnike 3,0 nato riva, patch, vse lepo resetiral pa pravi da nenajde ustrezega grafe,
pa za foro sem probu fill rate
900/1100
pod treba mal folk na inetrnetu vprašat kva zdaj
to tanovo karto sem tud kupu pr agt-ju
je rdeč pcb
rev 3.0
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: slon ()

morphling1 ::

Nekaj me moti, glede na vaše hude overclocke mate 3damarke čist u podnu, kaj vas to zeza ? Dej povejte nature score, ki je predvem fill rate omejen
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
8 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421997 (1348) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975360 (4140) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451707 (1224) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422046 (1509) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382268 (2268) TESKAn

Več podobnih tem