» »

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

r9500 --> r9700 Utvara ali realnost?

««
2 / 18
»»

vise ::

sem juh vceraj gledu in je na 9700 pcb. vzel sem tudi hladilnik dol in videl tisti tranzistor ki se ga da prelotat.

Fury ::

Malecky itak da te bom naucu.. 50 HSjov ti bom potalu pa bos znal :)

sharp ::

Agt nima te kartice,firma je Sapphire(ko jih dobi)

morphling1 ::

In ko jo dobijo bojo nabil ceno :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

San ::

Zakaj jo potem prodajaš dalje?
Ne bi raje sam naredil mod (ali en od teh kirurgov) in imel 9700pro?

vise ::

vceraj sem jo imel v rokah. to se pravi da jih imajo. Jest osebno ne dam nikoli tokliko denarja za graficno kartico, lahko pa jo kdo drugi dobi.

sharp ::

Ja to je ista fora kot s 8500le,ki so jo podražili ko so zvedeli da se jo da mal nabrisat na original,sam tole s 9500 je pa mal hujše.Jst bi rad sam vidu žalostne face strokonjakov ATI-ja ko so zvedeli za to foro:P Vise tam sem bil.....moja ušesa so prav slišala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sharp ()

Fury ::

ja mene pride za 30k ad presedlam iz 8500 na ~9700pro, ce enmu za 30k poturim r8500 (PLEASE PLEASE DA KDO NASEDE :))

slon ::

Eno vprašanje a se sedaj da dobit to karto ali ne in ali je zgoraj navedena cena z ddv, ker če je jo bom najverjetneje kupu. Firma časti.
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

morphling1 ::

Ok zasledil sem en problem tip je naredil mod uspešno, flashal tudi uspešno, hitrost je dobra mu pa v pixel shader testih prikazuje majhne napake in artifakte.

Omenja da napake dobiva na treh različnih 9700 biosih na 9500 pa dela normalno.
Prva stvar na katero pomislim je to da ima mogoče 9500 kartica tudi malenkost znižane napetosti in po flashu na 9700 ne zmore brez artifaktov prikazati teh testov, to bi blo treba pomerit
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Če je flašal z biosom od 9700pro ima zdaj 310/325 kar je mogoče da bi mu nagajali 3.6rami,moral bi probati in znižati mhz,sicer pa v mojmu računalniku počiva 14h stara r9500 in prov dolg ne bom čaku na rezultate tko da bo šla po moje kmal pod spajk:|

morphling1 ::

Flashal je z 9700 biosom,
Sharp kolk si dal za karto ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Karta je Sapphire cena je bla 55ksit boli me kur*c itak sem jo rabu,ker sem mel nazadnje not xperta 8mb,ki je komaj sliko na monitorju kazu,sem bil v Agt-ju,kjer je kao 50k sam jo nimajo,pa ne vejo kdaj jo bojo dobili..bla,bla..Drugač pa Pc-hand (Trzin) jih majo 100%

Malecky ::

Hm...mene je tole tudi mal zaskrbelo, ker sem slišal tudi da ma ati lahko zanič cevovode in jih še vedno ugadijo na R9500 kartico ker so pač disablani...Še mal gledat forume.... upam da je kakšen razlog za tole...

Pa še cena za že zmodane Gigabyte MAYA kartice pri meni bo 60KSIT, če ne najdem cenejše variante.

Malecky ::

Zdaj seem prebral temo na Rage3D in se mi zdi da je uspešnost dovolj odstotna..sam moti me pa to da če jaz kupim karto in jo modificiram in ne dela pol sem ob dost $$$:)

Kar se moda se lahko tudi porpavi nazaj na prvotno stanje, tko da za najete kartice ne bo težav:)

Tito ::

Hja mrbit bom pa tud jst nabavu to kartico...

Znaima pa me še, če boš lohk zraven naredil še volt mod? :\

Malecky ::

Ja tud lahko sam pol bye bye warranty oz ti dam garancijo tako da mi crkneno kartico vrneš..jaz vse spravim v prvotno stanje pol je pa reklamacija odvisna od tvoje sreče:)))) Princip js nč ne obljubim sam probam pa lohk:)

Tito ::

Ja nevem, sej vrjetn kartica, ko enkrat dela 48 ur lepo navita, bi se moralo pokazat, da je stvar ok... Če pa crkne zarad njihove napake, pa se najbrž da narest tako kot je blo prej... Sej a ni samo en uporček...???

Drugače pa skuru je ziher nebi...

Zanima pa me kakšen hladilc morš na ram dat, da ga lahko naviješ ali zadostujejo rebra in ventilacija?

Malecky ::

Ram se brez hlajenja in voltmoda navija tja na 320mhz(640DDR) To na Gigabyte in ATI grafah na sapphire sm pa videl sam okol 300mhz(600DDR) overclocke..

Z heat sprederji bi prišel ene 5-15mhz višje z voltmodom pa še veliko višje..za 3.6ns RAM nič posebnega zaradi 256bit vodila pa IZREDNO!

Poznal se nebi uporček...poznal se bi voltmod..

Tito ::

A že kdo dela vodno hlajenje za radeona? Ker imam ventilatorjev že preveč (prevelik trušč...) saj bom ta mesec naredil vodno hlajenje...

Za kakšno hlajenje je potrebno poskrbeti po volt modu?

Malecky ::

Ja bo morphling kuj izdelal bloke za Radeone 9500 še sploh če ga bo imel sam..

Pri voltmodu najbolje da imaš zelo dobro zračno hlajenje ki je sposobno odvajati več kot 30W najbolje pa seveda vodno...če imaš vodno se ti ni treba bati za temperature.

Tito ::

Sedaj ostane le še to...

Ali tvegati ali ne... Koliko odstotkov radeonov je zanič, ali pa da se pokvarijo zaradi njihove napake???

Kar se tiče mojih izkušenj sem imel že kakše pol ducata grafikulj in od tega mi še vse delajo razen tiste, ki sem jih prodal:D (vendar tudi tiste najbrž delajo), kar se mi je v kišti pokvarilo sem bil ponavadi kriv sam ali pa električarji (skuril so mi napajalc in matično, a to že pred leti...).

Skratka, ker nimam slabih izkušen bom najbrž šel v to zadevo, samo še denarčka na kupček dam:D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tito ()

AlienGT ::

malecky: Si zdaj že začel s serijsko proizvodnjo al še ne?

Fury ::

Malecky jest bi kr 3 :) a se bo dal ? :) dobis 180k na roko :D

Zame, za bratranca pa za sosolca k ma revez gf3 ti200 :)

pa se pago te castim :D

Malecky ::

AlienGT: Ne nisem še...moram prodati svoj Ti4200 al pa dobit eno na reverz...dokler ne zmoddam ene zase ne bom še delal naprej...razen če jo je eden tukaj že pripravljen od mene kupiti in mu jo psremenim v R9700...

Lp

Alexius Heristalski ::

Malecky, zelo zanimivo! Tako, da tudi mene zanima, samo nisem še 100%.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Alexius Heristalski ::

Aja, najcenejša R9500 128MB je Sapphire, stane pa 212 evrov na geizhals.at.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

San ::

Če jo boste kmalu zmodal, dejte to objavit v novi temi, da ne bomo skoz skakal sem gledat.

Bi si ta del zaslužil svojo temo - ta je v nastajanje 9700, druga bi bila življnje 9700.

Fury ::

Malecky ti le zmodaj in ce ti uspe bom se jest pokpupu 3 :) pa probi si nekje rezervirat ker me je strah da jih bo zmankal ... upam da ne

Malecky ::

Zdaj pa resno na delo, še pred koncem tedna bom dobil enga R9500 in seveda postopek takoj tudi opravil, če uspe....veste da lahko dobite karkoli:)

Upam da bo tud (psst) še prej preden jaz dobim kartico že opravil mod, ker ima enga (psst tega se ne govori):D ...

Fury: a ti diši neki po količinskem popustu ane?:)))

Zgodovina sprememb…

GTi ::

Gremo narode v nabavo, sej cena bo pol itak skočila, tko da se bo tud nezmodificirano dalo prodat za dobre pare, če nebo nič ratalo iz tega 0:)

Fury ::

MALECKY :) Jest grem to TAKOJ kupt pa bos ti pol modu pac :)

Dej povej kje nej dobim Gygabiteov radeon? hitr povej! se dons hocem v stacuno :) DEJ DEJ DEJ :)

castim te vse pa se kej pol ce bos modu :) sam hocem met takoj da bo za zihr :)

Alexius Heristalski ::

Hm, obetavno kaže... Le tako naprej!
8-O 8-O 8-O 8-O 8-O 8-O
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

VASkO ::

Hm...mene je tole tudi mal zaskrbelo, ker sem slišal tudi da ma ati lahko zanič cevovode in jih še vedno ugadijo na R9500 kartico ker so pač disablani...Še mal gledat forume.... upam da je kakšen razlog za tole...


so lahko tocno 4 cevovodi delujoci , 4 pa ne? tega ni, to je larifari
cip ali dela ali pa ne ali pa dela z napakami. Taki cip, kjer pa bi tocno tisti stirje cevovodi bli zanic, ki se vklopijo z uporckom na 1-2, ostali pa perfektno delujoci, pa ziher ne pride iz proizvodnje, tak da je to en velik larifari.

nic bat, vzrok za rtefakte je pomoje v ne dobrem lotanju ali pa prevelikem navitju

GTi ::

Kaj pravte na Saphire grafično, se jo splača uzet v AGT-ju, al je bol Gigabyte?

Fury ::

zanesljivi viri pravijo Gygabite ;) a ne malecky :) :D

Malecky ::

Jah Gigabyte je naredil pocen kartico, zmeri majo dobre čipe, v škatlji je vse potrebno ipd...

Pri sapphire se ram navija na okoli 300mhz(600DDR) rpi GB in ATI original pa na 320mhz(640DDR) kar je dosti boljše...sicer še vedno pogojeno s srečo. Če bi bile Sapphire kartice res 51KsIT sse bi splačalo, tko jih pa AGT sploh nima...

Trenutno težim kolegu za 5KOM takih Radeonov tko da preden kakega dobite bom pomoje že vse pobral:PPP

azeed ::

Sapphire je preizkušena varjanta. Sicer pa, nabava že počasi postaja skoraj obvezna :D , načini moddanja pa se lahko močno poenostavijo, če bo TALE projekt res deloval v obliki Rivatuner-ja, se pravi brez hardverskih posegov.

You gotta say YES to another excess!!!

morphling1 ::

Hehe nori Rusi vse pogruntajo, jaz jo bom še vedno imel prelotano, pa voltmodano, vodno hlajeno ter navito do tam kjer bo še GFX imel probleme :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Fury ::

Malecky kje si pa vidu to da grejo gygabite na 320 mhz? cimvec hocem brat :D dejte linke pastat :)

Malecky ::

heh tle drugi tes trdi ravno obratno...sux:)))

http://www.digit-life.com/articles2/rad...

kuglvinkl ::

You all probably know Unwinder right ? He's the programmer of RivaTuner which we distribute here on Guru3D.com as we are the official English homepage/distro.

Well, I have some interesting news to share which i just received from Igor over at the Russian RivaTuner homepage nvWorld.ru

You all read about the hardware modification to turn your Radeon 9500 into a Radeon 9700 with the soldier and BIOS trick right ? This time we'll talk about modification at software level!

Unwinder's attempts to unlock additional 4 pixel pipelines in RADEON 9500 64MB have succeeded at last, so his SoftR9700 patch script can turn any 128-bit R9500 into 9500PRO and any 256-bit R9500 into R9700 without soldering the resistor on the R300 GPU and without loosing warranty!

IXBT.com is preparing a detailed review on how to do all this, and nvWorld.ru & Guru3D.com are preparing to launch new RivaTuner v2.0 RC12.1, which will contain SoftR9700 scripts.

Expect the new Rivatuner in about 1-2 weeks !

If you like to discuss this topic then please go to this forum-thread where the programmer can be found also. I must warn you though do not bug him with questions like 'how much longer until the new RivaTuner is out'. To post/reply you need to be registered to the forums.

UPDATE: I'm receiving a lot of questions on how to identify the 128 and 256bit versions. This is easy, the 64MB model is 128bit and can be 'upgraded' to an 8 pixel pipeline Pro model. The 128 MB version is 256bit and can be upgraded towards Radeon 9700. Also remember we are talking about Radeon 9500 graphics cards, not Radeon 9500 Pro!
Your focus determines your reallity

azeed ::

Jaz bi zaenkrat še vedno umiril konje.

Na tem forumu vidim, da ima več ljudi probleme s sliko po flashanju biosa. Če sem prav preštel je to že četrti tak primer. Benchmarki kažejo dobre rezultate, še vedno pa imajo probleme z artifakti.:| :| :|

V bistvu sem v forumih videl le enega uporabnika, ki mu je mod lepo uspel in trdi da nima artifaktov. Pravi pa, da še sam ne ve točno, kakšno karto ima... torej imam pomisleke tudi na njegovo sposobnost testiranja - ugotavljanja artifaktov. :|

You gotta say YES to another excess!!!

Fury ::

KURC! Kaj zdej? :D

Malecky ::

Fury: Nč kartice čakamo:) Ima da dela....js sem prepričan v uspeh:)))

Dr_M ::

jest sm pa 100% preprican da ATI daje defektne r300 gpuje na r9500.pomoje nebi kr brez razloga stran dal tiste 4 pipeline....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

morphling1 ::

Ti bodi v to prepričan, jaz sem pa 100% da bom imel to karto čez 400 MHz z osmimi cevmi :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Se Unwinder širokousti al ne? Bomo videli ;) . Morda ga Ati kupi in bo tiho.
Your focus determines your reallity

Fury ::

Evo. Malecky jest brezpogojno narocam 1(mogoce se 1) kartice za petek ce se le da, dobis kes na roke. :) Hvala! :)

Ce bo mod deloval (softwerski) bom zihr se 1 ali 2 nabavu... dej mi prosm zadrz kksne 2 karte za kksn tedn ce se da...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fury ()

urosv ::

Ej Malecky bom mel nase Gigabyte pod strogim okom in glej da ne vidim kake sledi lotanja... ze vidim da bojo s tem same pizdarije... Malecky, vsaka ko bo crknla jo bos dobu nazaj BREZ garancije, verjem mi! 120%. Pr men ne bos prsel skoz! Drugje pa kr probi... Mi smo uvozniki za Gigabyte, saj ves kdo govori.

««
2 / 18
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Radeon 9500 in čudna slika (črtna koda)

Oddelek: Strojna oprema
421985 (1336) mi_c_ho
»

Radeon-Nemčija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
975331 (4111) ferdo
»

Sapphire Atlantis Radeon 9500 Pro ali Enmic HIS Excalibur Radeon 9500 Pro?

Oddelek: Kaj kupiti
451704 (1221) falotXP
»

soft mod 9500 non pro

Oddelek: Navijanje
422038 (1501) boštjan
»

Radeon 9500 v Radeon 9700

Oddelek: Novice / Grafične kartice
382255 (2255) TESKAn

Več podobnih tem