» »

Navijanje Tbred-ov A in B

Navijanje Tbred-ov A in B

««
«
1 / 34
»»

AtaStrumf ::

Ker je novica padla iz prve strani in je sedaj hudo zorpno nadaljevati tam pogovor sem ga preselil v Forum. Torej nubes, če si tu, kako se tvoj Tbred B kaj navija (clock&voltaža&hlajenje)? Isto vprašanje velja za vse lastnike Tbred-ov A ali B. Pa napišite še kje ste jih kupili pa če je možno vse cifre + barvo npr.:

AXDA1700DUT3C
JIUHB0245MPM
rjavi

Torej gre za Tbreda-B, 45. teden izdelave v letu 02 (prvi teden novembra), U=1,6V; rjave barve in pomoje ni nevem kaj za navijanje (J na začetku steppinga), bi bilo pa lepo, če ga nubes (mislim da imaš ti takega) probal mal navit.
  • preklicalo razglas: OwcA ()

ferdo ::

jzt mam TbreadA zelene barve 0.13jedro
zračno hlajenje z ZALMAN 6000Cu

AXDA 1700 DLT3C
AIUGA 0247VPFW

Kuplen u MlacoM-u

Vcore=1.9V
fsb=200MHzx10

delalo 5min pol se je pa napajalc obesu.

je delalo brez problema na 1.9GHz, rabm bolš napajalc.....
.: w w w . s l o - t e c h . c o m :.
.: I can`t believe the news today :.

boštjan ::

pri e-misiji dobiš 400W za 8200

AtaStrumf ::

OK enga že imamo. Sigurno je še kdo. Tist stepping, ki sem ga jaz napisal imajo v AGT-ju v LJ in sem malo povprašal ED-a iz www.overclockers.com kaj misli če se splača nabavit in mi je odgovoril:

You may, you may not. I've literally have heard zero results from earlier "J" chips.

Torej, dokler ne dobim kakih bolj spodbudnih informacij ne grem v nakup starejših (od 50. tedna in zelene barve) Tbred-ov B. Najbrš je kdo že nabavil tele B-je v AGT-ju, sam počakat ga je treba. Vem, da je enga nabavil nubes, sam najbrš ne ve da sem tukaj odprl temo. Ga bom probal e-mailat.

morphling1 ::

Evo danes sem sel kupit enega Tbreda 1700+
Stepping je
AXDA1700DUT3C
JIUHB0252MPM
rjavi se pravi tak kot od nubesa samo 52 teden. Zdaj sem ga notri butnil in sem trenutno na 195*11 se pravi 2152 MHz pri 1.9V to je cisto na hitro zdaj moram letet nekam, zadeva Roxa oz moj blok >:D.
Talk about big bang for a buck, mislim za 15000 sit 2150 Prime95 stabilno, hehe ne mores drugega reci kot I love AMD trenutno na 6.9 tolarja za megaherc in bo se padalo ko ga vrzem na 2V. :D :D :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

I'm back with the vengance >:D
2V 2300 MHz prime95 100% stabilno, NOROOOOOOOO
6.5 sit/MHz oziroma ce malo preracunam + rating je to skoraj 2900+, ce pa upostevam da je FSB 190 je to vec kot 2900+ ali po domace 5.17 sit/+rating
INTEL what ? >:D >:D >:D >:D >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

samo ti to vse na vodno pališ,a ne?kolko pa bi šlo na zrak?jaz bom namreč mel 1700+ Tbred A na elitki,pa me zanima do kam z najnovejšim biosom.približno.pa 266 rame infinion bom verjetno še kupo

morphling1 ::

Yep, a ni to zadosten razlog za prestop med vodovodarje za razliko v ceni do 2400+ dobis super duper vodno hlajenje, pa se tisje je vse, pa se ti ostane denarja :D
Zraka ni bilo na mojem procesorju ze par let in tudi probat ne morem ker nimam nic podobnega doma, razen ce naredim zracni hladilnik, hmm mogoce pa res kaj naredim malo za hec, da vidim ce sem sposoben naredit boljso zadevo kot kak V7+ ali se raje AX7 >:D
Definitivno doable
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

nema keša za H2O,pa zaenkrat še bolj AIR-u zaupam.Pa nekak mi voda+elektrika ne greta skupaj

kuglvinkl ::

Sliši se noro dobro. OK, Morph je šel do konca sposobnosti proc.. KAko pa kaj ostali, ki imate high end HSF? (AX7, SLK, V7+, SW462, 8045 itd itd.)
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

morphling1 ::

Kuglvinkl, jaz se sele ogrevam, pazi na screen shoot ki ga bom vrgel gor v naslednjih nekaj minutah, seveda 100% stabilno... >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Buggy ::

Morphling1: Na kateri plati pa si ti to probal? Procesor imas zaklenjen? kaj pa posedujes za en RAM in ali ni 2V malo veliko za 0.13 micronca? Koliko pa so kaj temperature z vodo in koliko casa si laufal Prime?
Veliko vprasanj a kaj ces ce smo zeljni informacij...

P.S: Ce lahko poves kje si dobil tako nov (52 teden) procesor bi se priporocal za ime firme.

Hvala,
Buggy

kuglvinkl ::

Hehe, daj da uzrejo moje oči to. >:D >:D >:D
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

rap3r ::

Evo morf zdej ga furam na 2000mhz!Tem je 33 s tastarim blokom!Pr 1,75v!!!Kok maš pa ram?Jz zdej na 175!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Buggy ::

Kaj je zdej Morphling...nekaj dolgo casa se ne oglasis. Upam da nisi tacas skuru procesorja ;)
Ne resno, moram ti povedat, da me zmeraj "skuris" s svojimi podvigi. Komaj sem se navadil na mojega AXP AGOIA "4" na 10.5x166, ze me mika, da bi sel sprobat kaksen nov procesor ki bi sel cez 2 Ghz na zrak.
Verjetno bi kaj vedel o tem: Baje da na Epox 8k5a2+ novi Tbred-i nekaj probleme delajo z SSE enabled v BIOS-u, ves kaj o tem?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

morphling1 ::

Naj to uzrejo vase oci:



Fantje moji tole je 1058 MHz stabilen AMD overclock, kar je zelo velika redkost, sploh samo z vodnim hlajenjem. Temperaturo vode sem imel sicer 14 stopinj celzija, interna dioda 44 stopinj pri polni obremenitvi, kar je za malega tbreda zelo, zelo dober podatek in se en dokaz vec da novi blok seka. Ampak tole pomoje se ni cista meja, ker me je zezalo stekanje r9500 pri nad 200 FSBjih, potem sem izklopil vse agp zadeve tako da mi je potem delal na agp1x :) , pa tudi tako in tako je to nekako meja mojega rama (corsair pc3200) na 8k3a plati s najbolj exstremnimi timingi in fast cpu decodom, pravkar sem dobil v roke dovolilnico za napad na 15500 3dmark 2k1 pik s GF4, samo da zrihtam spet vodo za njega.
Ne pozabit to je bastard serija tbredov, ce bi dobil kakega korenjaka, ki se zacne na A bi moral verjetno ze novo plato iskat >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Hej hej hej>:D >:D >:D Tole je, milo rečeno, divje! KOlk si dal zanjga, 15k? ....

Your focus determines your reallity

Buggy ::

Verjetno vam bo pod castjo odgovoriti a vseeno: Kako odklenes tega Tbred-a, da lahko spreminjas mnozilnk?
Nforce2 plate ga odklenejo samo kako pa lahko to postoris na KT333?

morphling1 ::

Jep 15k, rap3r malo popusta zrihtal :) nekak tezko za tako ceno najdes kaj boljsega >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zheegec ::

Ej noro človek :D Komaj čakam na 8Rda+ in pa XP2400+ :D Škoda da bo samo zračno. Morphling1, kakšne RAMe pa maš ti?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

AtaStrumf ::

2100+ TbredB z newegg-a:

AIUHB week 48 CPU
2430mhz 1.85
VCore On air (13x187)
8-O!

To hočm jaz!!!!

Tbred-a na KT333 odkleneš tako, da pobarvaš zadnji L3 mostiček, če hočeš množilnike 12,5 in manj. Za 13 in nad je že odklenjen kolikor jaz vem. Za prvi stavek garantiram za drugega pa nisem čist 100%, se mi pa zdi zelo logično. Naj me kdo popravi če se motim.

Zgodovina sprememb…

Zheegec ::

Tile TbrediB na nižjih frekvencah so pa res best buy.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

morphling1 ::

Ata, s tako zeljo sem sel jaz danes to iskat se pravi nekar kar se zacne na A in konca na B. Pa sem pristal pri tem invalidu za 15000 sit :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

v teh radostnih trenutkih naj spomnem na depresijo, ki je vladala pred dvema mesecema, ko smo že najbolj zagrizeni pristaši "best bang 4 the buck" začeli obupovat nad AMDjem. no, vse se je lepo končalo!!!

pojej se INTEL :P

l'jga

mile ::

Dobr procesor si dubu tole morf, jest bi tud mel neki tazga :'(

borinho ::

Mr. Morph. hočem slišat tvoje mnenje, na kolk misliš da bi šel takle procesor na Epox 8rda z zračnim (leeeepo prosim brez komentarjev v stilu pejd na vodo) Vulcanom 9 Silent.

rap3r ::

Mislm folk a še niste skapiral da je ful težko kr rečt ta bo šou pa tok dokler ne probaš!!!Morf je tud mislu dons da bo šou ta do 2100 maksimum pa se je obratn izkazal medtem k je moj isti pa ga neki serje čeprov še nevem kaj ram al on!!!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

molj ::

no jst mam axda
1800 lt3c
aiuga 0247 tpmw
the green one, kupljen v vobisu v gorici(it)
nism še dau kište skupaj tku da ne vem kako se zvija :)
Moljator

Dr_M ::

no zdej nej pa samo se en pove ce tbred a ali b dela na kt133a.
hvala lepa.

lp.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

no zdej nej pa samo se en pove ce tbred a ali b dela na kt133a.

naj bi,to pa boš mogo preverit na proizvajalčevi strani od matične plate.verjetno pa boš moral BIOS flešat

Dr_M ::

konkretno mam epox 8kta3 z zadnjo verzijo biosa.baje ma podporo (neuradno) ze neki casa za palominote.v bazi majo pa se en str bios, kjer pise da NE podpira ne palominote ne tbrede....tko da...mnja..verjetn bom mogu razkirat tistih 17k sit pa probat....
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

boštjan ::

jaz bi kakega kolega poiskal ki ma 1700,pa pol sprobal,al pa če se bo kdo javo in dokazo,da mu 1700 laufa na tej plati.edino če maš v mislih tudi nakup plate

kuglvinkl ::

Some people have written me saying that my description of the various TBredBs out there is more than a bit confusing.

This is quite understandable, it is confusing.

There are now two classes of TBredBs out there.

1) There are those TBreds that have a CPU code begins with "A" (AIUHB). These are the premier TBredBs that will reach the highest speeds, initial indications are they can get into the neighborhood of 2.4GHz with 1.85V and high-end air.

You will get one of these if you buy a 2400+ or better. The 2100+ Newegg TBredBs also fall into this category.

From now on, we'll call them "high-end TBreds."

Then there are those TBreds that have a CPU code beginning with "J" (JIUCB). These are the 1700+ and 1800+ CPUs for a little over $50. These CPUs do not appear to perform as well as the "A" chips under the same conditions.

For that reason, we're going to call them the "low-end TBreds." link
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Glede na Morpha to očitno ne bo povsem veljalo.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

rap3r ::

Ja no sam morf ga tera pr 2.1V tud moj ki je isti če je kdo spregledu mi zdele dela pr 178*12,5=2225MHz pri 1,85 volta jz sm bl "prjazn" do mojga pa še pofukan sam sungov ram mi negre čez to frekvenco k primu dobim errore;(( ;(( ;(( Ej morf kej veš a bi un k si mu unga winbonda k sm ti ga zrihtu biu prpravlen zamenat za tega mam filing da na moji plati noče delat tko kukr bi mogu sej so bc3 čipi gor to bi mogl najmn 195 delat!Pa noče;(( ;(( ;(( Itak k bom dobu svoj blok nazaj brez luknc:D pol ga bom pa tud jz mal bl...prviu8-O :D z zadovolstvom:P Pa še to mi zaupi kolk ti zdej setija laufa!Pa dej mi še ram skor pokaž če se ti da:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

the_unborn ::

a se meni kdo zrihta kaksnega t-breda 1700+ za male pare ?? :))

boštjan ::

a se meni kdo zrihta kaksnega t-breda 1700+ za male pare ??

a 17k v AGT je preveč:D

RookY ::

1700 t-bred A deluje preverjeno na Abit kt7A po flešanju biosa in verjetno tudi na ostalih kt133 platah.
Juhu juhu spet bom bruhu

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: RookY ()

borchi ::

torej za vse nas brez super duper hlajenja bojo pa 2100+, ki grejo pri 1.85 v višave??? kr kolker sem pogledal cene za razliko med 1700+ in 2100+ ne dobiš vodnega hlajenja.
l'jga

rap3r ::

Glej 2100+ oz 1700+ oba se grejeta!Jz mojmu nism rabu dvignt voltaše da je delu na 1733MHz se prav 2100+ tko da une 2100+ so pa itak tovarniško navite 1700+ sej v tem je fora usi proci so v osnovi enaki eni zdržijo več zato jih prodajajo pod drugo frekvenco, so pa izjeme:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Buggy ::

Torej na KT333 so mnozilniki nad 13 na voljo (odklenjeni po defaultu) z novim Tbred-om ali ni to samo na Nforce2 ploscah?

morphling1 ::

Kt333 plate imaje množilnike do 12.5, kt400 in nforce2 pa potem še nad 14
Množilnika 13 in 13.5 nima mislim da nobena plata trenutno delujočega, pa še zoprno je ker so od 14 naprej koraki po ena
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

borchi ::

rap3r: js sem mislu na t-breade B. 1700+ in 1800+ so t.i. "J" (J na začetku cpu kode), t-breadi B so pa "A" (A na začetku cpu kode). in ti "Aji" so baje isti kot 2400+ in višji.
l'jga

morphling1 ::

:D :D :D :D :D
Fantje sem flashal na dosti manj obremenilen bios 2b01 ki ima normal cpu decode, ter premaknil še command rate na 2t. In rezultat je 100% stabilno delovanje na 2.6 GHz @ 2.1V .
In še slika ki pove več kot tisoč besed:


A kdo upa stavit da jaz to spravim na 2.7 GHz 3dmark stabilno >:D >:D >:D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Ne,ne dost maš:)

the_unborn ::

jao, morphling1, 2.7 ghz here we come (ce ne bo slo pa povecaj voltmod:D)

asPeteR ::

morphling1: Cestitam!8-O

Dej, pa samo se povej kje prodajajo te procosorje!:)

rap3r ::

Ej morf poglej multiplayer mal sm ti podru teorijo:D
Na 13,5 še nism probu zdej testiram če je z primom stabilen pa voltaža je 1,95
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

morphling1 ::

In the shop we all love to Hate :D pomoje jih ni več sem danes vzel še dva, mogoče še majo kakega. Btw. for all your air cooling nuts. odločil sem se da si bom naredil zračni hladilnik, nekaj kar bo sesulo SLK 800 >:D 80*80mm, ~10mm debelo dno komplet baker s 15mm visokimi pini seveda pritrditev prek štirih lukenj ker bo težka zadeva.
Aja kar se tiče voltaže pa nad 2.1V nisem videl nobenega napredka tako samo bolj greješ čip kot pa kaj pridobiš
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

Sem rekel na kt333 platah na kt400 pa na enih mogoče in na tvoji Abitki zgleda da je, full cool tole, probi še če ti drugi delajo.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
««
«
1 / 34
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Baza AMD-jevih steppingov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Navijanje
20342696 (15480) peter_ki
»

Duron 1600 MHz Applebred (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
19411901 (7666) nimus
»

Približni rezultat 3000+ Athlona (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Navijanje
1658574 (6299) Zoidberg
»

FSB in ... (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
593389 (2828) morphling1
»

Katero od teh dveh EPOX plat? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535041 (4405) krucymucy

Več podobnih tem