» »

monitor 19'' CRT: katerega in kje

monitor 19'' CRT: katerega in kje

Aljo1 ::

Kupujem namreč 19'' monitor, imam pa max. 90kSIT Najboljši na ceno seveda.

Trenutno imam v mislih samunga 959NF v spletni trgovini enaa za 86.000SIT

Kaj pa vi menite, kje in kaj naj kupim.

PS: kje za vraga so na netu kašni primerjalni testi. Nobenega namreč nisem našel oz. če se spomni kdo kakega testa v kakšni reviji naj mi sporoči, kdaj in kje je bil.

Dead_Eye ::

glede testov v revijah nimam pojma - pa še kadar so testi so samo slabši modeli monitorjev. jaz imam LG 915FT+ in sem ful zadovoljen z njim. Ko sem kupoval monitor sem se odločal med tem lg in pa samsungom 959NF - pol sem vzel lg ker jne bil malo cenejši, pa še ni mi blo treba hodit v lj po njega...

samsung ima trinitron tech. - zato ima baje dve vodoravne črte - žice ki držijo mrežico. Nekatere to moti (nisem še vidu zato ne vem kako to zgleda) - btw lg jih nima... po mojem je samsung zelo dobra izbira, bi ti pa priporočal da če je mogoče prej vidiš monitor v živo in sliko na njem...

LG-ja dobiš v comtronu - uni malo bolj švoh je 86000, malo boljši pa 93000.

Zheegec ::

Trenutno imam v mislih samunga 959NF v spletni trgovini enaa za 86.000SIT

Go for it. Jaz ga bom tudi kupil. Drugače pa imajo vsi trinitroni ti dve črti, na belem ozadju se malce poznata.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

koyotee ::

lg je zanč! tud pekače ma zanč! sam klime so dokaj dobre:D

Mr.B ::

Zakaj kupiti drugorazredno robo. za 92.000 sit dobiš tole :Mitsubishi DiamondPlus 93SB.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Aljo1 ::

ja za 80-90.000 SIT pa res ne bi rad kupil drugo razredne robe. Torej samsung 959HF odpade? Sedaj pa me res zanimajo tiste črte preko zaslona

Sergio ::

Na ti dve črti se tako navadiš, da jih možgani "odmislijo". Verjami mi. :D
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Zheegec ::

imajo vsi trinitroni ti dve črti

Ali pa ne trinitrona kupit, samo ne vem kaj pametnega ti ostane.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Dead_Eye ::

Zakaj kupiti drugorazredno robo. za 92.000 sit dobiš tole :Mitsubishi DiamondPlus 93SB.


ne bi blo slabo če bi zaupal kje naj bi ta monitor stal 92000 (jaz ga pod 100k nisem videl...)

samsung 959NF drugorazredna roba? ...:\

sharp ::

Kakšen je pa kaj tale monitor 19" IIYAMA VisionMaster 1451?

Dr_M ::

Mr.B pa si ti preprican o cem govoris sploh??
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Mr.B ::

Prodaja jih Medis , ki je uvoznik. www.medis.si
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BadB0y ::

959nf ! Jaz ga mam in ga nena menjam za nic! Res je da ima trinitrona ki sicer mene nena motita ker se vidita samo na beli oz zelo svetlih barvah in spljoh nista moteca. Drugac pa glede slike... res je dobra

Mr.B ::

Kaj pa spodnji rob ekrana, se ti kdaj trese.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

BadB0y ::

ne do zdaj nisem opazil da bi kar koli bilo narobe vse dela kot treba

nodes ::

E dvomlivci..
Samsung 19 NF je po večino testih bil najboljši 19" monitor, da cene niti ne upoštevamo. Počasi se v ospredje prebija Philips.
IIyama, samo njeni najdražji modeli parirajo in sloh niso bili boljši razen nekaterim zaradi cene. Stanje se z vsakim novim modelom lahko spremeni.

Pri vseh modelih lahko dobiš slabše nastavljen monitor. O friziranju monitorjev pa kdaj drugič.

Zheegec ::

Iiyama ima super monitorje, samo pomoje se ne da dat 40K več, če je pa že Samsung 959NF dober, na 1600*1400 ima mislim da 86hz refresha...lahko kakšen srečen lastnik pove?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aljo1 ::

Sem se že odločil za samsunga. V glavnem vem da dyna flata ni priporočljivo kupiti. Kako raven, pa še zelo debelo steklo, ali vsaj takšen vtis. No ne pa vsi DF
Sedaj pa kje pa ga kupiti naugodneje?
Do sedaj sem zasledil najugodneje na enaa za 84.000SIT +700PTT-ja

Zheegec ::

Po mojem bo to najceneje, kar lahko dobiš, drugod je okol 90K.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Aljo1 ::

Na Ptuju sem našel trgovino, v kateri so v akciji po 84.000SIt, je že moj :D

Imortales ::

Bigbang ponuja nekega hansola 19" za 55 čukov. Kaj se mi samo zdi al tu nekaj smrdi?
To sporočilo se bo samo uničilo čez 5 sekund.

Aljo1 ::

hansole so meni odsvetovali, imajo DF ekran, ko je kao ravni zaslon, vendar ni. Imaš občutek da je zelo debelo steklo, in slika je tako bolj v globinini. Imaš za 70.000 SIT samsunge DF 955, in pa kakšne Hyudai-je, kateri so zelo kvalitetni, vendar jih ponavadi ljudje ne kupujejo zaradi imena.
Aja imaš dve vrsti DF ekranov, cenejšo in dražjo različico. Ta prva ima to debelo steklo, in to je v Big bangu.

JohnyB ::

APJ ti kar kupi Samsunga SyncMaster 959NF. Ni bolšega monitorja za to ceno! Ko sem ga jest kupoval je bil čez 110 jurjev. No sm dal 107 jurjev in mi ni nič žal.

Zelo lepa slika, uni dve žički samo na začetku opaziš, vendar jih kmalu odmisliš. Saj jest jih ne vidim!

Resolucije kot so 1280 x 1024 pri 100Hz in 1600 x 1200 pri 85 Hz bi morala biti še en razlog več!

Uglavnem monitor ne hvalim ker ga imam sam, monitor je res dober, če te kej zanima pa kr napiš!

Modele DF ti pa odsvetujem, sam osebno sem nesel model 957DF nazaj :D in raje dodal dinarčke za 959NF in mi ni žal!
Apple iMac

Aljo1 ::

Bomo videli, ga v torek dobim. Sploh nisem vedel da ga bo težko dobiti. Nikjer ga nimajo na zalogi, pa moraš čakat in čakat. Do torka, potem pa bom videl kaj bom dobil. Ga sploh nisem nikjer mogel videt v živo.
Hvala za odgovore

JohnyB ::

No ko ga dobiš povej kak ti je učeš pa to pa kako si kej zadovoln!

Apple iMac

Cowboy ::

V živo ga lahko vidiš v Big Beng-u, pod stopnicami v 3 hali. Sam sem ga gledal v soboto. Pa ne sprašuj preveč prodajalcev, ker so sami loleki. Noben ne zna nič povedat, še jaz sem mu moral pokazat, kje je treba pritisnit, da vidiš na keri frekvenci je! Mislm......

DJroky ::

IIYAMA visionmaster 1451 monitor je čist u k****. ne priporočam sploh. sem ga že dalj časa dobu za 45.000 sit (ena firma jih je vzela zelooooo veliko, zato tudi taka cena), pa osebno mislim da ni vreden niti toliko. tako da ga mam zdaj za dodatek (dva monitorja). skratka, ne priporočam tega modela, drugače pa imajo kar nekaj zelo dobrih monitorjev, vendar v malo višjem cenovnem razredu!

Aljo1 ::

sedaj ge že nekaj časa uporabljam in je super. Zaradi nešteto nastavitev si še ga do sedaj nisem čisto vredu nastavil, no nastavljaš pa lahko preko miške (usb)
Seveda si zapomni vse nastavitve za vsako frekvenco in resolucijo, tako da ni blema če recimo katero igro igram na 800*600. Ima tudi Highligt ki pojlubno nastaviš kateri del ekrana naj bo bolj osvetljen kar je super za filme
Ima pa res tisti mali črti, ki pa se vidita na beli podlagi. Sedaj se mi zdijo 17'' zelo mali monitorji :)

JohnyB ::

:D
Apple iMac

Zheegec ::

Pri meni je enako :D Odkar imam 959NF se veliko bolj zavedam majhnosti in grde ukrivaljenosti bivšega 15" monitorja. Pokličite 080 15 51, Samsung 959NF - ker se cenim >:D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

San ::

Nisem vedel, da imaš problem z drogami, Alien3001 :))

Zheegec ::

0:) Samo občasno :D Čeprav ne vem na kaj se ta tvoja izjava nanaša - na to kakšen je star ekran ali na reklamni vložek :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675877 (4785) Tilen
»

kateri 19' crt monitor

Oddelek: Kaj kupiti
341949 (1470) Matev
»

Kupujem nov monitor 22" CRT, katerega priporočate?

Oddelek: Kaj kupiti
442272 (1662) glinik
»

Nakup monitorja - kterega?? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
514514 (3851) Zico
»

Iiyama VM Pro 452 Vs. Samsung 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
191487 (1111) MadMax

Več podobnih tem