» »

moje vodno hlajenje

moje vodno hlajenje

«
1
2

bezerk ::

Pred časom sem se odlocil za vodno hlajenje, sprva sem mislil kupiti komplet Koolance PC2-601W , vendar sem se zaradi hrupnosti in cenene izvedbe kompleta ter predvsem užitka, ki ga nudi "naredi sam" odlocil sestaviti svoj sistem.

Prvo sem nabavil grelec kabine. Spulil sem ga iz 20 let starega opel kadeta, grelec je bakren in ima medeninasto ohišje, bil je v precej poraznem stanju, vendar po 4 kratnem ročnem poliranju zgleda nekako tako.

Grelec kabine bo seveda opravljal funkcijo hladilnika.

Nosilec za blok sem narisal v Archicadu in ga dal izdelat lokalnemu strešnemu kleparju iz bakrene pločevine.
Po 1 uri vrtanja sem ga uspešno namestil na stranico mojega Chiefteca.





Klepar mi je še izdelal adapter za 12cm enermax ventilator, ki dela na najmanjših obratih 1700-1800rpm in vleče zrak v ohišje, ventilator od napajalnika potiska zrak ven iz ohišja, drugih ventilatorjev razen originalnega na geforceu ni.



Pumpa je Eheimova model 1048.
Blok sem seveda kupil od Morphlinga MK3 ;)



Še dve slikci :D




Še specifikacije:

AMD XP 1700+ Tbred A @ 1950 Mhz (195x10)
ASUS A7N8X Deluxe Gold
Geforce 4Ti 4200 @ 311/600
2x256 DDR400
2x WD 80GB 8Mb
Pioneer DVD-RW A03
Pioneer DVD-ROM 116
Plextor CDRW 12/10/32

T CPUja pri IDLE je 32C, in 35C pri full load. ce odprem okno vse skupaj pade za 6-7 C.
T ohisja 27-28C
  • spremenil: alien-w ()

morphling1 ::

BOMBA, bravo Denis ful si lepo to zmontiral .Radiator je pa tako lep da bi ga bil greh skrivat v ohišju :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

bezerk ::

:D

sm ti rekel bo sexy ce bo zunaj

Matek ::

Mene pa zanima kake so dimenzije tega radiatorja. Zgleda pa res fajn, svaka čast:D.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

alien-w ::

Zadeva je res lepa, zato sem slikice dal na s-t server, pa napisal sem kratko novičko. Zares lepo.

lukslo ::

kul ej res zelo dobro in lično narejeno
upam da bom tudi jst kdaj naredu kej takega sam prej je treba prepričat "financ ministra" (mama) >:D

bf4ed ::

Članek napravi s tega kaj si vse delal.>:D

Drugače pa dobro zgleda.:D

mile ::

Mam isti radiator, sam se moj se lahko skrije. Tvoj je pravi lepotec:)

Se nisem spomnil, da bi zadevo spoleral. Jest sem ga postavil spredaj pod diske in je skrit.

Lepo narejeno.



bezerk ::

dimenzije so priblizno 20x18cm.

hvala za pohvale, si nisem mislil, da bo ljudem tako všeč.

Ja poliranje je bila zanimiva izkušnja, rokavice do komolcev, sredstvo za srebro polirat, pa tri ure gor pa dol pa gor pa dol..:D
Drug dan sem dobil papir 1200 pa 2000 od enga ličarja, pa na novo pobrusit, pol pa spet polirat.
Škoda ga nisem poslikal ko sm ga vn vzel, bljak, ampak cel !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bezerk ()

Cuoresportivo ::

ful stylish zadeva, moram rečt. še nimam vodnega, ampak se mi od vseh dotičnih zadev, ta najbolj dopade. :D za potek dela so te že prosli, pa te bom še jaz.:D
lep pozdrav(best regards)

iiyamaa ::

To si naredu odlicno.... zanima me kako ti kaj dela procesor .... si imel kaj tezav z pritiskom vodnega bloka na procesor ? ... uporavljas zaščitno ploščico za amd-je ?8-)

Silence-r ::

Caki a sm prow zastopu, da ti vleče 12cm vent čez radiator zrak v ohišje?
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

||_^_|| ::

mislm da ga iz ohišja piha vn čez radiator..al kaj?

bezerk ::

uf, ce te kej posebej zanima glede poteka kar vprasaj.

Procesor dela super,ne uporabljam ploščice. mislim, da s pritiskom ni nobenega problema, saj je vse skupaj vzmeteno in se pritisk enakomerno porazdeli, pač enakomerno zategujes vijake, na kontra straneh, vsaj jz tako pocnem, ko po odokativni metodi (vzmeti se skrcijo za nekje pol centimetra) ugotovis da je dovolj prenehaš z zategovanjem.

bezerk ::

ventilator vleče hladen zrak čez radiator v ohišje, napajalnik ga potiska ven !

iiyamaa ::

Ne ne sej je napisal ... 12cm-ski vent vlece z zunanje strani cez radiator mrzel zrak in ga piha v notranjost masine ... vendar ima notri seen vent ki zrak iz procesorja sesa ven... Res da je na prvi pogled videti tko da ko se voda v radiatorju segreje in vent vlece cez radiator zrak pride v kisto topel zrak vendar ima zato seen vent ki skrbi za to da gre ta zrak tudi ven ... sicer se pa zrak meša kar je zelo dobro ... Bravo seenkrat.

Silence-r ::

Ja no sej je pametno da vlece not, saj je zrak iz zunanjosti bolj mrzel kot je zrak v compu, itak pa je pomembna samo temperatura vode in s tem posledicno procesorja:D!

Aya, še moje 10X pohvale; ker imam midi ohišje, mi bo tvoja ideja o vključitvi radiatorja v stranico še prav prišla, ko bom izgrajeval svoj vodni sistem.
In ko pomisliš da ne more biti slabše, ti nekdo vzame še to upanje!

iiyamaa ::

Ja lej jst imam sistem od koolenca ... sej prej sem postavil vprasanje.... ampak ni se noben odpisal .. normalno nazaj lej jst sm pripravljen tudi vodni blok zamenjat ker sem ze unicu 2 procesorja s tem ker sem prevec zategoval . .. namrec imam samo en vijak na sredini in nima obcutka .... povej mi kaksen vodni blok imas ti ... in ce mi lahko poves kje si ga kupu pa tocno oznako hvala :))

iiyamaa ::

Imel sem tezave ce si zategnu premal se ni hotu vkljucit rac. ali pa ce si zategnu prevec tudi ne .... pol sm se pa zezu full mi je pa ratal da se je vklucu mi je pa iz spilov metu ven ... resetiral pa te variante ... tako da sem cist zgubu voljo

iiyamaa ::

Lahko si ogledas moj vodni blok na strani :
http://koolance.com/products/product.ht...

Pa prosim pokomentiraj ce se kaj spoznas bl na to :)):)

iiyamaa ::

Bezerk ... a mi das svoj E-mail ... ali pa saj nick name ce si kaj na IRC-u ...

San ::

Po mojem bo kar nekaj vodnih narejenih po tvojem načrtu, po mojem bom kopiral tudi jaz, ker za midi je tole res ta pravo!

Bravo, bravo, bravo, zares lepo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: San ()

cell ::

Zanima me če znaš narediti kaj takega tudi za napajalnik?
Namreč kupim.

LP CELL

bezerk ::

meni osebno se ta blok ne dopade, zgleda mi cenen in ima zgrešen design.
Namesto s pleskijem je pokrit s kr neko prešano plastiko.
Voda mora prihajat v blok direktno nad jedrom procesorja in se pomikati stran od jedra, najbolje v več smeri naenkrat, da čim hitreje odvede čim več toplote.
Sistem uporablja cevi s premejhnim premerov, 9mm če se ne motim, kar je premalo, kolena so isto plastična in občutljiva.
Drugače ima pa sam sistem par zelo dobrih varnostnih mehanizmom je v dobrem ohišju in bi ga bil lepo nadgraditi, za blok reci morphlingu.

ali3n ::

bazerk: klap klap klap... super... res lepo narejeno (sam še kable mal pošlihtej! :D )

em... zanima me, kako si očistil satovje? tudi s poliranjem al kako drugače (vse se tako lepo sveti!!)


iiyama: ker si nov, verjetno še ne veš - blok ki ga uporablja bazerk (pa še marsikdo) je morphling-ovo delo - torej made in Slovenia! :D
Najbolje da pogedaš njegov test vodnih blokov .
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BoGo ::

Zadeva zgleda supercool. Se bolj superultracool pa bi mogoce zgledala, ce bi dal na zunanji strani ravne bakrene cevi. Sicer pa ni nujno. Kot pravim - zakon.

Jebiveter ::

Cestitke in pohvale! Zelo lepo izpeljano!
Edino ena stvar...
Zakaj, pri vragu, nisi obrnu hladilnika za 180* in naredu direkt kable v ohisje?! Mocno bi se ti zmanjsala dolzina cevi in z tem kolicina vode! 8-O Razmisli!

Drgac je pa carsko spoliran! S cim si ga ocistu med rebri?
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

huelz ::

Hehe, se cestitke z moje strani. Sam mam tud Chiefteca midi pa mislm radjator dat na vrh kiste (se pravi na zgornjo stranico). Tako se mi zdi da je se najboljs, kerbi v primeru da bi radjator bil v kisti bil bolj topel. Je pa res, da bom sam imel (to je vse bliznja prihodnost, nazalost, ker nimam casa :)))) stlaceno v mizo (kotna miza, pod mizo narjena policka oz je kista med dvema lesenima stranicama), tako da imam tako prostorske omejitve, pa se hlajenje bo otezeno. Bla bla bla, dost je :D :D :D

bezerk ::

tako sem ga obrnil, ker tako zgleda lepše (napis harisson, lažje bolj spolirat...),tiste silikonskie cevi se mi zdijo prav posrečene. Ko sem stvar delal sem imel v glavi custom harleye, naj se vidi kar je lepo in naj se sveti.
Če bi ga obrnil za 180 stopinj bi bilo v sistemu piXr2xl=3.14x36mm2x600mm=67824mm3=0.68dcl vode manj, po domače dva štamperlja, zelo zanemarljivo, glede na to da je celem sistemu približno 7dcl vode.

recept za čščenje:
3l tople vode H20
2-3 dcl kisa po želji (jabolčni, vinski....)
1 pošten stisk prila ali podobnega čistila za posodo.
Juho premešamo, damo noter radiator, po eni uri ga samo pogledaš in umazanija pade dol :D
Po potrebi uporabiš plastično! krtačo za ponve čistit.

Greš k avto ličarju in kupiš papir 600,1200 in 2000.
Pošteno ga pobrusiš, postopoma na boj fino.

Potem pa poliraš, jaz sem uporabil polirno pasto za srebro, ki odlično polira baker. Namažeš polirko in dolgo drgneš, vzameš čisto vato in drgneš do leska, poliranje ponoviš 4-5 krat.
Seveda uporabiš rokavice !!!

Trubadur ::

Odlično!!!
Kok te je pa stal use to skupi?
Berite Thomasa!

bezerk ::

precej, približno nekaj čez 80K z ohišjem

SleepLess ::

Mene pa samo zanima, če imaš zraven še kakšno posodico z vodo, ali samo to kar je v ceveh in radiatorju:\

morphling1 ::

To ti lahko jaz odgovorim :) Sistem je inline se pravi brez rezervoarja, samo z polnilno cevjo (odzračevanje) nad T členom.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

morphling1 ::

5-ta slika od zgoraj navzdol ;)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SleepLess ::

A tista cev je nujna. Zakaj pa sploh je?

bezerk ::

nujno !!
narisal sem ti diagram, nekje moras zrak ven spustit in vodo noter nalit, najvišja točka !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

lukslo ::

OK jst sm se tudi navdušu nad vodnim hlajenjem.

Da pa ne bi odpiram nove teme, bi kar tuki prašu če je kaj narobe če je radiator aluminijast in blok bakren???

TESKAn ::

Pomembne so radiatorjeve cevi, ki so ponavadi bakrene...alu rebra niso problem.

Težava pa nastane zato, ker pride ob stiku dveh različnih kovin (baker in aluminij) do elektrokorozije - ti dejansko začne razžirat kovino. Sicer je to bolj dolgotrajen proces, ma čez dolgo obdobje se zna zgodit, da ti bo kaka tanjša stena začela puščati.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

lukslo ::

aha.

Hvala za odgovor, sej verjetno bom še malo težu na forumu glede vodnega ampak zaenkrat je to vse. :)

Tic ::

Jst te bom tut pohvalu. Sicer bi sam reku da nebi dau celega radiatorja ven, sam da bi blo rebra vidt. Oki, to je to, nice.

Sam se en splosen komentar: vec ljudi ki naredi vodno hlajenje,vec je zanimana drugih za to... To je fain.
persona civitas ;>

dan19k ::

Zivjo

KAj mi lahko daš tvoj e-mail BEZERK, da te nekaj vprašam?

Lp

tony ::

Tudi jaz sem začel delat vodno hlajenje a tvoje je na prvi pogled izgleda very god.

rap3r ::

Bezer a mi poveš svoj e-mail da te uprašam par stvari...:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bezerk ::

mas v profilu !

bezerk@email.si

rap3r ::

Ej mile ti si napisu da maš isti radiator in da si pa dou pod diske?
Kakšno ohišje pa maš?
Jz mam istiga kukr bezek in tud isti radiator sm dons dobu sam po zelo kratkih meritvah sm ugotovu da pod diske nebi šou tud če eno kletko odmaknem?
en je omenu da ga bo dou na zgorno stranico...to sm tud jz pršu na idejo in sicr je lepo ker sam narediš lukno dimenzij radiatorja v stranici vrhni in radiator pade notr za 2-3 cm pol se pa naslon na rob ki je pod stranico tko da ni problema s pritrjevanjem...je pa problem s cevmi... to je pa že druga zgodba...pa še novga chifteca rezat...:8) :\ kaj pa vem bomo ornk preštudiral...
Drgač bezek ma ql rešitev sam tud men nažalost ne pride u poštev mogoče z eno modofikacijo da bom meu radiator na notranji strani stranice...
aja pa bezek kaj te je pa tok drago pršlo da si reku 80000?
bom na hitr radiator 5000 cevi 4000 pumpa 9000, blok 10000 voda 1000:D no pa še ventilator recmo 5000 pa pridem na 35000 največ 40000...ni mi jasn:D al mi gre pa mata bl slabo:\
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

bezerk@work ::

"mal" si se pri cenah zmotil, zraven sem stel se skatlo !!
Pumpa je 15K ne 9
enermaxov vent je 6.5K ne 5
cevi 3m 6K
blok z mehanizmom tudi ni 10K
za hladilnik sem dal mislim da 8K
vijaki, kolena, objemke......5K
nastavke in ohisje za radiator sem dal delat kleparju 5K
to je nekje 80K
........se kaj bi se naslo, pa se trenutno ne spomnim

rap3r ::

Aja še škatla ja no jz sm dou take cene kukr sm jz dobu...
drgač sm pa zdej že naredu tvojo juho in dou raditor notr:D
btw si dobu moj mail?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lukslo ::

ste dali nekam dosti za vaše radiatorje.

jst sm za mojega (enak kot bezerk-ov) dal 5 evropskih.

sam sta na odpadu ble sam še dva taka primerka :D

rap3r ::

lukslo ne se preveč hvalt jz mam tud istiga pa sm dou 5000 in je k nov...sploh ni blo treba na odpad...:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

lukslo ::

>:D
hmm no ja pol pa 5k niti ni toliko, sam jst raje grem na odpad pa pole ga sam doma spucam :))
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
46569054 (37123) lufy
»

Vodno hlajenje!! (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32221159 (12289) Dr_M
»

Vgradnja veeelikega radiatorčka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
482389 (1225) burkiburke
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452970 (1908) lukslo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517250 (12332) the_unborn

Več podobnih tem