» »

ID-low

ID-low

ziciko ::

Kako bi skonfiguriral WinXP firewall, da ne bi imel low ID-ja?
hvala vnaprej.

the_unborn ::

odpret moras porte, ki jih dolocen program uporablja

PaJo ::

To pa naredis takole:
-desni klik na klicno povezavo in nato propertis
-pritisnes jezicek Advanced in potem spodaj gumb Settings...
-pritisnes Add in odpre se ti okno
-pod descriptions tvoj servis poimenujes recimo mule
-pod name or ip das noter lokalni ip, ce je na isti masini obicajno 192.168.0.1 ali pa tudi ime masine v mrezi velja
-pod internal in externeal port vpises 4662 in zraven izberes TCP
- pritisnes ok in se enkrat ok, pol ti bo windows nekaj zabluzil da bo obveljajo sele ob naslednjem zagonu ampak ni potrebno restirat povezave, stvar v tistem trenutku ze deluje.

Upam da bo delovalo, meni deluje.:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ziciko ::

Fantje, zadeva deluje.:))
PaJo, hvala ti za podrobna navodila, brez njih ne bi slo.
hvala tudi tebi un/verse.
lep pozdrav!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ziciko ()

RookY ::

Pajo: s tem si tudi meni pomagal :D
tudi sam se ti zahvaljujem
Juhu juhu spet bom bruhu

B-Stard ::

Thanx warez boyz 8-O

Andy ::

Zdaj celo men Mula vleče!:))
Thanx PaJo

PaJo ::

Aja..
Tak za informacijo, to sposobnost od MS-jevega kao firewalla lahko uporabite tudi za kake druge servise, recimo zelo lepo se da povezat recimo kaksen SSH na masino, ki je v lokalni mrezi in podobno, se pravi da kar ok podpira port forwarding:D
Kar uporabna ta zadeva od MS-ja:D
Aja, pa se to, ce kdo rabi preko Messengeraj posiljat datoteke, si mora odpret port 6891 in stvar spila kod sus.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

robinzon ::

kje pa si naj jaz nastimam zgoraj opisane zadeve, ce nimam klicne povezave. da bo mi emule laufal? povezan sem v mrezo prek nekega linux routerja, ki nevem kako se mu rece.laufa pa z diskete. pa v internet

PaJo ::

Uf...
V tem primeru pa moras zadevo ustimat na tistem routerju, zdaj kaksen je, pa zal ne vem, verjeto je kaki Freesco ali kaj takega. To bi bilo dobro vedet preden ti lahko kako pomagam naprej:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tody ::

jest zadeve sploh nimam vkloplene a bi jo blo dobr vklopit al je ta firewll brezvezen ker se lih ne bojim preveč.

fictionel ::

kva pa npr. za mIRC?? k se ene 2min konektuje. Ker port odpret, če sploh?
pa tut mene zanima to kr je ze tody uprasov! :\

PaJo ::

Dandanes se FW v vsakem primeru splaca met vklopljen, sploh ce si na internetu vec kod 10min na dan. Namec ce samo svoje log fajle pogledam vidim da je nekaksnih portskenov in podbnih zadev se pa jos. Zdaj pa windowsi so zelo znani po raznoraznih luknjah in je ze zaradi tega dobro imeti vsaj neko minimlno zascito:D
Kar se pa tice konekta na irc pa vcasih pomaga da odpres TCP port 113(IDENT) in se stvar hiteje poveze.
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

darh ::

fala Pajo :D
Excuses are useless! Results are priceless!

fictionel ::

kuko paj s pingom pr online igrah?
aj kj vecji??
k ucer k sm uklopu, je neki zajbaval.. pa nevem zakva! pol sm pa izklopu pa se kr isto (3x vecji ping kot normal)

PaJo ::

Hm.
Kak je s pingom ne vem, ampak kolko sem jaz igral recimo q3a je zadeva kar normalno laufala, sem imel podobne ce ne vcasih celo boljse pinge kod ostali folk, tako da bi moralo delat. Da pa si vceraj mel cudne pinge pa je lahko kaki drugi razlog, moras danes probat, ker ce bo isto potem je neki blem, ce pa bo danes ok, pa je bil pac vceraj kaki cudni dan:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Paramedic ::

Pajo: za MSN Mess. si napisu port 6891. Kaj pa IP, katerega vpišem, glede na to, da imam dinamični IP. A deluje, če napišeš localhost?
End transmission.

PaJo ::

To kar sem jaz napisal je samo za posiljanje datotek. Kod host pa lahko napises lokalni ip ali pa lokalno ime masine, dela vse:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

the_unborn ::

namest ip-ja loh napises localhost (verjetno mi moglo delat), lahko pa pogledas kaj imajo ostali servici napisano (mislim da ime kompjutra)

fictionel ::

pajo: ker firewall pa ti drgac uporablas? pa kuko mas kj nastiman da dela najbols?

PaJo ::

uporabljam kar tega vgrjenega v winxp, ker mi je dovolj, namrec vazno mi je da se incoming traffic blokira, za outgoing pa ze skbim da je ok:D
Drugace pa bo kmalu zadevo prvzelela ene stara p75 linux masina, takrat bo se boljse:D
Drugace glede takih bistvenih nastavitev sem vam tak ze vse skoraj povedal:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Tody ::

k smo že kle glede varnosti, bil sem 24/7 brez kake koli zaščite potem sem pa ištalirov ZONE ALARM mi je pa zadeva v enem dnevu našla 20 "ulomov" v racunalnik oz blokiranih IP številk. A folk res tok porbava in vlamlja v računalnike ?

PaJo ::

Dandanes je tega obcutno prevec, ker je prevec raznoraznih orodji in folk pac poiskusa, mogoce pa bo kje kaka "mehka hruska". Tak da nekaj malega je vsekakor dobro imet, vsaj za prvo silo>:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

pingec ::

jaz pa mam na xp-jih emulo pa je vse delalo dokler nisem priklopu routerja(zdaj javlja low-ID) pa sem hotu odpret porte pa ne vem tocno kaj vtipkat v references od e mule mi pise:client port:4672
udp port:4662

pol pa mam na routerju nastavitve za access control


Add New Service Name:
Type: TCPUDPTCP/UDPICMP
Start Port: (TCP or UDP)
Finish Port: (TCP or UDP)
ICMP Type: ( 0..255 )

kam morem kaj vpisat

hvala za odgovore

LP king


Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Tr0n ::

Preberi si eMule FAQ/Help, je pa bilo napisano na tem forumu ze veckrat.

the_unborn ::

jst morem za emulo odpret 3 porte, 4661 (tcp), 4662 (tcp) in 4665 (udp) da dela pravilno


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372328669 (29125) ignats

Kompletna pomoč za Emule uporabnike (porti, Emule, zaščita)

Oddelek: Omrežja in internet
1012779 (10935) jurre
»

težave z mulo in routerjem

Oddelek: Omrežja in internet
101922 (1704) Goldee
»

mIRC: DCC send mi prek routerja ne deluje

Oddelek: Omrežja in internet
183067 (2760) CaqKa
»

Router AT-AR220E in delovanje P2P programov.?

Oddelek: Omrežja in internet
232573 (2257) Narcos Satanicos

Več podobnih tem