» »

Ali je pomembno kako je obrnjen disk?

Ali je pomembno kako je obrnjen disk?

HitriPepe ::

Zanima me ali je pomembno kako je disk obrnjen in ali lahko zaradi tega crkne. Tukaj mislim predvsem ali je lahko obnjen na glavo oziroma pokončno? Bi ga prešraufal malo drugače, ker bi potem lažje zrihtal hlajenje.

Lp
www.STROJI.NET
  • premaknilo: bastadu ()

barbarpapa1 ::

Zdravo

Mislim, da to ni pomembno (poglej malo na straneh proizvajalcev). V službi imam Compaq Deskpro mašino, ki ima serijsko vgranjen disk postavljen na bok. Gre pa za normalen WD disk iz serije Caviar.


LP

Jože

Blisk ::

Kolikor je meni poznano, disk NE sme bit narobe obrnjen, lahko je na boku, ampak še to samo na eni strani.

BlackHole ::

Ko sem jaz kupoval (lani) 60 Gb disk, mi je kolega, ki dela v trgovini svetoval, da so z nekimi poskusi (ne eni šoli ali nekaj takega) ugotovili, da je celo boljše, če je obrnjen narobe, torej tako da ko ga položiš v ohišje, lahko vidiš glavo in ostale dele. Ne vem pa točno, zakaj bi to bilo dobro. Lahko, da tudi zaradi toplote, ki jo oddaja pravilno obrnjen disk navzdol, katera pa sem potem dviguje nazaj v disk. Nisem pa siguren, če je samo to.
Tako sem ga tudi obrnil in še zaenkrat ni težav.

Zgodovina sprememb…

ToniT ::

Nekoč nekdaj so rekli, da je dobro, da je disk sformatiran v istem položaju, kot bo kasneje pri normalnem delovanju.

gkovac ::

Po moje je bolje, da je disk obrnjen navzdol... če ne zaradi drugega zaradi prahu, ki se nabira v mašini.
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

StarY ::

Novejsi diski znajo fajn zajebavat, ce so obrnjeni narobe...

Gh0st ::

Moj sosed ma en 6.4 GB IBM SCSI disk obrnjen na glavo (prednji del je na podni kište, medtem ko visi na kablu)...dela mu...:\
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

||_^_|| ::

jst mam v eni drugi mašini enga fujitsuja 4,3GB. Dela kakorkoli ga obrneš.

bodom ::

hmm...lohk da je to odvisno od firme.

samo meni je delal IBM na katerikoli strani, tud na boku. pa tudi tko, da je visel na kablu z 'nosom' navzdol.:D

LP

Blisk ::

Tuki ni vprašanje ali dela ali ne, pač pa kako dolgo dela!

HitriPepe ::

Ja saj, to je pravo vprašanje, kako dolgo dela, ker če mi crkne po 1 mesecu potem nisem nič naredil. Bo zgleda treba probat, ampak ker nikjer ne piše kako ga je treba obrniti in ni nikjer nobenega warninga verjetno ni tako pomembno kako je obrnjen.


Lp
www.STROJI.NET

SkIDiver ::

Piš proizvajalcu. Sicer pa po mojem mnenju je obremenjen samo motor, ki premika glave po ploščah diska pa mogoče ližaji pri motorju, ki vrti plošče diska. Moogče ti bo znal malo hitreje žurit kot to ponavadi začnejo, če ti bo lečal na boku, ker bo obremenjen samo na eno stran. Sicer ma pa moja soseda seagate 6,4gb disk obrnjen na glavo (jerovšek™ vgradnja) pa še vedno dela po 5 letih. Slišati ga pa ni da bi še ružil zaradi ležajev.

simnov ::

jaz imam ohišje za disk kjer ga ne more obrnit drugače kot na glavo

srus ::

Jaz sem pa imel v svojem prvem PCju 20 MB Seagata na katerem sem si lahko čaj pa kakav grel. Zakaj ne delajo več takih multipraktikov?

opeter ::

Bravo, obudili ste šest let staro temo.

Glede ogrevanja: meni se starejši WD-jev 250 GB disk dosti bolj segreje kot novejši 500 GB-ni iz serije Green Power.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

simnov ::

Moj sosed ma en 6.4 GB IBM SCSI disk obrnjen na glavo (prednji del je na podni kište, medtem ko visi na kablu)...dela mu...:\


lol

HitriPepe ::

Bravo, obudili ste šest let staro temo.


Očitno search funkcija dobro deluje :). No disk sem potem obrnil pokonci in je deloval brez problemov do zamenjave z novim.

Sicer pa še vedno nisem nikjer zasledil, da bi bila na voljo kakšna priporočila, kako ga obrniti.

Lp
www.STROJI.NET

Zgodovina sprememb…

Fizikalko ::

Če Samsunga 1TB F1 obrnem pokončno, ima dostopni čas krepko preko 20ms. V vodoravnem položaju pa 14 ms. Razlike torej so.

axee ::

Ja to sem slišal za Samsunge...

Sam imam tri WD Green postavljene pokončno in dostopni časi (stestirano) niso nič drugačni kot v vodoravnem položaju, prav tako kot WD6400AAKS.

GrimReaper ::

Samsung je tole "napako" popravil pri F3 seriji, meni lepo delata oba vertikalno, sicer jih v horizontalni poziciji nisem probal, ampak bolje kot 13ms že skoraj ne moreta imet.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Mr.B ::

V bistvu je čisto vseeno, ker so sile motorja, ki premika glavo tako velike, da je praktično ne pomembno, ali glavo dviguje gor dol, v navpičnem položaju , ali pa levo in desno v vodoravnem položaju. Torej mehanizem kamor je glava upeta je tako močan in simetričen, da je nepomembno, kam se naslanja teža vpetja glave. V vsakem primeru, je zadeva zaradi vibraciji, ki bi jih nesimetričnost vpetja povzročila prevelika.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

simnov ::

V bistvu je čisto vseeno, ker so sile motorja, ki premika glavo tako velike, da je praktično ne pomembno, ali glavo dviguje gor dol, v navpičnem položaju , ali pa levo in desno v vodoravnem položaju. Torej mehanizem kamor je glava upeta je tako močan in simetričen, da je nepomembno, kam se naslanja teža vpetja glave. V vsakem primeru, je zadeva zaradi vibraciji, ki bi jih nesimetričnost vpetja povzročila prevelika.


Pomoje je tole do zdaj najbolj pametno povedano.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako "leča ve" ... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12512913 (9709) Vajenc
»

Obrnjen disk...

Oddelek: Strojna oprema
381661 (1166) Groovy
»

Trdi Disk - Obrnjen ''na glavo'' !??

Oddelek: Strojna oprema
181751 (1288) Odpadnik
»

Disk na glavo obrnjen

Oddelek: Strojna oprema
131495 (1106) Medved
»

Tišanje diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
161204 (850) Brane2

Več podobnih tem