» »

Vse o LCD od A-Ž

Vse o LCD od A-Ž

««
«
1 / 168
»»

boštjan ::

Razlog zakaj ustvarjam to temo,ker počasi LCD monitorji prihajajo v veljavo in tudi cene postajajo ugodne,zato se v nakup LCD splača vlagat,saj nam prihranijo prostor in so prijazni očem ker ne sevajo tako kot cevni monitori.
Zanima me predvsem na kaj moram bit pozoren pri nakupu dobrega LCD(frekvenca osveževanja,odzivni čas,keri model kako pogledat ali je DVI ali ne in še mnogo drugih koristnih informacij).
Skratka koristno bi bilo vse informacije zbrati na enem mestu, da se ne bi ustvarjale nove teme znova in znova o nakupih LCD.
  • spremenil: boštjan ()

Blisk ::

Najboljša zadeva ti je kaka igrca, film ali 3dmark, pa požen to gor, pa boš vidu, kake so barve, kako se odziva itd.
Jst nisem bil zadovoljne z kvaliteto,. ko sem pognal 3dmark, ker temnih barv se nč ne vidi, vse je črno.

darkolord ::

ja boljši so tisti modeli ki imajo DVI, seveda mora tudi grafična kartica imet tak izhod... drgač pa velja, da tisti ravno najcenejši LCDji niso ravno najboljši in pač za oči ne gre šparat pri denarju...

Darko ::

Poglej pri Megahitu za Hyundai Q17
Ima DVI, kontrast 500:1, svetilnost 250cd, za odzivni čas pa ne vem.
Cca 150 KSIT z gotovino.
Sicer pa je v januarskem PCFormatu test 17 palčnikov, le cene so stare. MIslim, da je dober tudi Iiyama z neko nemogočo oznako.

LP Darko

MI_KO ::

Kak je z Lcd-ji in raznimi (auto)cadi,... Baje je slika slabša od CRT. (Poševne črte pa malenkosti pa to,...)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

MacGyver ::

Mene pa neki zanima pa bi prosu ce mi kdo s podobnimi tezavami pomaga. Namrec kupu sem si Iiyamo AS4314UT BK :D pa nastimam monitor na plug and play hocem dat resolucijo na 1280x960 pa mi napise Input not supported in se mi monitor ugasne. A ja kriv moj slab komp al grafična voodoo 3 2000, ker na sestrinem veliko boljsem dela vse OK. Ce ma ker odgovor na dan z njim prosim:\

Wolverine ::

MacGyver: sam sebi si odgovoril, verjetno je res voodoo kriv. Zakaj si pa vzel AS4314UT BK in ne AS4314UTG BK, ker je velika razlika, cena pa enaka?
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Wolverine ::

Maximus: ne govori bedarije, ce ne ves zakaj gre;( A je tebi vseeno ali ima kontrast 500: 1 ali 300: 1, razlika v odzivnem casu????

Da ne bos mislil, da mlatim prazno slamo si poglej tle pod Note...

G=grey:D :D :D
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Zgodovina sprememb…

boštjan ::

pomeni da se lahko tudi pošteno napizdiš.daj povej v keri slo trgovini jo majo

Wolverine ::

boštjan: ce gres kupit to IIyamo mora na kartonski skatli pisat ali je ut ali utg, pac prosis prodajalca, da ti pokaze skatlo, to je najbolj ziher varianta. Za IIyame pa mislim, da je Acord uvoznik.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Darko ::

Morda monitor ne podpira ločljivosti 1280x960 ampaksamo 1280x1024, lahko pa tudi, da je frekvenca osveževanja previsoka.

LP Darko

Liker ::

Kar se tice Acer-ja:
ze kaksen mesec mi dela AL712, brez problema, brez mrtvih pikslov, kristalna slika, podatki o odzivnem casu, kontrastu so pravi 0:)
Je pa ful razlika med navadnim in dvi prikluckom, tko da zdej kupujem se novo graficno...
prej sm delu na iijami, neki let in mi je zou, da nesem sou prej u nabavo LCD-ja.:|
tolk

smash ::

a lahko kdo opiše lastnosti lcd....recimo kakšna svetilnost je dobra, potem pika, pa frekvenca...oz...a so že pocen lcd-ji uredu za oči ali je boljš še mau počakat..itd

aja..pa kaj pomen tist 500:1 al neke čudne cifre..in kolk so dobre te cifre?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: smash ()

tropinovec ::

to kar je ugotovil MacGyver (premale črke pri naravni resoluciji 17 palčnega LCD-ja) je tudi mene zelo motilo, tako , da sem ga vrnil v trgovino in bom raje našparal za 19 palčnika ki ima enako priporočeno resolucijo kot 17 ter seveda zato tudi precej večje črke! :\

Blisk ::

Kar se tiče ACER firme je totaln jajc, tako, da se izogibajte tega.
Drgač se pa men dopade
SONY S71R 17" LCD

17"
1280x1024
16,2 Mio
250 cd/m2
0,264 mm
423 x 399 x 233mm
6 ,5 kg
3 leta

Cena 155.990 sit

z zvočniki

sam ne vem, kolk je dober tud za igrce in filme, pa še cena ni pretirana.

kopernik ::

Kupil sem si Sony X72 17" in moram reči, da je zelo dober -
tudi pri gledanju filmov in pri igrah. Najprej sem sicer hotel
kupiti Samsunga 171P (ker je pač povsod dobil dobre ocene), vendar
ga nikjer nisem uspel niti videti niti kupiti (dobavni roki cca. 4 tedne).
Kakorkoli, X72 je zelo dober monitor - ima tudi DVI, nobenih
zunanjih napajalnikov ali podobne krame, zvočnike, dober design.
Aja, kupil sem ga na enaa (185k SIT) in ga dobil v enem dnevu.

tomaxxx ::

NEC LCD 1701

Velikost (diagonala): 17"
Priporočena ločljivost: 1280 x 1024 @ 60 Hz
Največja ločljivost: 1280 x 1024 @ 76 Hz
Velikost pike: 0.264 mm
Odzivni čas: 16ms
Kontrastno razmerje: 450:1
Svetilnost: 260cd/m2
Kotna vidljivost: levo/desno: 80°, gor/dol: 80°
Vhodni signal: analog
Ergonomija: TCO ‘99
Dimenzije: 374mm(š) x 383mm(v) x 196mm(g)
Teža: 5.3 kg

Cena: nekaj cez 140k

Sicer ni slabo, ampak vsake oci imajo svojega malarja :D

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: boštjan ()

OldSkul ::

Tale NEC je dober, sem ga videl na lastne oči in ga seveda primerjal.

smash ::

kaj točno pridobimo z digitalnim vhodom??? za kaj se uporablja?

Dead_Eye ::

pišem tu ker se je eno temo dol zaklenilo: 17" LCD NI enako velik kot 19" CRT!!
The one and only

Realman ::

Jaz se odlocam za nakup ADI S500 modela.
Pa me zanima, ce ga kdo na tej tabli ima, da pove
mnenje glede kvalitete.Iscem po netu teste, pa zal ne najdem niti enega.Naprosam vse lastnike tega modela, da napisejo hvale in graje.

Za odgovore se vsem ze vnaprej zahvaljujem.

Slowenc ::

Zile
Tale NEC LCD1701 je zelo vredu stvarca. Ce imaš mal manj kot 150k sitov, si ga nabavi, ker je vreden svojega denarja. Vse kar loči NEC1701 od iiyama 4314UT je odzivni čas. 16ms:25ms Kdor veliko igra online igre bo opazil razliko.
Skiny gate.

exit ::

Nameraval sem kupit 17" lcd, zdej pa sem se odločil za 19".

Pa me zanima:
Ali se da dobit kaj boljšega kot samsung 191T za okol 210k ?
Mislim predvsem na to, da je ta samsung res dober ... za primerno ceno.
(Iger ne igram, divx ja ... tako da mislim da je teh samsungovih 25 ms dovolj)

Se pravi:
a) ali se da ta monitor dobit kje v slo ceneje ?
b) a je še kter primerljiv lcd od druge firme - za podobno ceno ?

Še posebej mnenja od imetnikov 19" lcdjev (sigurn vas je ogromno :D )...

PaJo ::

Evo se ti oglasam kot imetnik tega samsunga in zadeva je pravi luxus, monitor lep na pogled, spili, filmi in vse lepo laufa, brez kakih blemov. Priporocam ti le da si nabavis DVI kabel, katerega ni zraven;(
No drugace pa za tako ceno ne bos dobil nobenega drugega 19" LCD pri nas, vsaj jaz nisem zasledil nobene podobne zadeve.
Edina stvar, ki me moti je skrolanje slo-techa, ker se bele crke na temni podlagi nekako cudno spacajo, ampak to je edina zadeva, ki mu jo jaz pisem v minus, ostalo vse pravi luxus za oci in prostor na mizi:D
Toplo priporocam ta monitor vsakomur:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

smirnof ::

kaj menite o tem monitorju: 17" LCD Samsung SP1705 Xelo black
cena je 119k, odzivni cajt manj kot 25

Switch ::

Ali ti artefakti pri kaj uničujejo LCD?

smirnof ::

sem zdele nek prebral da je to nemška firma xelo in vgrajuje tehnologijo od samsunga.

slikca

rap3r ::

A je kdo na tabli lastnik kkšne iiyame bx3814UT ali AS4314UT ali pa LG L1510S ali LG 786LS ali LG L1710 B.

Eni so 17 ali pa 15 inčni zanima me predusem v špilih sam sm sprobu collyna na L1510S in ni blo nč narobe...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tropinovec ::

evo tukaj linka do tega monitorja , kjer piše, da ima DVI!
klik!

to, da ima resolucijo 1280 x 1024 je pa ravno tisto kar jaz hočem - če bi imel večjo ga ne bi kupil!
namreč sem imel doma 17 palčnega LCD-ja na probi in me je ravno to motilo - pri resoluciji 1280 x 1024 so bile črke na internetu za mene popolnoma premajhne kar je tudi razumljivo saj imam na svojem 19 palčnem CRT-ju 1024 x 968 , pri 17 palčnem , ki je v bistvu približno enak 18,1 CRT-ju pa pomeni 1280 x 1024 zelo micene črke...vsaj za mene..
zato sem tudi čakal , da se pojavi takšen cenovno ugoden in (upam) kakovosten LCD monitor z diagonalo 19.
seveda ga bom prej preizkusil na svojem računalniku (xp 2000, geforce 4 ti 4200, 512 ddr ram)- sem se že zmenil za ponedeljek.

:\

Zgodovina sprememb…

rap3r ::

Sam mam zdej na probi LG L1710B zadeva seka sploh za ta dnar kukr bom dou (100000)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

matic ::

Rabim velik LCD, se pravi minimalno 17", kakor pa vidim je ta kar precej ne-priporocljiv, ker so na 1280 x 1024 premale crke!? Je kaj razlike tukaj med boljsimi (drazjimi) in slabsimi (cenejsimi) LCDji?!

LCD rabim predvsem za:
- brskanje po netu ipd. obicajno delo
- izdelav spletnih strani (oblikovanje in prograramiranje)
- gledanje filmov (DVD, divx,..)

Izbiram pa nekako med 19" in 18" pa tudi kakim 17". Koliko je opazne razlike med 18" in 19"? Ker ponudba 18" je kar pestra, 19" pa precej manj, oz. so mnogi 19" ze precej drazji. Trenutni ogledani modeli:
- NEC LCD 1760NX 17" 160°; 260cd/qm; 400:1; 16ms; DVI+Dsub
- NEC LCD 1850E 18"
- NEC LCD 1860NX 18" 160°; 200cd/qm; 350:1; 30ms; DVI-Dsub
- NEC LCD 1880SX 18" SuperFineTFT; 170°; 240 cd/qm; 350:1; DVI+Dsub
- Samsung SM191T 19" 1280x1024, TCO'99
- IIYama 4611UT 18" 0.279mm; 1280x1024; 250cd/qm; 300:1; 160°; TCO99

Kaj pomeni ta TCO99 (ipd) oznaka!? In koliko se pozna pri velikosti pike? 0.279mm pri iiyami je verjetno napaka?! Verjetno je 0.297mm!?

Torej kaj priporocate od tega? Kolikor jaz gledam mi je najbolj v interesu Samsung 19", ki je najvecji za njamanj denarja in Samsungi naj bi bili tudi precej hvaljeni!? Ceno sem dobil 214967,52 sit! Kak boljsi predlog?

Misli Samsung v kratkem izdati kake nove LCDje 18" in 19"!?


-----------------------------------------
podpis: _____________

rap3r ::

Tejc lahko ti že zdej poročam ko sm meu na testu LG L1710S ki nima DVIja ima pa 16ms odzivnega je zadevca špilala super! Nobenga ghostinga sploh...mam pa radeona 9700 tko da bi jih sigurn vidu.
Zdej čakam L1710B ki je isti sam DVI ma ker mam pač to funkcijo jo bom izkoristu razlika v ceni je pa 3000.
Zdej k nimam monitorja sm si pa sposodu LG L1510S ki je pač 15 inčna različica odzivni cajt ma pa 40ms sam ga še nism čist sprobu v windowsih je pač čist ql, sam za špile pa še nism probu vem pa da filmi delajo ok
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Tomaz27 ::

Jaz sem si danes nabavo Lg 1710b in vam recem da je zakon. Sploh pa za taki dnar: 135.000.
Ma pa 16 ms odzivni cas, 400:1 kontrast, DVI, usb. JE srebrne barve in ma rob samo 1 cm vlki okoli slike. Res super zadevca
Sploh pa kolko vem z DVI-jem ni monitorjev pod 160.000 sit tak da ce se komu lusta se majo menda 1 v Comtronu.
Dela pa res full vrei.

lep pozdrav

Tomaz

rap3r ::

Tejc vrjem da je super tud jz sm ga dons dobu tko da ni nobenga več v comtronu!
Uzameš program monitortester in s tem programomlepo vidš kako se monitor odziva...
Drgač sm meu pa učer doma LG L1510S ki ima mislim da 40ms odzivnega pa isto ni blo vidnega gostinga tko da...pr tem k ma DVI prkluček pa sploh nemorš vidt kakršnega koli problema s tem.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Easx ::

VPRAŠANJE:
Mi loh en pove kakšna je razlika med dvi in analognim izhodom glede same slike...

smirnof ::

dvi=lepša slika

samo to morš vedt

Easx ::

In kok lepša slika je. Ker če je razlika komaj oparza pol škoda dnarja za monitor z dvi izhodom:D

Wolverine ::

Kaj je sploh kdo nabavu Gericoma 19" za 180k sit? Ce je kdo nabavil naj poroca kako se kaj obnese, ker me zelo mika ta lcd.
Wolverine-entertaining special effects masterpiece:)

Lion25 ::

JAz sem ga vceraj prinesel domov!

Moram priznat, da sem res prijetno presenecen. Je full lahek ima pivot funkcijo, crke so ogromne. :)

Igre delajo super (probal nba2003, colin Mcrae Rally2) bom sprobal se druge v prihodnosti

Svetilnost je full dobra in tudi pri mocni dnevni svetllobi se full dobro vidi.

Pod kotom se vidi malo bolj medle barve, drugace je ok.

Filmi laufajo super, sam kvaliteta DivXov bo zgledala slabsa, ker ima pac tako veliko piko, je treba gledat na bolj dalec

Ce zmanjsam na resolucijo 1024x768 se slika skoraj ne popaci, se pa vidi, da text ni vec tolko oster. Kaksna druga resolucija pa sliko full popaci. Zdaj imam predpostavljeno res. 1280:1024 in se mi zdi, kot da delam na resoluciji 800:600 :) Full je vse veliko :)


Edini ghosting sem opazil ce sem hitro svigal sem pa tja z kaksnim vecjim oknom polnim vsebine. Pri scrolanju dela vse OK. Ce imaste uporabljeno funkcijo za mehcanje fontov ClearType bo delalo malo pocasneje (ne vem ce je to graficna ali monitor)

Edino kar moram grajat so v pizdi zvocniki in da nima DVIja.

Drugace pa sem vesel kot harmonika

Ip.s. Ko sem pogledal na prijateljev 17" monitor sem mislu, da ima 14" :)

boštjan ::

alexv
Zanima me na katere karakteristike moraš biti pozoren, ko kupuješ LCD monitor in kakšne morajo biti, da je monitor boljši od konkurence.
Zanimam se za 15'' ali pa 17'' LCD monitor, v tej debati sem veliko prebral, da so Samsung monitorji the best pa me vseeno zanima na katere karakteristike moraš pazit, pomeni kakšne naj bi bile in kaj je pri posamezni karakteristiki boljše večje ali manjše.

kontrast,
odzivni čas,
div- kaj sploh to je,
velikost pike,
mrtve točke,
resulucija,
frekvenca,
horizontalen/vertikalen kot vidljivosti
itd..)

dexter_II
kupi cim novejso stvar, tehnologija gre zlo hitro

-glej predvsem odzivni cas, pa kontrast,pa mogoce svetilnost,dvi ne rabis oz. je zlo malo razlike (digitalni vhod),frekv. ni vazna oz. je 60Hz pa nic vec ne rabis

-17 niso uporabne zaradi velikosti destopa 1280-x1024, bolj je 15 ker ima 1024x768 na gor pa potem sele 18 ali vec za 1280x1024

-mal si se teste na googlu najdi, pa izberi, pri LCDjih je itak ene 5 proizvajalcev matrik ostalo pa ime+elektronika, tko da zvenece ime ni vse (npr. Samsung na Monitorjevih testi je zlo razocaral,povsod na netu pa same dobre ocene???)

-kupi z ocmi ne samo na podatke, poglej ce ima kako mrtvo piko,poglej kaka je enakomernost osvetljenosti ekrana (nekateri imajo svetlejsi zgornji del),estetski izgled...

-jest mam LG L1510s za male pare pa sem zadovoljen z njim

jurre
-odzivn cas more bit cim manjsi (da ne steka pri filmih in igrah)
-za kontrast je najbol da ce se da da se v trgovin prepricas da vids v igrcah al pa pr filmh ce je temno al se se vid kaj je na sliki al je sama tema
-pika naj bo cim manjsa, kolikor vem je nekak najmanjsa za lcd-je 0,26
-div mi ni jasno kaj si mislil s tem, ce si hotu napisat DVI je to priklucek s katerim priklops monitor na graficno, poglej ce imas na kartici ta priklucek (bel, podolgovat),ce ne bos mogel kupiti adapter vga-DVI
-resolucijo majo ponavadi 1024x768 novejsi ze 1280x1024
-vidni kot je bolje da je cim vecji, npr tisti lcdji za ene 80k majo ponavad 90°kar pomen da mors skoz naravnost gledat v monitor, ce ksn gleda od strani ne bo cist nc vidu, k da mas ti izkloplen lcd
-frekvenca je pa tud bol da je cim visja, mal poglej da je vsaj ene 75hz
-mrtve tocke se pa pojavlajo s casoma, ker crkne en kristal not, pri nekaterih firmah ti zamenajo monitor ce mas vec kot 3 al 5 pik

zlo dobr lcd je necov 18", 16ms odzivn cas, vidni kot 170° v vse smeri, dobis ga pa za ene slabh 150k,al se clo ene 10-20k mn

upam da bos dobro kupil, ce ti pa se kaj ni jasno pa vprasaj



Loki ::

zanima me, ce kdo uporablja LCD za CAD (tako npr. Autocad kot modeliranje)?
kateri monitor? koliko velik?

Cokolesnik ::

Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

Zgodovina sprememb…

Dirkac ::

A mi lahko kod na kratko razloži, kakšna je razlika med LCD-ji, ki imajo DVI in tistimi, ki ga nimajo. Ali je od tega odvisna kakovost prikaza slike?

Sam imam Samsung Syncmaster 171s, ki nima DVI vmesnika. Pri filmih in 3d animacijah se slika kar precej popači (kvadratki, napačne/popačene barve), pa tudi barve niso dobro (pravilno) prikazane. Ali je razlog sama kvaliteta monitorja, ali so krive nastavitve?

Ali se splača prodat ta monitor in kupit Syncmaster 172T?

rap3r ::

@dirkac&marjan: slika z DVIjem je velik lepša govorim da so barve bol žive in slika bol čista in kontrastna. Če je monitor prikloplen prek dvija je manjša možnost da pride do gostinga ker se monitor odziva hitreje, razlika je pa predusem v tem da se slika ne pretvarja iz digitalnega v analogno ampak se direkt digitalno prikaže na monitorju! Pri tistih ki pa se pretvarja, pretvarja se seveda v grafični, se predusem zgubi na kvaliteti slike.
Dirkac za tvoj monitor nevem kakšno odzvnost nej bi imel samo to mi zveni kot gosting ali pa da je nekaj narobe s tvojo grafično probi tvoj monitor pri kakem frendu ker toook velike razlike med dvijem in vga ni da bi VGA mel kr kvadratke in črte počez ker če bi blo bi mel usi lcdi sam dvi.
Probi to prevert...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Marjan ::

Ali je kdo kupoval kakega 18" ?

Katerega priporočate v rangu DO 170k sit ?

Ali pa vsaj katera firma. Kako se obnesejo LG ali pa NEC, Philips.... ?!

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: boštjan ()

rap3r ::

@ marjan: doma sm meu LGja 18 tko in ma res lepo sliko! Še mal lepšo kukr 1710B oz nekje isto uglavnem ful lepo. Je pa cena nekje 170000 če ti pa ni škoda pa uzem NECa 18 tko k je 200000 pa boš vidu da je ress hud. Iz kerga kol zornega kota ga gledaš se slika ne popač ker ma vidni kot kar 170 stopin! Teli LGji majo pa 160 tko da so res super monitorčki oboji.
Zdej sm tud lastnik 1710B LGja in morm rečt da sm ful zadovoln!

gericoma sm vidu v akciji in sm ga meu možnost testirat in ti rečm da je slika taka k da bi barve z vodo razreču tok je bleda...pol zadeva mogoče ma 16ms sekund čeporv dvomm ker najbolši monitorji 19 palčni nimajo. Pa še to na njihovi strani piše da ma 600:1 kontrasta!?!!?!?! Prosm te še enkrat ne vrjem usemu kar piše! Me prov zanima kakšn kontrast to oni merjo...Ista fora je pr zvočnikih k na najbl čip piše da majo 2000W!|O Halo itak da ne, usi bi radi vedl kok ma tak zvočnik RMSja in ponavad noben nima čez 1W!

@kavka: ja maš prov še zmerm vrjamem najbol svojim ušesom in očem!
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: boštjan ()

Marjan ::

rap3r: Cool imaš L1710B! 8-)
Dej kej povej o njem. A maš DVI? A se vidi kej ghostinga pri akcijskih filmih? Osvetljenost je dobra? 30ms, ane?
Sem ga vidu in je zelo estetski!!

Premišljujem, da bi vzel L1810B ...


----------
Folk kako je s to ločljivostjo na LCDjih? Kolikor sem seznanjen imajo vsi ločljivost 1280*1024 --> 17", 18", 19" in celo nekateri 20".
Kako je potem z velikostjo pike??!! Pri 17" so črke majhne in visoko ločljive, pri 20" so pa ogromnje in kockaste ?!?!?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

rap3r ::

Jah nevem kaj nej ti povem. B na konc pomen da je DVI če je S na konc je brez!
Drgač gostinga ni nč sploh če je na DVI prkloplen! Zdej je prkloplen na eno grafično k je 2mb, k je radeon na servisu pa tud ni gostinga! Zadeva ma 16ms odzivnega časa. Doma sm meu tud enga LGja 15tko k je mela 40ms pa ni blo gostinga tud k je biu na radeona prkloplen. Tko da so zlo kvalitentni.

Ful mi je ušeč k ma mal roba okol ker tist rob sam plac zauzema!
18tka je huda v akciji jo lahko vidš tud v comtronu v cityparku, saj zadnič jo je meu frend skoz pržgano k tm dela.

Z resolucijo maš prov usi majo enako. Glede črk ti pa tko rečm po mojih izkušnah so črke enak velike povsod, samo delovna površina se ti poveča. Saj jz nism vidu razlike. Ne me pa za besedo držat...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pingec ::

Obstajajo pa modeli brez DVI (S-modeli) in z DVI ter USB hubom (B-modeli).

za kaj pa kasen rabi in kasne so prednosti?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

Darko ::

DVI (Digital Video Interface) pomeni neposreden prenos digitalnega signala iz grafične kartice brez DAC (digitalno analogni konverter), ki je sicer potrebna za CRT monitorje. Tako je pri običajnih LCD-jih video signal pretvorjen v analogno obliko in nato nazaj v digitalno, kar pa poslabša kvaliteto. Seveda pa potrebuješ grafikuljo z DVI izhodom, kar pa novejše kartice že ponujajo (vsaj Radeoni). USB hub pa je enostavno podaljšek USB-ja iz računalnika na monitor. Namesto, da se trudiš z iskanjem USB priključka za računalnikom pod mizo lahko fotoaparat, USB disk ali kak drug priključek vtakneš v monitor, ki pa je z USB kablom povezan z računalnikom. V bistvu je to dodatek, ki ni potreben za delovanje monitorja.
Upam, da je dovolj razumljivo.

LP Darko
««
«
1 / 168
»»