» »

AMD cenejši od Intela?

AMD cenejši od Intela?

Gejmer ::

Gledam AGT cenik in opazim tole:

AXP 2600P+ (2133MHZ) TB2b 96.820
p4 2666 BOX 512K (533MHZ) 91.200

AXP 2800P+ (2200MHZ) TB2b 192.580 8-O
P4 2800 BOX 512K (533MHZ) 122.520

Torej to pomeni da je konec z poceni AMDji in se intel bol splača?(manj se greje pa to)
Nanda yo?
  • spremenil: Gejmer ()

Matek ::

Gledam Mlacom cenik in opazim tole:

ATHLON XP 1800P+ (1.53GHz) 20.400
ATHLON XP 2000P+ (1.67GHz) 25.320

INTEL P4 1.8A GHz 512Kb BOX 46.200
INTEL P4 2.0A GHz 512Kb BOX 53.880

Torej to pomeni da je konec z Intelom, ker ma AMD 2x nižje cene.

Ja pa ja.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matek ()

Gejmer ::

Heh rekel sem samo za novejše modele.Starejši AMDji itak majo še nisko ceno...
Nanda yo?

the_unborn ::

gejmer, nekaj pozabljas, intelu cene ne padajo, cez dva mesca bo entel mel enake cene, amd bo pa ze skor 50% cenej, recimo no:)

R0K ::

Še vedno ne štekam tega z gretjem? To je bla nekoč pravljica, ki pa dan danes ni več niti najmanjši blem. Zakva pa pol mečete vsi dnarce za kulerje, vodna, ipd. Da se vam proc ne smili? Japajade.

Pa kr eni bluzjo, da jim je vroče v sobi, k majo AMDja..Jao..

the_unborn ::

(manj se greje pa to)
poglej v kaksne datasheet, bos videl da p4 odda ze kar precej toplote, vec kot amd

Gejmer ::

Ni to.Ampak gre se za gretje kot povprečje na npr. Zalmanu 6000cu.Intel bo sigurno ene 5°C do 10°C hladnejši...
Nanda yo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gejmer ()

Gejmer ::

Glej jz nism niti za AMD niti za P4 jz sprašujem kr zdej k se mi je skuru PC z 2400+ moram nov proc kupit in samo sprašujem...
Nanda yo?

Zheegec ::

Lol :) Kako ti je pa ratal :) Sicer se P4 na load bolj greje, če bi imel pa Northwood tako veliko jedro kot Throughbred, potem bi pa Intel že propadel ker bi imel exstra probleme s hlajenjem.
Seveda vsi takšne coolerje kupujejo, saj to je Slo-Tech, vsi overclockajo in rabijo močne hladilnike, za povprečnega userja je na XP2400+ že Zalman CNPS5400 dovolj. P4 3.06Ghz ima pa itaq že nov kuler in je rekorder v oddani toploti, pa noben nič ne reče glede tega.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

monster-x ::

če se vrnemo na samo temo sm to že večkrat opazu na kakem ceniku in je prav zanimivo.ali je pr močnejših modelih torej cenej in bol intel?

ali3n ::

A obstaja neko "pravilo" da se kupuje najnižji proc v seriji (npr. TbredB)? Alzo 1700+... pa ga navij kolk gre... to je še zmer nekak "best buy" - gledano cena/zmogljivost....
predpogoj je seveda dober RAM, plata in povprečno dobro preluftana kišta....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

San ::

Eni pač ne navijajo(mo), Ali3n.
Se strinjam da AMD lovi Intel v cenah, predvsem mišljeno z dražjo cerijo (333fsb). Če bi imel še ene 15k več za Granite bay plato, bi gotovo raje vzel Intel. Če nič drugega hitreje kompresira, kot AMD.

SasoS ::

Zadeva je pomoje taka...AMD ima še vedno premajhen yield procov od 2400+ naprej da bi spustil ceno. Athlon ni bil narejen za take hitrosti (tako kot je p4 recimo bil) - spomnite se da so to praktično isti proci kot uni prvi pri 700,800Mhz. Poleg tega pa rabijo tudi kakšen 150K+ proc. Dolgo časa je bil 2200+ za 50K največ kar si dobil...morjo vsaj nekej folka nategnt (tako kot r9700 recimo - največ keša pokasiraš od takih dragih stvari ki jih folk potlej kupuje kot neumen :D). Kar se pa toplote tiče...ja, p4 je na boljšem. Če daš kuler dol, se Athlon pokadi v 3s, p4 pa veselo dela naprej.

kockish ::

Naceloma ce mas kes za p4 2.4 ali vec, kupi intela, drugace pa kupi amd.

Jux ::

SasoS:
"Intel je v prednosti glede toplote, das kuler dol AMDju in se pokadi."
Mogoce če ---(popravil moderator-žaljenje)---uporabljas VIA KT133A ploščo, zdej se to več ne more zgoditi. Si upam jit stavit z teboj za en XP1700+ proc, da na svoji 8RDA+ dol uzamem volcanota in vidmo kaj se zgodi. Ce se pokadi, izgubim svoj proc, ce se pa ne mi pa ti se enga kupis. Tko da bom mel dva. No a si upas - ITAK SE BO POKADIL NE?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

Tarzan ::

Čist nič se ne pokadi.

Sem dal narobe kuler gor od vodnega hlajenja in je nekam sumljivo počas delal vse skupej. In sem pogledal... v igri je bil CPU throtteling>:D . Dam kuler dol in sem videl, da je bil na procesorju košček, kjer ni bilo termalne paste gor (verjetno se je naredu mehurček, ker sem hitel saj sem sprobaval dva procesorja in vodno hlajenje).
V glavnem, z kolkortolko dobro plato znajo athloni vse kar dela tudi Pentium4, če ne še kaj extra.

Blisk ::

Mislim, to je jasno, zakaj se pokadi iz AMDja, če ni coolerja, iz Intela pa ne.
AMD nima zaščitne kovinske ploščice prek jedra, kot ga ima Intel, ta ploščica je že neke vrste hladilnik.
Zato AMD bolje odvaja toploto, ker je hladilnik direktno na jedru.
Jst sem še vedno proti monopolistom.

Tarzan ::

Hotel sem povedat, da ima AMD DELUJOČO zaščito pred kurjenju procesorja.
Drugače, pa mislim, da bi veliko ljudi zelo rade volje dali iz Intelovih procesorjev heatspreaderje dol, ker samo ovira hlajenje.
Heatspreader res samo doda par nanosekund preden se pokadi iz procesorja, to je res. Ampak zaščita vseeno deluje pri obeh procesorjih.
Greje se pa itak P4 3.06 najbolj in tudi ni res, da je z zalmanom bolj hladen. To štorijo so demantirali že nekaj časa nazaj in ne vem zakaj ljudje še vedno ponavljajo...

perci ::

Jux, še eno tako, pa bo padel naziv.

SasoS ::

Jux: nič ne bo s stavo...če izgubim sem ob 17K ti dobiš pa nov proc. Če zmagam si ti samo ob proc, jaz pa ne dobim nič :D.

Dr_M ::

hahaha eni res nimajo pojma.
no uglavnem...moj duron je biu ze crn, ker je biu hladilnik slabo gor, ker so prsli delci jedra med jedro in hladilnik, ampak procesor se zmeri dela. pa tko ni laufu par minut, ampak ene 2 mesca. pa se na 1.9V je delu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gejmer ::

Škoda ker nimajo 2500+(tbread B) verzijo...
Nanda yo?

SasoS ::

sure...moj p150 je tut 2 mesca brez kulerja delu, pa smrdel je k se je prah žgou...pa še vedno dela :D.

the_unborn ::

jst sem gnal svojega p2 350 brez hladilnika pa se mi zdi, da se sploh ni pretirano grel, procesor je bil na otip tako vroc kot sedanji hladilniki na athlonih:D

Tito ::

Vse nad 2400+ so na b jedru narejene, že skos...

San ::

Mislim da ni naslov teme, kateri je bolj hladen, zato napišite AMD fani , kaj je toliko bolje zdaj na AMDju, da bi ga za isto, ''Intelovsko'' ceno raje kupili.
Poleg monopola (kar pa je meni vseeno, če imajo boljši produkt, kot AMD).

||_^_|| ::

če bi bla ista cena? hm..nevem, bi mogu mal teste pogledat

the_unborn ::

verjetno bi se vseeno odlocu za amd, samo top-end procov itak nima smisla kopuvat (vsaj jaz jih ne bi)

Tarzan ::

Če bi bla ista cena, pol bi kupu athlone, ker za server in za poganjanje setija je Athlon precej boljši. Sploh Seti2, ki prihaja v relativno kratkem času...

Intela ne rabim, ker jej AMD za vse dovolj sposoben. Intela bi nabavil, če bi mu skrajšali pipeline in mu zvečali FPU efektivnost.

nodes ::

Hm…če bi bila ista cena Intela in AMD-ja (bolj teoretično, ker bi moral imeti srečo, da bi do takšnega procesorja sploh prišel) na isti frekvenci, potem bi se vprašal za kaj rabim računalnik? Če bi comp izključno uporabljal samo za programe, ki uporabljajo SSE 2 ukaze, bi seveda absolutno vzel Intela. Če bi comp uporabljal kot hišni računalnik (prednost igre, filmi, internet, glasba) bi bil edini pravi izbor AMD, že zaradi osnovne plošče, nadgradnje, zmogljivosti….
Vsi ljudje ne morejo biti pragmatični že zaradi preveč subjektivnega značaja.
Gejmer ti sam iščeš bilko za katero bi se še zagrabu :8)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

AMD ali Intel Pentium 4??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
826129 (4862) Zheegec
»

Procesorske vojne je konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Procesorji
844689 (4689) ||_^_||
»

Kateri procesor ? AMD al INTEL ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
716001 (5118) frenk
»

Koga ima AMD za norca? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15611191 (7532) TheJack
»

P4 1.6A Northwood (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
734927 (3855) Mr.B

Več podobnih tem