» »

Vecni boj: AMD in Intel

Vecni boj: AMD in Intel

jezus_kristus ::

Pozdrav vsem skupaj!

Malo sem pregledoval stare poste in ugotovil, da ste na splosno bolj navduseni nad AMD-jem kot nad Intelom. Malo sem si ogledoval cenik Intelovih procesorjev in AMDjevih,
in ker sem pred nakupom racunalnika sem se znasel v dilemi. Intel 1.7GHz recimo je malo drazji od AMD XP2100+. Ampak AMD XP2001 laufa pri frekvenci priblizno 1.7 MHz.
Torej. Vprasanje v cem je fora, da se imenuje 2100 in ne 1700? Je to morda zaradi benchmark rezultatov ki jih dosega v primerjavi z Intelom? Kaj ima boljsega kot Intel. In kaj slabsega?
Moje laicno mnenje bi bilo da ima Intel dosti prednosti pred AMDjem... Hmmm, napadite me:).

In se dodatno. Do kod se da AMDja overklokat, da ne bi potreboval prehudih hladilnih telesc.

  • zaklenil: whatson ()

Zheegec ::

Spet ena zelo poznana tema in spet veliko dela za moderatorje :D
AMD Athlon XP2100+ se tako imenuje zato, ker označuje hitrost na kateri bi moral delovati AMD Thunderbird, da bi deloval enako hitro (torej da dobiš enako operacij/sekundo). Je pa to tudi zelo dobra primerjava z Intelom, saj 1,7Ghz AMD Athlon XP zelo prehiti celo 2Ghz Intel P4 (ker naredi več operacij na urin cikel), tako da je ta oznaka zelo realna. AMD ima tudi več L1 pomnilnika (in razen Bartona manj L2), kar mu pomaga dosegat v igrah še posebej boljše rezultate. Athlon XP2100+ in P4 2,2 Ghz sta nekako enaka - v teoretičnih testih zmaga P4, tako tudi v kakšnem enkodiranju (SSE2 in pa večji memory bandwith), recimo v igrah pa je 500Mhz počasnejši Athlon kar lepo hitrejši (recimo UT2k3).
Poleg tega je glede AMDja tudi dobra podpora glede osnovnih plošč (No ja, en dober nabor čipov je pač dovolj za to izjavo) - mislim namreč nForce2, ki so razmeroma poceni plate glede na performanse in integrirane komponente (ki so zelo kvalitetne - prišparaš za zvočno in mrežno v najslabšem primeru).
Če se dobro navija vprašaj Morphling1, ki je navil XP1700+ (okoli 1500Mhz) na 2800Mhz, seveda z exstra vodnim hlajenjem, z navadnim zračnim pa recimo XP2100+@2,1Ghz z zračnim, seveda FSB več ali enako 166Mhz.

Upam da sem ti malo razložil, sedaj pa ponovno AMD vs Intel debata
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bf4ed ::

Pa ja ne že pa.;(( >:D

the_unborn ::

ce imas, mimo grede, v mislih celeron 1700, potem moras nujno vzet athlona, ker je nepopisno hitrejsi

whatson ::

AMD cenejši od Intela?
AMD vs Intel Celeron
AMD vs. INTEL
Izzivam userje Intelov
AMD vs Intel
Intel ali AMD?
intel ali amd?

To je kaplja v morje "amd vs intel" nekonstruktinih debat ... Za mnogo več uporabi iskalnik.

Zaklepam zato, ker se teme podvajajo ... hkrati pa zato, ker take teme vedno izgubijo rdečo nit.
Čas včlanitve v Slo-Tech - 6. nov 2000 ob 20:39


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Temperatura cpu

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
382955 (1727) rejven
»

Einsteinova uganka

Oddelek: Loža
365644 (4102) Thomas
»

Aktualno v Forumu

Oddelek: Novice / Obvestila
72249 (2249) OmegaBlue

Več podobnih tem