» »

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

Katalog radiatorjev evropskih avtomobilov

««
«
1 / 10
»»

morphling1 ::

Tole je darilo za vse, ki iščete radiator za vodno hlajenje (in darilo zame, da mi ne boste več težili :D )
Namreč online katalog grelcev za ogrevanje notranjosti (heater core), ki so najbolj primerni kot hladilnik za vodo pri vodnem hlajenju.

KATALOG RADIATORJEV !

Kaj je važno vedeti pri iskanju po katalogu.
1. kolona: Model
2. kolona: Modelsko leto
6. kolona: Material radiatorja
RA/PL ->baker/plastika
RA/OT ->baker/medenina najprimernejši material za radiatorje
AL/PL ->aluminij/plastika
AL/FE ->aluminij/jeklo
7. kolona: Mere radiatorja [mm]
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)
  • preklical razglas: Primoz ()

bezerk ::

zmaga :D

||_^_|| ::

noro!

frenk ::

To je to:D. Sam še po servisih je treba poklicat.

the_unborn ::

1kratno:))

lukslo ::

uuu tole pa bo zelo prav prislo hvala morph :D
lets the hunting begin >:D

Matek ::

Pod Z manjka Zastava Corp.>:D
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

morphling1 ::

To je Fiat licenca :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Gejmer ::

A od Opel Corse B je good radijator a se da pr nas nov dobit?
Nanda yo?

lukslo ::

Mah ne vem no gledu Fiesta letnik 79 pa je mel al/pl radiator. ;((

gremo gledat še za corse ker na tem odpadu je niso meli.

l_jst ::

Mislm kam gre svet avtomobilou Fiat 128 (predhodnik zastave je meu bakren pa medeninast greuc), današnji auti pa usi neki alumini pa plastik Še dobr d se je ta starih dost ohranil na odpadih:D
Bi blo dobr ce bi kej pocel. (http://www.slo-p2p.tk)

Tic ::

Hehe... al pa ce si ocistis roke in gres v trgovino :)
persona civitas ;>

rap3r ::

Hm nism najdu sam a je ker od teh radiatorjev k so v katalogu un k ga maš ti doma?:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Dr_M ::

jao zdej se bo spet miljon osebkov najdl k bodo tezil kje se to kupi pa kok stane....klicte na servise, pa narocte...tistih 20-30k+ sit boste pa ze zbral...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

tha_Kalis ::

jaz imam pravo zmes ampak jo rabim v avtu (fiat panda):D
ne odlasaj na jutri, kar lahko storis pojutrisnjem

Zgodovina sprememb…

Tic ::

Ufff. Najdu sm se eno resitev... ce se kdo vozi sz trolo nei pogleda po zic za nosečnice.. tam ke je klima in je en hud mejhn radiator...

A kdo pozna trol-serviserja?>:D
persona civitas ;>

Wox ::

SkIDiver ::

Mene pa tukaj zanima ena stvar. Če vzamemo radiatorv roke vidmo, da na koncu kjer je medenina ali plastika pride kot nekakšna komora kjer voda iz cevi vstopi vanjo nato potuje po ceveh radiatorja na drugo stran tam pride v komoro in iz komore nazaj v cevi radiatorja in spet v komoro iz nje pa v cev in naprej. Kdor ga je mel v rokah in mogoče celo razstavil ve kaj mislim (upam). No mene zanima ali je boljši sistem z temi komorami na konceh ali je boljše, da komore vzamem stran in lepo gor zavarim bakreno cevko, ki bo povezovala prehod iz cevi v cev ki grejo med lamelami radiatorjev? Pri tem postopku ima zadeva daljšo pot kot pri komori. Kaj je boljše za hlajenje, če vzamemo hladilnik v velikosti nekje 25x13 cm?

morphling1 ::

Ne, ne to mora bit te radiatorji za gretje so narejeni na ta način da gre voda po paralelnih ceveh po eni polovici v eno smer nato pa spodaj obrne in gre v drugo smore se pravi je v bistvu samo en ovinek in to je tako lepo pri tem ker ima radiator zaradi tega toliko manjši pretočni upor, če bi povezoval vsako cevko posebej bi naredil katastrofo in ti akvarijska pumpa ne bi skoraj nič vode čez porinila, ker so cevi v večini radiatorjev tako ozke sploščene pač s čimvečjo kontaktno površino pri danem prerezu.
Glede velikosti večji je, boljši je, enostavno. Seveda malo odvisno od same zgradbe, ampak identičnih načinov, je pa boljši večji. Tak 13*25 bi bil kar idealen ker je fino ozek in ga spraviš v večino ohišij gor pa pašeta dva 120mm venta, o kakšnem radiatorju se govori ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

blblb ::

a mi lohka en razlozi kva pomen XX-> pr letnici avtomobila(XX je poljubna vrednost)?

aja pa se neki sem hotu vprasat: kaj pomeni TUBI SMONTABILI pri Renaultih

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: blblb ()

njok ::

TUBI SMONTABILI - cevi, ki se snamejo (kako se to napise z levim prilastkom?:8))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

subz ::

snemljive cevi

ajoj kaksni slovenci ;)

Clemento ::

morph: dobil sem par kilerjev od avtov pa me zanima sledece: imam enega od
lade ki kar dobro izgleda in sem slisal da imas ti tudi od lade kiler pa me zanima kako se obnese..potem imam pa enga od forda granade in izgleda nekako tako kot on
od kadetta l.1978(samo nastavki na vrhu so dugacni) pa me zanima kerga kej ponucat(pol sem dobu pa se par aluminjastih pa par puščajočih in enga rahlo prevelikega;) ki
bodo romali na kosovne odpadke drugo leto)? Pa se en nauk: poglej najprej
v garazi kaj se tam skriva in ne hodi prej na odpade:D

p.s.: thanks za VDD mod :D
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

morphling1 ::

Si kdaj zasledil, da sem se pritoževal čez Lado oz. sem imel pretoplo vodo ?
Drugače pa če je Fordov približno enakih dimenzij, je še malenkost boljši, zaradi večje površine in prelotanih reber.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Clemento ::

Bom poslikal zadevo pa objavil! Od lade je debelejsi kot od forda! Pa od lade
ima bakrena(nic galvanizirana rebra) fordov pa je tanjsi in ima...ma slika
od forda je tle spodaj:


Pa mislis da bi se dalo kej s temle naredit( je original pobarvan
medeninast kilertud od enga ruskega :D avta):
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Tomi ()

Dr_M ::

sm se pogovarju z enim kolegom od fotra k dela v citroenovem servisu. prav da se rablenga radiatorja ne splaca kupovat ker mas 95% sans da spusti. nov pride pa od 15-30k sit, odvisno od modela. sam jest ga bom dubu za cist mal kesa :D :D :D
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Tic ::

Dej se nam zrihti... a ne?:D
persona civitas ;>

Blup ::

A pol ma vsak rablen avto 95% možnosti, da mu grelc spusti?!? 8-O

... men se to nekak ne zdi realna trditev...

p.s. pa tut dvomm, da je kdo tlele šou kupvt novga (no, vsaj večino mislm s tem)

morphling1: kdaj pa lohka prčakujemo drugi del tega kataloga? Za npr bl eksotične avtomobile, kot so BMW, Mercedes :) ... pa tut tko, pr unih firmah k so navedene, jih kr dost manka v tem katalogu ... če sm mal nesramn, pa brez zamere :)

Blup
:\

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Blup ()

Dr_M ::

mislu sm na une k jih kups na odpadu, ne pa na ksne iz 2 leti starih avtomobilov...
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Clemento ::

Jst mam 3 vsaj 20let stare radiatorje pa so vsi odlicno ohranjeni tko da nimajo kej spustit...
Pa se probleme bos imel ker je na vseh novejsih avtih aluminijast kiler gor...morjo bit pa medeninasti al pa bakreni
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Clemento ()

Dr_M ::

heh...kok jest vem niso ne medeninati ne bakreni, ampak kombinirani medenina-baker.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Clemento ::

Dr-M: odvisno sem videl ze tudi celega medeninastega! >:D Ti nVidia fanatik;)
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

Dr_M ::

sam kolikor je meni jasno medenina bl slabo odvaja toploto, tko nekak tko zelezo.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Lamborghini ::

u supr !!

sm si malo pogledal in sm navdusen :)

Tomazzek ::

stoenkin radiator je zakon...še več ...čudež...

_Dejan_ ::

Živjo mam ene par vprašanj glede radiatorjev. Zanimajo me mere radiatorja od Lade takega kot ga ma morphling. Zanima me če ima kdo doma radiator ki lepo pride v chiefteca C601 to je midi tower, če ga kdo ima bi lepo prosu za njegove mere in od katerega avtomobila je. Radiator mora biti bakren in imeti priključke 1/2 cole( okrog 12mm), širok pa max 17cm, višina pa max 25cm z priključki vred.
Se v naprej lepo zahvaljujem.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _Dejan_ ()

njok ::

_Dejan_: klikni na katalog radiatorjev in preglej malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

_Dejan_ ::

gledam za LADIN radiator.Pa poglej pa boš vidu da ni notr od LADE.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

njok ::

Ne, mislil sem za radiator, ki pase v chiefteca.

_Dejan_ ::

ja sej ladin mensezdi tut notr paše
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

Če daš obe kletki za diske ven, potem gre v Chiefteka tudi Lada :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

tebe sm čaku morph.:) A ostane kej placa za disketnik bi ga že nekako pritrdil.(tut priključke lahko predelam). Dones sem bil na odpadu na viču pa ni mel nobenga radiatorja od Lade sam od opla pa od stoenke.
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

morphling1 ::

V bistvu bi se dalo tudi to, samo bi moral priključke za cevi na radiatorju narediti nižje oz zaviti skoraj takoj za zgornjo ravnino radiatorja.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

_Dejan_ ::

ok bom pa naredu. Zanima me a poznaš kak odpad v bližini lj?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

ali3n ::

2 avtoodpada sta v LJ na Cesti dveh cesarjev, en na Viru pri Domžalah (za McDonalds drive-in zaviješ levo) in en v Grosupljem. Verjetno je še kak...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

dela ::

kako se vam pa obnese grelec kabine od yugota kot radiator?
ker danes sem ga iz enga zwreckanega yugota vleko pa je en s pesom prlaufal pa se drl tak da sm spizdo potem ko sem uspešno odstranil oni plastični airbox pred njim, tak da me zanima če se ga splača še enkrat "it maznit".
P.S. ga je kdo od vas sam iz avta spulu, oziroma če ma kdo kake nasvete kak ga čimprej ven "spipat".

Jackass ::

Mene pa zanima kaj pomen to k so eni radiatorji označeni z modro eni z belo, eni pa z rumeno?

Hvala!
jAcKaSS

Blup ::

Jst sm ga zanč iz 128ke sneu.. pa je šlo čist izi ... k daš uno plastično škatlo stran morš sam še cevi iz radiatorja snet pa je... k radiator ni nč pršraufan.. tko da si ubistvu že skor vse naredu...

Blup
:\

dela ::

@Blup:
samo jas sem pod pritiskom delal :D
si ga pol ubodu? (od 128-ke)
če ja, kak ti hladi?

Lp

Blup ::

Nism ga še montiru, k še nimam škatle sestavlene... jutr pa grem na dopust, tko da bom nadaljevou šele avgusta! Je pa kr fajn velk... gresta 2 120 mm venta zihr gor... jst sm namreč dau 2 92 mm gor...

Morm pa tut še mal razmislt kaj bom naredu s priključkom, k en je aluminjast pa ma en velk ventil gor, tko da ga pol ne morm položit na spodnjo stran ohišja kokr sm si zamislu.... tko, da če ma kdo kkšno idejo oz kkšnga dobrga (poceni) privatnika k se s tem ukvarja da mi naredi en priključek, bi prosu če mi pove za njegov naslov!

Blup
:\
««
«
1 / 10
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Moja kištica ohladi se z vodo in en kup vodnih blokov lastne izdelave (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7711573 (8635) Privatnik
»

sam bi naredil radiator ...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
142318 (1858) Karaya 52
»

Kam postaviti radiator za vodno

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
221648 (1249) njok

Radiator za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
91080 (948) TESKAn
»

Hladilniki - slike - wanted ?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
231811 (1413) EX-B

Več podobnih tem