» »

MBM in diagnostiččni LED zaslonček na EPoXovih ploščah

MBM in diagnostiččni LED zaslonček na EPoXovih ploščah

OwcA ::

Na vem, morda je to splošno poznano in samo jaz živim pod skalo, ampak mene je zelo navdušila zmožnost MBM, da prikazuje vrednost senzorja (žal le temperaturnega) na diganostičnem zaslončku. To omogočite tako, da v General->Basic obkljukate "Enable RD2Pro support" in za naslov vrat (port) izberete $80.
Stvar sicer ni ne vem kako uporabna (stvar seveda deluje le kadar je MBM aktiven) je pa srčkana [;)].
Ob enem pa to pomeni, da lahko na tem zaslončku prikazujemo poljubne (2 znakovne) podatke, kar naredi zadevščino bistveno bolj zanimivo. Si bom malo pogledal specifikacije in spisal programček, ki to omogoča, potrebna je le ša kašna dobra ideja kaj prikazati [8-)].
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Dr_M ::

plosk plosk. zadeva dela na 8kta3 :D :D :D :)) :)) :)) :))
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

slon ::

probu na epox 8k5a2+ in nedela . sem naredu tko kot si napisu in ponovno resetiral komp in zadeva ne dela , pol probu še na $84 in zadeva ne dela, sem pa ugotovu da maxtor kaže temp diska, sam jaz bi vsen da mi dela tud tvoja ideja :'( ;(( ;((
AMD Ryzen7 5900x & MSI MAG 570x TOMAHAWK
& Asus TUF 3080 & 32 GB 3200MHz@3600MHz
& Samsung 970 Evo plus 1TB & LG 27GL850

OwcA ::

@sloroland: ni treba resetirati, le "Apply" pritisneš in je (ali vsaj naj bi bilo [;)] ).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

rap3r ::

Na 8RDA dela:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Buggy ::

Kako pa dobis temperaturo diska v MBM? Imam disk Maxtor 60GB ATA133 7200 in za temperaturna senzorja na voljo samo Winbond 1 in 2. drugo ne prime. Se pravi: socket dioda in case temp.
Kako bi lahko nastavil se za disk? Neki drugi monitor tool mi temp. diska prikaze.

planetparty ::

Upam da bo tvoj program zastojn!!:D :D :D

Bom malo premislil in ti sporočim moje ideje

rap3r ::

Ej buggy v MBM greš pod General in Basic in pol se na strani pomakneš čist do konca in obklukaš Scan for IDE drivers with termal sensor...in ko to obklukaš daš apply in restartaš comp potem ko se ti restarta greš na Temperatures in tm k ti piše Should display board sensor, pozabu sm kako se od diska imenuja sam sej boš vidu...tist k ti nov rata...:D
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

sash ::

za temp diskov ne rabiš restartat kompa, ampak samo ponovno zaženeš MBM in zadeva že dela, sicer is pa lahko na netu tud pogledaš če je tvoj disk sploh primeren za "oddajo" temerature
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Microsoft ::

Vse lepo in prav, sam... a mi edn plosim pove, ka pomen ta MBM kratica? Kam se to gre?


by Miha

DjTonic ::

Mother Board Monitor Klik ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

temperatura sata diskov

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302905 (2279) Jan987
»

WD in SMART temperatura

Oddelek: Strojna oprema
211176 (913) Damjan Jagar
»

Program za preverjanje temperature procesorja

Oddelek: Navijanje
172105 (1780) Overlord
»

Še kakšna je temp. HDD

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
141142 (940) SkIDiver
»

?? Temperatura grafične

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
262215 (1829) mmisv

Več podobnih tem