» »

Ozemljitev v doma-narejenem ohišju

Ozemljitev v doma-narejenem ohišju

HardFu ::

Skoraj sem že dokončal ohišje, katerega sem se lotil izdelati. Sedaj pa me zanima naslednje: ko bom vgradil osnovno ploščo, ali moram kakšnen/vse/nobenega vijak zvezati z napajalnikom oziroma čim drugim (ohiše je prekrito s plexijem, ogrodje je jekleno). Moram tu posebej bit pozoren na kaj ali lahko plato in ostale komponente preprosto prišraufam na plexi in ne bo nič narobe.
Hvala za odgovore
http://codeable.io

morphling1 ::

Plata je ozemljena že preko napajalnika, tako da to ni noben problem, tudi če je plata samo na pleksi privijačena.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Blisk ::

Če maš kej večjih kovinskih elementov je dober, če so ozemljeni, drgač pa ni panike.

Bungee- ::

Mogoče je pametno povezati ohišje napajalnika in "maso" MB-ja še z eno dodatno žico. Vsaj meni je to pomagalo, ker se mi je občasno PC resetiral sam od sebe ... PC imam vgrajen v predal od mize :D
S kladivom in dinamitom je mozno vse! - Poanta je samo v doziranju.

segi ::

Slike?:D
---------------------------------------------
Segi podobo na ogled postavi,
ker bolj resnico ljubi kakor hvalo,
zad skrit vsevprek posluša, kaj zijalo
neumno, kaj umetni od nje pravi
----------------------------------------------

Kaboom ::

jekleno ogrodje daj pod ozemljitev. boš že skril nekam en kabel. safety first ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

Blisk ::

Pr ozemljitvi ni tok panike elektrika, kot pa elektromagnetne motnje, zato pa so ohišja kovinska.

TribesMan ::

Jest mam home made pleksi ohišje pa je vse ok brez da bi povezoval kakšne dodatne mase. Mora delat sej maš itak z maso iz napajalnika vse povezan skupi.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

cekr ::

Potrebno ali nepotrebno?

1. če je ohišje plastično - ni potrebno, pa tudi nimaš kam priklopiti. Takšno ohišje ima oznako z dvojnim kvadratkom.

2. če je kovinsko ohišje, tu pa nastopi zakon o varnosti pred električnim udarom. Vse kovinske dele moraš med seboj zvezati oz. morajo biti v popolnem spoju, potem pa le te povezati na ozemljitev (PE).

3. Pri vsakem električnem aparatu, ki ima izpostavljen katerikoli kovinski del, moraš izvesti ozemljitev. To ne pišem, ker sem sam slučajno v tem in ker to piše v zakonu, ampak ker je pri vsaki stvari najpomembnejša tvoja osebna varnost. Šele potem pa pride elektromagnetno valovanje, kar pa je pri plastičnih ohišjih velik problem. Včasih so plastična ohišja računalniko odznotraj prešpricali s proti elokrtamagnetnim premazom in z notranjimi kovinskimi ohišji. Če pa je ohišje prozorno, pa je to velik problem, ki ga ne gre zanemariti.

Sinclair ZX Spectrum [Zilog Z80A - 3.5 MHz, 48kB, dvojni kasetofon,
TV-OUT, radirke, Sinclair-Basic], Sinclair ZX-81 [Z80A, 3.25MHZ, 1kB]


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč z vezavo lustra

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
142638 (2183) okidoki
»

Vibriranje prenosnika ob dotiku

Oddelek: Pomoč in nasveti
294839 (4278) francek1
»

"Prebija" mi elektrika!?

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
258396 (7627) mjanez
»

Zakaj ozemljiti hišo

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
289762 (9138) telexdell
»

CRT monitor

Oddelek: Strojna oprema
61240 (1155) Pyr0Beast

Več podobnih tem