» »

vgradnja strešnega okna v vozilo ? DA ali NE ? - če za klimo ni denarja

vgradnja strešnega okna v vozilo ? DA ali NE ? - če za klimo ni denarja

mrTwelveTrees ::

Ok ok, sem že neki bral nekje -na drugem forumu, da če daš delat okno v streho avta to ni dobro, ker na vsak način ti začne puščat !

kva zdej to pomeni ? da se ne splača ?
koliko to sploh stane ?

in če kje to dobro naredijo - KJE ? (v Lj ali okolici)

nočem da mi začne čez eno leto voda kaplat na glavo ;((

undefined ::

Ja, ta nevarnost vsekakor obstaja. Zato še toliko večji razlog, da raje malo počakaš in privarčuješ za spodobno klimo, katero lahko prižgeš tudi pozimi, kar strešnega okna ne moreš. :)

Smorny ::

sosedu zamaka na cliotu, pa še rjaveti je začelo okoli, ker ni blo v redu zaščiteno. Negativno vpliva tudi na togost karoserije!!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

MI_KO ::

Ja valda, klima pa pozimi,...:D :D :D

Gremo eskimom hladilnike preodajat?

Kvaliteten šibedah (npr. webasto) ne bo nikol zamakal. Pa še te, če so ka kaki lamerji not namontirali.

undefined ::

> Ja valda, klima pa pozimi,...

A si že kdaj slišal, da klima tudi greje? No, zdaj si. :)

mrTwelveTrees ::

ok, pol se ne splača...

samo klima na 6 let star avto ??

ne vem ne vem
če se splača

hyundai Lantra 1.8

Ziga Dolhar ::

MI_KO, lepo, a --- stick to the point.
https://dolhar.si/

MI_KO ::

O.k. sorry

Odvisno kolk sreče maš.
- Sem videl že zelo stare avtomobile katerim šibedah ni niti malo točil, čerav ni bil serijski (npr. naša lada ca. 10 let nazaj, pa mercedes L.82 z webastom).
- Nasprotno sem videl serijskega na jumperju (citroen), ki je zamočil že celo streho.

Najbolje bo, če vprašaš zastopnika Hyundaijev kaj on predlaga. (mogoče celo original?) Pa kaka garancija proti zamakanju tudi ne bi bla slaba. Firme pa se ne spomnim nobene, samo kvaliteta ni vedno poceni. Rajši zadnji dve okni odpri. - pomaga

undefined ::

> ne vem ne vem
če se splača

To je pa tvoja odločitev. Povsem odvisno, koliko te pozimi zebe, pa koliko ti je poleti vroče. Če te to ne moti preveč, pa raje investiraj v novo grafično. >:D

R0K ::

Odvisno za ktir avto gre? A majo že ti avtomobili (k ga maš ti - ti modeli) že tut vgrajene klime? Potem bi blo bolje da poiščeš v salomonu kirga, k pač prodaja ta avto po delih. Pač sesut do amena (recimo zadej) notr je pa itak čist uredu in ti lohk da za male pare klimo...sploh če je nemc pa itak dobiš na odpadih alpa magari ti kir iz nemčije prnese kopijo dost cenej..

mrTwelveTrees ::

ne, ne

karkoli bo novo klima ali okno - novo :)

IceMan: rajši klimo za cca. 100k sit (govorim na pamet) kot pa grafično za 100.000 sit :D

ne vem no, orginal okno od hyundaija bo pa spet drago ;((
sploh pa ne vem če ni to isto kot če dam enmu to da neradi - ne orginal okno
da ne bo isto teklo..

mrTwelveTrees ::

kva nej na servisu - če dam orginal okno - zagrozim serviserju da ga bom obesu če bo samo kaplica kapnila na mojo glavo ?

Damjan Jagar ::

Pripiši en + za strešno okno iz moje strani.

Moj uno letnik 1993 ima že od vsega začetka (neoriginalno!) strešno okno, pa ni spustila niti kaplijica in okoli ni niti malo rje. No, če sem iskren.... sedeže mi je pa res enkrat namočilo.. pozabil zapreti okno :8)
http://jagar.si

Azrael ::

Če je strešno okno pravilno montirano ne zamaka in streha ne rjavi. Vse je odvisno od pravilne montaže in od poznejše uporabe.
Res pa je, če boš pral avto z močnim curkom vode, vseeno utegne priti noter kakšna kapljica.

Za tiste, ki jih zanima čemu klima pozimi. Zunanji zrak, ki gre v kabino je vlažen in če je ogret od grelca povzroča rosenje hladnih šip.
S klimo ta zrak najprej ohladimo, da se izloči vlaga, potem pa gre skozi grelec kjer se ogreje in v kabino dobimo topel zrak, z malo vlage, ki ne rosi šip.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Azrael ()

TheHijacker ::

ok, pol se ne splača...

samo klima na 6 let star avto ??

ne vem ne vem
če se splača

hyundai Lantra 1.8


Sam imam tudi Hyundai Lantra 1.8 letnik 1994 pa je klima bila že not. Dela brez problema... Tudi v tvojo bi se morala dati vgradit...
http://www.google.si

R0K ::

Za tiste, ki jih zanima čemu klima pozimi. Zunanji zrak, ki gre v kabino je vlažen in če je ogret od grelca povzroča rosenje hladnih šip.
S klimo ta zrak najprej ohladimo, da se izloči vlaga, potem pa gre skozi grelec kjer se ogreje in v kabino dobimo topel zrak, z malo vlage, ki ne rosi šip.


To se da tudi brez klime, ane :) ;)

Azrael ::

To se da tudi brez klime, ane


ROK, potem pa še povej kako, to bo zelo zanimalo tiste, ki v avtu nimajo klime.

Lp, Azrael

Tody ::

kolikor sem jest pozanimal o tem se klime v avte ki za to nimajo prostora (ni seriskega ) ne splača ker boš dal za klimo 100.00 + mehankarju še enkrat tok da ti premeče motor iz zadevo uštima. Bi šel pa na kak uradni servis uprašat če to delajo. Malo več plačaš amapak maš garancijo kar se tiče okna (no prej vpraši če ti dajo sam 99 % bi ti jo mogl dat!!!)

R0K ::

Sej imajo tut avtomobili brez klime hladilni sistem. Sicer je daleč od kvalitete klime pa vseeno. Malo dlje traja, dela pa.

Če ne pač odpreš šipo in stvar je rešena. :)

garancijo boš pa dubo na neki kar je serijsko (recimo tudi šibedah ziher) bi mogu dobit eno leto garancije (mogoče pri japoncih celo tri, sam ne vrjamem), če ti ga zmontirajo na pooblaščenem servisu. Samo da ne boš mislil, da so strešna okna (serijska..torej take k so v lantri) bo zihr pršla okol 80-100k sit. Vsej take so nekak približne cene tega ranga avtomobila..mogoče bi bilo pri tem kaj cenejše, k je mal starejši. Še vedno mislim, da je bolje klima. Pa če tudi je rabljena. Klime itak ne moreš zjebat. Važn da fila, da kje ne spuša
in to je to.

sidney ::

stresno okno se absolutno izplaca. Ze na 2 avtomobilih sem ga imel, pa mi ni nobeden zamakal. Moj nasvet: webasto in dober montazer... kvaliteta zajamcena. obvezno zahtevaj garancijo. glede same karoserije pa: ni problema, ce je montaza pravilna.

tody: 100 ksit+ (poceni) za golfa na vw servisu je cena cca 420 ksit, pa se lantro je nekdo omenjal. ko sem jo imel je bila cena za klimo cca 240 ksit (pred leti na original servisu)
najbolj se splaca kaksno rabljeno iz razsutega avtomobila ...
Marjan streli !!!! Lisice so Mici zagrable !!!!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sidney ()

ali3n ::

mrTwelveTrees: če si iz LJubljane poklič na servis Lekše (01 420 10 10) - oni so dost prilagodljivi, se da kako rabljeno robo dobit,.... tud cenovno so ok....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mrTwelveTrees ::

ali3n: na servis Leškše ga vozim že 6 let :)
ne vem če so poceni, so pa dobri (kvaliteta)
pa dragi... ;((

ne vem no, rablene stvari ne bom dajal v avto,... ne, ne
če bo klima nova - za cca max 150k sit z delom - pa še to je velik!

streho pa ne vem če bo dal rezat ... :\

ali3n ::

hehe.. mi smo 12 let njihova stranka... morm rečt, da se mi ne zdijo dragi.

Vpraši Franclna ("majstra"), kaj ti svetuje....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

mrTwelveTrees ::

no ja bom še mal razmislu - o rableni klimi
a kdo ve, koliko bi prišla rablena klima...
ozeroma če se splača rableno montirat notr, ...
menda (ne vem) se pri klimi dodaja samo plin - in to je vse (samo ta je drag)

undefined ::

> menda (ne vem) se pri klimi dodaja samo plin

ą10% bencina gre za klimo, ko je vklopljena. :)

Mercier ::

-----------------------------------------------------------
Vroče mi je ko cucku, vozim se kar precej, klima je finančno izven dosega...pa malo razmišljam o strešnem oknu. Ampak...avto ni star in nameravam ga imet še dooolgo, pa sem rahlo skeptičen gelde takšnih posegov.

Razmišljal sem predvsem o takem, ki se odpira navzgor in noter (v streho). To OK?

Kakšne izkušnje imate z naknadno vgrajenimi strešnimi okni?
Koliko to stane?
Koliko to traja?
Kdo to naredi dobro? (predvsem v Celjski regiji)
Še kaj pomembnega za vedet?
-----------------------------------------------------------

Zgornje je c/p iz zaklenjene windows teme.

Itak si ne bom upal dat rezat revčka... Če pa kdo ve, kje to obvladajo, pa se bom vseeno šel pozanimat. (mogoče se bom pa pustil prepričat)

||_^_|| ::

Saša: jst ti priporočam webasto.
Takšnega okna k gre v streho se mislm da naknadno ne da vgradit. Kaj zaen avto pa maš?

Mercier ::

>Saša: jst ti priporočam webasto.

Tnx, bom jih malo gnjavil po telefonu. Dejansko sem mislil svoje čase, da je webasto 'krneki'. (zaradi onih reklam za grelce)

>Takšnega okna k gre v streho se mislm da naknadno ne da vgradit.

Šit, se mi je zdelo, da še nisem videl takšnega naknadno vgrajenega. Pa se potem sploh splača?

>Kaj zaen avto pa maš?

Mitsubishi Space Star (1.3)

ali3n ::

Vgradi klasičnega - na "vinto" al pa na "klipsno";
včasih so taka okna puščala, danes ne več; par prijateljev (3e) je naredilo to, pa so zadovljni; je pa potrebno malo vzdrževanja (paziti, da ne pride listje vmes + občasno mazanje gume s kakim silikonom, parafinom... da ohrani prožnost);
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

||_^_|| ::

Saša: Webasto so vrhunske zadeve (serijsko jih vgrajujeta audi pa bmw, za druge ne vem). Jst mam webasto šibedah že serijsko pa tisti grelec tut (pozimi je vreden zlata).

Če bi pa rad mel takšnega za v streho se pa pozanimi če je mel tvoj avto to že tovarniško narejeno. In če je mel, pol se mal po odpadih zafuri pa komplet streho zamenji (če se ti sevede da pa če maš $$) mislm da je to edina varjanta da dobiš takšnega za v streho. Mislm pa da so webasto šibedahi nekje od 100k naprej.
Obstaja pa malo morje drugih proizvajalcev.

Aja, pa ni se slabo pozanimat o tem kako je streha narejena, ker lahko da ma ravno kakšno zaščito za potniško kabino tm k bi moglo bit strešno okno.

Mercier ::

Tale Top Slider Medium (webasto) bi bil namesto take, ki se odpira navznoter.



Stane cca. 60k SIT streha + 20k SIT vgradnja in ima eno leto garancije. Traja pa najmanj dva dni, da naredijo. Aja, tale je na štrom, ročni model je slabih 10k SIT cenejši.

No, ja, še sprejemljivo. Četrtina cene klime, od oka. (še manj, če ti klimo proda Mitsubishi)

Garancije bi lahko dali več. Postane človek sumničav, če si proizvajalec za te vrste produkt ne upa dati več garancije, kot eno zimo. Bi imel raje, kot zagotovilo tipa na servisu, da itak te stvari ne puščajo, oziroma bi bilo dobro dopolnilo takemu zagotovilu.


Mitsubishi-je bom pa res poklical, kako je s streho.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Mercier ::

>Saša: Webasto so vrhunske zadeve (serijsko jih vgrajujeta audi pa bmw, za druge ne >vem). Jst mam webasto šibedah že serijsko pa tisti grelec tut (pozimi je vreden zlata).

Ja, sem že opazil v tej temi, da so cenjeni. One reklame so se mi zdele...tak top-šop.

||_^_|| ::

če je pa sam 10k razlike pol pa itak električnega vzemi, če boš vgrajeval.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vozilo s panoramskim oknom - izkušnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7613865 (8504) chort
»

zakaj nimamo belih/srebrnih streh/sten

Oddelek: Loža
438280 (6397) sef_gendale
»

Zaščita sprednjega stekla pred ledom - predlogi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11526366 (23493) driver_x
»

nakup rabljenega avta (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
659440 (7344) ;-)
»

Sedim v podstrešnem stanovanju , temperatura cca 28 C. (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7518286 (15674) Wasted

Več podobnih tem