» »

Pregrevanje R9000 PRO HIS

Pregrevanje R9000 PRO HIS

«
1
2

kuglvinkl ::

Pa začnimo. Kupim 8rda+. Moram se znebiti Matroxa G400 (1.5v only, kaj čmo, napredek). Nabavim Radeon 9000 PRO by HIS.

Butem not, naložim zadnja Cataliste (3.2). No, da vidim prvič Nautre mark :). I wish!! Pri 3.2 testu dobil zelen zaslon, vse utripa, teksture se lomijo, restart. Dobr, briga me za 3dMark, grem probat špile. RtCW: utripa po 3-4 minutah, ne sicer tako opazno. SS: enako, Q3 enako, MaxPayne včasih vrže ven. Zdej sem dobil tak screen že v 2D (Winsi)!

Je morda še kakšno upanje, da je karta vendarle v redu? AGP imam na 1.5 V, Auto.

Win2k + SP3

update: zdele bom zamenjal na Cat. 3.0a. Poročam.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

update: novi stari catal ne zaležejo nič.

+ vidim v tem forumu, da ima folk precej težav s temi (HIS) kartami.

Slika pa zgleda približno takole (no ja, še huje, ikon ne vidim), kot jo je nekdo iz foruma pripopal:
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

swar ::

Najbols da neses nazaj v trgovino in zahtevas novo ce je le mozno!Sploh se ne sekirat zakaj ti ne dela oz kaj je narobe nej se oni s tem ubadajo,kaj pa prodajajo robo ki ne testirajo

OZZY ::

Ni samo HIS tak. Tud saphire 9000 pro ma te probleme. Ampak mislim da ne jedro temveč rami. Najprej je meni velikokrat isto naredilo prav pri varjanti max payne testu. Sem malo potem potipal rame in so bili kar lepo vroči. Sem zdej dal zraven nosilec od zalmana fb123 ali nekaj takega, da piha vent čez kartico in sedaj ni več teh problemov.
Pač varčujejo, da so čim cenej pa ne dajo gor reber. Samo tud na jedru je en kurče* mali ventilator tako da....
Go with the flow.

morphling1 ::

To ne more biti povezano z pregrevanjem, ti navadni ddr rami sploh če laufajo na default hitrosti, ma da delajo brez artifaktov in tud gpu na teh karticah se ni bi smeli ravno pregrevat, ker vse skupaj nič ne porabi. Tole je napaka kake power komponente ali uporov ali kondenzatorjev ali pa celo designa pcb-ja. Lepljenje heatsinkov tu ne sme biti pogoj da dela, ker večina kartic s podobnimi rami, tako od Atija kot Nvidie dela bp tudi brez. Ozzy, lahko da si popravil situacijo s tem, da si hladil. Samo to mora špilat tudi v dosti bolj vročih okoljih kot so pri nas sploh če ni navita.

Jaz bi jo brez pardona šel zamenjat.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

kuglvinkl ::

Karte niti v sanjah ne mislim dodatno hladit za normalno delovanje. RAMi so sicer pri obremenitvi prevroči, da bi držal gor prst, ampak tudi pri Matroxu je tako in nisem imel absolutno nobenih težav. Zgleda da je res tako kot pravi Morph, ena el cheapo komponenta ga serje.


RMA time.
Your focus determines your reallity

OZZY ::

Sem pisal na sapphire ter priložil dotično sliko (pač mam od njih karto) in so kratko in jedrnato napisal naslednje:

I think your card is faulty. RAY
Go with the flow.

kuglvinkl ::

Dobra informacija. Tnx.


Zakaj sploh s tem morim. Nekaj podobnega, ok v 2D sicer ne, ampak v DX špilih sem doživljal na Geforcu. Nazadnje se je izkazalo, da je bil problem v Detonatorjih. Kakšna beda. In na sloves Catalystov sem sklepal (in predvsem upal), da bi morda tu šlo za enako šlamparijo.

Zdej bom moral čakat na Gigabyta ali pa razdrem pogodbo. Dobr ne? ...
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Ob prvem dnevnem zagodu (torej 8 urd dow :)) se mi takoj pojavijo križe kraže na zaslonu, tko da moram resetirat, da imam vsaj 2D uporaben.

Glede na to, da je precej uporabnikov, ki se pritožujejo na HISom (tudi na tujih forumuh), pred nakupom priporočam premislek, če sem takten.
Your focus determines your reallity

OZZY ::

Jaz bom tako rekel glede drajverjev.

Z to karto sem probal 3 različice. In v vsaki se je ta problem pojavil. tako da niso drajveri ampak nekaj se na karti zgleda pregreva. kaj pa ne bi vedel. Stavim sicer na ram, ki je svinsko vroč ko laufa 3dmark ampak to bojo pa potem že na servisu ugotovi. Sem se odloču, da jo jutri pošljem na servis ker mam dost zajebancije.
Go with the flow.

TribesMan ::

Jaz sem mel podoben problem z sapphire R9000pro, fora pa je bla v tem da je bil hladilnik priliman na jedro samo v enem vogalu, ko si pogledal proti svetlobi se je ocitno videlo da je med GPUjem in hladilnikom zracna reza. Potem sem ga nesel zamenjat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

OZZY ::

Hmm. Danes sem sprobal kartico, ker naj bi jo jutri nesel na test. Sem jo matral uro pa pol s 3dmark testm pa niti ene napake. Prej je vedno kje napaka se pojavla. Zdej pa nič.

Sploh ne vem......sm mal zmeden:\ :\ :\
Go with the flow.

kuglvinkl ::

Hm, probaj še kakšen OGL bench..

Sicer pa, danes kličem v štacuno (Bel-Bled Otočec) in pojasnim moje tegobe. Jutri ali pojutrišnjem dobim zamenjavo, žal ne Gigabyta, pač pa Saphirre. Če se napaka ponovi, gre spet nazaj in verjetno, v kolikor Gigabyte ne bo dobavljiv, sledi razdor pogodbe.
Your focus determines your reallity

mitfif ::

Pred časom sem v Avstriji kupil sapphire radeon 9700 pro in se mi je dogajalo isto. V glavnem so se pojavljali že ob samem zagonu, v windowsih včasih čez cel ekran ali samo pol in podobno. Če si z kartico zmigal so se spreminjali, tako da ni bil nekje dober stik. Ko sem jo odnesel nazaj sem takoj dobil novo, tako da mislim da je najboljše da jo odneseš nazaj.

OZZY ::

No po še daljšem testiranju se je napaka le pojavila. Tako da bo šla k prodajalcu.

Je pa zanimivo. Napaka se pojavi le v testu LOBY (3dmark02se) ko laufam nekaj časa zapovrstjo (recimo 10-15 testov zapovrstjo- low in high detail). Sigurno napako lahko prikličem v tem testu. V drugih pa mislim, da mi je smao enkrat ratal.

No napaka se mi je pojavljala včasih tudi ko sem delal v namizju tko da .....no gre nazaj. Ampak šele drugi teden, ker rabim računalnik ta teden.

Go with the flow.

kuglvinkl ::

Napaka se je ponovila!!! 3D leti kot treba, Word mi pa popolnoma zapacka sliko. Karta je zdej od Saphirra.

ZNORU BOM!
Your focus determines your reallity

boštjan ::

A lahko še kerega drugega novejšega radeona sprobaš,ki ni radeon9000pro? Pa keri monitor maš?

willson ::

lp!

kuglvinkl -> no sm bil prvi k je imel tocno tak problem (z 9000pro HIS - kulpjen pri JAEtu)
tako da - RESITVE NI! gres lepo v trgovino in "Novo kartico prosim..." pocakas
pol ure (gres na kavo) in dobis novo - sam mors bit mal tecn. :D

p.s.: pac seriska napaka - in tega problema ne bos resil doma...

Simko ::

Sam imam radeona 9000 od connect3D in se mi včasih tuudi čudno obesi!
Identična slika kot zgoraj nekje. Ampak ne morem ugotoviti, kaj je vzrok. Med igranjem kake igre s emi ni še nikoli zgodilo,da bi mi spacalo sliko. Vedno, ko sem na namizju ali pa v kakšnem explorerju.

lp

kuglvinkl ::

boštjan: žal ne, mi pa Rage 3D deluje v 2D popolnoma normalno.

willson: karta je že zamenjana s Saphirrom, pa se mi to še vedno dogaja.

Ostai, ki se vam to dogajao: dajte prosim napisat še sistem!

Moj: 8rda+, AXP, FSB/RAM 166/166, Win2k SP3.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

MONITOR kuglwinkl,MONITOR.Mogoče obstaja kaki haklc med 9000pro in tvojim monitorom.Kako pa je z drugimi RADEONI,če maš možnost.Pa to 9000pro sprobaj še na kerem drugem kompu.Al pa znižaj FSB ,razen če maš novega athlona z 333MHz FSB.Pa kaka ti je frekvenca AGP?Daj sam na 66MHz.

kuglvinkl ::

Monitor je Samsung 757 NF. Kakšno vezo pa naj bi imel? Z Geforcem dela, z 3D dela, z Matorxom (G200, G400 DH) dela.

Da bi imel FSB veze? Z GeF in Rage 3D dela. AXp nje 1700, trenutno spet na 1500 GHz, 166 MHz. Sej pravim, igre ne štekajo nič, RAMi so OK.

Frekvenca je na 66 MHz, Voltaža na 1.5 V.
Your focus determines your reallity

boštjan ::

Pol pa ti preostane da tega radeona odneseš na keri drug komp ali pa kerega drugega radeona (kateregakoli)not daš.

Han ::

Si poskusil z DirectX 9.0 in svežo namestitvijo Win2k (SP2, SP3)? Zahtevaj R9000 Pro by Gigabyte ali pa menjaj plato...

kuglvinkl ::

Gor je še vedno DX8. Karti dam zadnje upanje tako (ker sem jo pač menjal z drugo, čeprav sem ziher, da sem v redu spucal register in file), da bom postavil sistem na novo.

Če se napaka ponovi, gre karta seveda nazaj in zahtevam za Gigabyte. Ampak!, težava je v tem, da jih v RS trenutno ni. Lahko se celo zgodi (če pogodbe ne razdrem), da bom moral počakati na 9200 verzije.

Da bi plata jebala. Mogoče, ampak defektna skorajda ziher ni, ker druge karte delajo v redu. Če je težava na strani ATija, bo notri pač GeF.
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

OZZY ::

kugl: Če se tije napaka ponovila z drugo kartico je vprašanje kaj je narobe. Ker dvomim, da bi imele obe različne kartice isto napako. Sem mislu prvo, da ime te probleme samo Saphire, zdej tud gigabyte in HIS. Če so gonilniki je težko reč, saj pri meni je na treh različicah prišlo do iste napake. Če je kaj z matično. Prej sem mel gigabytovo zdej soltekovo in problem je še vedno tu.

Kje bi bil problem??? Kaj pa mogoče nestabilno napajanje grafike preko agpja???
Go with the flow.

ali3n ::

Hm - pri meni se pojavljajo občasne "motnje" - zdi se mi, kot da grafična doživi kratek elektro šok - kos slike mi mal "zvije..."

|||||||
<<<<<<<
|||||||

tko nekak...

Zanimivo je, da se na printscreenih tega ne vidi. :\

R9000 pro - saphire
959 NF

menjal matično in napajalnik... na GF2 MX teh težav ni bilo... moram probat še z drugim monitorjem...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

OZZY ::

Jest mam pa monitor 757NF. Da ne bomo ugotovili, da je kje samsungov monitor kriv.
Go with the flow.

boštjan ::

Da ne bomo ugotovili, da je kje samsungov monitor kriv.

Na to jaz glih cilam odkar si je kuglvinkl drugega radeona nabavo.Saj ne da bi privošo,a možno je.

morphling1 ::

Kaj ma monitor veze s tem da se paca slika, sploh pa ko mu ostale kartice delajo ? Kvaliteta izdelave zelo šepa pri določenih cenenih Ati karticah, ki so se razmnožili kot gobe po dežju predsem iz Kitajske. Če hočeš kvaliteto se vzame Ati original, Hercules pa Gigabyte (no dražje zadeve kot so Tyan, Elsa ter še kaka bi morale tudi biti ok) Saphire si je sicer ustvaril kar dobro ime, ampak še vedno kaj uide. Tudi z 9500 ter nekaterimi 9700 so bili podobni problemi. Kuglvinkl zakaj nisi vzel kake 4200 variante, zarad cene ?
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

OZZY ::

boštjan: Ja ker sem mi zdej malo čudno zdi, da mamo vsi podoben monitor in enake probleme.

Vprašanje: A mate mogoče inštelirane tiste samsungove drajverje, ki se dobijo zraven na cdju??? Ker jaz jih mam. Da potem ni to kje krivo???????????????
Go with the flow.

OZZY ::

uf. To je blo pa skoraj istočasno oddano.
Go with the flow.

Simko ::

Sam imam LGjev monitor.
Plata je KT400. Možno, da ima ta kakšne probleme z grafiko, saj mi prvega radeona sploh ni hotela spoznati. Čeprav je delal. Nato sem ga mejal in ta dela. Kolko tolko OK :)

lp

kuglvinkl ::

Ja, Morph, cena ... Zdej razmišljam, da bi pogodbo razdrl in nabavu NV25 (tu me pa skrbi kvaliteta 2D, ampak baje so ti časi minili).

Ziher bom še enkrat menjal, za Gigabyta al pa Herculesa. Če še to ne pali, potem ATI zbogom.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

OZZY, ravno kar sem spet zamenjal za PCI (sem poizkusil še z driverji, ki so na priloženem CDju, isto...)), tko da te fehtam, ko boš ponovno (če boš seveda) montiral karto, da odjeb*š Samsungove driverje (sicer, jaz jih imam z neta, novejše).

Simko: kaj misliš s tem kolko tolko? Kaj je narobe? In kateri proizvajalec je naredil tvojo karto.
Your focus determines your reallity

buhica1 ::

Da se še jaz pridružim druščini ki kolne serijo 9000... Imam Sapphire Radeon 9000 64 MB ne pro. Kupljena v Avstriji a se mi tudi občasno dogaja ista stvar. Matična je MSI BX Master, proc Celeron 1200, monitor pa Jerovškov ADI Provista 17'. Tako da lahko po mojem definitivno izključimo monito kot težavo... Sem pa probal tri sisteme (win98, 2k in xp) in pri vsem se to občasno doagaja. Meni se je to največkrat zgodilo s Kazoo (??!!);(( , ko imam več povezav in jih mora osveževati... Pred tednom nazaj pa se mi je enako zgodilo pri 3d Mark-u... Še sreča da sam iger dosti ne igram...

Lp Buhica

ali3n ::

Hm - mi kdo razloži tole: naredil sem printscreene (auto na 1 sec) in tam teh motenj ni... (ko sem delal printscreene so motnje bile vidne). Sklepam, da je signal ok, sam da monitor ne more prikazat... al kaj?

9000 pro Sapphire
959NF 1280*1024 @ 90Hz
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

morphling1 ::

Ja to pa je zanimivo, ker če delaš printscr. se artifakti od pregrevanja poznajo, ker je motnja v signalu, tako da v tvojem primeru gre za drugo zadevo. Kakšne motnje pa sploh imaš, enako kot Kuglvinkl, ali kaj drugega ? Ker če zadeva ni navita, je lahko edina težava v samem VGA izhodu oz tem vezju.
Aja nekaj sem se spominil Kuglvinkl ali kdo drug, imate DVI to vga adapter, da bi sprobal še drug izhod. Če ga kdo rabi ga imam jaz.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

kuglvinkl ::

Podoben problem.

To z DVI adapterjem je zelo vredno poskusiti, da se še to izključi. Sam ga še čakam, ampak tudi če bo delalo, meni to ne pomaga prav nič, ker obvezno potrebujem ob izhoda.

Moja karta ni navita in tudi ni bila.

Zgleda da bo res treba počakat na 9200.

Pa še nekaj. Na rage3d, ok nisem baš zelo zavzeto iskal, sem našel samo en tak problem, vnaši preljubi Kokoški je pa to očitno zelo pogost pojav. Samo ne mi rečt, da si EMEA zasluži crap robo, ker bom nekomu odstranil sedmo in osmo vretenco.

Najbolj me pa pali to, da je karta zelo zelo dobra za tisto kar sam potrebujem, če bi se ve ne bilo problemov.
Your focus determines your reallity

kuglvinkl ::

Sem pisal še na Spahirre. Čakajoč odgovor.
Your focus determines your reallity

njok ::

Only a guess... a se se spomnite, kaj se je dogajalo z "povrsnim" vgrajevanjem Ti4600 kart nekaj casa nazaj?

boštjan ::

Kaj ma monitor veze s tem da se paca slika, sploh pa ko mu ostale kartice delajo ?

Bolj sem cilal na to,da se pač ti 2 komponenti ne razumeta najbolje,mogoče kar cela 9000pro serija ,zato pa sem predlagal da sproba še kere druge radeone 9X00.Glede kablov in signala,je pa fora spet ista.Pri geforcu vse ok,pri radeonu pa ne.Jaz vseeno mislim da preprosto 9000pro pa ta samsung se "tepeta".Treba je samo ugotovit glavnega krivca.

morphling1 ::

Boštjan, tole teorijo o nekompatibilnosti z monitorji lahko pospraviš, enostavno monitor ne more sam od sebe narediti take slike kot jo je pokazal Kuglvinkl na zg. sliki. Sploh pa ko govorimo o Samsungu, ki ima ogromen delež svetovnega trga monitorjev in je njihova katodna cev še v cel kup drugih monitorjih. Sicer pa Kuglvinkl si zadevo sprobal še kje drugje ?
njok, misliš mali Gainwardov fiasco. Verjetno gre za nekaj podobnega.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

boštjan ::

ok pospravljeno;)
To pa tudi mene zanima,če kartica drugje dela BP
Glede fiasca,a se ni to dogajalo z 4200 golden sample.Ker sprva sem mel namen kupit ta golden sample pa sem naletel na par takih forumov,kjer so meli probleme z 4200

ali3n ::

hm.. prej me je morphling1 spraševal - kake probleme imam...
Težko je opisat - lažje je ko vidiš...

Zgleda tako, kot da bi "grafična" dobila "močnejše elektro sunke" - par vstic se za delček sekunde popaši (ukrivi); nimam takih artefaktov kot kuglvinkl....

zadeva je stalna pri selektanju teksta v ircu... (selektaš, pa scrollaš gor pa dol - slika se "zamika"); fora je, da sem hotel posnet screenshote - sam tam se tega ne vidi....

če ponazorin z ASCII znaki: ||||| pomeni ravno sliko (ok) >>>>> pa zamaknjeno...

||||||||||||
||||||||||||
>>>>>>>>>>>>
>>>>>>>>>>>>
||||||||||||
||||||||||||

bom probal še DVI izhod...

vmes sem menjal napajalnik in Plato... tko da to ni vzrok,... na GF tega ni blo...
Da bi bil kriv monitor, pa skor ne verjamem (al pa nočem verjet...)

abit BH6
R9000 pro 64 MB, Sapphire
Samsung 959 NF
Catalyst 3.2
Win 2k + SP3

- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

kuglvinkl ::

Ja, nasledni teden bom probal še na stari mašini (Abit KT7E).

Ampak, kakor se zdi meni, je se take napak dogajajo neodvisno od platforme.
Your focus determines your reallity

Simko ::

kuglvinkl: kolko tolko pomeni, to kar prikazuje slika spodaj.
Daj poskusite še ostali (tisti, ki imate probleme z radeonom - ali pa tudi ne) na med.over.net, pa na klepet levo v meniju, pol pa se po forumu malo igrajte - skrolajte, klikajte - meni se VEDNO pojavi stanje, ki je prikazano spodaj. Na tem forumu VEDNO!
3D igre pa delajo brez problema - vsaj do zdaj no...3d Mark pride skozi brez problema.
Ne vem, kot, da bi ga kombinacija barv na med.over.net zmešala.

Verjetno bom kartico poskusil v kakšni drugi mašini preden jo bom menjal. ATI dolgo več ne :\ .



Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ali3n ()

Han ::

Uf, lahko tole sliko malo pomanjšaš, ker preveč raztegne tekst...

CP Technology (PowerColor) Radeon 8500 ne kaže nobenih anomalij. Sistem: Asus P2B (BX čipovje, 133 MHz bus, AGP 2x @ 89 MHz), 330 W Enermax, 17" ViewSonic PT775 (BNC priključek), Win2k SP3, Catalyst 2.3 (7.76).

Simko ::

no, je ali3n potihtal, meni se ni dalo :P

Stanje, ki ga prikazuje zgornja slika, se pojavi v 10 sekundah brskanja po forumu! Po drugi strani pa sem zdaj eno uro kvejka nabijal pa nič...

Še to: očitmo mora biti okno (IE) na maximized!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Simko ()

kuglvinkl ::

točno tko mi razturi Word. 3D kot rečeno leti kot mora.

Čakam na uraden odgovor od Saphirra, probal bom v drugi mašini. To je vse kar mislim temu posvetiti. Dost mam!
Your focus determines your reallity
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ati radeon 9200 - tak nateg da ni res...

Oddelek: Strojna oprema
272076 (1212) cpu
»

radeon 9000pro benchmarking

Oddelek: Navijanje
281693 (1267) _Dejan_
»

Radeon 8500,9000 ali 9100 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1327086 (5077) ferjan
»

RADEON™ 9000 PRO ali RADEON™ 8500 128MB

Oddelek: Kaj kupiti
332091 (1031) kuglvinkl

Več podobnih tem