» »

Časovni popotnik obogati na borzi

Časovni popotnik obogati na borzi

Koci ::

Read this link
Panta rei!!
  • spremenilo: OwcA ()

tha_man ::

Lol, človek se gre vrnit 200 let nazaj zato da bo zaslužu na borzi? Sem mislu da bomo meli v prihodnosti kaj več soli v glavi...
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Gandalfar ::

it's a fake.. get over it :]

tha_man ::

Ne ne, prepričan sem da je resnično!

Saj piše ne internetu.









:D
(c) 1982 Sinclair Research Ltd

Gandalfar ::

rotfl :))

par dni nazaj je bila celo novica na naslovni strani s-tja.. pa je tam notri dal nekdo link z obrazlozitvijo.. ne da se mi iskat..

sam se enkrat ROTFL tha_man :))

undefined ::

Ali pa je največja ironija to, da je človek res časovni potnik in nekateri nasedejo na to, kar jim skušajo podtaknit ameriške skrivne službe, da bi to relevantno "odkritje" zaščitili in ohranili le zase. :D

Skrajnosti sta vedno dve. ;)

Thomas ::

Skriva nekaj.

Sicer ne časovno potovanje, ampak inside trading pa že.

Tudi da "nima identitete" je zelo zanimivo.

Pa da je naklatil kar precej $$$ v tako kratkem času tudi.

Res zanimivo.

ON TOPIC:

Naslov teme nekako ni ustrezen. Tukaj ne gre za nobene idiote.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

leonius ::

Se strinjam, naslov teme je zgrešen.


Jaz vidim v tem popolnoma enako možnost da je potnik in da ni potnik.

Ne morejo mu dokazat da ni potnik v času, kakor tudi on nemore/noče razkriti svoje skrivnosti.


Sicer pa, mislim da so določeni big brotherji že na delu. Ki pa nam ne bojo povedali, ampak če več ne bo slišat o njem , potem bomo vedeli da je res časovni popotnik!:\ :\ :\

Tr0n ::

Verjetno genij, ki si zeli z zgodbo o potovanju skozi cas skrajsati jeco (kot psihicno motena oseba).

Koci ::

Če je on potnik potem sm pa jaz papež. Sicer pa kaj mu bi dolarji pomagali v letu 2222.
Panta rei!!

Thomas ::

Gre za nekega scam velemojstra. Našel je (nezakonito) luknjo v sistemu, skozi katero je kar dobro obogatel.

Zavaroval si je umik z neidentito in s sklicevanjem na neprištevnost (via time machine), če ne bi vse šlo gladko.

Hehe ... tepec ni!

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

krneki0001 ::

Nategun. Tip ma dobre veze, da lahko u parih tednih nardi 126 rizičnih transakcij in zasluži 350mio dolarjev.
Kaj mu bodo dolarji po letu 2200, če bomo že v desetih letih vsi na evru, tut američani in ostali.
LP
Nebivedu

Zgodovina sprememb…

||_^_|| ::

Kaj mu bodo dolarji? Zdej se jih da še prav fino ponucat ne?

tito_si ::

A se je kdo vprašal kako naj bi imel človek za 126 poslov notranje informacije, ki bi jih potem zlorabil? Če hočeš met take informacije moreš verjetno koga poznat da ti jih da. Verjetno je res, kar je mislim da rekel IceMan, da je vsa zgodba izmišljena. Pač story a la Lady.:D

undefined ::

> Če je on potnik potem sm pa jaz papež. Sicer pa kaj mu bi dolarji pomagali v letu 2222.

Zamisli si, da greš ti za štos 200 let v preteklost, razkrinkaš sistem in obogatiš na podlagi dobrega poznavanja zgodovine in sistema ekonomije v tem času. Vse to je zate pustolovščina, zajebancija, igra, kakorkol hočeš to imenovati. Ni to za korist, ampak zabavo. :)

Thomas ::

Mogoče je pa naredu samo dober Predictor in je vse zakonito?

Zdej pa tega, da ima dober Predictor noče povedat, raje nekoliko poseda po okrožnih ječah. Sej ga bo sodnik itak kmalu napodil domov.

Dopuščam ene 5% verjetnosti, da gre ravno za kaj takšnega.

:) :))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Kryx ::

800*x^126 = 350000000

800 začetni vložek, 126 število poslov, 350000000 dosežena vrednost, x = 1 + donos.

Za donos posameznega posla dobiš ~10.9%.

Vsekakor se ni ukvarjal s 'priložnostmi', ki bi vrednosti dodale manj, kot 10%.

Vse skupaj v dveh tednih. Na par ur je moral obračati (126x). Torej so ti 10% skoki morali biti precej 'hitri'.

A je kje v tako kratkem roku sploh dovolj takšnih priložnosti, da je to mogoče? Po moje je, čas je bil 'ugoden'.

Vsekakor bi bilo za nazaj možno najti (približno) optimalno pot skozi posle znotraj ene domene v času njegovega trgovanja. Da bi videli, če bi se recimo s 100 transakcijami dalo kaj več.


Kryx

Thomas ::

p(časovni potnik) ~ 0.000000000...0001

p(Predictor) ~ 0.05

p(insider|scammer) ~ 0.20

p(cela zgodba hoax) ~ 0.75


IMHO.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

ahac ::

Sicer pa kaj mu bi dolarji pomagali v letu 2222.

ja, kaj le.. zamenjal jih bo za Evre preden bo šel nazaj v prihodnost! :))

Kryx ::

Če bi kombiniral (predictor in insider), postane stvar mnogo bolj uresničljiva. Tudi 'časovni potnik' ima lahko precej pomenljiv pomen, če upoštevamo, da prodajna/nakupna naročila rabijo nek čas, preden se skanalizirajo... Hoax.

:)

Kryx

Kaboom ::

Sicer pa kaj mu bi dolarji pomagali v letu 2222.

On že ve ;)

(kaj pa mi vemo kak "oni v 2222" trgujejo :D )
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.

||_^_|| ::

Kdo pa pravi da bi šel nazaj v njegov čas?? Zakaj pa ne bi rajš tuki s temi dolarji užival?

undefined ::

No, jaz sem povedal kaj bi bil moj namen takega potovanja. Se pravi, dopust in pustolovščina. Po tem pa bi se najverjetneje vrnil nazaj... ali pa tudi ne, to je pa spet odvisno od drugih faktorjev. ;)

Marjan ::

Glede naslova te teme: "Američani so pa res debili":
Debil si ti, Koci, če takole označiš cel narod zaradi enega človeka.

-------------------
Pa nisem s žaljivko mislil resno (zato sem dal v poševno), ker vem, da si čisto vredu tip - Koci.

Pa še neki je --> Moderatorji mi ne smejo brisati posta, saj tudi naslova te teme niso spremenili.

Od zdaj naprej je žaljanje po tem forumu dovoljeno.

:( :( :(

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Marjan ()

smash ::

ampak zanimivo je to, kako naj bi tega clovka obdrali v zaporu dokler ne bi povedal, od kje mu informacije..clovk se potem zopet zamisli o vsesplosni demokraciji...ker ce bi blo demokraticno, bi moralo biti nekako takole: clovk pravi, da je vesolj, oni nimajo dokazov in ga morajo izpustit po 24 urah.....clovk zivi normal life....oni so tisti, ki bi moral najti dokaze odvzem njegove prostosti

spominja me na iraq in na priemtiu strajk....kjer americani povozijo vsa demokraticna pravila:\

undefined ::

Demokracija je iluzija, ustvarjena zato, da ljudje manj težijo. ;)

Tr0n ::

Ti si cela iluzija :).

undefined ::

> Ti si cela iluzija :).

Ampak še zmer tvoja najljubša. ;)

Klemenn ::

hmm..če bi blo po moje..bi mu reku..nej pove kakšen podatek..iz prihodosti...kaj se bo še zgodilo..če je res že iz prihodnosti :\

undefined ::

Saj je rekel, da pove lokacijo Osame in razkrije zdravilo za AIDS. :)

Koci ::

Sej nisem mislo, da je zdej ves narod "debilen". Ima pa kr en lep del posamenzikov posamezniki tak malo čudne fore: eni so časovni potniki, pol tam recimo stara mamca toži Mc Donald za 15 milijonov, ker se je polila z vročo kavo, pa kaj ja z vem kaj še vse. Ok razumem, majo pač takšno kulturo, nagnjeno k pretoravanju, zato je tudi to novico treba jemat kot še eno iz tega arzenala pretiravanja.
Panta rei!!

krneki0001 ::

Tista stara mamca je dobila milion dolarjev, ker se je polila s prevročo kavo.

LP
Nebivedu

P.S. tut tega "potnika" bodo hmal izpustil, pa bo užival svojih 350mio dolarjev.

Klemenn ::

česa ga lahko obtožijo?

undefined ::

> česa ga lahko obtožijo?

Tistega, česar se sami spomnijo. :)

Klemenn ::

česa pa? sreče?

Marjan ::

Koci:
> Sej nisem mislo, da je zdej ves narod "debilen".

Na forumu ni važn kaj mislš, važn je kaj napišeš.

BoGo ::

> česa ga lahko obtožijo?

Trenutno ga obtozujejo insiderstva. 126 posrecenih primerov z ze prej izracunano donosnostjo vec kot 10% na primer v tako kratkem casu ne more pod nobenim pogojem biti slepa sreca.

Neumnezi pa so, da ga gnjavijo za njegov casovni stroj, ko jim pa ponuja zdravilo za AIDS, naj ga tako preizkusijo. Za Osamo pa itak ni treba sprasevati, ker ze verjetno na Kubi s Fidel Castrom kadita kubanke in se smejita.

There are 10 kinds of people in this world:
Those who understand binary and those who don't.

noraguta ::

Thomas ::

Pa kaj je to z mano, da dajem poste v napačne teme?

Se opravičujem vsem.


Kar se pa tegale možakarja tiče ... zadeve so vse bolj zanimive.

Imeti tako dobre vire notranjih informacij je tudi čudno. Tudi notranja informacija ni nekaj stoodstotnega.

Tole bi pa znalo biti zanimivo ....
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Afera United Airlines: Twitter (tokrat) ni brisal objav (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5315402 (12059) k4vz0024
»

dolžina smuči?

Oddelek: Loža
1711674 (11147) gusto
»

Nova Nintendova konzola Wii U 30. novembra

Oddelek: Novice / Konzole
289455 (7788) plaz21
»

Kaj bi šli pogledat, če bi imeli časovnistroj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
694552 (3088) CWIZO
»

Casovni stroj...jeseni 2002 :) (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
796271 (4793) Thomas

Več podobnih tem