» »

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi]

««
«
1 / 39
»»

Gandalfar ::

Kar si najbolj želimo v tem trenutku, je vaš komentar -- kaj pogrešate, kaj bi radi videli v naslednji različici in kaj bi odstranili.

Kaj vas muci, kaj vam ne dela in kaj bi radi se videli notri?

Seveda pa bomo zelo veseli prostovoljcev, ki bi pomagali. Delo ni tezko, linux ni predpogoj in se marsikaj novega se boste in bomo naucili.

Zainteresirani mi posljite Zasebno sporocilo
  • spremenilo: OwcA ()

darkolord ::

torej... help fajli očitno manjkajo ali pa je kakšna pot napačna... namreč če grem "start" -> pomoč so tam samo naslovi, ostalo pa ne deluje...

Jux ::

osebno si zelo zelim
1. gcc prevajalnik (tle na faksu za rac. bi dost ljudem nardil uslugo in jim nebi blo treba nalagat linuxa sam zato da stestirajo al se jim seminarska tud pod linuxom prevede)?
2. zakaj rabim root password za nastavljat stvari v zvezi z namizjem in grafiko?
3. support za nforce2 sound + mrezno?
4. karamba mi je blazno zanimiva.... sploh tista tehno scena ki je pod prvo sliko na linku od mathjazz-a (evo!)
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

camx ::

Mega !

Prva distrubicija, pod katero mi je uspelo po?telat zvok (res da se pod drugimi nisem kaj dosti mu?u :) ) Tudi ADSL je biw po?telan v nekaj sekundah... Mega res ! Res pa bi lahko dodali gcc compiler zraven, pa ?e kej bi ?e na?lo... Ampak za za?etek je super...

Gandalfar ::

darkolord: res je, nasel sem vzrok za napako. Bo popravljeno v naslednji razlicici.

Jux:

1)kaj tocno od gcc?
libc6-dev , libc-dev, gcc, g++, make

Bo to dovolj ali se kaj?

2) Zaradi same zasnove OSa

3) Bom pogledal kaj lahko storim. Problem je ker sam nimam te maticne.

4) Will try it.

mathjazz ::

Evo, še enkrat moji

PREDLOGI:
- Treba je do konca prevesti vse vključene programe in "očistiti" menije.
- Priporočam bombastične ikone Noia ali Noia Warm, ki jih nekateri poznate že iz winXP. K trenutnemu ozadju pa bi najbolj pasale ikone Slick.
- Narediti je treba čarovnika, programček, ki se odpre na začetku in uporabnika seznani z viri pomoči.
- Treba je ustvariti pomoč, oz. prevesti vso pomoč za Knoppix, ki je že na voljo.
- Ali bi kot prva distribucija ponudili Karambo?

in čestitke!
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

mathjazz:

- verjetno bom pocasi vrgel ven vse kar ni prevedeno, pomembnejse stvari pa poskusil prevesti
- ikonce in karambo sem dal na TODO liso - moram pogledati koliko dela je z vkljucitvijo le teh
- prevod pomoci je v delu

Naceloma se na zacetku odpre konquerer. Ce se tja notri napise kako priti do dodatne pomoci bo vredu?

darkolord ::

- "Start" -> nastavitve -> nadzorno središče KDE -> sistemsko upravljanje -> jedro linuxa
- ikonca od mozille je nenormalno distorzirana
- brez root passworda lahko spreminjaš bore malo nastavitev (recimo IPa ne moreš spremenit)
- ura mi ni ne deluje pravilno (datum je OK)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Gandalfar ::

darkolord: ce rabis root dostop ga dobis tako, da gres K->Knoppix->Root shell oz. iz konzole 'sudo su'. Root gesla pa iz varnostnih razlogov ni.

mathjazz ::

Gandalfar:

A se Konqueror odpre takoj po Loginu? SuSE, npr., ima zelo lep uvod -- ko se KDE/GNOME naloži, se odpre majhno oknece, v katerem so povezave do njihove spletne strani, hardware database, support database ...

Jaz bi najraje videl podobno okno, s povezavami do:
- spletne strani slo-tech
- dopisnega seznama/foruma za to distribucijo (najbrz ga bo treba vzpostaviti)
- pomoci za samo distribucijo (~Knoppix)
- ...
in z napisom: "Začnite tako, da kliknete na K" ali nekaj podobnega (ala Start v Win)

Kako pa si ti mislil v Konqueror vpisati kako priti do pomoči?
www.getfirefox.com

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mathjazz ()

IceIceBaby ::

Jo,

Tole pi?em iz Slo-tech linuxa in zadeva je zakon. Ful sem presene?en nad enostavnostjo. Torej, pohvale vsem ki ste sodelovali v tem. Zdaj pa nekaj stvari, ki mi niso najbolj v?e? in jih bi bilo dobro odpraviti v naslednjih verzijah.

- Najprej sem opazil neprimerno konzolo. Fonti so pomoje preveliki in pri ADSL configu recimo ne pride ves text not.

- ko mi nalo?i KDE je slika na monitorju zamaknjena. Lepo bi blo ?e bi bila na desktopu recimo ikona ki bi trotlziher razlo?ila kako nastavit resolucijo in te stvari. Vem da obstajajo howtoji ampak ?e se dela user friendly distro bi blo to dobrodo?lo.
Isto velja za nastavitev mi?ke da dela kole??ek in mogo?e ADSLa itd.

- Default ikone se mi zdijo grde :) Vem da to ni kritika za alpha release ampak do final verzije bi blo lepo ?e bi ene svoje ikone nardil za diske, CDrome in trash. Mogo?e sem razvajen iz OSXa ampak tam se res lepe ikone dobijo.

- Tisto kar me pri vseh linux distibucijah najbolj moti (?eprav pri slo-tech je to ?e precej popravljeno). Ko gre? gledat v menu "Internet" je tam miljon programov. ?e vedno sta 2 browserja (+ lynx) in preve? programov ki jih en ?lovek v pisarni mogo?e potrebuje 2x na mesec. Predlagam da se v "internet" meni da samo 1 browser, Mail program, IRC client in pogojno FTP. Za vse ostalo se nardi podmeni in tam not so lahko druge stvari. To bi pomoje pripomoglo predvsem h preglednosti in enostavnosti.
Podobno velja za Office menu.

- Slo-tech linux no?e igrat divxov. Nisem se ni? ubadal sicer ampak ko ti klikbne? na ikono od filma bi moral delat.

- Barvna kombinacija se mi ne zdi najbolj posre?ena. Ozadje je zakon (tisto zeleno), ampak okna majo pa tist svetlo moder okvir ki nikakor ne pa?e skupaj.

To so moji komentarji. Verjetno pride ?e kaj ?ez nekaj ?asa ko ?e kaj odkrijem. Sicer pa kot sem ?e reku. Vse kritike so dobronamerne, ?e to kar vam je uspelo do zdaj je veliko.

Evo tole sem sam copy/paste dal iz komentarja novici. Zdej pa vidim da čšž tudi ne delajo kot je treba, al se sam men zdi ?

Trupl0 ::

kako nej linux zaženem ne da bi rabu zapečt na cede...oz. da bi samo mountal *.iso

Samson ::

Zadeva dela tudi pod VMWare....Tko da se lahko tudi tako poigrate, brez restarta mashine.....
condom.com not found - load pregnant.bat - done :O)

Tero ::

Jo..
sam ne morem verjet ampak tale linux distribucija je the best!8-O
Sam sem zacetnik v linux in mi je uspelo zrihtat kabelski internet, saj je to bilo cist enostavo... Le tako naprej fantje...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Gandalfar ::

mathjazz: vredu, bom nekje staknil Suse in si pogledal kako tista stvar zgleda

kst:
- ja, imas prav. Okno je premajhno - ga bom poskusil povecati
- Na zacetku, ko bootas iz cdja ti spodaj pise 'F2 za pomoc' - ce bos takrat pritisnil F2 bos dobil navodila kako nastavit vecjo resolucijo in wheelmouse
- ikonce sem ze dodal na OTDO
- ciscenje programov se bo nadaljevalo
- bom pogledal za divxe

--

Zadeva drugace cisto lepo deluje pod VMWare3 in tudi VMWare4 kar pride zelo prav pri testiranju :)

vojkoz ::

Em.. zanima me kje bi se dalo dobit samo to themo za kde od slo-techa???
L.p.

ali3n ::

airvojko - bom naredu wallpaper za različne resolucije... upam da že ta vikend...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

mathjazz ::

Še nekaj glede privzete teme. Lepo bi bilo poenotiti prevzeto temo za KDE in GNOME, tako da bi kot privzete programe lahko uporabljali tudi tiste, ki uporabljajo knjižnico GTK+ (Mozilla s temo classic, XMMS, GIMP, Evolution ...). Tako bi se izognili prepadu med GNOME in KDE programi in uporabnik spremembe knjižnice zaradi vizualne podobnosti sploh ne bi opazil.

Rešitev? Trenutno imamo tri možnosti:
- Lahko uporabimo obstoječo temo za KDE - Keramik, za GNOME pa Geramik.
- Bluecurve je tema, ki jo uporablja RedHat za obe okolji.
- Galaxy je tema, ki jo uporablja Mandrake za obe okolji. Po mnenju Eugenie Loli-Queru, urednice ugledne strani OSNews, je to trenutno najboljša tema za katerikoli Linux. Tudi sam navijam zanjo.

Seveda pa bi bilo lepo, če bi barvno uskladili ikone, ozadje in barvno shemo teme. Če ozadje ostane as is, potem je treba izdelati še primerno colorschemo, ikone pa se itak da s pomočjo KControl primerno "obarvati". Čeprav bi bila katera druga barvna kombinacija kot je trenutna morda primernejša.
www.getfirefox.com

Jux ::

1. Podpiram matjazza pri izbiri Mandrakove teme!
2. Rabil bi vse to kar si nastel, vsaj mislim osebno sem itak vedno uporabljal recimo SUSE linux in pod njim zagnal gcc in je vse delal - torej tipičen set of tools - imej v mislih tipicnega c/c++ programerja. Zdej sem se spomnu za javo bi blo tud fino met compiler. Pol garantiram da bo to pol mojga faksa uporabljal.
3. Ce root passworda ni iz varnostnih razlogov, a mi lahko pojasnis kako naj nastavljam nastavitve od X-free - namrec ko kliknem na ikonco iz menuja za nastavljat me vprasa za root passwd.
4. Antialiased fonts? Ker zdej zgledajo kratkomalo kockasto?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

ank ::

Distribucija je v redu, zanima pa me zakaj moram pred nalaganjem
izklopiti USB naprave (printer in kabelski modem) drugače se vse ustavi pri inicializaciji strojnih dodatkov.8-O ;)

jRk0 ::

Nekaj me zanima, preden si sploh omislim Linux ta.

A slucajno dela Bluetooth na USBju sploh v linuxu? Ker za gprs bi nujno rabo to delujoce, saj drugace pa je itak brezveze linux brez net met gor:/
You fuck up once, you loose two teeth.

Jeebs ::

Men je S-T Linux ful všeč. Podrobnih komentarjev sicer ne morem dajat, ker je blo to moje prvo srečanje z Linuxom, mislm pa, da je stvar na pravi poti.

Če je kdo iz območja LJ-Rudnik al pa iz Kamnika pa potrebuje CD od S-T Linux naj mi piše, pa se bomo zmenil kako in kaj. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jux ::

Drgac mas pa gonilnike za Nforce2 na webu od nVidie. Kako pa bos to integriru v distro pa nimam pojma.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Jeebs ::

BTW, glede na to, da gre za Slo-Tech distribucijo, mislm da bi blo cool, da se da na namizje še ikona s povezavo do Slo-Tech. Da bo folk vsaj vedu kdo je naredu stvar. :D
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jeebs ::

Hehe, moj prvi post narejen iz Linux-a. :D Morm re?t, da mi je stvar ?edalje bolj v?e?. >:D BTW, povejte mi, ko bo 1x tok easy v Windozah uredit ADSL povezavo. :\ Par klikov pa je! Res enkratna zadeva!
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

darkolord ::

sam tole je čist neuporabno do verzije, ki se bo dala namestit tudi na disk (al pa vsaj nastavitve shranjevat na disk)

vojkoz ::

Heh.. kolk zgleda da bojo počasi vsi preklopli na linux-e.. Windowsi umrli :)..
L.p.

Tero ::

Hm zelo dobra stvar tale st linux.
Imam pa tudi neko tezavo.. Zakaj mi ne gre pisat po windows particiji? (imam dve ena je NTFS druga FAT32)
Pa v naslednji razlicici bi lahko tudi dodali kaki carovnik tuji za kabelske uporabnike.. Ne samo za adsl.
Drugac pa.. Keep up the good work!;)
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

darkolord ::

Tero: za kablski net samo vštekaš kabl v mrežno in dela :D

OrkAA ::

Hehe, zdej mam tut jest tale linux:D Good job !

Res mi je zelo všeč, še spljoh oblika pa barve :D

Yoda Master ::

A mi lahko prosim nekdo pove, ce se mi splaca iz WinXP preklopit na Liux. Kaj bom pridobil?

Tero ::

darkolord: Ja se vem..
Samo sem pa mogo mrezno nastavit.

Aja pa kdaj bo to slo kaj na disk posnet?
Upam da cim hitrege in s cim manj bugi...
lp
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mathjazz ::

Tero:
(1) Po NTFS particijah se ne da pisati, ker je to v kernelu zaenkrat še pod experimental. Ne vem, mogoče bo prihajajoči kernel - Linux 2.6 - to imel že vključeno.
(2) Zadevo pa lahko posnameš na disk že zdaj! Uporabi google in knoppix.de!

Izražam samo nepopisno zadovoljstvo, da je toooliko ljudi navdušenih nad Linuxom. In ljudje, pred sabo imate šele alfa verzijo!
www.getfirefox.com

Gandalfar ::

mathjazz in ostali .. res je da se da ze sedaj zadevo instalirat z doloceno skripto toda osebno bi to odsvetoval dokler jaz ne naredim kaksnih 10 testnih installov in se ne napisejo podrobna slovenska navodila.

Raje imam, da se nekaj casa nima tega nihce na disku kakor, da samo en uporabnik izgubi kaksno particijo.

tadej_janez ::

Čestitke vsem, ki sodelujete pri tej distribuciji!!!

Zelo mi je všeč, da se čedalje več ljudi zanima za GNU/Linux in Open-source/Free Software.

Nekaj pripomb:
Moti me, da zapostavljate okolje GNOME. Po mojem mnenju vsi potencialni uporabniki linux-a nimajo želje po nekih 'fancy cartoon-ish' okoljih in ne bi rad, da bi jih ta tema odvrnila. Po drugi strani pa je res, da prav taka tema lahko opogumi veliko (mladih :) ) novih uporabnikov.
Read-only NTFS support bi 'moral' biti zraven, razen če ga zaradi pravnih razlogov (podobno kot npr.: Red Hat) niso hoteli vkjučiti (več o tem na ntfs.sourceforge.net)
Jux: Glede NVidie pa mislim, da ti je 'zmanjkalo sreče'. NVidia je namreč eno od redkih podjetij, ki striktno dela samo svoje closed-source driver-je, in celo noče dajati specifikacij od njihovega hardware-a potencialnim hobby-istom, ki bi driver-je napisali v prostem času. To pomeni, da moraš vsakič, ko izide nov kernel, počakati NVidio, da izda svoje driverje oz. moraš oporabljati samo kernel-e od znanih distribucij (da ne omenjam groze, ki me spreleti, če vidim nekoga, ki ima v samem jedru operacijskega sistema neke closed-source driverje). ATi, za razliko od NVidie, daje specifikacije potencialnim developerjem (DRI) pod ustreznim NDA-jem ali pa 'commita' patche kar v CVS od XFree86 (pri XFree86 je problem, ker so core developerji včasih preveč samovšečni in ti patch-i tam čakajo kar po več mesecev preden pridejo v trunk, ampak to je že drug problem...). Poleg tega ATi izdaja tudi svoje closed-source driver-je. Vsem, ki imajo to možnost zato priporočam ATi-jev hardware (9800 Pro se kar dobr obnese :) ).

Skratka, hura za vse, ki delajo na tem projektu!

Tadej

P.S.: Ko smo že pri linuxu, zakaj se nisem mogel na vaš forum registrirat iz svoje Mozille 1.2.1, ki jo poganjam na Red Hat Linux 9-ki? Problem je v tem, da me formular ni spustil naprej, ker naj bi svoj rojstni datum vpisal v napačnem formatu. Šele ko sem obupan iste podatke vpisal v Internet Explorerju pod Win XP :'( , sem se lahko registriral. Upam samo, da bodo take napake čimprej odpravljene.
Havoc Pennington (GNOME): "Where we're going, we don't need roads..."

SkyNet ::

Piška, resolucijo mi nastavi na 640*480 tako da ne vidim nobenih ikon in taskbara, samo ozadnje. In lahko klikam v prazno...kr neki
Sicer pa čestitke in pohvale za tako delo!
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

Yoda Master ::

Dajte mi pomagat.
Slotech GNU/Linux sem si zapekel na cd in jih poskusil zagnati iz cd-ja pa ni šlo. Saj bi naredil zagonsko disketo pa ne gre. Kako naj zaženem Linux?

Gandalfar ::

tadej_janez: ni mi zmanjkalo srece - samo casa :) Po novem je dovoljeno redistribuirati nvidia gonilnike (vsaj za graficne kartice), tako da bo verjetno naslednja razlicica bolj prijazna kar se tega tice

Za odlocitev GNOME vs. KDE je bilo pa tako. Na cdju je prostora samo za enega od teh dveh. Izbran je bil tisti katerega je vec prevedno.

Kernel moram itaq se enkrat skompajlat - tako, da bom dodal ntfs notri.

Za registracijo pa ne vem. Meni vse lepo dela - bom pa sporocil naprej. Drugace si pa poskusi upgrejdat na mozillo 1.3 in porocaj, ce ti boljse dela.

SkyNet: poskusi rocno nastavit resolucijo (na zacetku pritisni F2 in preberi navodila)

root987 ::

Vi pubeci samo poskrbite za isdn modeme, ki jih ponuja telekom, ker teh nima NOBENA(vsaj kolker sem jaz gledal po netu) distribucija. Ne vem pa kire vse modeme ponujajo. Jaz mam Siemens I-Surf USB 2.0, pa ni podprt ;(
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

jest10 ::

Mene pa zanima če se da kje med zagonom naštimati da ti zažene v resoluciji 800*600 na 75Hz ali pa 640*480 75Hz.
Ker imam trenutno na voljo samo en star monitor, ki ne prenese več kot to.

Gandalfar ::

jest10: DA. Da se :) Na zacetku pritisni F2 in si preberi pomoc :)

chuck ::

Testiram pod VMware. Dostop do neta sem si uredil.
Sedaj pa upam, da tudi nudite tehnično pomoč:)

Zaenkrat potrebujem samo dostop do mojega trdega diska preko mreže.
Poskusil sem s LAN browserjem, napiše lisa daemon does not appear to be running.

Kot drugo najboljši FTP klient za Linux. Pod Winsi mi je najbolj priljubljen FlashFXP.

Gandalfar ::

chuck: lisa je ql sam je se nisem cist dobr pogruntal kako uporabljat

drugace pa KBear - nisem pa sure, ce je na cdju

s57tws ::

jRk0 : bluetooth *dela* pod linuxom ... najvec uspeha sem imel z affixom (http://affix.sourceforge.net) ...
btw: ze knoppix mi je na starejsi mladenki Armadi Compaqovi zaznal 3COMov USB ModroZobi bingelj. Bi lahko ob priliki v Slo-Tech dodali ostale potrebscine za BT ? Vsaj stvari iz paketa Bluez ? (bluez.sourceforge.net)

lp, tom*

chuck ::

Sicer res nimam pojma o Linuxu, vendar imam občutek da je ta verzija samo "read only".
Poskusil sem namestiti IglooFTP, vendar rabim root dostop. Dostop do mreže potem tudi ne dela, ne? (spet root). Razen če se preko interneta povežem na isti PC.
Zakaj ni privzeti login root? Navsezadnje se zadeva boota iz CDja in vsi podatki so izgubljeni ko resetiraš (ok, pri VMware lahko shranim stanje:)

sash ::

mene pa zanima, če se da to Slo-Techovo zadevščino poganjat kr iz vinsov na kao Virtualni mašini ? in če je možno kako se reče programu :\
--------------------
Think different...
TOROiD Group

Gandalfar ::

bom pogledal kako je s temi bluetooth igrackami - problem je ker jaz tega nimam doma in ne morem testirat

chuck: tocno. Laufa iz cdja in je vse samo read-only v tem nacnu - da si ne mores sesut/pokvarit sistema - ko zadevo namestist na disk pa lahko celo kaj dodatnega doinstaliras

root loogn je za nevescega uporabnika premocen. Ce rabis delat kot root imas 'sudo' ukaz oz. root shell v K->Knoppix->Root shell, vendar pazi - cel sistem razen tvojega /home/knoppix direktorija je readonly :)

Mrezo si pa seveda lahko konfiguriras z ifconfig ukazom

sash: VMWare - demo dobis na www.vmware.com :)

Jeebs ::

Hehe, kok so eni nestrpni. Počakte mal no, sej je tole šele poskusna verzija. :D Seveda tud sam komaj čakam pravo!>:D BTW, poraja pa se mi nekaj vprašanj o Linux-u. Za začetek naprimer, kako je z varnostjo na internetu? Pa virusi? Tle na Windozah mam kup enga sranja proti tej nadlogi gor nameščenga. Kako je s tem pri Linuxu?
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Yoda Master ::

POvejte mi kaj naj naredim. Kot sem napisal zgoraj ne morem zagnati Linuxov iz CD-ja, disketnika nimam in tudi preko VMWare mi ne deluje.

ali3n ::

@Yoda Master: ti javlja napake, ali sumiš da je CD "pokvarjen"?
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."
««
«
1 / 39
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in popolni zacentik...

Oddelek: Operacijski sistemi
351927 (1417) cbelica
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131743 (1511) CCfly
»

Inštalacija Slackware 9.1 Linuxa (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
533269 (2650) TICKO
»

PINGO 2.0 & FX5600 MEGA problem (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
795275 (4501) marsovec gugu
»

prilagajanje rad hat 9.0 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1395519 (4114) TICKO

Več podobnih tem