» »

Problem z RWjem

Problem z RWjem

YdoIPonU ::

LP

Imam Plextorja 40/12/40A in imam problem s snemanjem cdjev!! Namreč skoraj vsak cd mi na višji hitrosti od 16x zakuri!!
Uporabljam smart buy ali traxdata za 40x hitrost snemanja. Sta morda te dve firmi cdjev krivi za skurjene cdje ali pa je moj plextor pokvarjen???, ker je pa dejstvo da mi pod 16x hitrostjo ni skurilo niti enega!!
Imam še sicer 10 mesecev garancije, vendar bi se rad prepričal če je moj RW res pokvarjen.
Če se je komu dogajalo enako kot meni, mi naj prosim svetuje!!
Hvala lepa za odgovore in lep dan!!

OnTheMic ::

Oj!

Imam povsem enak problem s povsem enakim pekacem PLEXTOR 40/12/40A. Kupil sem ga pred pol leta, v zacetku je vse delalo kot urca. Po kaksne dveh mesecih pa mi je najprej sem in tja skuril kaksen CD pri 16x ali vec, nato pa vedno bolj pogosto. Zdej mi pri 16x pece le se Mitsui in MMore, vse ostalo skuri (Intenso, TDK, Traxdata, Vivastar, Smartbuy, Dysan...). Med pecenjem je z bufferji vse OK, vrednost nikoli ne pade pod 98%, dalec od tega, da bi kdaj lahko prislo do buffer underrun-a. Vendar nato proti koncu pecenja (pri okoli 90% postopka pecenja) naenkrat izpise WRITE ERROR in tako se lahko poslovim od CD-ja... ponovno... ;(( Poskusal sem vse mogoce konfiguracije z DMA in brez in s prestavljanjem po IDE kanalih... brez uspeha. Ocitno bo treba Plextorja reklamirat, ker po vseh poskusih in testih sigurno za to ni kriva mašina (AMD XP 1600+, 256 MB DDR, WD 40GB 7200rpm, Win2000 Pro).
Torej, glede na to, da imam enak problem, ti zal ne morem nicesar svetovat, upam pa, da nama bo znal kdo drug povedat kaj vec kot le to, da je treba zadevo reklamirat:))
Lahko pa se zmeniva, pa greva skupej na PC-Hand garancijo uveljavljat - v slogi je moc:)) .

LP, Miha
miha.polajnar@email.si

boštjan ::

poiskusita z novim firmware-om

OnTheMic ::

Sem ze poskusil, pravzaprav je bila to prva stvar, ki sem jo naredil. Pa vseeno brez efekta, kljub najnovejsemu firmware-u zadeva ne dela nic bolje...
Pa vseeno hvala za nasvet.:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teac vs Liteon

Oddelek: Strojna oprema
241258 (963) Caligula
»

Smartbuy - nateg? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
776235 (4146) pingo76
»

Plextor writer 24/48/48 problem! (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
644555 (4064) Hux
»

Teac CD-W548E & firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
515179 (4492) wilecoyot
»

Kater CDRW - LG 8400B/LiteOn 48x/Teac W540E

Oddelek: Kaj kupiti
201609 (1347) TheJack

Več podobnih tem