» »

Hladilnik za radeon 9500 PRO ??

Hladilnik za radeon 9500 PRO ??

overman ::

Imam radeona 9500 pro, ki ma ta kalasicen crn hladilnik z ventilatorjem. Odlocil sem se da bom kartico malce navil pa me zanima ali se dobijo kaksni boljsi hladilniki za cip IN spomin. Po moznosti naj bi bilo vse skupaj aktivno hlajenje. >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

c3R4R ::

Aktivno hlajenje si lahko ogledaš tukaj!

overman ::

a ves mogoce kje bi se to dobilo v sloveniji al pa v avstriji? Stvar zgleda dokaj dobro! >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

morphling1 ::

Nočem bit partybreaker, ampak ta cooler ne paše na 9500/9700. Če hočeš dobro zračno hlajenje si zrihtaj kak nizkoprofilen bakren serverski hladilnik 1U/2U recimo ta http://thermaltake.com/products/rackmount/tiny1u.htm
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

c3R4R ::

@morphling1
Ampak ta hladilnik je prvotno namenjen za P4 proce do 2.0 Ghz! A ti misliš, da bi pol tole predelal v hladilnik za gpu, da bi bil približno tak kot ga je uporabil allien-w v svojem članku navijanje TI4200v4600+? Pol pa ga tko k je naredil allien-w daš na tista rebra gor še en 60x60 vent?!? Če bi tko naredu, bi dobil dober hladilnik!

@overman
sori, ker sem se zmotil.... Spregledal sem podatke o hladilniku za katere grafe je... Sori! Sej je morphling1 rešil situacijo:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3R4R ()

morphling1 ::

Predelava je čisto enostavna zvrtaš tisti dve luknjici, vrežeš navoje in ga privijačiš na kartico, gor pa butneš kak 80*80 vent da so še ddr čipi deležni zračnega pretoka. Dosti, dosti bolje kot vsaka serijska rešitev grafičnih kartic.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

overman ::

Hvala! Zdaj me pa samo se zanima kako naj hladim tiste spominske cipe na kartici? >:D
Früher oder später wird jeder Geometer :p

overman ::

Sem skoraj pozabu: kje lahko to stvar dobim?
Früher oder später wird jeder Geometer :p

c3R4R ::

Rebra dobiš v mlacomu!:D

frenk ::

ali pa pri maliju...jest sm pr maliju kupu in je dobr hladil ti4200 tud pri 4V

p.s.:seveda mislim za rame

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

pelican ::

Kaj pa tale ZALMAN ZM80A-HP VGA ki ga imajo pri Malcomu, bi bil vredu za 9500pro?

frenk ::

tale zalman hladilnik ima tako kot podjetje ki ga je izdelalo v interesu naredit čim tišji hladilnik in tišina je nekje v nasprotnem razmerju z učinkovitostjo...pri vodnem je seveda drugače>:D

Jaka83 ::

frenk: In zakaj pol na mojem navitem GF4 Ti4200 počiva ZM80A-HP in hladi čist dobro? Nebi se rad kregal, ampak če v tale cooler usmeriš en 80/92/120mm ventilator, je res špica. Men iz stranice piha na grafično 80mm vent od Chieftekovega ohišja in se stvarca enako navija, kot s kakšnim drugim coolerjem (če bi naredil še voltmod, bi šla še dlje s tem coolerjem). Rebra se kar segrejejo na obeh straneh, ampak če imaš dosti prepiha v kišti so zakon. Seveda imaš prav, da ga ni čez H2O (tišina in učinkovitost), ampak če nimaš časa za ubadanje z H2O sistemom je tale rešitev super.

frenk ::

Jakoslav:jest na ti4200 nimam h2o pa mam gpu na več kokr 2V in navit na ukol 330MHz...to pa zato ker mam gor cpu hladilnik ki je sposoben tega:D...ne rečem da ZM80A-HP ni dobr hladilnik sam pri 2V in 330MHz gpu-ja pomoje tud 120mm vent ne pomaga:\

Jaka83 ::

Have it your way frenk. Dober pretok skozi kišto zelo pomaga pri tej zadevci. Mogoče pa res nebi zadostovalo. To bo vedel samo deda mraz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hlajenje GF4 Ti 4200 128 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
837641 (5901) DjTonic
»

navijanje gf ti4200 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
824705 (3567) mloncar
»

Inno3D GeForce4 Ti 4200 hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
7981 (816) profii
»

Kje v MB 1U rackmount hladilnik?

Oddelek: Kaj kupiti
8757 (664) Markoff
»

Hlajenje in navijanje Radeona 9500pro (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
714832 (4101) Gejmer

Več podobnih tem