» »

Water chiller!!!

Water chiller!!!

«
1
2 3
...
5

SoNgOkO ::

Hello!

Zanima me, ce je kdo v tem forumu zainteresiran za nakup water chillerja ("ohlajevalnika vode") zadeva vodo ohladi na -30 do -35 potem pa se jo preko vodne crpalke crpa v vodni blok. Cena sistema bi bila okoli 25.000SIT-30.000SIT( komplet je brez vodnega bloka). Zanima me le koliko je resnih interesentov za nakup. Sistem omogoca ekstremno navijanje!!!

Ce kdo zeli kaksno sliko naj me mejla.
MAIL

Lp!
  • spremenil: SoNgOkO ()

Fury ::

lahko pa malo vec napises.. pa se kok je pol se stroskov s tem?

SoNgOkO ::

Za vzdrzevanje sistema ni potrebno nobenih dodatnih stroskov. Edina ovira je, da je treba CPU in socket dodatno izolirati, vendar tudi to ni problem.

Ce koga zanimajo kaksni detajli naj mi pise na mejl ali pa posta reply!!!

Fury ::

poraba stroma? se to kej slis? ma kksno garancijo? kaksni so nastavki? ce ze govoris da gre skos pumpo naprej to pomen da ma pumpo ze not al kaj (mogoce bluzim)? ce jo ma, kaksne so njene specifikacije? is kje bi to dubu?

SoNgOkO ::

Glede porabe energije ti ne morem se kaj veliko povedati, ker testiram razlicne kombinacije komponent chillerja. Vec informacij bos lahko zvedel jutri, ko bom v delavnici naredil se nekaj testov. izdelek bo imel garancijo vendar bodo njeni pogoji omejeni, saj bom vsak izdelek pred prodajo testiral (test traja ponavadi okoli 5 dni). Glede crpalke se da dogovoriti. Lahko kupite sistem brez ali z crpalko. Natancnejse informacije glede crpalke bom objavil konec tedna sej se preizkusam kako se obnesejo razlicni modeli crpalk. S prodajo ne zelim doseci neke velike stopnje komercializacije ampak zelim le pokriti stroske, ki sem jih imel pri nakupu raznih strojev, ki sem jih oporabil za sestavo chillerjev.

lp!

Fury ::

aha torej ti to sam delas :) to je pa ze interesantno :)

No le cimvec se raspisi in zihr bo komu padlo v oci (mogoce tut men :))

Trubadur ::

jst pa bi slike
Berite Thomasa!

bosstjann ::

zadeva vodo ohladi na -30 do -35


to ohladi stoječo vodo ali vodo ki jo segreva procesor


do koliko se segreje voda med delovanjem procesorja(full load)?
do koliko se ohladi voda v ide mode

Fury ::

itak se temp vode ne dvigne kej prevec tut ko je proc na full load...

Gejmer ::

Juhu kot Vapochill le voda.Dej povej se kaj.Kolk glasno je to...
Nanda yo?

Jebiveter ::

Najbrz gre za nekaksno kombinacijo navadnega "killerja" za vodno hlajenje ter "air chillerja" pri katerem se uporablja peltierjeve elemente zato, da se ohladi zrak. V tem primeru se pac ohladi vodo...
Zamisel ni napacna sploh, zanima pa me kako je zadeva izvedena.
Najvecji problem pa je najbrz prenosljivost stvari (verjetno gre za zunanjo "enoto", rajt?) in izolacija od procesorja. Z le-to sem imel kake 3/4 leta nazaj tudi jaz probleme, ko sem uporabljal peltier. Takrat s ugotovu, da se da najbolje izolirat za Plasti Dipom (nekaksna tekoca plastika, ki se jo da ce je potreba lepo odtranit) in nekaj neoprena.

Nestrpno picakujem slike...:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

SoNgOkO ::

Hello!

Ok lepo po vrsti!

Zadeva ohladi vodo, ki se nahaja v rezervoarju in jo nato preko vodne crpalke precrpa v vodni blok. Iz tega se segreta tekocina (voda + antifriz) vrne v v zgornji del rezervoarja, kateri je zasnovan tako, da segreta voda iztopa zgoraj kjer se preko hladilnih reber ohladi ter znova precrpa v vodni blok.

Temperaturo vode lahko pricakujes krepko pod niclo tudi po full loadom CPU-ja.

V stanju mirrovanja pa je voda okoli -30 (odvisno je tudi od sobne temp).

Sistem je zasnovan popolnoma enako kot Vapochill ali Promethia le da se freon utekočini v evaporatorju kateri je v mojem primeru enak condenzorju (na dalec je zadeva podobna kot tista rebra k se uporabljajo za vodno hlajene).

Z izolacijo ni večjih težav ker imam ze skoraj standardiziran nacin izolacije, ki je 100% vodoodporen.

SoNgOkO ::

Pozabu sem oment, da je zadeva tako glasna kot modern hladilnik. Poleg tega enota ne operira vedno ampak samo takrat kadar se voda "segreje" na okoli -20C.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoNgOkO ()

Jaka83 ::

Sicer že imam vodno hlajenje, ampak me zanima, kako stvar izgleda. SLIKE!
Zakaj ne prilepiš slik tukaj?

SoNgOkO ::

Slike dobite takoj ko bo zadeva v zadnjem stadiju!!! Ok sej nekaj pa jih bom ze jutri objavu!!

Golden eye ::

A bi se dalo kupit tudi brez pumpe ker jest mam vodno hlajenje in bi samo ta "hladilnik" dodal!!
Slike,slike,slike8-O :D

SoNgOkO ::

Tudi brez pumpe bi se dalo kupit!!

Vsak, ki zeli vec informacij gleda narocila, placila in podobno naj mi prosim pise na mejl!

Hvala!

Moj E-mail

njok ::

Mene pa zanima kako bo z racunom za elektriko. :D
Koliko elektrike pokuri v primerjavi z enim povprecnim racunalnikom?

Pa slike tudi komaj cakam. :)

fery ::

Mene pa zanima kako se obnese pumpa, na kateri piše od 5 oC do 35oC, pri minus 30 oC.

Fury ::

isto se obnese pomoje :)

SoNgOkO ::

Mene pa zanima kako bo z racunom za elektriko.

Racunal sem, da zadeva pokuri za priblizno 500SIT elektrike na mesec.

LP!

Golden eye ::

SLIKE sleike in se slike. i can't wait any more;(( :D

njok ::

> Racunal sem, da zadeva pokuri za priblizno 500SIT elektrike na mesec.

Potem pa cakam samo se slike in kak benchmark. :D

Dr_M ::

jest sm dubu 26.5k sit poracun za elektriko za eno leto zarad compov. 500sit na mesec je kar veliko glede na to da ti comp, ce dela 24/7 porabi za cca 3000sit na mesec.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

HardwareMaster ::

Za extrem navijanje, tudi extremno veliko štroma:D

Sm prebral temo in zna tole bit zlo zanimivo. Če je to res to, jst takoj ubodem eno pa da navijamo pol u visine. Aja še neki, to dela na principu vodnega hlajenja in lahko gor priključiš več blokov (isko kot pri vodnem haljenju, če sm ob preletu teme dobro razumel)

LP

Jaka83 ::

Aja še neki, to dela na principu vodnega hlajenja in lahko gor priključiš več blokov (isko kot pri vodnem haljenju, če sm ob preletu teme dobro razumel)


Pa še pelt je zraven, če sem jaz prav razumel. Ampak pelt ne hladi CPUja ampak vodo v rezervoarju.

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Pri mojem sistemu ni nobenega pelta sej je le ta nezanesljiv in pokuri dokaj veliko elektrike. Rezervoar z vodo hladi izkljucno freon ki se pretaka skozi evaporator.

Zadeva pa deluje na istem principu kot vodno hlajenje tako, da lahko z vodo, ki pride iz procesorja hladis se GPU, RAM, NB...

Slike sem zelel objaviti ze vceraj a so le te slabse kvalitete in ko sem jih probal skenirati se popolnoma nic ni videlo. Zato bom poiskusil objaviti druge slike, ki so boljse kakovosti.

Lp!

HardwareMaster ::

KRMEC pravi: Buče Buče Buče.


Jebiga zate mogoče buče, jst sm pa lahko tud sam naiven in neumen, sam če je to res kar model prav, svaka mu čast, jst sm takoj za to stvar. Drgac pa sej bomo vidl kaj se bo iz tega napravilo.

LP

pele-on ::

Zakaj mu pa ne verjamete.No če mu pa ne bom pa jaz dokazal da je naredu

Sicer pa ni 30k tok draga naložba da maš vodo pod -30 stopinj.Mene bol skrbi kondens ostalo pa je ful hudo vsaka mu čast

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

Jaka83 ::

Jst mu čist verjamem, ampak slike pa vseeno ne vidim.:|
Malo se mi zdi predraga naložba, ker že imam vodno hlajenje in ne mislim menjat in preurejat kište.:D

Gejmer ::

Emm jakoslav in ostali:
copi paste...
Nanda yo?

Jaka83 ::

Emm Gejmer, ko sem jaz gledal post, je bil siv okvir in znakec, da slike ni, to je pa tko, če ne znate slik lepit. Drugače pa link sedaj deluje.

PS: Kam naj spravim to ogromno čudo?! Ni preveč ekonomično s prostorom. What's in that cardboard box?

Aja, pa še to: SLIKO SE PRILEPI TAKOLE -


LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

pele-on ::

Zadeva bo veliko manjša kot zgleda na sliki.NI se pa treba glih hvalt ker tvoja slika je tud x če daš pa refresh pa ni več x isto kot pri men.Če ne verjameš

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

Jaka83 ::

Ej guzman123, kaj pa je tole? Kakšna zarota?:D

In moja slika se prikaže čist lepo, razen če nisi spreminjal imena slike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

morphling1 ::

Fantje, nobena od slikc vam ne dela. Sicer pa SoNgOkO jaz samo čakam tvoj odgovor kdaj bo ready, da vidim česa je zadevica sposobna. Če mi drži na -15 do -20 na full loadu pri ene 200 W, se bom hudičevo potrudil da vse zelo dobro izoliram, ker če je bo tole delalo, bom popravil nekaj svojih zimskih oc. rekordov :D
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Water chiller elegantno pase pod vsako ohisje. Res, da je vecjih demenzij kot samo hisje PC-ja se pa vseeno lepo poda pod njega.

Videl sem, da je moj chiller povzrocil kar nekaj vrveza med uporabniki foruma in zato me malo skrbi kje bom dobil se kaj kvalitetnih delov za chiller. Ce kdo kaksnega pozna, ki bi mi lahko zrihtal kak kompresor ali kondenzor naj mi to prosim sporoci. Vendar morejo zadeve biti izpravne. Naj Vas pa opozorim nato, da vsak del, ki mi ga kdo prinese ali ce ga kje dobim intenzivno testiram pod maximalno obremenitvijo. Ta test traja 14 dni prav tako je pod nadzorom poraba elektrike kompresorja, tako da vidim ce je enota ze dotrajana ali poskodovana. Seveda placam za vse dele, ki jih kdo prinese. Odlocil sem se, da bom slike celotnega sistema objavil kasneje, saj bo prislo do manjsih sprememb na sami zasnovi chillerja.

Prav tako ze delam osnutke za naslednji projekt v stilu Promethia oz. Vapochill. Vendar je ta ideja se dalec od realnosti.

Ce zeli kdo kaj vec informacij naj mi pise na mejl:
MEJL
ali pa naj me kontaktira preko ICQ-ja
ICQ#: 165110487
Lp!

Jaka83 ::

A se to sam men dogaja al zdej vse šteka? Volja ne dela, geocities ne dela, mnenjalnik na www.joker.si ne dela? WTF

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Predator ()

SoNgOkO ::

Morphling1:
Ce bo moja chiller enota presibka za tvoje potrebe se lahko domeniva, da ti naredim Specila Morphling Edition chiller ali pa direct die, ki bo tvoj CPU popelja do mejne zmogljivosti. Vendar imam problem, ker za direct die rabim masiven vodni blok ampak se je produkcija le tega pokazala za velik problem, saj mi hoce vsak izdelavo le tega mastno zaracunati cez 50k SIT.

Lp!

morphling1 ::

No Vapo varianta bo moj projekt za poletje :) Vseeno pa SoNgOkO povej mi če si zato da se dobiva, da malo po brainstormava o teh zadevah.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

sharp ::

Kaj smo vsi dobili prebliske v stilu Prometeie,SoNgOkO water chiller ni tak problem narediti kot pa evaporator za direct-die (sej takšnega ne da bi držal temp.-20c pod loadom) sicer pa super in preizkušena stvar.:)

frenk ::

SoNgOkO: al si probou kej LTH kontaktirat za dele?

SoNgOkO ::

FRENK: poizkusil sem s kontaktiranjem podjetij vendar uspeha nisem imel. Zgleda, da me niso jemali resno. Ali imas ti kaj vec zvez s kakim od zaposlenih pri LTH???? Vseeno pa jim lahko posljem kak e-mail!

SoNgOkO ::

FRENK: sedaj sem kar direktorju LTH-ja mejl poslal ce bo kej vedu povedat. Zato ker navadni trgovci/serviserji nimajo nic interesa da bi pomagal kej.

LP!

frenk ::

men je frend iz lth-ja "prnesu" en kondenzator(al kuko se mu že reče), če pa kj prodajo pa ne vem...najbol če počakaš par dni da ti direktor odgovori:\

HardwareMaster ::

Hm a je tema zaspala al je pršlo do kakih zapletov?:8)


Me full zanimajo rezultati tega hlejenja in ze mečem denarce na kupec:D

frenk ::

ja pa kj o hrupnosti tud ni blo govora pomojem:\

pele-on ::

Če bi logično pomsilu je tok glasen kot hladilnik sej dela skoraj na istem principu.Kok pa je hladilnik glasen pa sam veš.

frenk ::

ja mapak a si kdaj postavu hladilnik na mizo in se zravn usedu:\...jest tega še nism naredu tko da ne vem:D

SoNgOkO ::

Pozdravljeni!

Tema ni zamrla na noben nacin le nekaj problemov je blo pr men v sol tko, da sem se mogu bolj knjigam posvetit kot pa chillerjem. Na zalost bom tud ta vikend in prihodnji teden vecino casa prezivel za knjigam.

Drgac sem pa jst zadevo tko nacrtoval, da bi eno enoto jst kr doma mal raztavu poslikal, testiru, pol bi ta clanek kr na Slo-tech-u objavu.

Glede glasnosti tocnga podatka kolk decibelov en kompresor nardi nimam vendar bi zvok lahko opisal kot rahlo brencanje, ki se pojavi na variabilno casovno periodo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SoNgOkO ()

HardwareMaster ::

Hm no ker je tema bol boga ko ne, bom prašu eno uprašanje pa če ker gleda nej odgovori:D

Kolkr sm gledu stvar je tole tko veliko ko en manši hladilnik (mal pretiravam, sam stvar zgleda tko velika ko moj Big Tower)

Zdej a se men to sam zdi al je to res tko velik?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

R407 direct die (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
32929811 (21444) AlesZ
»

vodno hlajenje (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
646319 (5056) LordWorm
»

Waterchiller za obstojece vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101664 (1520) frenk
»

Peltier

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
421668 (1123) Vesoljc
»

Water chiller

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
191461 (1205) madmitch

Več podobnih tem