» »

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

Se nedokoncan, a vendarle - Midi-tower H20 sistem

«
1
2 3 4

tiborrr ::

Evo, trud moj in VASkOv :) Sicer se nima nastavkov in lukenj, a zadeva ze dobiva obliko.
:\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!
  • zavaroval slike: Primoz ()

VASkO ::

vidim, da se nisi nic skuril, ce si lahko slikice gor dal :)
zdaj pa hitro spat! da ne bo mama jezna :)

Alexius Heristalski ::

Prosim še več slik. Sam imam prav tako midi tower in nameravam narediti vodno hlajenje. Predvsem me zanima, kako imaš s cevmi povezano vse skupaj.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Jaka83 ::

Super tiborrr, si končno dobil vodni blok.
Kakšne so pa kaj temperature?
Jst morm spet slikce narest in jih gor poslat, pa hladilnik na graficni morm zamenjat.
Zdej sem končno dobil Radeon9600pro in po prvih vtisih je gut kartica, samo TV-Out me daje (črno-bela slika).
Mnenjalnik ne deluje, tko da mormo mal počakat, tukaj bom pa dal slike gor, ko bom vse poslikal (še enkrat).
Drugače je pa moj sistem ob zadnjem slikanju izgledal takole:

(za vse tiste, ki še niste vidl)

PS: Nisem navajen, da grafična povzroča hrup, ker sem imel prej na Geforce4 Ti4200 namontiran Zalmanov heat pipe in je vse delovalo brez venta. Tale Radeon se pa tako malo greje in ima tak majhen heatsink gor, da ne dvomim, da bo zalman zadosti. Edini problem so luknje za namestitev, ki so na kartici postavljene drugače.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Primoz ()

tiborrr ::

Jakoslav: Koncno sem se le ucakal, ja :) Skoraj bi korenine pognal :P.
Eh, danes zvecer se moram namestiti take dvojne-L nosilce na rob ohisja, jih obloziti s peno (da ne bo vibracij) in nanje dati radiator. Nato pa se moram v zadnji del racunalnika (tam, ko gleda napajalo in prikljucki ven) vrezati od roba eno luknjo, da bom lahko namestil gor stranico (hvala, VASkO, imenitna ideja!). Celoten sistem pa je sestavljen tako, da ga v dveh minutah vzamem celega iz racunalnika. Torej ga lahko napolnim v kopalnici in ga odzracenega odnesem spet nazaj v kompjuter.

Morda se ni jasno, o cem govorim, vendar danes zvecer bo! :)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

tiborrr ::

Temperature so 47°C procesor (voltaza = 1.775V, AS2 pasta) in 36°C cipset (voltaza = 1.7V). S tem, da je temperatura sobe sedaj nezivljenskih 29°C... Kar dobro za midi-towercka, kajne?

Samo procesor bom moral zamenjati (trenutno je AUIHB 2100+), verjetno z DLT3C 1700ko, ker se ne da stabilno naviti nad 2200 oziroma 2250MHz.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Bug ::

Dobro narejeno, nimas kaj. Le se final finish ti manjka - se malo zmodificirat ohisje pa bo!

Lp,
Bug (Vedro)

tiborrr ::

Hja, to bom delal poleti, ko spet pridem do kaksnega tolarja :) Zaenkrat je treba samo se dober wiring job narediti pa vse skup v lustno obliko spravit. Pa tak 90° adapter si moram izdelati za hlajenje mosfetov. Povrh pa se izrezati rebro za le-te, da bo se za kakih 5°C bolj hladen procesor 8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

njok ::

Zelo lepo pobarvano ohisje! A si snel masko ko si barval CD enote?

Smorny ::

Lepo, da si barval. Katero barvo si uporabil in kako je stvar občutljiva na praske in razne udarce? Kaki blok je gor?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

tiborrr ::

Da najprej odgovorim: barval sem pri sosedu avtolicarju (hvala, milan! ), ki mi je dele pobarval v specialni barvalni komori s kompresorskim copicem. Barva je aluminijasta in original od daewooja, poleg tega pa je prevlecena se z brezbarvnim lakom, ki pricara res fantasticen obcutek.
Barval sem tako, da sem dobesedno olupil celotno ohisje, vse maske pogonov in vse mozne gumbe ter diode. Rezultat mi je zelo vsecen, se posebej ob ceni, ki je bila zastonj (no, kupil sem mu six-pack zlatoroga, ampak to je druga zgodba... ).

Blok je seveda morphlingov mk4, kar bo bolj razvidno iz naslednjic slik:





Upam, da vam je vsec, meni je namrec zelo:P
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

morphling1 ::

Jikes tiborr, a sem se jaz matral zato da bloka ne boš pravilno uporabljal :) Nujno mora bit vhod vode v blok v centru, torej nad orebrenim delom, kjer je tudi v šobo oblikovan vhod, ki močno pospeši curek ki nato udari nad jedro procesorja za max efekt prestopa toplote. Blok lahko btw tudi obrneš okoli, če boš zaradi tega lažje speljal cevi, recimo pri meni je tako



Ne glede na orientacijo bloka bo vhod nad rebri vedno nad jedrom proca.
Drugače pa cool, samo še za radiator moraš malo lepše poskrbeti ter skrajšat cevi pa bo idealno :)
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

tiborrr ::

Aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaarrrrrrrrrrrrgh! To se mi je zgodilo zadnjic, ko sem ob pol enih zjutraj tesnil z trakom in pozabil pravilno priklopiti! Pismo, ej! Hvala, morph, pa oprosti, ker sem oskrunil to bozanstvo. Se globoko opravicujem in garantiram, da bo blok jutri delal v pravem polozaju (vkljucno z 1700ko DLT3C pod havbo, zdaj je 2100 AUIHB).

Eh, jej, kaj se ti vse ne zgodi... P.S.: Kam so izginile moje slike? Kako pa se ti drugace vidi moja resitev vgradnje sistema (kot vidite vsi, sem sistem postavil tako, da ga lahko vzamem ven brez, da bi moral karkoli razdirati, le stranico odstranim.

Sram me je, da sem narobe montiral zadevo:'(
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rap3r ::

Neštekam:
(kot vidite vsi, sem sistem postavil tako, da ga lahko vzamem ven brez, da bi moral karkoli razdirati, le stranico odstranim.

Kaj lahko uzameš vn s tem da sam stranico odstranš?
Sej kako pa mislš da jz odstranm kej? Itak da sam stranico stran:D
Nevem kako si mislu sam si poglej: Klik
Drgač pa barva škatle:D hm sam je pa res lepo pobarvan.
Pa nevem mislm da se boš naveliču da maš radiator uzuni, tud sam sm ga meu kkšno leto pa sm ugotovu da to ni to.
Probi še kkšno sliko radiatorja dat oz kako use skupi zgleda od delč...itd
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

Sploh nisem dobro pogledal, kako imaš obrnjen blok tiborrr. :) A si nisi dobro ogledal bloka. Prvo kar sem jaz opazil, ko sem ga prinesel domov, je bila "šoba" na vhodu, ki me je presenetila. Videl sem jo namreč na enih drugih blokih, samo nisem vedel, da jo morphling tudi prakticira na svojih blokih. :)
BTW: Tale Radeon mi je zelo všeč, samo TV-out morm spedenat, ker imam šrno-belo sliko (pozna kdo rešitev?). Vzel sem dol original rebra+vent in namontiral gor Zalmanov Heat-pipe. Ne boste verjel, kolk se je stvar začela bolje navijat, ko sem zamenjal hladilnik. Zdej laufa GPU -> 510MHz in Ram -> 330MHz. Ram se ne navija tako dobro, sej testi že grejo skoz na 350MHz, samo so močno vidni artefakti. Na rame bi moral nalimat hladilna rebra, samo ni prostora zarad ogromnih reber od Zalmana.:D No ja, z rezultatom sem pa zadovoljen. Vse lepo laufa na 1024x768x32 z vklopljenim 4xFSAA in 8xAniso, ter kvaliteta tekstur do konca.8-) :D
Jutri imam namen malo poštafnat po računalu in dokončno spedenat tele cevi, pol pa stvar poslikam in objavim tukaj in na "Mnenjalniku" (če bo deloval).

Morphling1: NEXUS-a sem utišal tako, da sem na izhode priklopil uporčke od Zalmana (tiste, ki sem jih dobil zraven ventov). Tako ga našponam do konca in dela vse na 7v in je tiho. Verjetno pa ga bom vseeno jutri odnesel v Redrat in povprašal, kuga za vraga je to.
Ampak men se more zmer kej tazga zgodit.;(

PS: Dons sem imel v sobi konstantno 33C in je proc laufal na 43C (166x12 default voltaža Bartona) ob nažiganju ATI Demotov in igre The Hulk.:D

No, zdej grem pa spat.

LP

tiborrr ::

Jakoslav in ostali: Pa dobro sem si ogledal blok! Najprej sem imel prav priklopljeno. Napako sem naredil, ko sem nazaj izlival vodo iz sistema, ker sem ugotovil, da imam pri pumpi za 1mm preširoke cevi (vhod in izhod). Pa sem za lazje delo oklopil dol iz bloka (ker sem namenil zbrusiti stikalno povrsino do visokega sijaja za boljsi kontakt). No, kdor dela, tudi gresi, mwhehehe :))!

rap3r: No, saj sem si mislil, da me ne boste razumeli (dooh, ko pa tako razlagam 8-)). No, poglej si tisto sliko, na kateri je close-up posnetek T-clena. Tam lahko uzres izrezan del zadnjega dela ohisja, skozi katerega so speljane cevi. Da ostranim celoten sistem, moram samo odsraufati stranico ter odtegniti blok in ga vzeti iz lezisca.

Res, ko pridem domov, bom poskrbel za blok in pravilno dolzino cevi (pri radiatorju), le se tiste nosilce za radiator moram pocakat (prinese oca danes).
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

rap3r ::

Tibor to sm jz use vidu ja, sam...res neštekam kaj s tem prdobiš.
Jz če hočm mam tud v 5tih minutah sistem rešen treh blokov in radiatorja...
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

rap3r: Vem, ampak je kul, da lahko vzames sistem ven, ga odneses na teraso ali v kopalnico in tam natocis hladilno mesanico. Lahko brez problema dvigujes ali spuscas radiator, pumpo ali blok ter tako hitreje odzracujes celoten sistem. Ko je odzracen, ga namestis nazaj in voila! 8-)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

VASkO ::

tiborrr, ce si se kaj razdiral sistem ali sma ze na zacetku gor dala cev narobe? :8)
daj preden proc krivis, probaj obrnit pa te sprobaj, mogoce pa le ni tak slab, kot mislis

rap3r ::

Sej to ti pravm.
Če si si pogledu moje slike, jz tud sam primem radiator, sicer morm 2 bloka več odšraufat, sam lahko use skupi vn uzamem.
Pač jz ne vidm smisla v tem. Ker kolkrat boš pa to vn jemal ko bo enkrat res končan?
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

tiborrr ::

VASkO: Malenkost sma zajebala, ko sma skup sraufala - takrat nazadnje ob enajstih zvecer, hehe :D Ravno zdaj bom vgasnil kisto, pokrajsal cevi do radiatorja in pravilno (!) priklopil blok. Da vidimo, ce se ta 2100+ AUIHB se kaj iztisne iz sebe...

rap3r: Vglavnem, da je sedaj razumljivo, na kak nacin imam narejen dostop. Vidim, da imava torej podobno.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

moi ::

a je morphlingov mk4 bolsi od njegovga spiralblocka?
pa se neki kje se dobi prmerne fedre za prtrdit blok?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: moi ()

frenk ::

ja mk4 je bol kokr mk3...mene tud zanima ke bi fedre dobu:\

tiborrr ::

Ocitno je boljsi, ce ga ima tudi sam v svoji kisti, a ne? :) Nevem, najprej sem mislil (se preden sem ga dobil), da je ta taksne spiralne oblike (labirint). Aja, sraufe na fedro sem dobil zraven v kompletu z MK4. Vidi se, da je Morph pravi profesionalec. Drugace pa povprasajte v lokalni zeleznini.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

moi ::

kok ti pa za mk4 zaracuna?

rap3r ::

Upras to morpha osebno ne.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

frenk ::

jah sam jest nam kupu še enga bloka da bom fedre zran dobu:D...jest bi sam fedre rabu:)

Jaka83 ::

frenk: V Merkurju jih dobiš, ali pa kakšna lokalna štacuna s tako opremo. MAtr so vsi leni zadnje čase.:P

frenk ::

motš se...sm biu u merkurju pa tega nimajo...še kšn predlog??:\

morphling1: ke ti to dobiš?:\

Jaka83 ::

V kater Merkur si pa šel pogledat? Na Viču imajo 100%. Drugače pa morphlingu mail napiš.

frenk ::

un ta nov ta velk merkur v kranju...bom pogledou še mau po kranju, če pa ne bom najdu bo pa treba it v lj...itaq rabm še eno pumpo nabaut:)

mile ::

jst sem se tud jebu s temi fedrči. Ne morš verjet, ampak zadevo se res težko dobi. In takrat jih niso imeel v merkurju. Najboljše je pa na koncu zrihtu morf, pa še najcenejši so bli :)

frenk ::

sam nemu se verjetn ne bo dal zajbavat enimi neumnimi fedri...bom jest kr mau še po kranju pogledou:)

DjTonic ::

Dober način hlajenja. Predvsem izvirno. Glej sliko


Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Sergio ()

frenk ::

taprvo varianto sm sprobou in ne dela vredu...razlike je mogoče par stopinj...tadruga je pa na pogled zlo vredu...kva pa majo to za enga vraga:\ >:D

DjTonic ::

frenk par stopinj se v zdajšnji vrčini hudo pozna.
Ona druga slikica pa predstavlja nekakšen kompresorski hladilnik, ki ga uporablja MrIcee (nekateri ga poznate po izjemnih overclockih v 3DMarku)

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Sergio ()

San ::

Brez zamere, sam tole kar tukaj vidim, mi prav nič ne zgleda mikavno. Imam enako ohišje kot tiborr, ker nimam prostora za večjega, sploh pa se mi zdijo velika ohišja nekam vulgarna. Sam da bi mi pa še mali miljon cevi ven gledal pa še kakšna plata, je pa , vsaj mojim očem, ogabno. Ima sploh kdo na tej strani okusno narejen H2O sistem, da je cel zaprt v midi ohišju? Al to ni izvedljivo zaradi pomanjkanja prostora? Ker potem se bom raje preusmeril na pasivno hlajenje.

Jaka83 ::

SunTrace: Sej moje ohišje ni BIG Tower, ampak Workstation. Kar pomeni, da je nekaj vmes med MIDI in BIG (Full Tower). Sem pač dodal eno veliko luknjo na vrhu in jo pokril s temu primerno oblikovanim pokrovom, ki ima na vrhnji strani luknjice.

Cela kišta pa zgleda takole:


Malo višje pa lahko vidiš, kako je spedenano znotraj ohišja. Radijator pa je pod tistim pokrovom in nanj pihata dva 120mm venta.

Takole zgleda pod pokrovom:


Danes proti večeru pa bom verjetno na novo poslikal kišto, ker grem do kolega, ki ima digitalca (obstoječe slike so slikane z Web-cam). Malo sem preuredil cevi in zamenjal proc in grafično.:D

In ja, SunTrace, H2O hlajenje je lahko lepo zrihtano, samo čas si moraš vzet.

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: Gandalfar ()

Jaka83 ::

Da ne bom odpiral nove teme, si bom kar tukaj "sposodil":D malo prostora.

THA "JAKOSLAV" BOX:

Front:


Front opened:


Side:


Sside opened:


Tha Radeon 9600 PRO 128MB with passive cooling by Zalman:


Mosfetki-fan+exhaust+PWR exhaust1:


Tha Sweetheart(Waterblock)+AMD Athlon XP 2500+(Barton) under it, tha NB heatsink and some of tha board (Epox 8RDA):


Tha box from tha top with tha pump showing (MaxiJet1000 l/h) and tha side panel with tha extra 80mm fan:


Tha shiny top and if you look carefully, you can see tha 2 120mm fans showing and some tubing to tha left, with a fill/bleed sistem:D :


Hope you like it.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

C_maniak ::

nice:) ! Pa a nis mogu dat radiatorja not v ohišje??

_Dejan_ ::

jakoslav ker radiator pa imaš to?
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

burkiburke ::

Jaka, ti si en navaden šminker:D

rap3r ::

Hm odtenka se glih ne ujemata...Pa nevem zakaj si nedaš bloka tud na grafo...te pride blok za grafo cenej kukr ta zalman.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

Jaka83 ::

{C_maniak}: Radijator je v ohišju, samo venta sta malo nad ohišjem in je zato tista kletka gor, da jih ne poškodujem in je vse lepo zapakirano.

_Dejan_: Radijator je, mislim da, enak kot pri tiborrr-ju, samo da ima moj Al reže (pomoje, ker se ne svetijo zlato, ampak srebrno). Posodice pri radijatorju so iz medenine/bakra, in pravtako cevke, ki vodijo po radijatorju, samo rebra so pa Al.

burkiburke: Sej vem ja.:D Ampak če bi bil taprav šminker, bi naredil pleksi okno in eno neonko not butnu, pa UV vente bi nabavu. Ampak mi je to odvratno, zato imam raje zakamuflirano kišto.

rap3r: Razlika med odtenkoma se zazna samo na fotkah, ker v živo izgleda super.8-) Na fotkah se sveti zarad fleša. Emm, ne vem točno, kolk bi pršu blok za Radeona 9600PRO, ampak Zalman je bil 5k SIT in deluje super (default: 400/300, OC 515/330). Blok na grafični pa bi mi še dodatno ogreval vodo, ki je radijator že zdaj ne ohladi zadosti (razmišljam o drugem radijatorju). Zaenkrat bom mem na grafični še pustil pri miru, ker rabim ene nizkoprofilne heatsinke (Mali vabi:D ) in z rezultatom sem zaenkrat zadovoljen.

Sedaj imam pri sobni temperaturi 32C procesor "ohlajen" na 41C, pozimi pa bojo temperature za kakšnih 10C nižje (upam>:D ). Pol bomo pa tegale Bartona nažgal prek 3000+ ratinga.>:D

rap3r ::

Jah najbrž bi ti res mal bol segrel vodo sam bi se ti radeon tud bol naviju.
Pa nebi rabu nizkoprofilnih heatsinkov. Jz sm dou za blok 6000.
Jz mam hlajenga bartona pa NB pa še radeona 9500 k se dost bol greje kot 9600...pa mam pri temp sobe 37 ma proc 45 stopin.
Proc je pa navit na 11,5 *202 pri 1,95v. To je rating nekje 3200+
Sam jz mam v sobi svinsko vroče in moj radiator je pol manjši kot tvoj ker gre sam en 12cm vent gor.
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

rap3r ::

Oz rating je nekje 3400+:8)
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

pele-on ::

Jakoslav:A ne bi blo bol če bi blok obrnu k je narobe obrnjen.
Če ne verjameš klik
To je seveda od morphlinga komp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: pele-on ()

rap3r ::

Guzman nima narobe obrnen!
On ma smer pretoka pumpa->radiator->blok->pumpa
Ne droga, ne trava me ne mika, le kakšna promilja alkohola se učasih po krvi mi potika:)

OwcA ::

Pri blokih v katerih ima voda na voljo le eno pot je vseeno kako so obrnjeni, položaj je pomemben le pri "open chamber" blokih, ker tako preprečimo možnost o(b)stanka zračnih mehurjev.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Jaka83 ::

guzman123: No, sej so ti že nekak odgovoril. Ampak vseen bom dodal še svoj komentar. Morphling1 ima matično ploščo Abit NF7-(s), ki ima orientacijo CPU socketa drugačno od moje Epox 8RDA. Blok pa sem obrnil tako, da se "stopnička" na bloku prilega "stopnički" na socketu. Voda pa je speljana tako, kot je povedal rap3r.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Še moje vodno (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
614923 (3327) Racko
»

Vodno hlejenje by GUFY (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
11910187 (6056) gamer
»

Dokončano vodno hlajenje...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
403092 (2361) rap3r
»

Moje mašinca...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
452967 (1905) lukslo
»

Moja nova zelo modificirana kišta in blok, veliko slik! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
22517229 (12311) the_unborn

Več podobnih tem