» »

KKS > Triera > UPC > Telemach

KKS > Triera > UPC > Telemach

««
«
1 / 361
»»

Spc ::

Mariborski kabelski operater se bo preimenoval iz kks.net v triera.net
kaj menite o tem
:D
  • spremenil: Tilen ()

Soprano ::

Vsekakor boljše, ker "KKS" so vsi... Se bo vsaj vedelo o komu
je govora po forumih =)

flipflop ::

Jao,naj raje pakete pohitrijo8-)

largie ::

če bo kvaliteta storitev še naprej tako dobra, se zaradi mene lahko imenujejo tudi žblj.net
ne razumem pa tistih ki hočejo višje hitrosti, ne mi rečt da je pri tebi 1 mbit nonstop polno obremenjen. ok, upload je z 128 kbit bolj švoh, ampak čisto dovolj za navadno delo z internetom, za tiste ki bi potrebovali več za kakšne serverje imajo pa druge pakete.

flipflop ::

Ja itaq da je dost,ampak to še ne pomeni,da zato ni več treba višati hitrosti paketov:\

Soprano ::

Ziher bodo dali nove pakete, prej ali slej - če seveda hočejo ostati konkurenčni, kar pa se po moje ni za bati =)

Jaz osebno bom kar na 1 Mbps ostal, za ves višek mi je škoda denarja, ker s tem linkom urihtam vse.

Soprano

Spc ::

Jaz mam 2048k /256k

8-O

http://www.spc-tech.com
:D

Cokolesnik ::

largie: že prav, da za normalno delo zadostujejo nižje hitrosti. Vendar je precej odvisno od tega, kaj je za uporabnika normalno delo. Jaz pravim tako: naj ponudijo pakete za vsak okus, od tistih s hitrostjo ISDN linije (tu imajo prednost pred ADSL paketi, ki so dražji, ker ne ponujajo nižjih, za koga zadostnih hitrosti) do tistih, ki se bodo lahko primerjali z ADSL hitrostmi (tudi do 8 Mbits DL ali pa do 512 kbits UL). Potem bomo govorili o konkurenčni primerjavi, ko bo uporabnik sploh imel možnost primerjave med določenim ADSL in kabelskim paketom. Pravzaprav, noben od paketov SiOL-a nima tako nizkih karakteristik, kot ga ima "najboljši" KKSjev paket za fizične uporabnike.

Pustimo tokrat zanesljivost ob strani (vemo, da je dobra in da za omrežje dobro skrbijo) in pomislimo še na zavist njihovih fizičnih uporabnikov, ki bi imeli več kot 1 Mbit/128kbits, a tega ne morejo dobiti, saj niso študentje (Arnes), čeprav ista populacija lahko boljše izkoristi istega(!) operaterja z uporabo Arnesovih paketov.

Kakorkoli, "normalna" uporaba gor ali dol, UL je vsekakor premajhen, ker tudi najbolj preprosti uporabniki že pridno pošiljajo pošto s priponkami, si izmenjujejo datoteke (sploh ni nujno da nelegalne) in tako naprej. In ko imate enkrat zapolnjen že tako majhen UL, potem se tudi DL in tisti 1 megabit spremeni v neuporabno zadevo.

In ne, to ni reklama za SiOL.
Uporabniki naj pred pisanjem sporočil uporabljajo iskalnik www.google.com.
Čokolešnik ne vsebuje nobenih aditivov, konzervansov ali umetnih barvil.

plavko61 ::

Upload je res za k****. Jaz mam paket 512/64 in kaj si naj začnem z 64, vsaj kakih 128 bi lahko naredili, če že ne 256. Drugače so storitve in zanesljivost KKS , kar OK.

lp

flipflop ::

Ja tako jaz mislim,za isto ceno višja hitrost,ker ima siol z ADSL res boljši UL. Recimo 128 najslabši paket,256 pa bi bil lahko standard.

Tero ::

GRRR;((
Zgleda da nisi nic "popravili" pakete!. Jaz bi nujno potreboval vecji upload! Spremenilo se je samo to da ti kao ponujajo neki bedni router za 10ksit:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tero ()

flipflop ::

Ja,sam pise,da je to prva od ugodnosti,se mi zdi da druge se sledijo>:D .

[BISI] ::

Tero: Router lahko dobis zastonj, ce podaljsas pogodbo za 12 mesecev. Ane, zdaj sele vidim, da je treba placat. My mistake. Drugace pa je paket "start" za nove uporabnike cenejse za 50%, kar menim, da je za nove uporabnike odlicno.
Pakete bodo najbrz pohitrili, ne nazadnje so sedaj celo stran rahlo spremenili. 8-O :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [BISI] ()

Cosmo ::

Upam da bomo Arnesovci dobili 512kb upload...download je zaenkrat ok:D
I am Pentium of Borg. Division is futile. You will be approximated.

CaqKa ::

jebo arnesovce...
aja čokolešnik ko si rekel naj malo popestrijo ponudbo.. moja ideja je malce drugačna..
pomojem bi bilo zelo dobro ločit ul in dl ter vsakega posebej plačevat koliko ga rabiš... tako bi meni linija 512/512 ali pa nemara vsaj 512/256 popolnoma zadostovala.

flipflop ::

Ne bi bilo slabo,tole z ločenim UL in DL.8-)

BigWhale ::

Banzai!

Jaz sem bil nad KKSjem blazno razocaran. Prevec so se trudli skrbeti za mojo varnost. Potem ko sem jim dopovedal, da jih to ne rabi skrbeti. Jaz pac hocem imeti porte < 1024 odprte. Pa so rekli, da se to ne da narediti, da je to tak paket.

Medtem, ko ima vecina tistih, ki so tam zaposleni, to na svojih prikljuckih lepo odprto ;)

Brez veze...

CaqKa ::

big whale to si nam pa že enkrat povedal.

Soprano ::

Caqka: ene 4x pa res =)

BigWhale ::

No ja, meni je bil KKS vsec, ampak kaj ko pa imajo vse porte < 1024 zaprte... Pa sem jim ful tezil, pa ni pomagalo...

... :P

Soprano:

Najdi vse stiri poste! Ajde, da te vidim... Tle sem ti se enga dal, mogoce ti bo lazje ;>

Narcos Satanicos ::

kaj mislš z 'zaprti' ?

Tero ::

Ja tile zaprti porti so tuji meni tečni;(.

Narcos Satanicos: To pomeni da ne mores poganjat kakega serverja ki bi bil na kakem portu ki je pod 1024. Enostavno ti porti niso dosegljivi iz neta. Na kks-ju pravijo da je to zaraji varnosti!:\
Bedarija...
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

flipflop ::

Kaj ko bi poslali po mailu ta predlog za ločen UL? BITTORRENT namreč potrebuje precej hiter UL,pa bi blo lepo,če bi ga imel vsaj 384 ali 512:8)

CaqKa ::

tele ideje o ločenem plačilu ulja in dlja še nisem upal predlagat zaradi tega ker pomojem zaradi komercialne narave nebo uresničljiva.... pa zaradi tega ker je trend po celem svetu tak da se ponujajo paketi ki imajo zaklenjene dl/ul ratio... zakaj bi bil KKS izjema? pomojem tej želji nebodo ugodili. čeprav bi bila najbolj pravična rešitev.

Narcos Satanicos ::

ja sj vem kva so zaprti porti samo se mi zdi to ful čudn... a je 80 tud zaprt? :D

speed machine ::

Sej verjetno bodo neki spreminjali pakete. Ker ko sem dons neki uplodu, je bila sprememba v hitrosti. Ponavadi mi uploda od 4-8kb/s (kar je normala za 64kbit uploda), dons pa je uplod dosegu tud 13 kb/s. Kar se mi je zdel čudn. Vendar je trajalo samo 10min. Potem pa spet 4-8kb/s. Upajmo da bo neki na tem. :))

plavko61 ::

Če hočemo spremembe bo treba težit. Potem pa še težit, potem pa še težit. Ker če pogledamo cenike in hitrosti, vidimo da je treba težit težit težit.

BigWhale ::

Narcos:

Vse kar je manj kot 1024 je zaprto. Kar je nekako tako, kot ce bi vse glavne ceste zaprli, da bi zmanjsali stevilo nesrec. Stranske bi pa ostale odprte... :)

CaqKa ::

narcos... če ti rečemo vsi porti pod 1024... zakaj morš potem explicitno vprašat še za port 80?

big whale... zelo dobra primerjava :) bo treba triro malo pod roke primit pa ji pokazat kak se stvari streže.

Hair_Y ::

Verjetno ste vsi na tej tebi več al manj KKS-ovci, zato bom vprašal nekaj malo iz te teme.

Mam paket Galileo Plus; torej 1024/128 DL/UL.
Kak vem, da so te vrednost res te, ker mam modem
trenutno vezan preko USB-ja in mi v task manager-ju pod
zavihkom 'network connection' ali nekaj podobnega
(zdaj sem na w2k, doma pa mam XP-je), piše, da je connection speed 768kb/s...

Hvala...

flipflop ::

gREŠ NA HTTP://SPEED.KKS.NET,ali na www.bandwidthplace.com,pa maš test. Še najboljš je pa,da izklopiš vse P2P programe,vse downloade in uploade,pa greš na arnesov FTP in začneš vlečt dol linux par minut,pa vidiš povprečno hitrost.Al pa na microsoftov server pa si kaj potegneš dol,pač na hitre FTP-je. Sem pa skor ziher,da bi itrost morala biti takšna,kot jo plačuješ.

speed machine ::

Hair_Y: če plačuješ 1024/128 boš to tudi dobil. Drugo pa je če imaš nastavljeno, da modem sprejema samo 768kbit. Ker ko so mi KKS-jevci prvič inštalirali modem (me ni bilo doma), je bilotudi pri meni privzeto 768kbit. Za to se nism sekiru, ker sem itak imel paket 256/64, tako da je to dovolj. Zdej ko pa sem ponovno inštaliru winse, in sem inštaliru modem, mi zdej kaže 12Mbit (pa mi je prav tako vseen-zarad mojga paketa). Kje pa se te hitrosti štelajo, pa ne vem. Lahko da je štos v gonilnikih.

Zgodovina sprememb…

flipflop ::

Meni piše da je 750kbit/s,pa mam 512 in večino časa tudi dela s takšno hitr4ostjo,včasih pa kr noče in noče.;(

Hair_Y ::

Ja sej je res 750 Kbps, sem zdaj pogledal od doma.
Modem pa je Thompson, driver-ji pa so original s CD-ja, ki sem ga dobil poleg,
segajo pa še daleč v leto 2001 :D (vsaj tako piše).
Bom probal zvečer posodobit in mal pošraufat....

speed machine ::

Jz sem vzel gonilnike kr od WinXP, ker se mi ni ljubl CD-ja iskat in lepo dela z 12Mbit, čeprav uporablja samo 256kbit.

Soprano ::

Meni tudi najlepše laufa z gonilniki od WinXP. USB mi v tem primeru kaže 12 Mbit/s, s Thomsonovimi gonilniki pa 750 kbit/s, čeprav mi v obeh primerih prenaša 1 Mbit/s, takšen kot imam paket =)

Soprano

@ljash ::

jst mam pa trenutno na mrežno prklučen thomson (čeprav sm jest na ARNES paketu (512/128), ki nam ga omogoča dobri Telemach :D.
Dj me pa zanima, če dam na usb, če se da kje hitrosti štelat. Če kdo ve, naj pove al pa če mi prosim pošlje na mail.


Enkrat sm se že ukvarjou s tem, da bi ga prkluču na USB (ko mi je mrežno skurl ;( , sam so se Win98 SE uprl in se sesul. Dj bi pa to še z XPji probu.


LP

flipflop ::

Hitrost se ti da štelat pri telemachu,preko hitrejšega paketa. Drugače pa ne,razen če poznaš serviserja za kabelsko>:D ,pa še to ni to.

plavko61 ::

Ima gdo kakšne informacije gdaj bodo kakšne nove ugodnosti na TRIERA. Predvsem kakšne pohitritve paketov. Upload imajo obupn jaz mam 64kB/s pri paketu 512 ARNES. Tak da mi emaile itd pošilja kot na ISDN počasi.

flipflop ::

Meni vedno rečejo da nimajo nobenih informacij kdaj bo prišlo do uvedbe novih paketov.

CaqKa ::

to glede uploada je res malo hudo.. treba bo malo protesta naredit... jaz imam pri 1024 samo 128 uploada... in kadar pošiljaš kake slike z digitalcem obupaš.. resno.. nevem s čim upravičujejo tak nizek upload v dobi digitalcev digitalnih kamer itd? poleg tega upload promet v glavnem leti itak po sloveniji .. za kar pa najetih vodov v tujino itak ne plačujejo.

plavko61 ::

Upajno da ta nova TRIERA nebo enako nakladala kot KKS. Mi smo sprejeli novo ime, zdaj pa so oni na potezi da izpolnijo kakšno obljubo. To glede uploada, morajo rešit, in pika. Tako ali tako najeti vodi ki jih zakupijo imajo karakteristike 44mb/s-44mb/s in ne 44mb/s-8mb/s, ker oni nam dajejo takšno razmerje naprej 1/8 (512/64) .

flipflop ::

Težit jim je treba po mailu,kdaj bo večji upload.

Mimogrede,bi lahko v Povezavah spremenili ime iz KKS v TRIERA?

Rambo ::

Obeta se poviša povezav (bil bi že zadnji cas). Sem zadnič za foro testiral povezavo pa se mi je kar nasmejalo, ko sem videl , da je hitrost višja :) . Potem sem jim pa mail poslav, da preverim, kaj se dogaja. Pa so napisali, da se obetajo posodobitve in da sedaj nekaj testirajo. Niso pa napisali KDAJ ?
Veste vi kaj več kdaj naj bi se kaj premaknilo?
Pa upajmo da bojo upload tudi zvišali :D
LP

speed machine ::

Ja bi blo kr fajn da upload dvignejo. Pa tud ce ga sam podvojijo.

BadB0y ::

Kak z gonilniki od winxp ? ce pa sami winxp nena najdejo prav modema pa je treba dat gonilnike ki so prilozeni modemu zraven? Lahko mi to kdo malo razlozi ?

flipflop ::

Zadnji čas,če je le res. A to velja za njihove pakete ali za Arnes tudi? Ker imam za naslednji mesec vzeti drug paket,pa ne bi rad 2x plačal za zamenjavo paketa.

plavko61 ::

Res fajn bi blo če bi malo zvišali hitrosti, vsaj upload. Nevem zakaj z uploadom tako škrtarijo?????

CaqKa ::

arnesovci bodte tiho ker že itak mate večju ul od nas! zdaj smo mi na vrsti ki plačujemo VEČ.

Rambo ::

Natanko tako kot je reko CaqKa !!
BRAVO:D
««
«
1 / 361
»»