» »

Epox 8KTA3 dela z Tbred-om

Epox 8KTA3 dela z Tbred-om

Dr_M ::

odkar so prsli tbredi na trg, sm spraseval folk okol ce tbredB dela na tej stari plati. nikol nism dubu nobenga odgovora, ki bi mi kej povedu. potem sm na enmu madzarskemu forumu najdu enga modela ki je usposobu to kombinacijo. dons sm se pa odlocu razkirat tist tezko zasluzen denar in sm kupu xp1800. pridem dam, flesham najnovejsi bios in zamenam procesor. kasno presenecenje je sledilo. comp se je zbudu, bios pa je prepoznal cpu kot ATHLON XP 2000+ (ze po defultu dela na 12.5x133).

procesor je AXDA1800DLT3C JIUHB, se pravi tbredB 1.5V. pred tem sm meu durona 700 navitega na 952mhz pri 1.85V, razlika v tem je pa 3-4°C v prid tbreda, ceprav dela na 1666mhz:) napajalnik mam macase 300W, najbol me je skbela 5V linija, ampak je napetost celo 0.05V visja kot z navitim duronom.

zelo me je skrbelo, da ta cpu nebi delu, ker na epoxovi strani pise, da ta plata NIMA uradne podpore niti za palominote.

tole sm napisu z namenom, da bi komu s tako plato, ki bi rad nadgradil cpu olajsal delo.nekdo pac more bit poskusni zajcek :) :)


The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.
  • zavaroval slike: Sergio ()

kuglvinkl ::

Super! Dej probej, do kje ti gre FSB.

Aha, če te zanima, kolk je nf2 hitrejša od KT133A, poglej temo v forumu na 3dcenter.de (ali pa med mojimi temami).
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

glede fsb-ja...no ja...bl svoh je...samo 140mhz :\ :\ :\ z duronom sm prsu do 155mhz bp. sicer se je zbudu pri 160, ampak sele potem ko sm za 5 minut ugasnu comp.
verjetno je vzrok v napajalniku. na 5V je zdele 4.83V, na 100% load.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

kuglvinkl ::

Bolje ohladi NB. Edina šansa poleg volt moda.
Your focus determines your reallity

Dr_M ::

vio sm dau na 3.75V pa se zmeri ni nc pomagal. sicer zdej nevem...ucas je to hlajenje zadostovalo za 155mhz, pa mi je cudn, da zdej nebi usaj za 150.

drugac sm pa useen vesel, da stvar laufa :D :D

PS: pa mnozilniki delajo usi od 6-12.5
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

VASkO ::

ce ti je prej delalo na 155mhz, zdaj pa samo 140mhz pa si samo proc zamenjal, pol je kriv presvohen napajalnik

frudi ::

meni taisti macase 300W poganja XP1700+ na 2300MHz @ 1.775V, poleg 512MB rama, radeona 8500, diska (en čas dveh), dvdja, pečke in za ene 12W ventilatorjev, plata pa je nf7s. napetosti sicer nekoliko odstopajo (5.11V, 11.95V, 3.33V ob 100% obremenitvi), ampak se napajalnik drži presenetljivo dobro in menda bo zdržal ta mesec, dva, dokler ne kupim kaj boljšega. ampak očitno tudi tale macase zdrži marsikaj, je pa res da so možna znatna odstopanja znotraj serije.

Dr_M, a če znižaš množilnik tudi ne moreš preko 140 FSB?
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Dr_M ::

evo naredu sm par testov. dau sm mnozilnik na 6 in napetost 1.4V da bi bila poraba res majhna, ampak cez 140 ne gre. ram je dost dober in dela sigurno usaj na 155mhz 2.2.5.2. zdele mi je pa tut 2x zmrznu comp, pa nevem zakaj, zato sm z nizu na 136mhz.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Dr_M ::

evo zdej sm mal sprobu zadevo. prime95 delu 12h brez napake pri 12.5x136 , kar znese tocno 1700mhz. edin ucer se ni hotu zbudit pr cold bootu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dr_M ()

Dr_M ::

spet jest:D

no stvar je taka. hotu sm dubit mnozilnike visje od 12.5 in sm se zdele lotu odklepanja, sicer nevec ce pravilni ampak ok.
pri odkleponju nism biu ravni najbolj pazljiv in mi je ratal spulit en pin pri 5 mosticku pri L3. sm ze mislu da je s procesorjem konec, ampak sm ga useen potestiru. mnozilnik je biu po defultu 20....in samo 20, tako da sm mogu fsb spustit na 100mhz. potem sm pa zacel z navijanjem in sm prsu do 20x110@1.6V. potem sm se spravu popravlat skodo in mi je nekak uspel. s svincnikom sm pobarvu 4. in 5l. mosticek in tako mam spet mnozilnike 6-12.5. zdej pa me zanima neki; a se mi splaca met 20x110 (2200mhz) in ram na cca 145mhz ali 12.5x136 sinh (1700mhz).
razen ce mi kdo zna povedat kako dubit ksn mnozilnik okol 15 :)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

bond007 ::

Dr_M: Pomoje se ti bolj splača 20*110.Lahk probaš kak benchmark pognat na 20*110, ker mene tut zanima, kak hitra je zadeva.
Tut sam mam plato na kt133a čipovju in sem si mislu enga tbreda nabavit, pa navit na ene 133*17 al pa 18. evo tu maš link , kako usposobit druge pomnoževalnike.

Dr_M ::

hvala za hitr odziv-
no zdej sm stvar stestiru. dubu sm mnozilnika 15 in 16, ampak se comp noce zbudit ce dam fsb na 133. zdej mam spet defult 20. zadeva dela stabilno na 20x106@1.65V. v 3d marku sm dubu 500pik vec kot na 12.5x136.
bom se mal probu ce mi bo ratal dubit spet "stare" mnozilnike nazaj.
ni mi pa jasn kako lohk mankajoc pin pri L3 doloci mnozilnik 20?!
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Navijanje Tbred-ov A in B (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Navijanje
168062981 (25404) GaS
»

SiSoft SAndra rezultati za procesorje (arithmetic, MM) (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
815089 (3503) billy
»

Komentarji članka Osnove navijanja I

Oddelek: Navijanje
402944 (2121) BaRtMaN
»

Odklep T'bred B???

Oddelek: Navijanje
181603 (1208) igaiga
»

Naviti Athlona XP, nič mi ni jasno več

Oddelek: Navijanje
161214 (1019) Tarzan

Več podobnih tem